Wspólne spacery stają się prawdziwym wyzwaniem, gdy mamy do czynienia z nadaktywnym czworonogiem o całkiem solidnych gabarytach. Opiekujesz się labradorem, którego żywiołowość Cię przerasta? Wychodząc z nim na spacer masz wrażenie braku kontroli nad psem, który z łatwością wyślizguje się z obroży? Na szczęście nie musisz dłużej martwić się o to, że podczas wspólnej aktywności na dworze pies po prostu uwolni się i w euforii swobody zniknie Ci z pola widzenia. Po to przecież powstały szelki, aby zastąpić mniej funkcjonalną obrożę.

TOP szelki dla żywiołowego labradora 2024 – poznaj akcesoria na miarę potrzeb Twojego psa

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Adventure Soft Truelove

9.9

Drogie

Amiplay Easy Go

9.7

Tanie


TRE PONTI XL

9.5

Średnia

Front Line DOGTREKKING

9.4

Drogie

TOP szelki, które warto wziąć pod uwagę, wybierając akcesoria spacerowe dla labradora

Wysoce aktywny pies, o dużej sile fizycznej i znacznej masie ciała powinien podczas spaceru być pod stałą kontrolą opiekuna i to z różnych względów. Między innymi również po to, by podczas energicznych, uwielbianych przezeń wybryków, nic mu nie zagrażało. Nowoczesne szelki dla labradora w ergonomiczny, bezuciskowy sposób okalające ciało psa, nie narażają go na dotkliwe wrażenia dyskomfortu podczas pojawiających się często, intensywnych przeciążeń. Zapewniają bezpieczeństwo, wygodę, a jednocześnie sporą swobodę ruchów w najważniejszych stawach układu kostno-szkieletowego, między innymi obręczy barkowej.

Niniejszy ranking szelek dla Labradorów dostępnych w 2024 roku, przedstawia wyselekcjonowane propozycje, które cieszą się dużym zainteresowaniem profesjonalnych użytkowników, również tych uczestniczących w sportach kynologicznych, a także hodowców i behawiorystów. Skorzystaj z zebranych w nim informacji o produktach, pozwalających na ich sumienne porównanie i sprawdź, które szelki mają szansę zmienić nie do poznania obraz Waszych wspólnych spacerów.

Jakie szelki dla labradora sprawdzą się najlepiej?

1. Wypróbuj nowy model Adventure Soft Truelove

mocne szelki dla psa

Profesjonalne szelki dla psa Adventure Soft Truelove w typie easy walk to produkt wielozadaniowy, przystosowany do użytku rekreacyjnego, jak również w sportach amatorskich. Niezależnie od tego, czy pies dopiero uczy się chodzenia na luźnej smyczy, czy towarzyszy Ci podczas codziennego joggingu model ten zapewni mu komfort i swobodę ruchów.

Właściwy dobór kształt i profilu szelek oraz funkcjonalnego systemu ich zapinania ma olbrzymie znaczenie podczas przyzwyczajania psa do nowego „ubrania”. Model Adventure Soft Truelove, dzięki odpinanej przedniej klamrze pozwala na zdjęcie go bez przekładania przez głowę, co zmniejsza stres i dyskomfort u szczególnie wrażliwych psów.

Szelki Adventure Soft Truelove zapewniają równomierne rozłożenie siły ciągu, zwiększając komfort użytkowania psu z tendencją do nadmiernej aktywności na smyczy. Pokryte od wewnętrznej strony delikatnym zamszowym obszyciem, z powodzeniem zastępującym stosowaną w innych modelach miękką poduszeczkę, mogą sprawdzić się również w zastosowaniu przy psach pracujących. Lekkie, ergonomiczne, z dużym zakresem regulacji wydają się dobrym pomysłem dla psa, który dopiero przyzwyczaja się do kontrolowanych spacerów na smyczy.

Jednak brak elementów odblaskowych wymaga ich doczepienia lub wyboru odpowiedniej, dobrze widocznej smyczy lub akcesoriów zewnętrznych, które pozwolą bezpiecznie spacerować po zmroku. Wykonane z mocnego plastiku klamry łączące są dość wytrzymałe na szarpnięcia, jednak materiał ten narażony jest na pęknięcia i wyłamania, co może przyczynić się do konieczności wymiany całej klamry lub zmiany szelek na inny model, po niedługim czasie użytkowania.

Zalety

  • paski szelek wykonane z elastycznej, delikatnej taśmy
  • mocne zapięcia Duraflex®, niepozwalające na otwarcie szelek podczas dynamicznych ruchów zwierzęcia
  • dodatkowe aluminiowe zapięcie przy szyi – możliwość zdjęcia szelek bez przekładania ich przez głowę
  • profil zapewniający równomierne rozłożenie siły ciągu
  • ultralekkie i wodoodporne
  • czteropunktowa regulacja

Wady

  • paski szelek mogą z czasem wycierać się (przy intensywnym użytkowaniu)
  • klamry wykonane z plastiku, ryzyko wyłamania elementów łączących
  • brak elementów odblaskowych

2. Model Amiplay Easy Go Cotton XL – w sam raz na codzienny spacer, do nauki chodzenia na smyczy, na trening

szelki dla labradora

Labrador retriever to przykład rasy, która predysponuje do umiarkowanej aktywności – jogging na krótkich dystansach, częste chodzenie na długie, stymulujące realizację naturalnych instynktów psa spacery, niezbyt forsujące, amatorskie ćwiczenia sportowe to jest to, co z można robić z nim na co dzień. Radość z wspólnej aktywności jest olbrzymia dla obu stron, o ile tylko nie odbierają jej źle dobrane akcesoria.

Szelki Amiplay Easy Go Cotton XL to model treningowy, w typie easy walk, przystosowany zarówno do początków nauki chodzenia na smyczy, codziennych spacerów, jak również bardziej angażujących treningów fizycznych. Możliwość podpięcia smyczy w określonym obszarze szelek (pod szyją lub na plechach) pozwala na dostosowanie ich funkcje do rodzaju pracy wykonywanej w danym momencie. Wykonane z bawełnianej taśmy elastycznej, o gęstym i mocnym splocie, zapewniającej jednocześnie doskonałe warunki termoregulacyjne stanowią dobre rozwiązanie zarówno na zimę, jak i środek upalnego lata.

Duży zakres regulacji szelek Amiplay Easy Go Cotton XL pozwala na łatwe dopasowanie ich rozmiarem do indywidualnej budowy labradora. Dzięki temu możliwe jest użytkowanie jednego produktu nawet przez kilka lat, również na etapie intensywnego wzrostu zwierzęcia. Wytrzymałe taśmy, stalowe elementy regulacyjne i obręcze do podpięcia smyczy dodatkowo zwiększają funkcjonalność i trwałość produktu.

Niestety brak wszywek odblaskowych ogranicza możliwość bezpiecznego poruszania się po zmroku – konieczne jest dołożenie gadżetów odbijających światła, by zapewnić psu a jednocześnie sobie niezbędnej ochrony podczas wieczornych spacerów. Jeżeli Twój pies po wyjściu z domu zachowuje się jak istne tornado, może okazać się, że zaokrąglone punkty regulacji nie zdołają utrzymać pierwotnie nadanego im ustawienia i konieczna będzie dodatkowa regulacja podczas zabaw. Warto zwrócić również uwagę na to, że taśmy bawełniane są dość wąskie i mogą wpijać się w skórę ciągnącego psa, sprawiając mu dyskomfort.

Pamiętaj, by wybierając szelki uwzględnić indywidualne cechy Twojego psa, w tym stopień jego aktywności oraz przeznaczenie produktu, to ułatwi dokonanie właściwej oceny produktu i zminimalizuje ryzyko konieczności zwrotu i/lub wymiany kupionych szelek.

Zalety

  • duży zakres regulacji
  • dwupunktowy system podczepienia smyczy, w zależności od funkcji (treningowy i zwykły)
  • wykonane z elastycznej taśmy bawełnianej nieobcierającej, zapobiegającej odparzeniom
  • metalowe elementy regulacyjne oraz stalowe, wytrzymałe kółka do podpięcia klamry smyczy
  • wygodne zapięcie szelek między łopatkami

Wady

  • brak elementów odblaskowych
  • zaokrąglone elementy metalowe do dopasowania wielkości szelek sprzyjają przesuwaniu i rozregulowaniu przy dużym naporze energicznego psa
  • dość wąskie paski szelek (taśmowe) mogą wpijać się w skórę czworonoga, sprawiając mu ból, gdy dopiero uczy się kontrolowanego chodzenia na smyczy lub wykazuje tendencje do ciągnięcia

3. TRE PONTI XL 70-90cm – ergonomiczne, bezuciskowe szelki dla psa labradora. Komfort użytkowania przede wszystkim

jakie szelki dla labradora

Dla żywiołowego psa, którego potrzeba aktywności przerasta często właściciela wygoda i ergonomia akcesoriów spacerowych ma szczególne znaczenie. Dobrze dobrane szelki nie powinny krępować ruchów labradora, tym bardziej też boleśnie uwierać go, podczas zwiększonego nacisku oraz niekontrolowanych szarpnięć. Szelki spacerowo-treningowe, dopasowane do rozmiaru czworonoga, dla zwiększenia komfortu użytkowania muszą cechować się miękkim, elastycznym materiałem, w szczególności na dolnych paskach oraz wzmocnionej taśmie piersiowej.

Bezuciskowy model TRE PONTI, z wygodną rękojeścią grzbietową do podtrzymania czworonoga wykonano z materiały antyalergicznego, który nie chłonie wilgoci i zapachu, dzięki czemu sprawdza się na co dzień oraz podczas intensywnych, wodnych aktywności letnich. Labradory kochają zabawę w wodzie, dlatego odpowiednio zaprojektowane szelki zapewniające swobodę ruchu, wodoodporne i wytrzymałe będą dla nich dobrym rozwiązaniem.

Lekki materiał oraz profil pasków, który zapobiega uciskom i obcieraniu, dodatkowo zwiększa komfort użytkowania i chroni okrywę włosową i skórę czworonoga. Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu na klamrze łączącej, szelki nie rozpinają się nawet podczas intensywnych zabaw, zmniejszając ryzyko wyswobodzenia się pupila z chroniącej go uprzęży. Wyściełany miękką poduszką pasek przedni chroni szyję psa przed obtarciem, a taśma pod klatką piersiową z możliwością wielostopniowej regulacji sprawia, że szelki z łatwością dopasowują się do zmian masy ciała psa.

Niestety w modelach typu strong, gdzie główny pas poprowadzony jest pod szyją, u psów silnie ciągnących może pojawić się dyskomfort, który sprawi, że czworonóg niechętnie będzie współpracował podczas ich zakładania. Awersja do uprzęży może skutecznie pokrzyżować plany związane ze wspólną aktywnością, dlatego warto mieć na uwadze specyfikę tego modelu. Sprawdź, jak poradzić sobie z psem, który ciągnie, stosując pozytywne metody i właściwie dobrane akcesoria.

Zalety

  • łatwe dopasowanie i regulacja pasków do gabarytów psa
  • antyalergiczny materiał
  • wodoodporne
  • ergonomiczny profil – brak materiału pod pachami, mogącego obcierać wrażliwą skórę
  • miękka poduszka pełniąca funkcję panelu ochronnego pod szyją

Wady

  • przy psach ciągnących istnieje ryzyko przyduszania pod szyją
  • brak elementów odblaskowych
  • brak punktu do przyczepienia smyczy pod szyją, przydatnego w treningu chodzenia na smyczy
  • plastikowe klamry łączące, mogące ulegać wyrobieniu, pęknięciu lub mechanicznemu uszkodzeniu podczas intensywnego użytkowania

4. Planujesz wspólną aktywność sportową? Wybierz mocne szelki dla psa Front Line easy walk DOGTREKKING L, które zapewnią mu bezpieczeństwo

szelki dla psa labradora

Labradory należą do psów o nieco szerszej budowie ciała, dlatego szelki dla nich wybierane powinny posiadać regulację w dwóch najważniejszych płaszczyznach, w zależności od modelu, tak, aby możliwość dopasowania do zmian masy ciała psa np. w okresie dorastania była jak największa. Jednocześnie elementy regulacyjne powinny zapewniać utrzymanie dopasowania, bez konieczności poprawiania w czasie trwania aktywności.

Szelki Front Line easy walk Dogtrekking marki Truelove posiadają wygodną regulację paska mostkowego, a także obejmującego obwód klatki piersiowej. Spacerujący w nich czworonóg ma niezbędną mu swobodę ruchu, a siła naporu wynikająca z entuzjastycznego ciągnięcia, typowego dla labradorów skupia się na klatce piersiowej, nie zaś na szyi, jak w modelach strong. Zapięcie do smyczy umiejscowione jest z przodu, co sprawia, że trening chodzenia na luźnej smyczy zachodzi znacznie bardziej naturalnie. Zobacz tutaj, z jaką łatwością ubierzesz szelki Twojemu psu.

Jeżeli Twój pies gustuje w długich spacerach, warto rozważyć wybór modelu Front Line easy walk – dwa wygodne, wytrzymałe zapięcia ułatwiają zakładanie szelek oraz utrudniają wydostanie się z nich, nawet gdy jeden z punktów łączących odpuści. Czteropunktowa regulacja pozwoli dopasować uprzęż do gabarytów czworonoga, poprawiając komfort spacerów.

Decydując się na ten model zwróć jednak uwagę na taśmową rękojeść, która podczas utrzymania energicznego, ciężkiego labradora może sprawiać dyskomfort (taśmowa, brak wykończenia ochronnego). To rozwiązanie może nie sprawdzić się u psów, które mają problem z przekładaniem czegokolwiek przez głowę. W takim przypadku warto rozważyć inne propozycje, zapewniające większy komfort podczas ubierania uprzęży – to jednak czynność, którą będziecie powtarzać kilka razy dziennie.

Zalety

  • od zewnątrz wytrzymał materiał, od wewnątrz oddychająca siatka
  • równomierne rozłożenie obciążenia na konstrukcji szelek
  • klamry ze stopu cynku (wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne)
  • regulacja w obwodzie klatki piersiowej i pasie mostkowym
  • dwa punkty podczepienia smyczy (treningowy, spacerowy)
  • odblaskowe przeszycia
  • kieszonka ochronna na identyfikator

Wady

  • nylonowa rękojeść – niski komfort użytkowania
  • szelki przekładane przez głowę, brak systemu odpięcia przy szyi
  • brak miękkiego podszycia lub obszycia ochronnego pasków piersiowych (bocznych) – ryzyko obtarcia

Tabela Porównawcza najlepszych szelek dla Labradora w 2024

Adventure Soft TrueloveAmiplay Easy Go Cotton XLFront Line easy walk DOGTREKKING LLabrador Golden XL 70-90cm TRE PONTI
Typ szelektreningowe/easy walktreningowe/easy walktreningowe/easy walkspacerowe / strong
Rodzaj materiałuwodoodporny, oddychający,
miękki i wygodny
taśma bawełniana ECOwytrzymały, 
oddychający, z odblaskowym przeszyciem 3M Scotchlite 
antyalergiczny, wodoodporny z gąbkową nakładką
Kolorystykaneutralnaneutralnaneutralnaneutralna z drobnym printem
Elementy odblaskowenienie
tak
nie
Wstawki typu komfort zamszowe podszycie podszycie
brak
miękka warstwa oddychającapiankowa poduszeczka pod szyją
Rodzaj zapięciadwupunktowe, klamryjednopunktowe, klamradwupunktowe, klamryjednopunktowe, klamra
Podpięcie smyczydwupunktowedwupunktowedwupunktowejednopunktowe (grzbiet)
Regulacja obwoduszyja/klatka piersiowa
czteropunktowa
boczne/klatka piersiowaszyja/klatka piersiowa
czteropunktowa
klatka piersiowa
jednopunktowe
Odpowiednie dla labradorataktaktaktak
szelki easy walk dla labradora

Szelki dla labradora walk-in, guard, easy walk czy strong – jakie wybrać?

Wielu opiekunów skłania się wciąż ku obrożom, które stanowią tradycyjne akcesorium spacerowe, odpowiednie dla psów o niskiej sile ciągu, potrafiących już w miarę kontrolowanie spacerować na luźnej smyczy. Jednak w przypadku psów o większych wymaganiach, energicznych, sprawiających trudności lub dopiero uczących się chodzenia na smyczy szelki stanowią rozwiązanie bezpieczniejsze i znacznie bardziej ergonomiczne. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tym, co różni uprzęż do obroży i które rozwiązanie ma większy sens u Twojego psa, obejrzyj koniecznie ten krótki film.
Odpowiedni profil, dopasowany do najczęściej podejmowanych form aktywności oraz możliwość sprawnej regulacji to podstawa. Równie istotne, szczególnie przy szelkach treningowych, wykorzystywanych także w sporcie jest to, by nie pozwalały psu na nagłe wyślizgnięcie się z uprzęży. Podparcie w obrębie pasa mostkowego ułatwia trening pozytywnych zachowań i minimalizuje ryzyko ciągnięcia.

Modele wykonane z wodoodpornego, oddychającego, miękkiego i lekkiego materiału mogą sprawdzić się zarówno zimą, jak i latem. Brak pasków poprowadzonych pod pachami to dodatkowy atut – po co martwić się o to, czy podczas niekontrolowanych szarpnięć pies nie zrobi sobie przypadkiem krzywdy, a niezabezpieczone zwykle materiałem ochronnym taśmy w tym miejscu, przyczynią się do wystąpienia dotkliwych obtarć.

Jeżeli jeszcze nie do końca wiesz, jakie zastosowanie będzie miała uprzęż i czy oprócz spacerów, podejmiecie się bardziej angażujących aktywności sportowych – warto pozostawić sobie pole manewru, sięgając po ergonomiczną, bezuciskową wersję szelek spacerowych, które przydadzą się podczas joggingu czy krótkodystansowego dogtrekkingu.

Szelki Ponti Primo Plus

jakie szelki dla labradora

Adventure Soft Truelove

mocne szelki dla psa

Szelki easy walk dla labradora, który zaczyna swoją przygodę z ergonomicznym zamiennikiem obroży to dobry wybór

Zamiana obroży na szelki wcale nie jest łatwa. Przyzwyczajony do tego rodzaju akcesorium pies może niechętnie podchodzić do tak wielkiej dla niego zmiany. Wówczas największy sens ma wybór odpowiednio dopasowanego modelu, łatwego w zakładaniu i ściąganiu, prostego w regulacji, wygodnego i ultralekkiego, którego podczas zabawy niemalże nie będzie odczuwał. To dobre rozwiązanie, w szczególności gdy pies jest młody, a Ty nie masz 100% pewności czy aby na pewno Wasza wspólna, codzienna aktywność ograniczy się jedynie do spacerów.

Wysokiej jakości tkanina wykończeniowa, minimalizująca ryzyko obtarć, odparzeń i nieprzyjemnych nacisków w miejscach, w których kumuluje się siła ciągu psa to ważny aspekt dobrych szelek. Jej elastyczność oraz możliwość wielopunktowej regulacji uprzęży dodatkowo sprawi, że raz kupione szelki posłużą Wam nieco dłużej, niż tylko jeden sezon. Jaki jednak model wybrać, by pies zachował dużą swobodę ruchu, a jednocześnie miał zapewnione bezpieczeństwo? I w jaki sposób przyzwyczaić go do noszenia szelek, których dotąd nie znał? Sprawdź, jakie sposoby mają na to eksperci.

Wiele dostępnych modeli, choć wygląda na pierwszy rzut oka dość solidnie nie chroni psa przed wyślizgnięciem się z szelek, co akurat w przypadku nieustannie ruszających się labradorów może okazać się sporym mankamentem. Wybierając model dla Twojego psa zwróć zatem uwagę na wytrzymałość zapięć, które nie odpuszczą przy byle szarpnięciu, na jakość i miękkość materiału, z którego wykonane są paski, na jego „oddychalność” i wodoodporność – szelki idealne to nie wytwór wyobraźni, ale produkt, który naprawdę jesteś w stanie znaleźć.

Pierwsze kroki w nauce chodzenia na smyczy – prawidłowo dobrane szelki ułatwią zadanie

Pierwsze kroki w nauce chodzenia na smyczy nie są może najłatwiejsze, jednak odpowiednio prowadzony trening w uparciu o pozytywne metody wzmacniające i dobrze dobrane akcesoria, z szelkami na czele, potrafią cały proces skutecznie ułatwić, a co za tym idzie również skrócić. Zobacz, jak radzą sobie z specjaliści z trudnymi początkami.

Wybierając ergonomiczne szelki z miękkiej, elastycznej bawełny ECO, które nie posiadają zbyt wielu pasków stanowiących źródło nacisku, dbasz o najwyższy poziom wygody Twojego psa. Wśród dostępnych modeli bez trudu znajdziesz te, które niczym nie przypominają tradycyjnych, ciężkich, zabudowanych uprzęży – te bardziej finezyjne, których pies może nawet nie zauważyć, to rozwiązanie w sam raz na początek. W końcu ważne, by uwaga rozbrykanego labradora skupiła się na jednym – nauce prawidłowych zachowań.

Niekiedy jednak sytuacja jest bardziej skomplikowana, a wyjście z niej wymaga znalezienia indywidualnej recepty. Twój pies jest wrażliwy na jakiekolwiek „ubranka”, a założenie kagańca, obroży czy tradycyjnych szelek to dla niego trauma? Jak widać podczas pierwszych prób przyzwyczajania czworonoga do niezbędnych na co dzień akcesoriów spacerowych popełniono wiele błędów. Na szczęście, łatwo je naprawić – wystarczy dobrać akcesoria do indywidualnych potrzeb psa i raz jeszcze, cierpliwie i wytrwale, podjąć próbę nauczenia labradora, że spacer w szelkach nie są wcale taki zły.

Czas więc na świadomy wybór nowego rozwiązania, które zaakceptuje Twój pies. Szelki z ultramiękkiej tkaniny, idealnie leżące, ale jednocześnie nieobcierające, bezuciskowe i pozbawione pasków w najbardziej wrażliwych miejscach mogą być rozwiązaniem w sam raz dla niego. Zwróć również uwagę, by nie były zakładane przez głowę – to dodatkowe źródło stresu i wrażenia zniewolenia.

Amiplay Easy Go Cotton XL

szelki dla labradora

Front Line easy walk DOGTREKKING

szelki dla psa labradora

Komfort użytkowania podczas treningu sportowego liczy się najbardziej

Nie każdy pies lubi nosić obrożę, nie każdy też potrafi chodzić na smyczy do niej podczepionej. Rasy o większej masie ciała, w szczególności te znane ze swojej żywiołowości i dużej potrzeby ruchu wymagają akcesoriów, które nie tylko pozwolą utrzymać nad nimi kontrolę, ale również zapewnią bezpieczeństwo podczas spacerów oraz ćwiczeń sportowych. Zobacz, jakie szelki dla super aktywnych psów polecają specjaliści.

Brak nieprzyjemnego nacisku i nadmiernego obciążenia w odcinku szyjnym to podstawowy argument, dla którego warto rozważyć wybór ergonomicznych szelek typu easy walk, zapinanych na klamrę i regulowanych w dwóch lub nawet trzech płaszczyznach, dobrze dopasowujących się do budowy anatomicznej psa. Podczas spaceru to dodatkowe atuty, a w czasie uprawiania sportów i intensywniejszych treningów to bezsprzeczna podstawa.

Szelki dedykowane aktywności sportowej i rekreacyjnej muszą być wygodne i zapewniać zwierzęciu komfort użytkowania. Powinny posiadać wyraźnie widoczne elementy odblaskowe, by możliwe były zarówno treningi w ciągu dnia, jak i po zmroku. Cztery punkty regulacji, o dobrze trzymających paski elementach konstrukcyjnych zapewnią odpowiednie dopasowanie do gabarytów czworonoga oraz ograniczą ryzyko utraty dopasowania w czasie trwania zabawy.

Szukasz idealnych szelek dla labradora w 2024 roku? Skup się na ich wielozadaniowości

Nauka chodzenia na smyczy wymaga cierpliwości i wyboru najlepszych szelek, które pozwolą psu czuć się swobodnie i pewnie, a Tobie ułatwią sprawowanie kontroli nad rozbrykanym czworonogiem. Starając pierwsze kroki podczas kontrolowanych spacerów, zwróć uwagę na zachowanie psa, na to jak czuje się w szelkach, czy wybrany model nie odparza go lub nie obciera, szczególnie wtedy, gdy labrador ma tendencje do dynamicznych szarpnięć.

Wszelkie dowody złego dopasowania uprzęży dyskwalifikują jej dalsze użytkowanie, ponieważ ból i dyskomfort u psa może przełożyć się na permanentną awersję, która poważnie utrudni codzienne funkcjonowanie. Szelki po prostu muszą być wygodne. Tym bardziej, jeśli w późniejszym czasie oprócz wspólnych spacerów planujesz realizować sportowe pasje w towarzystwie dorastającego, żywiołowego, nieokiełznanego jeszcze czworonoga.

Pomyśl o szelkach, które umożliwią Wam zarówno spacerowanie, rekreację, jak i intensywne treningi – posiadających dwupunktowe podpięcie smyczy, o zakresie regulacji uwzględniającym wzrost i rozwój czworonoga. Wiadomo, że nie uda się kupić jednych szelek na całe życie, ale warto wybrać takie, które wytrzymają więcej niż jeden czy dwa sezony. Nawet wtedy, gdy Twój pies już nie rośnie, pamiętaj o możliwości wystąpienia zmian masy ciała – odpowiedni model szelek dla labradora powinien zapewniać możliwość regulacji dopasowania zarówno w pasie szyjnym, jak i piersiowym. Niekwestionowanym zwycięzcą niniejszego rankingu są szelki Front Line easy walk od Truelove, spełniające wszystkie powyższe wymagania. To naprawdę dobry jakościowo produkt, który ma szansę służyć Wam latami.

Nowoczesne szelki powinny być wielozadaniowe, pozwalając na bezpieczne i wygodne realizowanie podstawowych potrzeb, jak również odważniejsze podejmowanie sportowych wyzwań. Może okazać się przecież, że pies pokocha aktywność ruchową poza domem na tyle mocno, częściej będzie chodzić w szelkach niż bez. Warto więc zadbać, by ich wybór był bezbłędny, a w każdym razie możliwie najbliższy idealnemu.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie szelki dla labradora wybrać
Average rating:  
 0 reviews