Szelki dla psa to ciekawa alternatywa dla profesjonalnej obroży elektrycznej dla psa. Przed ich zakupem, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Czy dla wszystkich psów szelki będą dobrym wyborem? Zależy to od wyboru konkretnego modelu szelek, na pewno nie ma jednego typu odpowiedniego dla każdego psa. Poniższy ranking zbudowany ostał w oparciu o opinię właścicieli zwierzaków oraz informacje pochodzące z różnych grup na portalach, zrzeszających osoby korzystające z tego typu rozwiązań.

Korzystanie z szelek dla dużych psów przynosi wiele korzyści, takich jak chociażby stabilność podczas wszelkich aktywności czy zapewnienie większego komfortu swojemu psu. Szelki nie wywołują także nacisku na tchawicę, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia na niej urazu zmniejszenia przepustowości.

Chcesz zapewnić komfort swojemu pupilowi podczas wyjść na zewnątrz? Szelki dla psa 2024 – ranking to coś dla Ciebie

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Szelki EASY WALK

9.9

Średnia


Mocne szelki

9.8

Średnia

Lekkie szelki

9.7

Tania

Szelki GUARD

9.6

Średnia


Szelki Truelove

9.5

Droga

W rankingu 2024 zostały wzięte pod uwagę produkty różnego typu. Czynnikiem decydującym była cena i ergonomia i użytkowość produktu. Każdy z nich za pewne znajdzie swoich zwolenników i oponentów. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z opisem proponowanych przez nas rozwiązań, gdyż każdy z nich posiada różne walory oraz zakresy cenowe.

1. Szelki treningowe EASY WALK bardzo dobre szelki dla shih tzu

szelki dla psa ranking

Dzięki klasycznej budowie szelek, spacer od momentu ich zakupu, może okazać się o wiele łatwiejszy, zarówno dla psa, jak i jego właściciela. Ten model szelek, dedykowany jest psom o wadze od około 11 kilogramów, do około 21 kg.

Szelki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pies w trakcie chęci „oderwania się” od właściciela, został zwrócony do niego przodem, wykorzystując swoją siłę. Taką właściwość zawdzięcza się dzięki umieszczeniu zapięcia smyczy z przodu.

Bardzo ważną rzeczą w kwestii wyboru między innymi tego modelu, jest odpowiednie dopasowanie szelek. Po pierwsze, należy wybrać odpowiedni rozmiar dla swojego psa, na większości stron oferujących ten model, można znaleźć instrukcje, w jaki sposób dopasować szelki do czworonoga.

Co więcej, szelki powinny być zapięte na pupilu w taki sposób, aby pomiędzy obrożą a szyją mogły zmieścić się dwa palce. To optymalna szerokość, która zapewni komfort oraz bezpieczeństwo naszemu pupilowi.

Razem z szelkami typu Easy Walk rekomendowana jest zwykła smycz, zamiast automatycznej. Ułatwi to prowadzenie psa oraz pozwoli uniknąć przykrych incydentów. Szelki można wybrać w różnych kolorach oraz wzorach.

Na uwagę zasługuje także to, że szelki zostały wykonane z dobrej jakości komponentów, co pozwoli uniknąć w przyszłości prucia się nici czy przetarć taśm. Szelki sprawdzą się głównie podczas treningów biegowych z psem, czy żwawszych spacerów np. po lesie.

Zalety

 • Ciągnięcie przez psa smyczy, nie zagraża jego zdrowiu;
 • Prosta, niezawodna konstrukcja;
 • Doskonałe do wspólnych treningów z psem.

Wady

 • Do tego rodzaju uprzęży zalecana jest zwykła smycz, nie automatyczna.

2. Mocne szelki dla labradora

mocne szelki dla psa

To wyjątkowo dobrze skonstruowane szelki, które na pierwszy rzut oka mogą kojarzyć się z propozycją, która znalazła się na pierwszym miejscu tego rankingu 2024. Wygodne w zakładaniu, posiadają dwa plastikowe zatrzaski, dzięki którym nie występują problemy podczas ich montowania na psie, przed wyjściem na spacer.

Zatrzaski zostały zrobione w taki sposób, aby uniemożliwić ich rozpięcie przez psa, podczas korzystania z szelek. Elementem, na który bezsprzecznie warto zwrócić uwagę, jest materiałowy uchwyt, który pozwala na np. przeniesienie czy też przetransportowanie psa ręcznie (np. przy jakiegoś rodzaju kontuzji zwierzaka, gdy istnieje konieczność przetransportowania go po schodach).

Produkt ten, to ciekawa alternatywa dla numeru jeden w tym rankingu szelek dla psa, jednak warto zwrócić uwagę, na podstawowe różnice, pomiędzy tymi dwoma modelami. Obszerniejsza obudowa z materiału górnej części szelek sprawia, że konstrukcja jest wytrzymalsza, ale jednocześnie w tym miejscu może być psu nieco cieplej.

Dzięki odpowiedniemu doboru rozmiaru (jest do wyboru kilka, w zależności od obwodu psa, na wysokości klatki piersiowej), pies będzie miał zapewnioną odpowiednią wygodę. Część tego typu zapięć jest dostępna w różnych wariantach kolorystycznych, a niektóre z nich są dostępne z różnego rodzaju podszyciem (np. polarowym).

Na uwagę zasługuje także fakt, że w tym wariancie, przypięcie smyczy znajduje się przy chwycie transportowym, czyli w miejscu, gdzie znajdują się plecy zwierzęcia. Taka opcja sprawia, że jest to ciekawa alternatywa dla produktu opisywanego powyżej.

Zalety

 • Chwyt transportowy;
 • Podwyższony komfort dla psa;
 • Bardzo łatwe zakładanie.

Wady

 • Niektórym psom w miejscu występowania materiału może być za gorąco.

3. Lekkie szelki dla maltańczyka

lekkie szelki dla psa

To niezwykle ciekawy produkt, gdyż nadaje się nawet dla większości kotów. Z założenia dedykowany małym psom. Szelki nie uwierają, są elastyczne oraz w całości wykonane z delikatnego i przewiewnego materiału, co jest ich niewątpliwą zaletą.

To bardzo dobre szelki dla psa niewielkiej rasy bądź w początkowym okresie dorastania. Tabela rozmiarów, pozwala na dopasowanie produktu dla pupilów o obwodzie klatki od 28 do 61 centymetrów.

Są to idealne szelki zarówno dla aktywnych, jak i spokojnych psów. Zapięcie dla smyczy, znajduje się na górnej części szelek, a same szelki posiadają system regulacji, który pomoże spersonalizować produkt idealnie pod wymiar zwierzaka.

Materiał, z którego zostały stworzone, sprawdzi się nie tylko podczas spacerów w dni, kiedy temperatura jest wyższa. Będzie to także idealne rozwiązanie dla psów które lubią bawić się w wodzie, bowiem materiał bardzo szybko schnie oraz jest łatwy w praniu.

Co więcej, szelki zostały wyposażone w naszyte odblaski. Jest to element niezwykle waży dla bezpieczeństwa naszego zwierzęcia podczas wieczornych spacerów, zapewniający mu widoczność, a co za tym idzie zabezpieczenie. Model ten także charakteryzuje się szybkim sposobem zakładania szelek na zwierzaka.

Nie sposób także nie wspomnieć, o bogatej gamie kolorystycznej, w której występuje ten produkt, dzięki czemu każdy zainteresowany znajdzie szelki odpowiadające swoim wizualnym oczekiwaniom. Pamiętajmy natomiast, że te najmniejsze istotki bez problemu będą w stanie się z nich wydostać.

Zalety

 • Przewiewny i szybkoschnący materiał
 • Pasują zarówno dla małych psów, jak i kotów
 • Naszywki odblaskowe – zwiększające bezpieczeństwo w ograniczonej widoczności

Wady

 • Najmniejsze zwierzęta potrafią bez trudu się z nich wydostać

4. SZELKI DLA PSA GUARD

szelki dla psa opinie

Produkt charakteryzujący się możliwością regulacji w wielu miejscach. Producent zadbał o to, aby dało się je regulować nie tylko w klatce, ale również w szyi oraz mostku. Rozwiązanie to, pozwala dopasować szelki we wszelkich płaszczyznach dla naszego czworonoga, co z całą pewnością wpłynie na komfort ich użytkowania.

Dzięki wyżej wspomnianym funkcjonalnościom regulacyjnym, produkt jest świetnym wyborem dla psów o różnej budowie ciała, nawet dla tych, które mają bardziej rozbudowaną klatkę piersiową. Dodatkowym plusem tak swobodnej regulacji jest to, że szelki można założyć na zimowe ubranko dla psa, co z pewnością spodoba się właścicielom, którzy muszą zadbać o komfort termiczny swojego pupila.

Szelki Guard, o konstrukcji w kształcie litery Y to bardzo dobre szelki dla psa, który często bywa wyrywny. Ich konstrukcja równomiernie rozkłada siły i naprężenia wywołane przez zwierzę, co pomoże okiełznać podczas każdego spaceru, nawet silnego osobnika. Co więcej, szelki zostały wykonane z materiału odpornego na wodę, dzięki czemu są bardzo uniwersalne.

Ten model szelek jest wykonywany ręcznie, a przed ich zamówieniem, należy wypełnić ankietę dotyczącą wymiarów swojego psa. Jeśli zostanie wykonane to poprawnie, nie istnieje ryzyko doboru nieodpowiedniego rozmiaru, ponieważ pies otrzyma spersonalizowany produkt. Dodatkowo, istnieje bardzo szeroka paleta kolorów i wzorów taśm, z których szelki mają zostać wykonane.

Utrudnione zakładanie spowodowane dwoma częściami szelek sprawia, że nie jest to wybór idealny. Należy zatem zastanowić się dwa razy, jeśli poszukujemy nieco prostszego w obsłudze gadżetu.

Zalety

 • Regulowane w różnych płaszczyznach;
 • Bardzo szeroka paleta kolorów i wzorów;
 • Możliwość wykonania szelek pod wymiar zwierzaka.

Wady

 • Trudniejsze zakładanie – jedną część zakłada się przez głowę, a drugą przez łapkę.

5. Szelki dla psa Front Line easy walk Truelove

szelki dla psa jakie wybrać

Produkt znalazł się w naszym zestawieniu pomimo bardzo dużej ceny. Szelki te, wyróżniają się jednak kilkoma wyjątkowymi właściwościami. Zatem jeżeli ktoś może pozwolić sobie na nieco większy wydatek w przypadku zakupu tego typu szelek, to z całą pewnością warto jest zapoznać się z tym opisem.

Można powiedzieć, że model ten, to mieszanka kilku produktów, które pojawiły się w rankingu 2024. Produkt firmy TrueLove zalecany jest dla większych psów, które mają tendencję do ciągnięcia smyczy. Szelki posiadają możliwość regulacji w czterech miejscach. Wyposażone są także w dwa solidne zapięcia. Taśmy regulujące zawierają odblaskowe wszycia, co znacznie podnosi bezpieczeństwo czworonoga na spacerze.

Szelki przez swoją budowę, na pierwszy rzut oka mogą sprawiać wrażenie masywnych, niemniej jednak ich konstrukcja zapewnia komfort i wysoką oddychalność. Ponadto do stworzenia tego modelu, zostały użyte komponenty wysokiej jakości takie jak wytrzymałe sprzączki do regulacji pasków, materiał wierzchni odporny na przecieranie, czy porządne taśmy regulacyjne (zrobione przy wykorzystaniu tkaniny firmy 3M). Nie inaczej jest z punktami zaczepienia smyczy, które są niezwykle wykonane z uwagi na wykonanie ich ze stopu cynku.

Dwa punkty zaczepienia, znajdujące się na grzbiecie oraz z przodu klatki piersiowej, dają dużą dowolność właścicielowi, oraz pozwalają wypracować najbardziej optymalny wariant prowadzenia psa. Szelki zostały również wyposażone w nylonowy chwyt, który może sprawdzić się podczas transportowania pieska autem.

Bardzo ciekawy i godnym uwagi rozwiązaniem w tym modelu, jest wyposażenie go w siateczkową kieszonkę w dolnej części. Jej wykonanie pozwala umieścić w niej np. identyfikator psa, bez obaw o jego zgubienie.

Producent oferuje ten model w pięciu rozmiarach oraz jedenastu wersjach kolorystycznych. Niestety, wyżej wspomniana cena jest bardzo wysoka. Wpływa to na przystępność produktu oraz ogólne zainteresowanie.

Zalety

 • Produkt wykonany z bardzo wysokiej jakości komponentów;
 • Uniwersalny (dwa zapięcia na smycz, szeroka możliwość regulacji);
 • Wygląd szelek jest wysoce atrakcyjny.

Wady

 • Najwyższa cena w tym rankingu.

Krótki poradnik jakie szelki dla psa wybrać

Duża ilość propozycji może przytłoczyć nawet najbardziej zaciekawionego tematem człowieka. W poniższym poradniku wyłuskaliśmy najważniejsze punkty, jakimi warto kierować się podczas wyboru uprzęży dla swojego pupila.

Ogólnie rzecz ujmując, szelki zalecane są dla psów większych i starszych. Ale nie wyklucza to korzystania z szelek specjalnego typu, przez psy niewielkich ras oraz młodsze. Warto pamiętać jednak o tym, że kupując szelki dla małego psa, po relatywnie krótkim czasie, trzeba będzie liczyć się z koniecznością ich wymiany na większy model.

Dlatego podczas szukania idealnego wyboru, powinniśmy kierować się takimi aspektami jak wielkość psa oraz funkcjonalność. Oprócz tego, materiały oraz jakość wykonania szelek odegra kluczową rolę. Specjalne udogodnienia, w tym chwyt do transportu, także jest kluczowy. Regulacje, kolorystyka oraz wzory pozwolą nam jeszcze bardziej spersonalizować wybór. Ciekawe informacje znajdziecie natomiast tutaj: https://piesologia.pl/obroza-czy-szelki/.

dobre szelki dla psa

Najlepsza obroża antyszczekowa dla małego psa – sprawdź nasz wybór.

Wielkość psa

Mnogość rozmiarów w każdym modelu, pozwala określić, czy dane szelki, będą dla psa odpowiednie. Część produktów w tym rankingu została przewidziana dla większych psów, jednak znajdują się tutaj też propozycje dla tych mniejszych pupili.

Dobór właściwego rozmiaru, jest najważniejszy, bowiem to od niego zależeć będzie, bezpieczeństwo oraz komfort psa. Jeśli istnieje potrzeba wyposażenia szelki dla yorka, warto wybrać takie, które swoją budową będą zapewniały mu swojego rodzaju „otulenie” na jak największym obszarze jego sylwetki.

Lekkie Szelki dla małego psa

lekkie szelki dla psa

Szelki dla Psa Front Line easy walk Truelove

szelki dla psa jakie wybrać

Funkcjonalność i jakość wykonania

Spacery z psem zdarzają się przecież każdego dnia. Niektórzy decydują się na treningi z czworonogiem. Z tego względu wybierają się na przebieżki, lekki trekkingi czy nawet marsze po górach. W takich okolicznościach potrzebny jest produkt, któremu można zaufać.

Ważne są elementy wykonane z wysokiej jakości komponentów, pozwoli to uniknąć przykrych sytuacji, w których któryś z elementów będzie się rozpruwał, bądź jego eksploatacja sprawi zużycie po krótkim czasie użytkowania.

Dobrze, aby szelki charakteryzowały się wytrzymałymi taśmami regulacyjnymi, jak również materiałem wierzchnim wysokiej jakości, który będzie odporny na przetarcia. Niezwykle ważne są również klipsy spinające oraz klamerki łączące taśmy. Takie rozwiązania są wykorzystywane w wielu produktach.

Chwyt, wspomagający transport psa

Chwyt znajdujący się na części grzbietowej to przydatny element, który może okazać się pomocny w wielu sytuacjach. Chociażby podczas transporty w samochodzie, czy w momencie, kiedy istnieje konieczność przeniesienia psa przechodząc przez schody itd. Tego typu rękojeść ułatwia również przytrzymanie psa w chwili, kiedy jest to konieczne.

Nie każdy produkt jest oczywiście wyposażony w taki chwyt. Najczęściej pojawiają się one w przypadku droższych, ale o wiele mocniejszych produktów, które zostały dodatkowo wzmocnione i które przystosowane zostały do psów większych.

Mocen Szelki dla Psa Psów

mocne szelki dla psa

Szelki treningowe EASY WALK

szelki dla psa ranking

Łatwość w zakładaniu

Przystępny sposób zakładania szelek to element, na który zwraca uwagę wielu właścicieli psów. Jest to czynność, która bardzo często jest wykonywana przed każdym spacerem, a na pewno każdego dnia. Niektóre zwierzaki niechętnie przekładają głowę przez wąskie obszary, ograniczone taśmami bądź materiałem.

Nieskomplikowane konstrukcje mają swoje zalety, w postaci łatwego ich zakładania na czworonoga. Niestety, niekiedy przyjdzie nam spotkać produkty, które pomimo swojej uniwersalności i funkcjonalności charakteryzują się wysoce skomplikowanym sposobie założenie. Dlatego lepiej przeszukać listy w poszukiwaniu nieskomplikowanych przedmiotów.

Regulacja w wielu poziomach

Jeżeli waga psa może ulec zmianie bądź znajduje się on w ostatniej fazie rozrostu, warto postawić na szelki, które umożliwią ich regulacje w różnych płaszczyznach. Pozwoli to uniknąć rozczarowania i konieczności np. zakupu kolejnego egzemplarza.

Regulacja może okazać się także przydatna, w momencie posiadania psa o nietypowych wymiarach. Wiele możliwości regulacji pasków, pozwala na dopasowanie szelek praktycznie w każdym miejscu.

Szelki dla Psa Guard

szelki dla psa opinie

Lekkie Szelki dla małego psa

lekkie szelki dla psa

Wygląd zewnętrzny, wzory i kolory

Zakładając, że użytkownikowi wygląd uprzęży może być obojętny, to dla niektórych właścicieli psów, może to być dosyć ważny aspekt. Większość z proponowanych szelek w tym rankingu, cechuje możliwość wyboru ich wykonania w różnych kolorach, a nawet wzorach.

Podsumowanie rankingu szelek dla psów 2024

Jeżeli pies nie charakteryzuje się większymi wymiarami czy też nie ma problemów z ponadprzeciętną aktywnością w wyrywaniu się podczas biegu, warto zastanowić się nad wyborem klasycznej konstrukcji szelek treningowych. Zwycięzcą tego rankingu został produkt Szelki treningowe EASY WALK, głównie z powodu swojej konkurencyjnej ceny, oraz prostej i klasycznej konstrukcji, z której większość właścicieli oraz psów, powinna być zadowolona.

Jeśli jednak nie jesteście przekonani co do zwycięzcy, to warto zapoznać się z pozostałymi szelkami rekomendowanymi w tym rankingu. Posiadają one dużą część ważnych właściwości dla tego typu produktów, takich jak: łatwość w nakładaniu, swobodna regulacja, a nawet dostępność różnych kolorów. Są one również wyposażone w dość optymalne rozwiązanie, jakim jest umieszczenie zapięcia do smyczy w przedniej części szelek. Duża część opinii na temat szelek dla psów, wskazuje taką właściwość, jako odpowiednią dla większości psów.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie szelki dla psa wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Ula

Bardzo dużo jest różnych szelak do wyboru i wcale nie jest łatwo je dopasować dla psa. Jednak jakieś musieliśmy wybrać aby sprawdzić. Całe szczęście te mocne szelki okazały się dobrym wyborem. Nie ściskają i psiak ma w nich dużą swobodę ruchów.

 by Lelek

Szelki muszą być przede wszystkim wygodne w noszeniu dla psa dlatego wybraliśmy moim zdaniem jedne z najlepszych. Nasz Kajtek świetnie się czuje w szelkach Guard. Są stabilne i nie uciskają pupila. Może w nich szaleć do woli.

 by Słonko

Jeśli psiak jest bardzo pobudliwy i lubi skakać i szaleć na dworze to z pewnością lepiej sprawdzą się szelki. Tak jak w przypadku naszego czworonoga, który w obroży chyba długo by nie wytrzymał. My używamy lekkich szelek, które są nie tylko praktyczne ale tez bardzo ładne.

 by Marcysia

Szelki są dużo lepsze dla szyi psa niż obroża. W obroży może czuć się podduszany gdy szaleje na dworze. Poza tym właścicielowi też ułatwiają zapanowanie nad pupilem. Dla nas są świetne Guard, bo są zrobione z wysokiej jakości miękkiej tkaniny.

 by Weronika

Od zawsze wydawało mi się, że takie szelki są wygodniejsze dla psiaków, niż zwykła obroża. Jednak to kwestia indywidualnego wyboru. Ja postawiłam na lekkie szelki dla pupila i okazało się, że są trafione w dziesiątkę. Ma w nich absolutną swobodę ruchów.

 by Romka

Właściwie to nie mogłam się zdecydować na konkretny model szelek, bo nie wiedziałam, które będą najbardziej wygodne dla mojego psa. Jednak sugerując się opiniami wybrałam mocne szelki. Portos czuje się w nich świetnie, bo nie ma oporów przed szaleństwami na dworze 🙂