Pielęgnacja Labradora bez tajemnic

Wiele rodzin z dziećmi decyduje się na wychowywanie ich przy obecności zwierzęcia w domu. Ich wybór zazwyczaj pada na psy, ze względu na naturalne zachowania, które są znacznie łagodniejsze niż w przypadku kotów, które z natury są drapieżne. Spośród dostępnych na rynku ras, najczęściej wybierane są Labradory. Są to psy niezwykle łagodne, które nie tylko są wspaniałymi przyjacielami, ale także doskonałymi opiekunami dla dzieci. Jednak posiadając czworonoga, niezależnie jakiej rasy musimy pamiętać o jego prawidłowej pielęgnacji. Czy możliwa jest pielęgnacja labradora w domu? Z czego powinna się składać? Jakich kosmetyków używać? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Czy pielęgnacja labradora w domu jest możliwa?

Chociaż na rynku coraz częściej spotkać można specjalistyczne zakłady, oferujące usługi pielęgnacyjne dla czworonogów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać je we własnym domu. Na rynku dostępne są zarówno specjalistyczne preparaty do kąpieli, jak i różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym poziom pielęgnacji nie odbiega od tego, wykonywanego w profesjonalnych zakładach. Ze względu na specyficzną sierść u labradorów, która jest krótka i gęsta, pielęgnacja labradorów w domu jest możliwa i znacznie łatwiejsza niż ras długowłosych.

Czy same kąpiele wystarczą?

Kąpiele psa wydawać by się mogło, że są podstawą pielęgnacji czworonoga. Nie da się ukryć, że po części tak jest. W kąpieli bowiem możemy pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z sierści czworonoga. W przypadku labradorów, nie zawsze konieczne jest używanie szamponu, jednak aby dokładnie oczyścić zanieczyszczenia z sierści zwierzęcia należy użyć przystosowanych do tego kosmetyków, nie zapominając o dokładnym spłukaniu ich z powierzchni ciała. Kąpiele są ważne, jednak niewystarczające. Kolejnym punktem w pielęgnacji psa powinno być regularne wyczesywanie sierści.

szczotka dla Labradora

Jakie kosmetyki do pielęgnacji czworonoga wybierać?

Sierść labradorów jest na tyle specyficzna, że nawet w przypadku ubłocenia wystarczy spłukać psa wodą o odpowiedniej temperaturze. Zdarza się jednak, że pies po błotnej bądź innej kąpieli brzydko pachnie. W takich przypadkach należy użyć do kąpieli specjalnego, przystosowanego szamponu. Znane i lubiane są kosmetyki firmy Certech, które dostępne są zarówno dla psów o namaszczeniu jasnym, jak i ciemnym. Z łatwością możemy dostać je na aukcjach internetowych: https://allegro.pl/oferta/super-beno-szampon-dla-labradora-profesjonalny-10175323630 . Dzięki zawartym w niej olejkom, sierść psa staje się nawilżona i błyszcząca.

Jak prawidłowo czesać psa? Najlepsza szczotka dla labradora.

Czesanie labradorów jest czynnością dość prostą ze względu na fakt iż posiadają krótką sierść. Aby utrzymać ją w odpowiedniej kondycji, zabieg ten należy powtarzać przynajmniej raz w tygodniu. Sytuacja jest inna w okresie linienia, a więc przed okresem letnim i zimowym. W tym celu najlepiej wykorzystać furminator – https://allegro.pl/oferta/funamei-szczotka-dla-duzych-psow-krotka-siersc-l-11408361805, który jest urządzeniem elektrycznym pozwalającym na szybkie pozbycie się martwych elementów sierści. Jest on w pełni bezpieczny dla psa, a jego użycie nie wiąże się z dyskomfortem dla zwierzęcia.

O czym nie można zapominać?

Oprócz oczywistej pielęgnacji sierści nie możemy zapominać o innych częściach ciała labradora. Nie zawsze, jednak zdarza się, że wymagane będzie przycięcie pazurów u psa. Szczególnie wtedy, kiedy na co dzień chodzi on po miękkich, nie betonowych powierzchniach, na których nie ma możliwości naturalnego ich wytarcia. W tym celu należy wykorzystać specjalne cążki i obciąć jedynie tą część pazura, która jest przezroczysta. Nie należy zapominać także o kontrolowaniu stanu uszu oraz tego, czy nie wydobywa się z nich wydzielina. Sporadycznie uszy czyści się za pomocą wilgotnego wacika lub z pomocą specjalnych preparatów dostępnych w lecznicach weterynaryjnych. W przypadku zębów, możliwe jest powstawanie kamienia nazębnego, który można próbować usuwać domowymi sposobami, lub skorzystać z usług weterynarza.

Pielęgnacja labradora w domu – to możliwe!

Pielęgnacja labradora w domowym zaciszu wcale nie jest trudna i nawet początkujący właściciele psów tej rasy nie powinni mieć problemów z jej wykonywaniem. W sieci możemy znaleźć sporo filmików instruktażowych, które przedstawiają między innymi prawidłową kąpiel szczeniaka labradora. Posiadając rasowego psa wcale nie musimy wydawać pieniędzy, aby utrzymać jego sierść i ciało w nienagannym stanie. Możliwości jakie daje nam Internet, nie tylko w postaci poznania tajników pielęgnacji, ale także znalezienia najlepszych akcesoriów i kosmetyków do pielęgnacji sierści labradorów pozwalają na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy na regularna pielęgnację w profesjonalnym zakładzie. Warto więc zadbać o pielęgnację swojego czworonoga samodzielnie w zaciszu domu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Labrador pielęgnacja - jak dbać o szczeniaka
Average rating:  
 0 reviews