Przyczepka rowerowa dla psa 2024 – dowiedz się jak należycie wybrać idealny produkt 

Podróżowanie z naszym czworonogiem na dalekie wycieczki to zdecydowanie jedna z przyjemniejszych aktywności, szczególnie podczas ciepłych, wiosennych i letnich dni. Znalezienie jednak odpowiedniego transportu, dzięki któremu nasz psiak nie będzie się aż nadto męczył, a dodatkowo nie będziemy ryzykować zgubieniem go, nie jest już tak łatwe. To właśnie dlatego powstał dzisiejszy ranking, który ma przybliżyć ideę przyczepki rowerowej dla psa.

Idealna przyczepka dla psa do roweru to taka, która łączy w sobie świetny, ponadczasowy design, wraz z komfortowym wykonaniem, a także bezpieczeństwem. Oczywiście nie każdy zdaje sobie sprawę jakie parametry pozwolą osiągnąć te aspekty, przez co riksza dla psa wciąż pozostaje dla nas trudnym przedmiotem do zakupu. To właśnie dlatego powstał dzisiejszy ranking 2024.

Ranking Przyczepek Rowerowych dla Psa w 2024 roku

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

PRZYCZEPKA ROWEROWA SZARA

9.9

Tania

Przyczepka pomarańczowo-brązowa

9.8

Średnia


Trixie przyczepka rowerowa

9.7

Tania


Przyczepka Doggy Liner

9.6

Droga

Nieważne czy szukamy przyczepki rowerowej dla psa 50 kg czy może nasz zwierzak nie wymaga tak dużej nośności, w dzisiejszym zestawieniu pojawiły się jedynie najlepsze opcje. Każdy produkt sprawdzony został pod kątem wykonania. Chodzi tutaj o materiał oraz o spasowanie elementów. Podczas kompletowania listy istotne również były istotne szczegóły takie jak lampy, flagi bezpieczeństwa, czy też odblaskowe dodatki.

1. PRZYCZEPKA ROWEROWA DLA PSA SZARA DLA ZWIERZĄT

przyczepka rowerowa dla psa 50 kg

Praktyczna i wygodna przyczepka rowerowa dla psów średniej wielkości wygrywa ten ranking z uwagi na atrakcyjną cenę oraz świetne wykonanie. Transporter jest całkowicie zabudowany materiałem, który przepuszcza powietrze i ma okienko dla zwierzaka. Wyposażony został w trzy koła – dwa duże, znajdujące się po bokach, oraz jedno małe z tyłu.

Można używać przyczepy jako wózka. Na tylnej powierzchni są również dwa odblaski dla zachowania bezpieczeństwa na drodze. Pokrowiec można złożyć i odczepić koła, aby wygodnie przechowywać go lub przewozić samochodem. Atutem jest funkcja szybkiego i łatwego składania.

Całkowita wysokość przyczepki to 95 cm, szerokość zaś 63 cm. Wewnętrzne wymiary wynoszą 40 x 50 x 67 cm. Po obu stronach znajdują się hamulce postojowe. Kolory gadżetu to szary i czarny. Na uwagę zasługuje praktyczna zdejmowana podstawa z powierzchnią antypoślizgową oraz możliwość przykrycia pokrowca folią przeciwdeszczową.

Niewątpliwą zaletą jest niska i atrakcyjna cena produktu w stosunku do niebywałej jakości. Z uwagi jednak na ofertę promocyjną, trudno jest znaleźć drugą tak atrakcyjną ofertę. Produkt podlega 24-miesięcznej gwarancji.

Problemem może być tkanina, która bardzo łatwo się mechaci. Dodatkowo producent nie zadbał o właściwe wykonanie niektórych szczegółów, przez co znajdziemy parę wystających nitek.

Zalety

• Długa gwarancja;
• Niska cena;
• Wysoka stabilność z uwagi na dodatkowe koło;
• Funkcja szybkiego składania.

Wady

  • Tkanina łatwo mechacąca się.

2. Przyczepka rowerowa dla psa, pomarańczowo-brązowa

przyczepka dla psa do roweru

Klasyczny model w rzucających się w oczy kolorach. Dominuje pomarańczowy, natomiast wstawki są brązowe. Przyczepka ma dwa duże koła oraz obrotowe złącze gwarantujące stabilność transportera nawet w przypadku przewrócenia się roweru. Zarówno z przodu, jak i z tyłu znajdują się odblaski – po jednej stronie białe, po drugiej czerwone. Także na kołach zamontowane są żółte odblaski.

Na każdej ściance są siatkowane powierzchnie, przez które zwierzę może wyglądać. Jedna z nich posiada przezroczystą roletę przeciwdeszczową. To ona stanowi również wejście zapinane na suwak. Istnieje możliwość złożenia przyczepki do transportu lub przechowywania.

Transporter jest wysoki na 90 cm i szeroki na 73 cm. Wymiary wewnętrzne kabiny to 75,5 x 57 x 65 cm. Materiał, wykorzystany do stworzenia pokrowca to poliester odporny na zniszczenia oraz warunki atmosferyczne. Można pokryć przyczepę dodatkową folią przeciwdeszczową.

Podstawa, na której znajduje się pies, została wyścielona specjalną, antypoślizgową powłoką. Cena jest niska w stosunku do wysokiej jakości, jednak producent daje tylko 12-miesięczną gwarancję na ten produkt.

Zalety

• Ładne, oryginalne kolory;
• Bardzo dużo miejsca wewnątrz;
• Klasyczny kształt;
• Dodatkowa ochrona przed wiatrem i deszczem;

Wady

  • Krótka gwarancja;

3. Trixie przyczepka rowerowa wózek dla psa do 22 kg

przyczepka rowerowa dla psa

Przyczepka przeznaczona jest dla psów do 22 kg. Posiada dwa duże koła po bokach oraz obrotowy pręt mocujący, gwarantujący stabilność transportera. Model został wyposażony w odblaski oraz okienka. Z tyłu znajduje się wejście zamykane na suwak oraz trzy praktyczne kieszenie na małe akcesoria i dokumenty.

Przyczepę można w łatwy sposób złożyć do przechowywania lub transportu. Ponadto może ona pełnić funkcję wózka przydatnego np. podczas podróży do weterynarza. We wnętrzu transportera znajduje się wygodna i wyjmowana czarna poduszka.

W okienkach zamontowano siatkę dla lepszego komfortu zwierzęcia. Istnieje możliwość osłonięcia ich dodatkową przezroczystą powłoką chroniącą przed deszczem i wiatrem. Powłokę okalającą wykonano z poliestru, który jest łatwy w utrzymaniu. Stelaż jest metalowy i mocny, ale również lekki – cały gadżet waży 12,5 kg.

Wymiary kabiny to 47 x 45 x 70 cm. Całkowita wysokość przyczepy wynosi 95 cm, szerokość 63 cm. Dołączona gwarancja obejmuje okres 12 miesięcy. Cena jest wysoka, ale adekwatna do dobrej jakości produktu. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty.

Zalety

• Możliwość przekształcenia w wózek;
• Dodatkowe kieszenie;
• Niska waga;
• Wygodna poduszka w kabinie;

Wady

  • Dodatkowe koło nie znajduje się w zestawie;

4. Przyczepka rowerowa dla psa Doggy Liner do 50 kg

riksza dla psa

Ten model może być stosowany nawet dla dużych ras, ponieważ jego udźwig to 50 kg. Wysoki na 90 cm i szeroki na 88 cm stanowi wygodny transporter dla zwierzaka. Podłoże kabiny jest drewniane z antypoślizgową powierzchnią. Na górze i po bokach znajdują się zasłaniane okienka, przez które pies może wyglądać w trakcie przejażdżki.

Przyczepa jest mocowana do roweru za pomocą metalowego, obrotowego pręta. Metalowa konstrukcja gwarantuje stabilność oraz wytrzymałość transportera w każdych warunkach. Dwa duże koła posiadają dodatkową ochronę przed obiciami, w postaci metalowych rur.

Dodatkowym atutem są sprężyny, które amortyzują kabinę. Czarno-szary pokrowiec jest łatwy do wyczyszczenia oraz wodoodporny. Całość można złożyć do transportu lub przechowywania. W środku kabiny zamontowano smycz, do której można przypiąć zwierzę dla większego bezpieczeństwa.

Model wyposażono również w odblaskowe elementy. Transporter ma dodatkowe kieszenie na niewielkie akcesoria oraz butelki z wodą. Cena jest wysoka, można jednak rozbić ją na raty. Dziwi jedynie brak gwarancji na ten produkt.

Zalety

• Dodatkowe zabezpieczenie kół;
• Smycz w środku kabiny;
• Bardzo duża nośność;
• Amortyzacja.

Wady

  •  Wysoka cena.

Przyczepka do roweru dla psa – jaką wybrać w 2024 roku?

Wybór odpowiedniego transportu dla naszego zwierzęcia to z pewnością kluczowa rzecz. Chodzi tutaj nie tylko o komfort nasz i naszego pupila, ale także o bezpieczeństwo. To właśnie zadbanie o optymalną wygodę będzie kluczowe.

To właśnie dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny model, należy zdecydowanie pamiętać o rozmiarze przyczepki do roweru dla psa oraz o jego wadze. Niezwykle istotne będzie też zweryfikowanie materiału.

Oprócz tych istotnych dla nas elementów musimy pamiętać także o funkcjonalności danego wyboru oraz o tym jakie mamy akcesoria w zestawie. Więcej informacji dowiemy się też z tego artykułu: https://www.centrumrowerowe.pl/blog/przyczepka-rowerowa-jaka-wybrac/

przyczepka do roweru dla psa

Rozmiar ma znaczenie

Zakup tego typu transprtera wymaga przede wszystkim zrozumienia, że wewnątrz kabiny nasz pies powinien mieć wystarczająco dużo miejsca, aby bez najmniejszych problemów rozsiąść się wygodnie i w pozycji siedzącej obserwować zmieniające się podczas podróży otoczenie.

Nasz zwierzak musi mieć również wystarczająco dużo miejsca, aby obrócić się i objąć nową pozycję, dzięki czemu nie będzie zestresowany podczas podróżowania. To wszystko po to, aby zagwarantować sobie i zwierzęciu tyle miejsca, ile tylko będzie potrzebować.

Jeśli chodzi o przyczepki, to pamiętajmy o podział na wymiary zewnętrzne i wewnętrzne, gdyż czasami nieodpowiedni design może oznaczać bardzo dużą przestrzeń zewnętrzną, a ograniczone miejsce wewnątrz.

Wykonanie, a także nośność to kolejne kluczowe elementy

Maksymalny udźwig przyczepki zależy przede wszystkim od tego jak dokładnie wykonano stelaż, na którym cały ciężar konstrukcji, a także i ciężar psa spoczywa. W niektórych sytuacjach producenci starają się poprawić prowadzenie oraz dodatkowo zwiększyć nośność poprzez zastosowanie trzech kół, a nie dwóch.

Stalowa rama to podstawa i jest to wystarczająco dobry materiał, aby z powodzeniem wykorzystywać go do tego typu przedmiotów. Jest on w stanie w dobry sposób amortyzować nierówności, a trwałość pozwala na wieloletnie użytkowanie przyczepki bez ryzyka awarii.

Oczywiście sam stelaż to nie wszystko. Musimy pamiętać o tym, aby tkanina była równie wytrzymała i odporna na uszkodzenia, co i wykonanie z zewnątrz. Pazury i kły to bardzo prosty sposób na rozerwanie tkaniny. Dlatego nie powinno nas dziwić to, że przyczepka rowerowa powinna być wyposażona w niezwykle wytrzymałą tkaninę.

Dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie tkaniny Oxford, która to charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz świetnymi właściwościami piorącymi. To wszystko gwarantuje nam pewność, że nawet po zabrudzeniu tkaniny przez psa, będziemy mogli ją bezproblemowo wyczyścić.

Istotna będzie też funkcjonalność

Funkcje dodatkowe, które to poprawią komfort użytkowania przyczepki to z pewnością ważny aspekt naszego zakupu. Nie powinniśmy zatem zapominać o tym, aby wybrany przez nas przedmiot gwarantował ciekawe funkcje wspierające korzystanie czy ułatwiające późniejsza obsługę.

Możliwość wyprania tkaniny w pralce, szybkie składanie za pomocą jednego przycisku czy też specjalna, niebrudząca powłoka oraz specjalne zawieszenie – to wszystko sprawi, że zarówno my jak i nasz piesek będziecie przeszczęśliwi mogąc korzystać z zakupu.

Opinie przyczepek rowerowych dla psa 2024

Feedback innych użytkowników to zawsze dobry sposób na ocenę czy mamy do czynienia z bardzo dobrym produktem czy też jest to zwykły, niewyróżniający się niczym szczególnym transporter. Pozytywne opinie na temat korzystania z przyczepki czy po prostu możliwość zweryfikowania danych jest zdecydowanie potrzebna.

Pamiętajmy jednak, że mowa tutaj o opiniach. Oznacza to, że są to subiektywne uwagi, które nie zawsze się sprawdzają i odnoszą się do poszczególnych egzemplarzy, a nie do modelu. Musimy również pamiętać, że najlepiej sprawdzać wyłącznie komentarze pochodzące od zweryfikowanych użytkowników.

Podsumowując ranking przyczepek rowerowych dla psa 2024

Zwycięzcą w dzisiejszym rankingu zostaje PRZYCZEPKA ROWEROWA DLA PSA SZARA DLA ZWIERZĄT. Jest to bardzo dobry i odpowiednio zaprojektowany produkt. Ma on przede wszystkim ciekawe funkcjonalności ułatwiające korzystanie z urządzenia jak, na przykład, hamulce postojowe oraz funkcję szybkiego składania.

Jeśli nie interesują nas zagwarantowane powyżej udogodnienia czy po prostu zdecydowaliśmy się na przyczepkę o nieco większym rozmiarze, to warto zapoznać się z pozostałymi alternatywami. Co więcej, poradnik zakupowy pozwala na zapoznanie się ze wszystkimi informacjami, jakie są istotne do dokonania właściwego wyboru

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką przyczepkę rowerową dla psa wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by śmieszna

Świetne rozwiązanie na podróże z psem, ale miny ludzi bezcenne ;D dziwnią się, śmieją a ja i pies zadowoleni z wycieczek. Mamy tą pomarańczową, która dodatkowo zwraca uwagę.

 by maja

Doggy Liner droga, ale jak dla większego psa idealna. Mamy kundela 48 kg, dobrze mu tam, lubi jeździć z nami w tej przyczepie.

 by kmieciowa

Widziałam pana z podobną przyczepką i tak mnie to zainteresowało ze zaczęłam szukać. Znalazłam wasze zestawienie i wybiore opcję nr 1. Mam nadzieję, że będzie radocha.

 by linda p.

Od wczoraj mam tą szarę przyczepkę, psiak już się w niej zadomowił. Na razie nigdzie jeszcze nie jechaliśmy, ale twrado w niej śpi, także chyba poleca 😉

 by psiarz

Warto sprawdzić rozmiary przed zakupem, żeby psiakowi było wygodnie.