Koty to wspaniałe zwierzęta, które chadzają własnymi ścieżkami i są bardzo niezależne. Jednak jak każdy pupil, czasem sprawiają problemy. Wielu opiekunów zastanawia się, jak usunąć nieprzyjemny zapach kota w naturalny sposób? Dlaczego warto zastosować świece dla kotów i jaki zapach sprawdzi się najlepiej w domu?

Usuwanie zapachu kota – sięgnij po świecie zapachowe sojowe

Ozonowanie, czy stosowanie chemicznych neutralizatorów zapachu to bardziej agresywne metody oczyszczania powietrza, ale nie jedyne. Chcąc pozbyć się odoru moczu, wymiocin, czy innej wydzieliny pupila można sięgnąć po zdecydowanie bardziej przyjazne i naturalne środki, jak świece zapachowe sojowe. Produkty te są dedykowane do odświeżania powietrza i roztaczania w nim przyjemnej woni. 

W przeciwieństwie do silnych detergentów o chemicznym składzie, świece dla kotów mają drewniany knot i składają z wosku sojowego, dzięki czemu nie wyrządzają szkód pupilom, dzieciom i dorosłym. Podczas palenia świece nie wydzielają żadnych toksycznych substancji, nie zawierają parafiny ani nie powodują kopcenia. Doskonale radzą sobie ze specyficznym zapachem kota, neutralizując brzydki zapach po kilku godzinach palenia się (by świeca mogła zadziałać, musi palić się przez co najmniej 2h). W składzie świec zapachowych sojowych nie ma żadnych chemicznych związków typu ftalany, parabeny, barwniki. Należy podkreślić, że pochłaniacze zapachu w postaci świecy są produkowane w Polsce.

Jakie świecie zapachowe sojowe dla kotów wybrać?

Jakie świece dla kotów są najefektywniejsze i zarazem najpiękniej pachną? Prawdziwy hit to Pine Forest. Można powiedzieć, że udało nam się zamknąć las sosnowy w słoiku. Świeca daje intensywną, orzeźwiającą woń, która rozchodzi się po całym domu, skutecznie neutralizując brzydki zapach po kocie. Z uwagi na silne działanie, Pine Forest jest dedykowane dla osób, które posiadają dwa i więcej kotów lub kota i psa. Jej maksymalny czas palenia to około 50 h. Fanom nadmorskich wojaży polecamy świecę zapachową sojową Amber Bamboo, która jest inspirowana morskimi falami i bursztynem. Roztacza subtelny zapach bambusa, bergamotki, bursztynu i starego drzewa wyrzuconego na brzeg morza. Doskonale sprawdza się podczas codziennego użytku, paląc się do 50 h.

Nie tylko świecie dla kotów – dbaj o czystość mruczka

Poza stosowaniem świec zapachowych sojowych należy regularnie czyścić legowisko i kocyki, na których śpi ukochany kot. Dobrą praktyką jest też częste odkurzanie i mycie podłóg, gdyż jak wiadomo, koty mają tendencję do wysypywania żwirku z kuwety. Warto również pamiętać o systematycznym czyszczeniu kociej toalety i uzupełnianiu świeżego żwirku. Jeśli pupilowi zdarza się załatwianie swoich potrzeb w różnych zakątkach domu, należy natychmiastowo wyczyścić zabrudzoną powierzchnię – bez względu na to czy jest to dywan, posadzka, pościel, czy kanapa w salonie. Zapraszamy serdecznie do zakupów.