Masz nowego psa? Po raz pierwszy opiekujesz się zwierzęciem i nie wiesz jakie worki na odchody wybrać? Jeśli tak, zapoznaj się z poniższym artykułem połączonym z rankingiem, który sprawi, że nauczysz się szybko i sprawnie sprzątać po swoim psie, a wybór odpowiednich woreczków nie będzie sprawiał już żadnego problemu. Ile razy wydarzyła się sytuacja, gdy kupiłeś woreczki w zwykłym sklepie zoologicznym lub supermarkecie, ale one przerwały się w trakcie sprzątania na spacerze?

Worki na psie odchody – ranking 2024

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

WORECZKI na odchody

9.9

Średnia


Trixie WORECZKI

9.8

Tanie


RAVI BIODEGRADOWALNE WORKI

9.7

Średnia

CHICO WORKI KOLOROWE

9.6

Tanie


Earth Rated Lawendowe

9.5

Drogie

Z naszą pomocą podobna sytuacja już nigdy się już nie powtórzy, a Ty zawsze będziesz mógł szybko uprzątnąć pozostałości po swoim psie. Na rynku znajduje się wielu producentów, którzy reklamują swoje produkty jako najlepsze dla zwierząt. Jednak, aby wygodnie sprzątać po pupilu, należy odpowiednio dopasować rozmiar woreczka do wydalanych odchodów. Może wydawać się to trywialną czynnością, ale należy pamiętać, że mniejsze ilości wydala maltańczyk, większe zaś pies pokroju owczarka niemieckiego. Nie ma nic gorszego niż przerwany woreczek w trakcie podnoszenia kupy, który rozdarł się w najbardziej ubrudzonym miejscu. Uniknij tej sytuacji z naszym rankingiem. Podpowiemy również, które produkty są neutralne dla środowiska i ulegają stosunkowo szybkiemu rozkładowi.

Najlepsze woreczki na psie kupy ranking w 2024 roku

1. WORECZKI na psie odchody

ekologiczne worki na psie kupy

Prezentowane worki na odchody psa są wysokiej jakości, tworzywo, z którego je wykonano, jest szczelne. Dzięki temu można mieć pewność, że zawartość woreczka nie wypłynie podczas noszenia w torebce, gdy akurat w okolicy nie ma kosza. Dzięki workom można lepiej zadbać o higienę psa. Poszczególne egzemplarze pakowane są zbiorczo w rolki, dzięki czemu można je komfortowo odrywać w razie potrzeby. Rozmiary 28cm x 22cm sprawiają, że można je bez problemu umieścić w etui na worki. Dzięki nim każdy spacer z psem będzie przyjemny! Producent zapewnia o ich trwałości, która została potwierdzona przez opinie zadowolonych klientów.

Zalety

 • worki duże,
 • bez problemu można je zawiązać, aby zawartość nie wypłynęła.

Wady

 • mogą się trudno odrywać, przez co będą się targać.

2. Trixie WORECZKI Psie ODCHODY

worki na psie kupy

Całe opakowanie zawiera aż 320 woreczków dla każdego psa. To duży zapas, który sprawi, że opakowanie zawsze będzie pod ręką w drodze na spacer. Biorąc pod uwagę częstotliwość spacerów, to zabezpieczenie na co najmniej kilka miesięcy. Warto kupować większe ilości worków, gdyż można wówczas zaoszczędzić spore sumy. Poprzez zastosowaną formułę, ulegają biodegradacji. Dzięki nim można zupełnie uniknąć kontaktu z nieczystościami, ponadto są idealne dla osób ceniących sobie praktyczność. Optymalny kształt sprawia, że pasują do wszystkich pojemników na woreczki. Producent dodał do składu wzmacniacze, które sprawiają, że worki trudno rozerwać. Dzięki temu można mieć pewność, że podczas usuwania zanieczyszczeń, nie spotka nas żaden nieprzyjemny incydent.

Zalety

 • niska cena,
 • pakowane zbiorczo, dzięki czemu można zaoszczędzić na pojedynczych sztukach,
 • wygodne do używania na trawie, betonie czy piasku.
 • ulegają biodegradacji.

Wady

 • pakowane w dodatkową folię, co negatywnie wpływa na środowisko.

3. RAVI BIODEGRADOWALNE WORKI WORECZKI NA PSIE ODCHODY 

worki na odchody psa

Wiklinowe legowisko to dobry sposób na zapewnienie schronienia małemu pieskowi. Budka z wikliny wygląda rustykalnie, wprowadza do domu niepowtarzalny nastrój. Miękkie wypełnienie gwarantuje komfort. U góry posiada rączkę, dzięki czemu bardzo łatwo go przenosić. Wiklina jest odporna na uszkodzenia, legowisko z pewnością nie zostanie uszkodzone przez ostre pazury psa.

Zalety

 • estetyczny wygląd (gęsty i staranny wyplot), 
 • odporne na uszkodzenia mechaniczne i trwałe, 
 • legowisko inne niż wszystkie.

Wady

 • tylko dla mniejszych ras. 

4. CHICO WORKI NA ODCHODY KOLOROWE

worki na psie odchody biodegradowalne

Klasyczne worki na odchody rozkładają się w środowisku naturalnym nawet kilkaset lat. To spora asymetria w porównaniu do psich odchodów, które rozkładają się bardzo szybko. Dzięki zastosowaniu biodegradowalnych woreczków na psie odchody można ochronić środowisko naturalne przed zanieczyszczeniem i zbyt dużą podażą plastiku. Dbając o środowisko, warto zaopatrzyć się w worki, które będą jak najbardziej przyjazne dla natury. Takie wymogi spełnia prezentowany produkt. Producent zastosował recepturę, dzięki której otrzymane tworzywo ulega rozkładowi znacznie szybciej od klasycznych reklamówek plastikowych. To poręczny i komfortowy sposób na wyczyszczenie miejsca po psiej defekacji. Klasyczne reklamówki plastikowe są coraz rzadziej spotkane na spacerach, gdyż ludziom coraz bardziej zależy na środowisku. Rośnie także świadomość odnośnie do zanieczyszczeń i procesów biodegradacji.

Zalety

 • opakowanie zabezpiecza ok. 80 spacerów z czworonogiem,
 • są nieco większe niż klasyczne modele woreczków na odchody,
 • niwelują nieprzyjemny zapach psich odchodów,
 • występują w kilku kolorach.

Wady

 • należy je uważnie oderwać, gdyż w przeciwnym razie mogą się popruć.

5. Earth Rated Woreczki Lawendowe

worki na psie odchody

Woreczki na psie odchody earth rated to nowa jakość spacerów z psem. Woreczki  są biodegradowalne, a więc nie zanieczyszczają środowiska naturalnego. Ponadto ich stosowanie jest bardzo łatwe i komfortowe, bez obaw przed przerwaniem się struktury. Każdy z woreczków ma lawendowy zapach, aby zminimalizować nieprzyjemny zapach psich odchodów. Produkt jest nieco droższy od pozostałych propozycji, jednak korzystanie z niego jest komfortowe ze względu na właściwości zapachowe. Warto zainwestować w większe opakowanie, gdyż wtedy koszt jednej sztuki będzie znacznie niższy.

Zalety

 • lawendowy zapach neutralizuje odór psich odchodów,
 • intensywny kolor, przez który zanieczyszczenia nie prześwitują,
 • przyjazne dla środowiska, ulegają biodegradacji.

Wady

 • produkt droższy od konkurencyjnych woreczków,
 • syntetyczny zapach lawendy może drażnić niektóre osoby.

Worki na psie odchody – ranking 2024

Ranking worków na psie odchody pomoże wybrać odpowiedni produkt, który będzie wysokiej jakości. Dzięki temu można dopasować ich rozmiar do danego zwierzaka, co jest niezwykle istotne podczas sprzątania w terenie. Odnosi się to przede wszystkim do większych piesków, które jedzą znacznie więcej od mniejszych ras. Gdy odchody zostaną zapakowane wyłącznie do jednej torebki, znacznie zmniejszy się ich zużycie w skali miesiąca oraz roku. Ponadto korzystanie z worków dopasowanych do kupy psa jest bardziej higieniczne.

Jakie worki wybrać na spacer z psem?

Na spacer z psem koniecznie należy zabrać worek, który się nie przerwie w trakcie usuwania nieczystości. Musi więc posiadać domieszkę substancji, która warunkuje jego solidność. Warto odstąpić od korzystania z plastikowych modeli, gdyż są one szkodliwe dla środowiska naturalnego. Produkowanie dodatkowych śmieci, które rozkładają się ponad 100 lat co najmniej dwa razy w ciagu dnia na spacerze z psem, będzie bardzo niekorzystnie wpływało na naturę. Z tego względu należy wyselekcjonować produkt biodegradowalny, którego czas rozkładu jest dużo krótszy. Działanie czynników takich jak woda, wilgoć czy temperatura powietrza mogą przyspieszać etapy rozkładania się woreczka, przez co stanie się on szybciej nieszkodliwy. Warto wziąć to pod uwagę podczas następnych zakupów i zrobić spory zakup woreczków.

woreczki na psie odchody earth rated

Czym się kierować podczas wyboru worków?

Aby wybrać jakościowy produkt, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na skład. Niektórzy producenci zamieszczają na etykietach informacje odnośnie do wykorzystanego tworzywa i ewentualnych ulepszaczy, które mają spowodować, że worki będą solidniejsze. Istotne jest zwracanie również szczególnej uwagi na podany rozmiar. Standardowe wersje dostępne są w co najmniej kilku opcjach wymiarowych. Najmniejsze modele oznaczane są przez producenta zazwyczaj oznaczeniem S i są idealnym wyborem dla właścicieli mniejszych zwierząt do 10 kg. Rozmiar M (medium) sprawdzi się w przypadku średnich ras (powyżej 10 kg). Największym dostępnym wariantem jest zazwyczaj XL i znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku dużych i dorosłych psów. Warto jednakże każdorazowo sprawdzać rozmiar na opakowaniu, gdyż każdy producent może nieco inaczej podchodzić do kwestii rozmiaru.

Niekwestionowanym zwycięzcą rankingu są uniwersalne woreczki na kupy zaprezentowane na pierwszym miejscu. To ekologiczne worki na psie kupy, które zdecydowanie ułatwią proces sprzątania po pupilu. Są w przystępnej cenie, a ponadto występują w wielopakach, co jest dobrym rozwiązaniem ekonomicznym. W rankingu zostały wymienione również inne modele. Przykładowo ekologiczne Earth Rated Woreczki Lawendowe również są dobrym rozwiązaniem, jednak ich cena jest stosunkowo wysoka. Poprzez co mogą nadwyrężać budżet. Propozycja od Trixie także jest dobra dla właścicieli psów, jednak dodatkowe opakowania plastikowe przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska naturalnego.

Podsumowanie – worku na psie odchody

Najlepszym wyborem będą worki na psie odchody biodegradowalne. Poprzez ich stosowanie można w dużym stopniu ograniczyć podaż śmieci. Klasyczne plastikowe modele to już przeżytek, teraz stosuje się produkty, które dużo szybciej ulegają rozkładowi w warunkach naturalnych. Pakowanie odchodów, które szybko się rozpuszczają w środowisku naturalnym, było złą praktyką, jednakże stosowaną przez wiele osób. Właściciele psów jednak coraz częściej zwracają uwagę na produkty, które stosują i ich zastosowanie na co dzień. Sprzątanie po psie jest mało przyjemną czynnością, jednak zdecydowanie konieczną, jeśli ma się na uwadze dobro wspólne. Warto więc wspomagać się produktami, które sprawdzą się w różnych warunkach.
Jeśli nie do końca wiesz jak korzystać z woreczków, aby posprzątać odchody Twojego psa szybko i skutecznie, koniecznie zapoznaj się z poniższym materiałem wideo. Sprawi on, że usuwanie zanieczyszczeń po zwierzęciu będzie proste, a Ty nie ubrudzisz się podczas spaceru lub zawiązywania worka. 

Jeśli wciąż się wahasz i nie wiesz, które woreczki na psie odchody wybrać, koniecznie zapoznaj się z artykułem Woreczki na psie odchody – rodzaje, ceny, wielkości, który ukazał się na stronie internetowej Fajnyzwierzak.pl. Autorzy artykułu pomogą w wyborze produktu, łatwiej będzie wówczas zrobić zapas na kilka miesięcy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie worki na psie odchody wybrać
Average rating:  
 0 reviews