W opiece nad ukochanym czworonogiem dużą wagę przywiązujemy do takich kwestii, jak prawidłowe żywienie. Coraz uważniej podchodzimy do wyboru pokarmu, czytając i analizując składy, szukając w niej konkretnych surowców, a unikając pewnych niepożądanych dodatków. Wybieramy produkty, które mają na celu zaspokojenie potrzeb psa, tych indywidualnych, jak również tych wynikających z jego natury, bardziej świadomie postrzegając dietę jako czynnik wspomagający utrzymanie dobrego zdrowia czworonoga.

Przykładasz dużą wagę do diety swojego psa, podając mu na co dzień pełnowartościową, zbilansowaną karmę gotową, ale nie wiesz czym dodatkowo mógłbyś ją urozmaicić, nie zaburzając codziennego bilansu pokarmowego pupila? Stając naprzeciwko przepełnionych przysmakami półek sklepowych czujesz, że tracisz grunt pod nogami i mimo wszelkich starań nie wiesz, która z prezentowanych propozycji w ogóle zasługuje na Twoją uwagę? Nie przejmuj się, większość opiekunów psów łapie się za głowę, widząc przed sobą dziesiątki opakowań, z których każde barwnym opisem i graficzną prezentacją zachęca do zakupu. Dowiedz się, co radzą eksperci i jakimi wartościami warto kierować się przy wyborze najlepszego smakołyka.

Trudno dokonać najlepszego wyboru, gdy wciąż i wciąż pojawiają się nowe produkty, moda zmienia się, jak w kalejdoskopie, a każdy z napotkanych sprzedawców poleca coś innego. Na szczęście, z myślą o Tobie i Twoim czworonogu stworzyliśmy ranking będący jednocześnie merytoryczną prezentacją, ale i solidnie opracowanym porównaniem wyselekcjonowanych pod względem wartościowych przysmaków – naturalne gryzaki dla psa to coś, co powinno Cię szczególnie zainteresować.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Maced Kurze łapki

9.9

Tania

AlphaSpirit Noga wieprzowa

9.8

Tania

Maced PŁUCA WOŁOWE

9.6

Średnia

Gryzak z poroża

9.5

Drogie

Pałka z KACZKĄ

9.4

Średnia

Naturalne gryzaki dla psa

Opinie ekspertów potwierdzają, że przysmaki te stanowią ciekawą i zdrową propozycję uzupełniającą dietę czworonoga. Twój pies, choć udomowiony i dobrze wychowany, to wciąż najprawdziwszy łowca o silnie zakorzenionych pierwotnych instynktach, który, gdyby tylko mógł, wybrałby naturalnie znane smaki i aromaty, pochodzące z biologicznie odpowiednich dla niego źródeł. Sam tego nie zrobi, ale Ty możesz, wybierając wartościowe produkty naturalne, odpowiadające jego rzeczywistym potrzebom i preferencjom. Dowiedz się więcej o tym, jak wybrać najlepsze przysmaki.

Kurze łapki

Kurze łapki od wyróżnianej w topowych konkursach firmy Maced to naturalny przysmak, który stymuluje prawidłowe procesy gryzienia i żucia u psa. Specjalnie opracowana w oparciu o rygorystyczne normy bezpieczeństwa technologia suszenia zapewnia utrzymanie świeżości produktu na dłużej oraz wysycenie smaku, bez użycia niepożądanych dodatków, takich jak konserwanty, barwniki czy substancje aromatyzujące.

Naturalne, atrakcyjne dla psa pod względem smaku, aromatu oraz tekstury kurze łapki stanowią dobre rozwiązanie dla czworonogów, dla których przysmak ma stanowić dodatkowy bodziec aktywizujący – ich obgryzanie i żucie zajmuje czas, co dobrze wpływa na kondycję umysłową zwierzęcia. Dowiedz się więcej, o tym jak gryzaki pozytywnie wpływają na Twojego psa.

R

Zalety

 • 5 sztuk w jednym pakiecie
 • naturalne pochodzenie i jasny skład
 • innowacyjna technologia suszenia
 • właściwości oczyszczające zęby
 • monobiałkowe
Q

Wady

 • pakowane luzem (ryzyko jełczenia tłuszczów)
 • dość duże przysmaki podawane „na raz”, nie da się ich łatwo i wygodnie poporcjować
 • ze względu na kaloryczność należy ściśle kontrolować spożytą ilość przez psa

Niestety, w przypadku tego produktu problemem jest sposób pakowania, kupujesz bowiem 5 sztuk jednak luzem, co oznacza, że nie masz kontroli nad tym ile i w jakich warunkach przechowywany był smakołyk oraz nad utratą przez niego świeżości. Nieumiejętne przechowywanie pokarmów przyczynia się do jełczenia tłuszczów oraz szybszego psucia, co warto brać pod uwagę. Nie jest to też najlepsza propozycja dla psów małych ras, ponieważ o ile zarówno składem, jak i jakością kurze łapki stanowią naprawdę ciekawą propozycję, o tyle trudność w ich porcjowaniu może stanowić problem – nie tak łatwo zabrać psu z pyszczka to, co naprawdę smakowite. Lepiej móc od razu dozować przyjemności.

Noga wieprzowa Alpha Spirit

Spośród wszystkich dostępnych na rynku przysmaków, coraz większym powodzeniem cieszą się te wytwarzane w taki sposób, by zachować jak najwięcej naturalnych, istniejących już wartości odżywczych, bez stosowania jakichkolwiek dodatków. Moda na mięsne przysmaki premium, wolne od niepożądanych dodatków, składników uzupełniających, sztucznych konserwantów oraz cukrów i wzmacniaczy smaku nie wzięła się znikąd.

Pełnowartościowe karmy gotowe do niekwestionowana podstawa diety zwierzęcia, ale jej umiejętne uzupełnianie dobrej jakości przysmakami potrafi zapewnić psu wiele frajdy, jednocześnie zachęcając do współpracy. Przysmak dla psa Alpha Spirit noga wieprzowa szynki Jamon to przykład produktu, który dzięki suszeniu, a nie wędzeniu zachowuje cenne wartości mięsa, gwarantując psu jeszcze więcej przyjemności z jedzenia. To dobre rozwiązanie, jako nagroda po intensywnym treningu pozytywnych zachowań oraz forma zajęcia czasu, gdy zależy Ci na skutecznym wyciszeniu czworonoga. Zobacz tutaj, jak przebiegł test nogi wieprzowej.

R

Zalety

 • naturalny zapach (brak dotkliwej woni wędzonego mięsa)
 • zaspokaja naturalny odruch gryzienia
 • zajmuje psu czas na dłużej
 • dzięki hermetycznemu opakowaniu zachowuje świeżość
 • monobiałkowe
Q

Wady

 • ze względu na rozmiar i brak możliwości porcjowania polecany większym psom
 • wymaga podawania pod kontrolą opiekuna
 • nieodpowiednie dla psów o wrażliwym przewodzie pokarmowym

Podając tego rodzaju dodatek do codziennej diety warto pamiętać, by pies przez cały czas miał dostęp do świeżej wody. Wykorzystanie w przysmaku jednego źródła białka – w tym przypadku 100% wieprzowiny stanowi dobre rozwiązanie dla czworonożnych alergików, w szczególności tych wykazujących alergię na drób czy wołowinę, popularnie wykorzystywane w dodatkach żywieniowych dla psów.

Niestety rozmiar kości oraz brak możliwości bezpiecznego jej poporcjowania sprawia, że lepiej nada się ona dla przedstawicieli ras średnich i dużych. Ważne, by kontrolować cały proces spożycia przez psa, zabierając kość, gdy zaczną pojawiać się ostre, iglaste elementy, zagrażające zwierzęciu. Jeżeli Twój pupil cierpi na wrażliwość pokarmową lub wykazuje tendencje do nietolerancji, szczególnie po spożyciu nowych dodatków do diety, zastanów się nad wyborem innej propozycji naturalnego gryzaka. Na szczęście jest z czego wybierać.

Maced PŁUCA WOŁOWE

Naturalny przysmak nie powinien zawierać żadnych niepożądanych dodatków. Konserwanty? Nie. Barwniki? Kategorycznie nie. Cukry? Tym bardziej. Za jego smak odpowiada czysty skład, a intensywny aromat wynika z naturalnych cech surowców. Chrupkość, zapewniona dzięki innowacyjnym procesom suszenia stanowi dodatkowy atut, z punktu widzenia psiego smakosza. Zależy Ci, by pies zajął się czymś na dłużej, jednocześnie czerpiąc z tego przyjemność? Ale nie chcesz bać się, że skończy się to zaburzeniami trawiennymi czy alergią?

Naturalne płuca wołowe Maced to przykład chrupkiej przekąski, zachowującej walory mięsnego składnika, a jednocześnie czystej i wolnej od niechcianych dodatków. Monoproteinowy skład (100% wołowina) to recepta na zdrowie psa, który wykazywał wcześniej tendencje do alergii na przykład na drób. Alergik też może przecież jeść ze smakiem!

R

Zalety

 • wysoka smakowitość dzięki innowacyjnej technologii suszenia
 • monoproteinowe (mniejsze ryzyko alergii)
 • lekkostrawne i łatwo przyswajalne przez zdrowe psy
 • brak sztucznych dodatków, konserwantów, barwników czy aromatów
Q

Wady

 • spora kaloryczność w jednej porcji
 • bardzo duża zawartość białka (nieodpowiednie dla psów starszych oraz z problemami nerkowymi)
 • mogą brudzić podczas jedzenia
 • kruszą się, co stwarza ryzyko pozostawiania resztek pokarmu

Podając płuca wołowe naturalne Maced warto pamiętać o tym, by pies miał stały dostęp do świeżej wody. Jeden rodzaj białka zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii, jednak ilość % białka w składzie powinna wzbudzić czujność opiekunów zwierząt starszych oraz cierpiących na problemy z nerkami – lepiej mieć się na baczności i podawać wysokobiałkowe produkty z zachowaniem ostrożności. Problemem tych przysmaków może być fakt, że brudzą podczas jedzenia oraz roznoszą wokoło dość intensywny, charakterystycznie „podrobowy” aromat.

Należy również uważać z podawaną ilością. Naturalne gryzaki tego rodzaju zwykle są lekkostrawne, ale i dość kaloryczne w porcji, dlatego ważne, by nie podawać ich więcej niż zaleca producent. Jeśli jednak kupujesz produkt pakowany luzem i takich zaleceń nie jesteś w stanie znaleźć, przestrzegaj zasady 10% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Większa ilość przysmaków w ciągu dnia może doprowadzić do zaburzeń pokarmowych oraz nadwagi.

Gryzak z naturalnego poroża

Naturalne gryzaki dla psa – poroże coraz częściej zastępuje popularne granulki, kruche ciastka, mięsne paski oraz pałeczki dentystyczne, stając się TOP dodatkiem do diety.

Spośród dostępnych na rynku dodatków do bazowej diety pełnoporcjowej, największym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się przysmaki możliwie najbliższe naturze. Takie, których skład jest biologicznie odpowiedni, czyli jest on zgodny z rzeczywistymi potrzebami czworonoga oraz takie, które nakłaniają zwierzę do prawidłowych zachowań – gryzienia, żucia, lizania, stymulując nie tylko prawidłowe procesy fizjologiczne, ale i behawioralne u zwierzęcia.

Do tej grupy z pewnością zaliczyć można gryzak z naturalnego poroża 100% jeleniowatych. Może to być jeleń, daniel, łoś lub kozioł – niezależnie od pochodzenia, dodatek ten stanowi wartościowe uzupełnienie codziennej diety psa, którego naturalną potrzebą jest żucie. Spójrz, jak przebiegł test poroża, a następnie z naszą pomocą rozważ za i przeciw jego stosowania.

R

Zalety

 • bezwonne, niebrudzące
 • niezwykle trwałe, idealne do długotrwałego gryzienia
 • bezpieczne (nie pękają, nie kruszą się i nie odpryskują)
 • zdrowy, biologicznie odpowiedni skład
 • pomagają zachowań higienę jamy ustnej
 • stanowią wartościowe rozwiązanie w terapii zaburzeń zachowań
Q

Wady

 • bardzo twarde (nie sprawdzą się u psów z poważniejszymi problemami zębowymi, a także starszych i bezzębnych)
 • konieczny jest uważny wybór rozmiaru – popełnienie błędu na tej płaszczyźnie może zagrozić zdrowiu zwierzęcia
 • podawanie wymaga kontroli opiekuna – nie zaleca się spożywania więcej niż 2 cm dziennie

Naturalne poroże, odpowiednio poporcjowane, oczyszczone, z wygładzonymi krawędziami (dla bezpieczeństwa psiego pyszczka) to jedna z ciekawszych propozycji urozmaicenia psiej diety, w szczególności, gdy czworonoga nie interesują miękkie, elastyczne przysmaki i woli zająć się czymś bardziej wymagającym. Żucie tego typu gryzaków sprzyja utrzymaniu higieny jamy ustnej, a smakowanie szpiku wylizanego z wnętrza poroża stanowi dla psa kulinarną atrakcję, której nie da się zastąpić.

Jeżeli jednak zależy Ci na idealnym przysmaku dla starszego, niemal bezzębnego czworonoga, weź lepiej pod uwagę inne propozycje, gryzaki te mogą bowiem okazać się zwyczajnie zbyt „pancerne” dla tak delikatnego psa.

Nie bój się jednak podawania ich małym psom, w odpowiednim dla nich rozmiarze – te również odczuwają wielką frajdę z gryzienia i żucia, a smakowity szpik stanowi dla nich zdrową, wartościową i uwielbianą nagrodę za włożony w zabawę wysiłek. Pies to w końcu pies, mały czy duży – nie ma znaczenia. Ważne, by wielkość gryzaka odpowiadała wielkości kufy psa, zbyt mały gryzak dla większego czworonoga stanowi realne ryzyko zadławienia.

Hau&Miau Pałka z KACZKĄ

Jaki gryzak dla psa jest najbardziej atrakcyjny? Taki, który kusi formą, smakiem i naturalnie intensywnym aromatem, jak Hau&Miau pałka z kaczką.

Zastanawiając się, jak wybrać przysmak dla psa pamiętaj o tym, by zawsze sięgać po propozycje, które dla niego będą atrakcyjne, a więc przede wszystkim wysoce smakowite i intensywnie aromatyczne. Przysmaki, których wygląd nas zachwyca nie zawsze sprawdzają się, jako dodatek do diety, ponieważ mimo estetycznego wyglądu nie cieszą się sensorycznym powodzeniem u czworonoga.

Zdarzają się jednak coraz częściej takie produkty, które umiejętnie łączą w sobie zapotrzebowanie zwierzęcia i oczekiwania wizualne jego opiekuna. Do nich należy między innymi pałka z kaczką od Hau&Miau – gryzak w formie udka. Pakowane w pojemne opakowania o masie 500 g zapewnią psu moc kulinarnych przeżyć na dłużej, a niewielki rozmiar sprawdzi się zarówno u większych, jak i tych najmniejszych czworonogów. Pałka z kaczką, przygotowana w innowacyjnych procesach produkcyjnych, zachowuje świeżość, bezpieczeństwo mikrobiologiczne oraz dzięki uzyskanej teksturze, skutecznie zaspokaja naturalną potrzebę żucia u psa.

R

Zalety

 • niska zawartość tłuszczu
 • aż 80% mięsa z kaczki w składzie
 • niewielki rozmiar w sam raz dla wszystkich ras
 • pomocny w utrzymaniu higieny jamy ustnej
 • zaspokaja naturalną potrzebę żucia
 • optymalna zawartość włókna pokarmowego (brak ryzyka zaburzeń trawiennych)
 • opakowanie z zamknięciem strunowym
Q

Wady

 • dodatek cukru w składzie
 • przysmak podczas żucia może brudzić i zostawiać tłuste plamy
 • intensywny aromat kaczki nie każdemu może odpowiadać

Przysmak w formie pałki z dodatkiem aromatycznego mięsa z pewnością zajmie uwagę psa i zapewni mu wiele doznań sensorycznych, jednocześnie zaspokajając instynktowne potrzeby gryzienia i żucia. Jednak charakterystyczny aromat nie koniecznie będzie odpowiadał opiekunowi oraz innym domownikom, warto mieć to na uwadze, sięgając po smakołyk. Pałki z kaczki, podczas intensywnego żucia i lizania mogą zostawiać również na powierzchni, gdzie pies zajada smakołyk, tłuste plamy, jednak nie na tyle trudne do wyczyszczenia, by stanowiło to jakiś wielki mankament.

Warto jednak pamiętać, że opakowanie każdorazowo musi zostać prawidłowo zamknięte, by po wyjęciu jednego przysmaku reszta nie traciła swoich wartości odżywczych, a tłuszcze w nich zawarte nie jełczały z uwagi na bezpośrednie działanie tlenu. Poważnym, a jednocześnie zupełnie niepotrzebnym mankamentem produktu jest cukier zawarty w składzie. I bez niego przysmaki potrafią naprawdę zachwycać czworonoga, więc po co go używać?

Maced kurze łapki 

Alpha Spirit noga wieprzowa

Maced płuca wołowe

Gryzak z naturalnego poroża 

Hau&Miau pałka z kaczką 

Rodzaj przysmaku

suszone

suszone

suszone

naturalne

suszone

Skład 

naturalne kurze łapki 

wieprzowina 100%

wołowina

poroże 100% jeleniowatych

mięso z kaczki 80%

skrobia kukurydziana

mleczan wapnia

gliceryna roślinna

cukier

Białko (%)

50,6

37

74,32

bd

min. 25

Tłuszcz (%)

35,74

14

9,80

bd

max. 3

Rodzaj aktywności

Gryzienie, żucie

Gryzienie, żucie

Gryzienie, żucie

Gryzienie, żucie, lizanie

Gryzienie, żucie

Rozmiar

średni

duży

średni

średni/duży

mały/średni

Smakowitość

wysoka

wysoka

wysoka

bardzo wysoka

wysoka

Aromat

naturalny

intensywny

naturalny

neutralny

naturalny

Opakowanie

pakowane luzem

Hermetycznie zamknięte

Foliowe, oryginalne

brak

Foliowe, oryginalne

Sposób podawania

wg zalecanego dawkowania

wg zalecanego dawkowania

wg zalecanego dawkowania

pod kontrolą opiekuna

wg zalecanego dawkowania

Odpowiednie dla:

dla psów dorosłych

polecane średnim i dużym psiakom, szczeniętom i dorosłym

dla psów dorosłych

dla psów wszystkich ras, szczeniętom i dorosłym

polecane wszystkim psiakom, szczeniętom i dorosłym

 

Jaki gryzak dla psa rasy średniej i dużej?

Wybierając przysmak dla psów ras średnich i dużych należy zwracać uwagę kolejno na wartość energetyczną produktu, czyli to ile smakołyk w rzeczywistości ma kalorii i jak to odpowiada dziennemu bilansowi pokarmowego, zawartość włókna pokarmowego (im więcej tym silniejsze pobudzenie procesów trawiennych, mogące prowadzić do zaburzeń), jakoś wykorzystanych surowców oraz odpowiedni rozmiar.

Zbyt mały smakołyk może przyczynić się do zadławienia, zwłaszcza u psów, które smakowite i aromatyczne dodatki do diety jedzą na ogół łapczywie. Wybór odpowiedniego rodzaju dodatku uzupełniającego oraz jego rozmiaru zabezpieczy dużego czworonoga przed zaburzeniami ze strony przewodu pokarmowego, zapewni mu optymalną podaż składników odżywczych oraz dziennej dawki energii, a także uchroni go przed efektem szybkiego spożycia.

Alpha Spirit noga wieprzowa

jaki gryzak dla psa

Maced kurze łapki

naturalne gryzaki dla psa poroże

Hau&Miau pałka z kaczką

naturalne gryzaki dla psa opinie

Jaki gryzak sprawdzi się najlepiej u psa rasy małej?

Mały pies to nadal pies, jego instynkty są równie silne, co u przedstawiciela średnich czy dużych ras. Należy jednak pamiętać, że budowa anatomiczna rasy małej lub miniaturowej, możliwości przyjmowania pokarmu, wielkość zębów oraz długość przewodu pokarmowego, a co za tym idzie czas trwania pasażu jelitowego sprawiają, że wybór przysmaków dla tej grupy psów powinien być jeszcze bardziej świadomy i rozważny. Mały pies z wielką przyjemnością zajmie się suszoną kością, jednak jej wielkość może sprawić, że po nadmiernym spożyciu wystąpią problemy trawienne, które pogorszą samopoczucie maluszka.

Wybierając przysmaki dostosowane zarówno wielkością, kalorycznością oraz rodzajem zastosowanych surowców, zapewniasz Twojemu drobnemu pupilowi nie tylko odpowiednią dawkę kulinarnej przyjemności, ale jednocześnie dbasz o jego zdrowie i bezpieczeństwo podczas spożycia. Mniejsze przysmaki, których nie trzeba psu odbierać w trakcie intensywnego gryzienia i żucia, by nie przekroczył on zalecanej dawki dziennej przez producenta są znacznie lepszym rozwiązaniem niż te większe, wymagające przerwania w pewnym momencie psiej przyjemności.

Naturalne gryzaki suszone, dla zachowania największej ilości wartości odżywczych i bezpieczeństwa podczas spożycia

Suszone gryzaki, przygotowane w innowacyjnej technologii zachowującej maksimum składników odżywczych w porcji oraz najwyższej smakowitości stanowią miłe uzupełnienie codziennej diety chrupkowej. U psów żywionych pełnoporcjową karmą gotową, każdy dodatek urozmaicający, którym można zająć się nie co dłużej, jednocześnie ciesząc się wyjątkowym smakiem i naturalnym aromatem, nie ukrywajmy, jest na wagę złota.

Przysmaki wymagające intensywnego gryzienia i żucia, które nie kruszą się, nie pękają, z których nie tworzy się niebezpieczne „igliwie kostne” stanowią doskonałe rozwiązanie również dla tych psów, które podchodzą do swoich przysmaków zwykle nieco zbyt łapczywie, zjadając je niemalże do ostatniego okruszka.

Wybierając suszone smakołyki zapewniamy im uwielbiane przez nie zajęcie, eliminując ryzyko zadławienia czy wbicia się pomiędzy zęby odłamków kości. Suszone gryzaki, nieco bardziej miękkie i elastyczne, stanowią również ciekawą propozycję dla hiperaktywnych maluchów, które jak żadne inne, potrzebują skutecznego sposobu na wyciszenie. Co zadziała lepiej niż ulubiony smakołyk, którym trzeba się zająć?

Maced płuca wołowe

naturalne gryzaki dla psa producent

Poroże naturalne 100% jeleniowatych

naturalne gryzaki dla psa cena

Twarde gryzaki w codziennej profilaktyce higieny jamy ustnej czworonoga – najlepsze wsparcie czyszczenia mechanicznego

Coraz większym zaufaniem opiekunów czworonogów cieszą się przysmaki o wysokim poziomie twardości, które zajmują czas, aktywizują psa umysłowo, a jednocześnie realizują jego potrzeby behawioralne, na które rzadko kiedy pozostaje miejsce w codziennej, domowej rzeczywistości.
O ile u psów karmionych interaktywnie karmą pełnoporcjową aktywność umysłowa zachodzi niemalże codziennie, ponieważ zwierzę zamiast dostawać posiłki „pod nos” musi sobie na nie zapracować, rozgryzając zagadki logiczne torów, tuneli lub misek węchowych, o tyle zwierzę, które zjada swoją dzienną porcję za każdym razem tak samo, z tradycyjnej miski wymaga dodatkowego wzbogacenia.

Uzupełnienie diety o twarde, wymagające zaangażowania w gryzienie, żucie i lizanie przysmaki stanowi ważny aspekt dbania o zdrowie psychofizyczne czworonoga. Przysmak zajmuje czas, a jednak nie zapewnia psu nadmiernej podaży kalorii, pobudza do działania, lecz nie stymuluje łapczywości, jak przy dodatkach, które bez trudu można by zjeść „na raz”. Twardsze od przetworzonych kości gryzaki zapewniają również większe bezpieczeństwo podczas spożycia, nie kruszą się, nie pękają, nie łamią na charakterystyczne igliwie. Ich wielkim atutem jest to, co pies znajdzie w środku – smakowitą nagrodę za włożony w gryzienie trud.

Spośród wszystkich dostępnych przysmaków zawsze stawiaj na te, których możesz być pewien pod każdym względem

Rynek jaki jest, każdy widzi – pełen nowości, które kuszą ceną, wyglądem, opisami. Pytanie, ile w tym marketingowego boomu, a ile rzetelnej wiedzy o potrzebach czworonogów. Produkty uzupełniające dietę dzieli się obecnie na wiele różnych rodzajów. Na półkach sklepowych dostępne są przysmaki do gryzienia i żucia, kruche lub miękkie, takie, które pies zjada na raz i takie, które przy zachowaniu odpowiedniej formy przechowywania wystarczą na dłużej. Dokonuje się również podziały na smakołyki z dodatkiem lub bez dodatku zbóż, monoproteinowe lub takie, które cechuje obecność kilku uzupełniających się źródeł białka.

Coraz wyraźniej rynek pokarmów dla psów zwraca się jednak ku pierwotnym instynktom czworonoga, wzorując produkty uzupełniające dietę na tym, co najchętniej w naturze znalazłby, upolował i zjadł Twój pupil. Spośród zaprezentowanych w niniejszym rankingu produktów uzupełniających codzienną dietę czworonoga, niekwestionowanym zwycięzcą jest naturalne poroże 100% jeleniowatych. To przykład zdrowego produktu, który może w pełni bezpiecznie i zgodnie z biologicznymi potrzebami zwierzęcia zaspokajać jego silne instynkty łowcy, a jednocześnie zapewnia przyjemność kulinarną, bez ryzyka zaburzeń trawiennych czy nadmiernego przybierania na masie. Poroża stanowią dobre rozwiązanie dla zwierząt o umiarkowanej aktywności, którym brakuje w domu zajęcia, jak również tych wysoce aktywnych, dużych i małych, uwielbiających gryźć twarde patyki i gałęzie podczas spacerów. Sięgając po naturalne poroże przyczyniasz się do zaspokojenia ich silnego instynktu w bardziej kontrolowany i bezpieczniejszy sposób. I nie musisz martwić się nieprzyjemnym zapachem czy ubrudzoną tłustymi plamami posadzką. Zdrowo, czysto, bezpiecznie, a przede wszystkim smakowicie. To prawdziwy TOP 1 wśród naturalnych gryzaków.

Poszukując najlepszego przysmaku dla Twojego psa, zawsze w pierwszej kolejności zwracaj uwagę na jakość surowców i skład produktu, ale również na cel, w jakim go podajesz. Zależy Ci na tym, by pies zjadł dodatkową porcję kalorii, nie mając z tego dostatecznie długiej przyjemności, czy angażujące zajęcie pełne kulinarnej frajdy przeważa szalę…? Wybór przysmaku należy do Ciebie, jednak pamiętaj, by jego podawanie naprawdę miało jakiś sens.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Naturalny gryzak dla psa
Average rating:  
 0 reviews