Furminator szczotka dla psa 2024 – dowiedz się jaką szczotkę wybrać dla psa o długiej sierści, a jaką dla psa o krótkiej sierści!

Szczotka dla psa z krótką sierścią czy też z długą to poważna decyzja. Różnice są znaczące, szczególnie w przypadku poszczególnych ras, zobacz najlepszą szczotkę dla shih tzu. Z uwagi na delikatność oraz dbałość niektórych użytkowników, właściwa szczotka dla psa to bez wątpienia jeden z najważniejszych wyborów pod względem kosmetyki zwierzęcia. Od kilku lat na rynku bardzo łatwo jednak wyposażyć się w furminator dla psa, czyli niezwykle skuteczną opcję do szczotkowania zwierzęcia.

Niestety, o ile furminatory zaczęły dominować na rynku, tak coraz więcej pojawia się modeli wykorzystujących tę konstrukcję i design. Oznacza to, że niektóre z nich nie są tak skuteczne w szczotkowaniu jak pozostałe. A ma to ogromne znaczenie, gdyż kupno szczotki dla psa typu furminator ma za zadanie nie tylko zadbać o wygląd, ale także poprawić kondycję podszerstka naszego zwierzęcia. to właśnie dla osób, które nie wiedzą jaki produkt wybrać, powstało dzisiejsze zestawienie szczotek dla psa z krótką sierścią i z długą sierścią.

Ranking Najlepszych Szczotek Dla Psa w 2024

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

FURminator Długa Sierść

9.9

Droga

RĘKAWICA DO SIERŚCI

9.8

Tania


Zolux Grzebien

9.7

Tania


SZCZOTKA MAXI PIN

9.6

Średnia

SZCZOTKA TRYMER 10 cm

9.5

Tania

SZCZOTKA 10 cm

9.4

Tania

W celu wybrania najlepsza szczotka dla psa, musimy przede wszystkim określić czy jest to pies długo czy krótkowłosy. Oprócz tego, należy sprawdzić także funkcjonalność urządzenia oraz zwrócić uwagę na przeznaczenie furminatora dla psa czy innego gadżetu tego typu. Chodzi o sprawdzenie długości ostrza, a także szerokości. Ma to istotne znaczenie w przypadku czesania małych i dużych psiaków.

1. FURminator Szczotka dla Psa Długa Sierść L

szczotka dla psa furminator

Profesjonalny przyrząd służący do wyczesywania podszerstka u psów, kotów oraz koni. Model cechuje ergonomiczna konstrukcja, która powoduje, że czesanie jest komfortowe zarówno dla właściciela, jak i zwierzaka. Krótka ząbkowana powierzchnia dobrze łapie włosy bez konieczności dotykania skóry. Nie powoduje podrażnień.

Produkt przeznaczony jest do prawie każdego rodzaju sierści – z wyjątkiem krótkiej. Na uwagę zasługuje atrakcyjny wygląd grzebienia. Czarna rączka została pokryta gumowym wykończeniem, które ma antypoślizgowe wypustki. Ostrze ze stali nierdzewnej jest odporne na zniszczenia i obudowane żółtym plastikiem z logo producenta.

Gęste ustawienie ząbków zapewnia szybkie i bezproblemowe czesanie. Specjalny przycisk powoduje wyrzut zdjętej sierści, co przekłada się na łatwe i przyjemne czyszczenie gadżetu. W zestawie znajduje się zdejmowana część ochronna na ostrze. W rączce znajduje się praktyczny otwór umożliwiający przytwierdzenie grzebienia do smyczy.

Stosowanie szczotki znacznie ogranicza wypadanie sierści i poprawia wygląd zwierzęcia. Regularne eliminowanie luźnego podszerstka przekłada się na uzyskanie lśniącej i gładkiej okrywy wierzchniej psa lub kota. Produkt cechuje się wysoką jakością wykonania i długotrwałą żywotnością.

Zalety

• Poprawia wygląd sierści;
• Ergonomiczny projekt;
• Bardzo wysoka wydajność;
• Do prawie każdego rodzaju włosia.

Wady

  • Wysoka cena;

2. RĘKAWICA DO CZESANIA SIERŚCI GŁASKANIA PSA KOTA

najlepsza szczotka dla psa

Ten praktyczny przyrząd sprawdzi się w przypadku zwierzaków, które nie lubią być czesane i boją się szczotek oraz grzebieni. Silikonowa powierzchnia rękawicy ma 180 wypustek. Specjalny ściągacz pozwala dopasować rozmiar rękawicy do nadgarstka użytkownika. Gadżet przeznaczony do wyczesywania psów, kotów oraz królików. Rękawicę wykonano z poliestru.

Przyrząd może być wykorzystywany również podczas mycia zwierzęcia, aby szampon dokładnie oczyścił skórę. Poliester jest odporny na zniszczenia i szybko schnie. Rękawica doskonale wyczesuje sierść krótką, długą, szorstką oraz wełnistą. Wypustki nie są ostre, dlatego czesanie może stanowić formę relaksu dla pupila. Sierść nie przywiera do silikonowej powierzchni, łatwo ją zdjąć podczas czyszczenia.

Rękawica ma atrakcyjny design. Poliestrowe wykończenie jest w kolorze czarnym, powierzchnia z kolcami niebieska. Wysokość rękawicy wynosi 24 cm, szerokość równa się 16 cm. Na uwagę zasługuje bardzo niska cena w stosunku do wysokiej jakości.

Jedynym mankamentem jest to, że nie można wybrać lewej lub prawej ręki. Oznacza to, że niektórzy zamawiający mogę być zaskoczeni, gdy otrzymają nieodpowiednią dla siebie rękę. Zaletą natomiast jest gwarancja, która obejmuje 24 miesiące. Produkt zebrał pozytywne oceny i recenzje.

Zalety

• Niska cena;
• Możliwość różnego zastosowania;
• Nie denerwuje zwierząt;
• Wysoka jakość wykonania.

Wady

• Otrzymujemy losową rękę.

3. Zolux Grzebień dla psa średni

szczotka dla psa

Grzebień przeznaczony jest do czesania psów o długiej i średniej sierści. Gadżet cechuje się atrakcyjnym designem. Kolory rączki to czarny i zielony, natomiast zęby grzebienia wykonano ze stali nierdzewnej. Część przeznaczona do trzymania została ergonomicznie zaprojektowana i bardzo dobrze układa się w dłoni.

Czarne elementy powstały z wytrzymałego tworzywa, odpornego na zniszczenia. Zielone wstawki są gumowe i antypoślizgowe, grzebień może być używany nawet mokrymi rękoma. Wymiary przyrządu to 35 x 20 x 215 mm. W rączce znajduje się praktyczny otwór, przez który można przewlec sznurek i przyczepić przyrząd do torby, plecaka lub smyczy.

Zęby grzebienia mają ciasny rozstaw, co pozwala na dokładne rozczesanie nawet długiej i gęstej sierści oraz pozbycie się kołtunów. Zęby są odporne na negatywny wpływ wody i nie są ostro zakończone. Nie drażnią skóry zwierzęcia.

Zalety

• Niska cena;
• Możliwość różnego zastosowania;
• Nie denerwuje zwierząt;
• Wysoka jakość wykonania.

Wady

  • Otrzymujemy losową rękę.

4. MAXI PIN * duża, owalna, miękka, piny 20mm

furminator szczotka dla psa

Drewniana szczotka, która ma elegancki i klasyczny wygląd. Przeznaczona do długiej i gęstej sierści. Rączkę wykonano z bukowego drewna, dlatego jest ona twarda, mocna i odporna na zniszczenia. Specjalne lakierowanie powierzchni chroni tworzywo przed wpływem wody.

Główka, w której umieszczone są stalowe piny, ma biały kolor i jest elastyczna, co przekłada się na komfort zwierzęcia w trakcie czesania. Nawet mocniejszy nacisk nie powoduje wciskania pinów w skórę. Na rączce wygrawerowane jest logo firmy. Piny powstały ze stali nierdzewnej i są odporne na potencjalne złamania.

Wymiary szczotki są następujące: długość całkowita 23 cm, długość x szerokość główki 11 x 6,3 cm, długość igieł 2 cm. Gęsto rozstawione piny gwarantują komfortowe rozczesywanie sklejonej sierści oraz kołtunów. Rączka szczotki ma ergonomiczny kształt, dobrze i pewnie leży w dłoni, nie wyślizguje się z niej.

Do produktu dołączona jest gwarancja na okres 12 miesięcy, a więc nie jest to zadowalający czas ochrony. Gadżet zdobył same pozytywne i bardzo dobre opinie oraz oceny od zadowolonych klientów. Cena jest wysoka jak na tego typu szczotkę, jednak jakość wykonania rekompensuje duży koszt.

Zalety

• Elegancki design;
• Gęsty rozstaw igieł;
• Bardzo dobre wykonanie;
• Elastyczne wykończenie główki.

Wady

• Wysoka cena.

5. SZCZOTKA TRYMER DLA ZWIERZĄT PSA KOTA KONIA 10cm

furminator dla psa

Profesjonalny trymer do wyczesywania zwierzęcej sierści oraz włosia. Na uwagę zasługuje niewielki rozmiar, całkowita długość grzebienia to 10 cm, co przekłada się na komfort transportowania przedmiotu. Ponadto w rączce znajduje się otwór, przez który można przewlec sznurek lub smycz i przyczepić trymer do plecaka lub torby. Kolejną zaletą jest niska cena w stosunku do wysokiej jakości wykonania gadżetu.

Design szczotki jest prosty i atrakcyjny. Rączka jest czarna i pokryto ją gumową powłoką z wypustkami, co zapewnia pewny i wygodny chwyt. Plastikowa główka w żółtym kolorze została wyprofilowana w sposób ułatwiający czesanie.

Stalowe ostrze jest wytrzymałe i odporne na negatywny wpływ wody. Małe i gęsto ułożone ząbki przekładają się na szybkie, bezbolesne i dokładne wyczesywanie podszerstka. Do zestawu dołączono białą nakładkę zabezpieczającą przed przypadkowym skaleczeniem.

Regularne stosowanie trymera powoduje, że wypadanie sierści się zmniejsza, a zwierzak lepiej wygląda. Grzebień stworzono z myślą o psach, kotach oraz koniach. Produkt posiada roczną gwarancję i zdobył większość pozytywnych ocen.

Zalety

• Ogumowana rączka;
• Niewielki rozmiar;
• Niska cena;
• Wytrzymała konstrukcja.

Wady

  • Nie nadaje się do czesania wierzchniej sierści.

6. SZCZOTKA DO SIERŚCI DLA PSA KOTA 10 CM

furminator szczotka dla psa

Ergonomiczna szczotka do wyczesywania podszerstka u psów, kotów oraz koni. Sprawdza się w przypadku zarówno krótkiej, jak i długiej sierści. Grzebień nie powoduje podrażnień, ponieważ łapie włosie i nie ma konieczności bezpośredniego kontaktu zębów gadżetu ze skórą zwierzęcia.

Długość całkowita szczotki to 10 cm. Rączka została pokryta gumowym wykończeniem w czarnym kolorze, a na jej powierzchni znajdują się specjalne wypustki gwarantujące pewny i komfortowy chwyt. Przyrząd jest odporny na wodę i może być stosowany również na mokro.

Stalowe ostrze ma plastikową pokrywę w żółtym kolorze. Gęste ustawienie ząbków przekłada się na szybkie i dokładne wyczesywanie podszerstka. Regularne stosowanie grzebienia ogranicza nadmierne wypadanie włosia i nie narusza struktury wierzchniej sierści. Szczotka jest łatwa w utrzymaniu, włosie można szybko wyjąć i umyć gadżet.

Cena jest stosunkowo niska jak na produkt tej kategorii. Wykonanie jest solidne i wysokiej jakości. W rączce znajduje się otwór ułatwiający przechowywanie oraz transportowanie przyrządu. Model posiada roczną gwarancję.

Zalety

• Ergonomiczny kształt;
• Atrakcyjna cena;
• Ogranicza wypadanie sierści.

Wady

  • Krótki okres gwarancyjny.

Jaka szczotka dla psa długowłosego, a jaka dla krótkowłosego? Poradnik zakupowy 2024

Powyższe szczotka dla psa typu furminator oraz akcesoria o innym designu charakteryzują się przede wszystkim sporą uniwersalnością. Jednakże, po bliskiemu zapoznaniu się z ich właściwościami, możemy zobaczyć standardowy podział na szczotki dla psa długowłosego oraz szczotki dla psa krótkowłosego. Jest to przede wszystkim spowodowane inną długością włosów, ale także i innym typem włosia. Dlatego jeśli planujemy poszukiwania na własną rękę, musimy wiedzieć na co dokładnie zwrócić uwagę.

Gdy w końcu zdecydujemy czy zakupimy szczotkę dla psa z krótką sierścią, musimy zwrócić uwagę czy będzie to dla psa dużego czy małego – tutaj duże znaczenie ma szerokość urządzenia oraz ogólne wymiary. Istotna będzie także funkcjonalność wybranego produktu oraz to czy stosowanie przedmiotu jest komfortowe.

Jednym z istotniejszych aspektów podczas wyboru właściwego urządzenia jest oczywiście samo wykonanie – zarówno ostrza jak i uchwytu. To wpłynie na trwałość i bezawaryjność. Co ciekawe, warto także zweryfikować wydajność urządzenia określoną w procentach. Jeśli wciąż nie jesteśmy pewni zakupu, to dodatkowo sprawdźmy gwarancję produktu, a także upewnijmy się czy opinie szczotki dla psa krótkowłosego czy długowłosego są pozytywne. Więcej informacji znajdziemy również tutaj: http://www.piesporadnik.pl/title,Szczotki,pid,101.html

szczotka dla psa krótkowłosego

Szczotka dla psa krótka sierść czy długa sierść?

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym aspektem wyboru właściwej szczotki dla psa jest wybór na podstawie długości sierści zwierzęcia. Długie włosie ma inną charakterystykę od krótkiego. Co za tym idzie, potrzeba nieco inaczej skonstruowanych szczotek w celu prawidłowego rozczesywania oraz dbania o zwierzę.

Głównym założeniem jest oczywiście długość szypułek, znanych także jako ostrzy. Oprócz tego, istnieje ogromna różnica pomiędzy ich rozstawieniem, co ma bardzo duży wpływ na wydajność pracy oraz na redukcję ilości wypadającej sierści – w najlepszych przypadkach nawet do 90%.

Dodatkowo warto uwzględnić deklarację producenta. Jeżeli autorzy produktu gwarantują skuteczne wyczesywanie podszerstka w celu poprawy kondycji sierści na konkretnej grupie włosów, to należy się do zaleceń stosować.

Rozmiar psa, a rozmiar szczotki

Kolejnym kluczowym aspektem, o którym każdy z nas musi pamiętać, jest rozmiar szczotki. W przypadku szczotkowania niewielkich psów, zdecydowanie wystarczy zakup szczotki o szerokości (bądź długości w przypadku innego kształtu) wynoszącej około 10 centymetrów. Szczotka dla yorka – sprawdź ranking

Psy średnie powinniśmy szczotkować szczotkami, które oferuję przynajmniej 12-14 cm ostrzy, co przekłada się na o wiele lepszą wydajność i pozwala szybciej pozbyć się problemu. Kiedy mamy do czynienia z ogromnym psem, to wyposażenie się w większy produkt jest obowiązkowy. Największe rasy to przynajmniej 15 centymetrów, dzięki czemu pomimo ogromnej powierzchni, szczotkowanie nie będzie zabierało nam zbyt dużo czasu.

Funkcjonalność urządzenia i wydajność

Jeżeli zdecydujemy się na zakup produktu od sprawdzonego i renomowanego producenta, to możemy liczyć na niezwykłą kompatybilność z innymi produktami z serii. Chodzi tutaj przede wszystkim o możliwość zamiany uchwytu na większy, dłuższy czy też lżejszy. Ponadto w opcjach istnieje też możliwość zamiany części szczotkujące na większą czy mniejszą w zależności od wielkości psa oraz tego czy mamy do czynienia z sierścią długą, krótką, wełnistą, szorstkowłosą, czy jeszcze inną.

Co więcej, funkcjonalne szczoteczki to takie, które pozwolą również w bardzo prosty sposób wyczyścić urządzenie z włosów, które gdzieś się zagnieździły pomiędzy ostrzami. Tak zwane przyciski odrzutu są autorskimi pomysłami poszczególnych firm, lecz cieszą się popularnością.

Wykonanie – ostrze i uchwyt

Nie możemy zapomnieć też o tym z jakiego materiału wykonano ostrza oraz uchwyt. Stal nierdzewna to jedyny materiał, z jakiego powinno się wykonywać ostrza. Jak sama nazwa wskazuje, ten materiał oferuje właściwości antykorozyjne. Dodatkowo, nie wymaga on ostrzenia, a atrybuty pozostają niezmienne nawet po latach stosowania.

Jeśli chodzi o sam chwyt, to musi być ergonomiczny i wygodny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać gumową rączkę bądź taką pokrytą specjalnym tworzywem sztucznym. Oczywiście tego typu rączka pozwala też zachować właściwy balans urządzenia i gwarantuje podwyższoną odporność.

Trwałość urządzenia i gwarancja

Na trwałość urządzenia największy wpływ ma oczywiście wykonanie. Stal nierdzewna oraz trwałe, odporne na wstrząsy uchwyty to podstawa i każdy o tym wie – szczególnie po zapoznaniu się z poradnikiem zakupowym. Dodatkowym jednak sposobem na zweryfikowanie jakości wykonania jest gwarancja.

Decydując się na produkt z okresem ochronnym wynoszącym minimum dwa lata, mamy pewność producenta. Pewność ta dotyczy niezawodności, skuteczności i wydajności. Przede wszystkim to zapewnienie jakości, że przedmiot spełni swoje oczekiwania i nie ulegnie uszkodzeniu. W przypadku tych urządzeń, dwa lata to zdecydowanie zaleta. Większość takich furminatorów szczotek dla psa wyposażona jest w dwunastomiesięczną gwarancję, co nie jest długo.

Szczotka dla psa furminator 2024– opinie i cena

Feedback od pozostałych kupujących to zdecydowanie jeden z lepszych pomysłów na dowiedzenie się kilku ciekawych informacji o szczotce czy, tak naprawdę, o każdym innym produkcie. Pozytywne czy też negatywne opinie rzucają nieco świeżości na produkt i pozwalają znaleźć pozytywy i negatywy każdego rozwiązania.

Choć subiektywne, opinie użytkowników oferują wgląd w użytkowość i komfort. Należy natomiast pamiętać, że doświadczenie związane z użytkowaniem konkretnego egzemplarza może się różnić, dlatego należy patrzeć na zdecydowaną większość opinii przez pryzmat całego modelu.

Podsumowując ranking szczotek dla psów 2024

W tym rankingu najlepsze miejsce należy się przede wszystkim szczotce o wysokiej jakości wykonania i wydajności. Zwyciężył FURminator Szczotka dla Psa Długa Sierść L, czyli oferta bardzo uniwersalna, z długą gwarancją oraz z niezwykle dopracowanym designem i świetnym wykonaniem.

Jeśli jednak poszukujemy nieco tańszego rozwiązania czy może wolimy szczotkę dla psów z krótkim włosiem, to sprawdźcie alternatywy. Dodatkowo na pewno dobrym wyborem będzie poszukiwanie swojego własnego idealnego produktu – o ile weźmiemy pod uwagę wszystkie wyżej wymienione porady.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką szczotkę dla psa wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by riwer

Wyczesywanie psa oczywiście także bardzo ważnym zadaniem jest.  Dlatego też warto zakupić dobrej jakości szczotkę dostosowaną do sierści naszego psa. Szperając w necie natrafiłam na teki ranking, który nie powiem bardzo pomocny okazał się.

 by Gośka

Wiadomo, że każdego psa warto także czesać aby miał zdrowszą sierść. Dlatego też szukamy w miarę dobrej i sprawdzonej szczotki. I tak też między innymi trafiliśmy na ten ranking, który nie powiem dość pomocny okazał się.

 by branżowa

Pies powinien być regularnie szczotkowany. To też warto wybrać jak najlepszą szczotkę dla psa. Także przeszukując internet natrafiłam na ten ranking dzięki któremu bez problemu znajdę jak najlepszą szczotkę dla psiaka naszego.

 by Ryś

Czesanie psa także bardzo ważne jest. Ale jak wybrać w miarę dobrą szczotkę skoro jest ich aż tyle? I tak też między innymi taki ranking dość pomocny może okazać się. Bo tutaj mamy kilka sprawdzonych i dobrych takich szczotek.