Właściciele czworonogów oraz innych zwierząt domowych doskonale wiedzą, jak trudno jest znaleźć zaufanych opiekunów do zwierząt. Jeżeli chodzi o planowany z wyprzedzeniem wyjazd, to zawsze można spróbować obdzwonić znajomych lub członków rodziny. Największy problem pojawia się jednak w nagłych wypadkach, gdy trzeba „na już” powierzyć komuś swojego czworonożnego przyjaciela.

  1. Pilny wyjazd, a opieka nad zwierzęciem
  2. Jaki powinien być idealny petsitter?
  3. Gdzie szukać zaufanych opiekunów do zwierząt?
  4. Co warto wiedzieć o platformie Animalhotels?
  5. Jak korzystać z Animalhotels, aby znaleźć opiekuna dla czworonoga?
  6. Dla jakich gatunków dostępny jest opiekun zwierząt?

Wielu właścicieli zwierząt nie chce w takich przypadkach korzystać z tradycyjnych hoteli dla zwierząt, bo często są one przepełnione i tak naprawdę nie da się zweryfikować, czy zwierzę będzie miało zapewnione odpowiednie warunki. Dużo lepszą opcją jest wybranie usług oferowanych przez opiekunów zwierząt, którzy naprawdę lubią swoją pracę i potrafią dołożyć wszelkich niezbędnych starań, aby miały one doskonałe warunki podczas nieobecności właścicieli.

Gdzie zatem szukać takich osób i jak zweryfikować, czy petsitter poradzi sobie ze zwierzakiem? Rozwiązanie jest wbrew pozorom bardzo proste, ponieważ istnieje specjalna platforma internetowa Animalhotels (a także aplikacja dostępna na telefony z systemem Android i iOS), dzięki której można błyskawicznie znaleźć kogoś, dla kogo opieka nad zwierzętami będzie prawdziwą przyjemnością. Sprawdź, dlaczego warto z tego korzystać i jak wygląda proces poszukiwania opiekuna.

Pilny wyjazd, a opieka nad zwierzęciem

Niespodziewane wydarzenia i sytuacje, które wymagają szybkiego wyjazdu, często wykluczają możliwość zabrania ze sobą zwierzęcia. Warto też mieć na uwadze, że nawet jeżeli taka możliwość istnieje, to dłuższa podróż może być dla psa lub kota bardzo męcząca. Nie można też zapominać o tym, że chociaż bliscy znajomi mogą udawać, że chętnie podejmą się opieki nad pozostawionymi zwierzętami, to tak naprawdę nie każdy ma na to czas i ochotę, szczególnie w przypadku dłuższej nieobecności właściciela.

Jednocześnie nie można rezygnować z takich wyjazdów ze względu na swojego pupila, bo jeżeli zapewni się mu odpowiednie warunki, to zwierzę prawdopodobnie nawet nie zauważy nieobecności swojego dwunożnego właściciela. Jeszcze do niedawna szybkie znalezienie dobrego i zaufanego opiekuna było trudne i wymagało publikowania ogłoszeń na popularnych portalach społecznościowych, przeglądania ofert dostępnych w lokalnych serwisach ogłoszeniowych lub obdzwaniania wszystkich znajomych i członków rodziny.

Nic więc dziwnego, że aplikacja Animalhotels cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem, ponieważ skutecznie rozwiązuje wszystkie te problemy.

Jaki powinien być idealny petsitter?

Ze względu na to, że tego rodzaju usługi, do jakich zalicza się powierzenie pod opiekę obcej osobie swojego ukochanego zwierzęcia, wymagają posiadania kluczowych cech, samodzielne znalezienie idealnego petsittera jest bardzo trudne. Dużym ułatwieniem jest więc to, że Animalhotels pozwala oceniać opiekunów, a także wystawiać im opinie. Dzięki temu nie trzeba się później zastanawiać, czy wybrany petsitter poradzi sobie z opieką, a co najważniejsze, czy zwierzę będzie przebywało w dobrych warunkach.

Idealny petsitter powinien być osobą pełną empatii wobec zwierząt, aby szybko rozpoznawać ich potrzeby oraz emocje. Ważna jest również wiedza na temat zwierząt oraz doświadczenie w opiece, szczególnie jeżeli ktoś chce zostawić psa rasy zaliczanej do trudnych. Nie można też zapominać o komunikatywności, ponieważ nawet jeżeli zwierzęciu nie będzie niczego brakowało, to właściciel może chcieć regularnie kontaktować się z opiekunem.

Osoby odpowiedzialne i zaangażowane w opiekę nad zwierzętami, które oferują swoje usługi poprzez wspomnianą aplikację, spełniają wszystkie te wymogi, dlatego też mogą zapewnić czworonogom najlepszą możliwą opiekę.

Gdzie szukać zaufanych opiekunów do zwierząt?

Jeżeli potrzebujesz znaleźć kogoś, kto na co dzień opiekuje się zwierzętami i bez problemu poradzi sobie z psem, kotem lub innym zwierzakiem podczas Twojej nieobecności, możesz skorzystać z aplikacji mobilnej i strony internetowej Animalhotels. Ogłaszają się tu zarówno sprawdzone i cieszące się dobrymi opiniami hotele dla zwierząt, jak i petsitterzy z całego kraju. Cały proces poszukiwania opiekuna został maksymalnie uproszczony, aby można było błyskawicznie skontaktować się z wybraną osobą i potwierdzić, czy odpowiada jej podany przez właściciela termin.

Co warto wiedzieć o platformie Animalhotels?

Chociaż wspomniana wyszukiwarka opiekunów do zwierząt jest często wykorzystywana podczas niespodziewanych wyjazdów, platforma Animalhotels sprawdzi się również w wielu innych sytuacjach. Przykładem może być planowany pobyt w szpitalu, przeprowadzka do nowego miejsca, remont w domu lub jakakolwiek inna okoliczność, która wymaga tymczasowej rozłąki z pupilem.

Celem, jaki przyświecał twórcom platformy Animalhotels, było zapewnienie właścicielom możliwości szybkiego znalezienia profesjonalnej opieki, bez względu na to, gdzie ktoś mieszka lub o jakie zwierzęta chodzi. Twórcy zadbali również o bezpieczeństwo zwierząt, a każdy, kto zgłasza się jako opiekun, jest poddawany punktowaniu przez ranking. Przy okazji warto wspomnieć, że ze względu na to, jak odpowiedzialna jest taka praca, naprawdę dobrze zarabia petsitter, który przykłada się do swoich obowiązków. Z tego powodu aplikacja Animalhotels może przełożyć się na źródło dodatkowego dochodu, zwłaszcza jeżeli ktoś może zapewnić zwierzętom doskonałe warunki i lubi się nimi zajmować.

Strona i aplikacja mobilna zapewniają błyskawiczny dostęp do wielu opiekunów, a współpraca zawsze opiera się na transparentnych zasadach. Każdy użytkownik może sprawdzić, jak inni właściciele zwierząt ocenili petsittera oraz zapoznać się z jego ofertą. 

Jak korzystać z Animalhotels, aby znaleźć opiekuna dla czworonoga?

Bardzo często w przypadku opisywania aplikacji konieczne jest staranne wyjaśnienie, w jaki sposób należy z nich korzystać, aby osiągnąć oczekiwane efekty. Na szczęście przy Animalhotels nie ma takiej potrzeby, ponieważ całość została naprawdę świetnie zaprojektowana. Właściciel zwierzęcia musi jedynie skorzystać z darmowej aplikacji mobilnej lub strony internetowej, a następnie podać zaledwie trzy kluczowe informacje:

  • Gdzie? – Chodzi o miasto, w którym potrzebny jest opiekun zwierząt. W całej Polsce działa już ponad 1200 opiekunów oraz hoteli, dzięki czemu oprócz dużych miast typu Warszawa lub Wrocław można łatwo znaleźć hotel dla zwierząt, również w mniejszych miejscowościach. Istotą zaletą platformy jest to, że jeżeli w wybranej miejscowości nie ma nikogo, kto mógłby się zająć zwierzęciem, to strona automatycznie poleci najlepszych opiekunów z pobliskich miast.
  • Dla kogo? – W tym kroku wystarczy określić, dla jakiego zwierzęcia szuka się opiekuna. Oprócz popularnych opcji jak kot i pies (mały, średni, duży), dostępne są także inne zwierzęta (mały ssak, gryzoń, ptak, gad, rybki), a nawet pająk i owad. Dzięki temu każdy opiekun znajdzie tu najlepszą opiekę dla swojego ukochanego zwierzaka.
  • Kiedy? – Chodzi oczywiście o termin, w jakim potrzebna będzie opieka nad zwierzęciem. 

Po podaniu tych informacji pozostaje jedynie kliknąć: szukaj opiekuna i można przeglądać dziesiątki ofert od osób, dla których opieka nad zwierzętami to pasja i przyjemność.  

Dla jakich gatunków dostępny jest opiekun zwierząt?

Jak widać po wspomnianej wyszukiwarce, Animalhotels pozwala znaleźć hotel dla zwierząt lub doświadczonego opiekuna praktycznie dla każdego pupila. Warto z tego skorzystać, aby nie trzeba było zmieniać swoich planów ze względu na konieczność zapewnienia opieki zwierzęciu. Wybierając polecane hotele i petsitterów, dla których praca ze zwierzętami jest pasją, nie trzeba będzie przez cały wyjazd martwić się o to, czy zwierzę jest odpowiednio traktowane. To natomiast przełoży się na większy komfort opiekunów podczas podróży.