Czyste zęby i zdrowe dziąsła to istotny wstęp do zapewnienia dobrostanu czworonoga – od utrzymania zdrowia fizycznego, przekładającego się na jakość życia psa zaczynając, na doskonałym samopoczuciu kończąc.

Zależy Ci na tym, by Twój pies żył długo, ciesząc się jak najlepszym zdrowiem i kondycją jamy ustnej, a jednocześnie nie wiesz w jaki sposób przekonać go do mycia zębów? Doskonale wiesz, jak ważna jest regularność w pielęgnacji, ale przez psią awersję trudno Ci zachować właściwą częstotliwość zabiegu? Na szczęście na wszystko jest sposób.

Spis Treści

Jaka pasta dla psa sprawdzi się w domowej pielęgnacji? Poznaj TOP produkty do mycia zębów dla psa, które docenili eksperci w 2024 roku

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Pasta Trixie

9.9

Tania


APL smak wołowiny

9.8

Średnia

Beaphar smak mięsa

9.7

Średnia


TOTOBI Naturalna pasta

9.6

Droga


Over Zoo Bio-Dens

9.5

Średnia


Odpowiednio dopasowana do potrzeb i preferencji smakowych czworonoga pasta do zębów jest w stanie skutecznie przekonać go do regularnej pielęgnacji ochronnej, dlatego warto poświęcić czas na wybór najlepszego produktu – naturalnego, bezpiecznego i najzwyczajniej w świecie, dość smakowitego, by spełnił wymagania nawet najbardziej kapryśnego i nieskorego do współpracy pupila. Zamiast zastanawiać się, jaka najlepsza pasta do zębów dla psa sprawdzi się u Twojego czworonoga, zobacz propozycje, które zebraliśmy z myślą o potrzebie poprawy higieny jego zębów i dziąseł, i wybierz tę, która najbardziej wzbudza Twoje zaufanie.

Ranking Past do Zębów dla Psa w 2024 roku

1. Jaka pasta do zębów dla psa sprawdzi się najlepiej na co dzień i w wyjątkowych okolicznościach? Poznaj Trixie Dental-Care dla psów wrażliwych

jaka pasta do zębów dla kota

Dbając o czystość i utrzymanie prawidłowego stanu uzębienia Twojego psa, w czynny sposób wzmacniasz naturalne bariery ochronne organizmu, zabezpieczając ukochanego pupila przed negatywnymi konsekwencjami kumulowania się resztek pokarmowych w obrębie jamy ustnej. Chcesz wiedzieć więcej o pielęgnacji zębów Twojego psa?

Codzienne szczotkowanie wymaga jednak chęci współpracy, bez niej zabieg ten będzie uciążliwy i mozolny nie tylko dla Twojego psa, ale i dla Ciebie. Dlatego ważne, by zarówno wybór szczoteczki oraz pasty odpowiadał potrzebom i preferencjom czworonoga. Pasta do zębów Trixie Dental-Care to produkt, który sprawdzi się na co dzień, ale również w szczególnych okolicznościach, np. podczas wystaw, gdy pragniesz osiągnąć u psa efekt lśniących zębów i świeżego oddechu natychmiast po umyciu.

Trixie Dental-Cale to pasta dostępna w dużym opakowaniu, które z pewnością wystarczy Wam na dłużej. Jest w pełni bezpieczna dla psa, nie wymaga ścierania z powierzchni zębów ani spłukiwania, co pozwala na używanie jej również poza domem. Jej dużym atutem jest aromat miętowy, który skutecznie i natychmiastowo odświeża oddech czworonoga. Jednakże z uwagi na wspomnianą zawartość mięty trudno jednoznacznie określić, czy pasta zasmakuje kapryśnemu psu. Minusem produktu jest brak naturalnego dodatku mięsnego, który zrównoważyłby efekt mięty, jednocześnie zachęcając psa do spróbowania pasty, a tym samym chętnego uczestniczenia w rutynowych zabiegach higienicznych.

Zalety

 • duże opakowanie wystarczy na dłużej
 • bezpieczna do spożycia przez psa
 • nie wymaga ścierania ani spłukiwania
 • zapewnia efekt wyraźnego odświeżenia oddechy czworonoga

Wady

 • trudno określić smakowitość dla psa
 • brak mięsnych dodatków, zachęcających czworonoga do zabiegu
 • brak aktywnych, roślinnych dodatków funkcjonalnych

2. APL pasta do zębów dla psa – opinie ekspertów są zgodne, smakowitość preparatu gwarancją udanego zabiegu czyszczenia jamy ustnej

jaka pasta do zębów dla psa

Aby uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych, wynikających z zaniedbania higieny jamy ustnej czworonoga, warto już od pierwszych tygodni życia przyzwyczaić go do zabiegu mycia i szczotkowania zębów. Jak przyzwyczaić psa do mycia zębów i jak prawidłowo wykonać zabieg dowiesz się tutaj. Najlepszym sposobem na zachęcenie czworonoga do współpracy będzie wybór smakowitej pasty, która atrakcyjnie urozmaici rutynowe działania.

Pasta APL dla psa posiada szereg właściwości prozdrowotnych, m. in. wzmacnia zęby, zapewnia świeży oddech i skutecznie zapobiega tworzeniu się kamienia nazębnego. Jest w pełni bezpieczna dla czworonoga, dlatego nie wymaga ścierania ani spłukiwania. Jej olbrzymim atutem jest naturalny mięsny dodatek (wołowina), który zapewnia wysoką smakowitość i intensywny aromat, uwielbiany przez czworonogi.

Wybierając tę propozycję możesz spodziewać się, że Twój pies chętniej zainteresuje się uczestnictwem w rutynowym zabiegu mycia lub szczotkowania zębów, a dawna awersja zmieni się w autentyczną przyjemność. Pasta APL łączy przyjemne wartości sensoryczne z enzymatyczną skutecznością czyszczenia zębów, przestrzeni międzyzębowych i dziąseł, zapewniając zwierzęciu bezpieczeństwo, niezależnie od wieku.

Mankamentem pasty APL jest sposób w jaki odświeża ona oddech – nie jest to efekt natychmiastowy, który może być pożądany w szczególnych okolicznością, ale skutek długotrwałego stosowania, związany z oczyszczaniem kamienia z powierzchni zębów. Brak fluoru w składzie pasty może okazać się problemem u psów o słabym uzębieniu, wymagających dodatkowego wzmocnienia struktury szkliwa.

Zalety

 • bezpieczna do spożycia przez czworonoga
 • wysoka smakowitość zapewniona dodatkiem wołowiny
 • zawiera enzymy
 • prosty skład bez niepożądanych dodatków daje pewność bezpiecznego stosowania również o zwierząt o wrażliwym układzie pokarmowym
 • duże opakowanie

Wady

 • brak dodatku naturalnych ekstraktów roślinnych
 • efekt odświeżenia poprzez oczyszczenie kamienia – brak składnika o intensywnych właściwościach natychmiastowo odświeżających
 • brak fluoru może okazać się problemem u psów o słabym uzębieniu

3. Najlepsza pasta do zębów dla psa to ta, którą Twój pies zaakceptuje od pierwszego użycia – poznaj pastę Beaphar o smaku mięsa, którą polecają eksperci

pasta do zębów dla psa opinie

Mycie zębów nie należy może do najprzyjemniejszych czynności kosmetycznych, jednak wprowadzony dostatecznie wcześnie i umiejętnie, regularnie powtarzany, a co najważniejsze dobrze kojarzony przez czworonoga wejdzie mu w nawyk oraz na stałe zagości w harmonogramie rutynowych zabiegów higienicznych. Tutaj dowiesz się, dlaczego warto czyścić psu zęby w domowych warunkach.

W celu przyzwyczajenia psa do mycia zębów, należy w pierwszej kolejności właściwie dokonać wyboru najlepszej pasty oraz narzędzia do szczotkowania. Propozycja Beaphar, z uwagi na swój intensywnie mięsny smak, może na początku Waszej przygody z zabiegami higienicznymi jamy ustnej okazać się naprawdę trafionym rozwiązaniem.

Pasta Beaphar skutecznie przeciwdziała powstawaniu płytki bakteryjnej na powierzchni zębów, chroni przed jej nadmierną kumulacją i formowaniem się kamienia, a także – w wyniku intensywnego oczyszczania – eliminuje nieprzyjemny zapach z psiego pyszczka. Zawiera ona wyselekcjonowane enzymy, które zwalczają szkodliwe bakterie i usuwają nadmiar osadu, bez konieczności ścierania lub spłukiwania preparatu. Można z powodzeniem nakładać ją palcem lub miękką szczoteczką.

Mankamentem pasty jest trudność ze znalezieniem jej wyszczególnionego składu, co może budzić pewne wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa podawania czworonogom z alergiami lub psom o szczególnie wrażliwym przewodzie pokarmowym. Efekt odświeżenia oddechu również mógłby być bardziej skuteczny, a co najważniejsze nieco szybszy.

Zalety

 • intensywny mięsny smak, zachęcający psa do zabiegu higienicznego
 • duże opakowanie pasy wystarczy na dłużej
 • zawiera enzymy zwalczające szkodliwe bakterie w jamie ustnej
 • aksamitnie kremowa konsystencja pozwala na łatwiejsze rozprowadzenie pasty po zębach i w przestrzeniach międzyzębowych

Wady

 • niewymieniony skład, co utrudnia ocenę bezpieczeństwa
 • efekt odświeżenia poprzez oczyszczenie kamienia, nie z uwagi na właściwości natychmiastowo poprawiające zapach z jamy ustnej czworonoga

4. Wegańskie formuły roślinne – jeszcze większa higiena. Poznaj naturalną pastę do zębów dla zwierząt TOTOBI

Naturalna pasta do zębów dla zwierząt

Rutynowy zabieg kosmetyczny rzadko kiedy sprawia psu przyjemność. Jednak w praktyce nie o przyjemność tutaj chodzi, ale o jak najskuteczniejszy efekt. Pielęgnacja zębów i dziąseł czworonoga służy zachowaniu jak najlepszego zdrowia oraz samopoczucia zwierzęcia.

Wśród specjalistyczny preparatów do utrzymania najwyższej higieny zębów i dziąseł coraz większą rolę odgrywają środki naturalne, takie jak propozycja pasty roślinnej Totobi, recepturą oparte na naturalnych zasobach roślinnych i ich szczególnych właściwościach. Wydaje się, że rynek zoologiczny zmierza w kierunku, w którym to naturalne preparaty wieść będą prym, zarówno w profilaktyce, jak i terapii problemów z zębami.

Pasta do zębów dla psa Totobi nie zawiera w swoim składzie żadnych niepożądanych i szkodliwych substancji. Jej bezpieczna formuła pozwala na stosowanie bez konieczności spłukiwania. Dodatek składników silnie polerujących powierzchnię zębów zapewnia efekt podwójnego oczyszczenia i odświeżenia. Jednak z uwagi na dużą zawartość składników roślinnych lepiej przeprowadź test bezpieczeństwa alergicznego, zanim użyjesz produktu w zabiegach higienicznych. Zwróć również uwagę na silny, miętowy aromat, może bowiem okazać się, że Twój pies go nie zaakceptuje. Jeżeli masz wątpliwości, zapoznaj się z innymi propozycjami z naszego rankingu, wśród których z pewnością znajdziesz odpowiednie rozwiązanie, w sam raz dla Twojego psa.

Zalety

 • 100% naturalny skład
 • nie zawiera alkoholu, cukru, sztucznych barwników i ostrych aromatów
 • do użytku bez konieczności wycierania z powierzchni zębów lub spłukiwania
 • silny efekt wypolerowania powierzchni zębów – skuteczna w walce z odkładającą się płytką
 • silny efekt odświeżenia oddechu

Wady

 • warto przeprowadzić test bezpieczeństwa u alergików i psów o wrażliwym układzie pokarmowym, w szczególności na dodatki roślinne
 • nie każdy pies toleruje smak i aromat mięty
 • brak mięsnego składnika poprawiającego smakowitość preparatu
 • niewielka gramatura opakowania – krótszy czas użytkowania

5. Enzymatyczna pasta do zębów dla psa Over Zoo Bio-Dens – smaczna i skuteczna propozycja dla wszystkich czworonogów

pasta do zębów dla psa ranking

Z troski o czworonoga warto zadbać o regularność mechanicznego usuwania z zębów powstających każdego dnia zanieczyszczeń oraz wybór odpowiedniego preparatu, który nie tylko dokładnie wygładzi powierzchnię szkliwa, oczyszczając ją z płytki bakteryjnej, ale również zabezpieczy ją przed dalszym, tak intensywnym kumulowaniem się resztek pokarmowych.

Enzymatyczna pasta do zębów Over Zoo Bio-Dens chroni przed rozwojem stanów zapalnych, skutecznie myje i zabezpiecza powierzchnię zębów oraz chroni dziąsła przed podrażnieniami, będącymi wynikiem długotrwałego oddziaływania osadów na tkanki miękkie. To ciekawa propozycja dla tych, którzy naprawdę odpowiedzialnie podchodzą do higieny zębów i dbania o zdrowie czworonożnego przyjaciela.

Mimo wysokiej skuteczności enzymów zawartych w paście w walce z kamieniem nazębnym oraz jej dużej funkcjonalności (nie wymaga szczotkowania ani specjalnego spłukiwania po zabiegu), problemem dla świadomych opiekunów czworonogów może okazać się zawarty w składzie karagen. Również dodatek aromatu pieczonego kurczaka zamiast naturalnego składnika mięsnego, realnie zwiększającego smakowitość obniża jakość pasty. Jeśli na pierwszym miejscu, przed efektem, stawiasz czystość składu, zastanów się nad pozostałymi propozycjami w rankingu 2024.

Zalety

 • wysoka skuteczność w walce z kamieniem nazębnym, dzięki zawartości enzymów
 • nie wymaga szczotkowania
 • nie wymaga wycierania z powierzchni zębów oraz spłukiwania
 • optymalna wielkość opakowania

Wady

 • dodatek aromatu pieczonego kurczaka zamiast naturalnego składnika mięsnego podnoszącego smakowitość i zachęcającego psa do zabiegu
 • zawartość karagenu w składzie

Najlepsza pasta dla psa 2024

Trixie Dental-CareAPL BeapharTOTOBIOver Zoo Bio-Dens
Smakmiętowywołowinymięsnykokosowynieokreślony
Składniewymienionysorbitol, dwutlenek krzemu, guma celulozowa, wołowina, enzymyniewymienionyMasło shea, olej kokosowy, naturalny minerał ścierny, roślinna gliceryna, ekstrakt z mięty pieprzowejCalcium Carbonate, Aqua, Sorbitol, Glycerin, Carrageenan, Preservation, Amylase, Amyloglucosidase, Chlorhexidine Digluconate, Aroma.
Dodatek ekstraktów roślinnychnietaknie
Dodatek fluorunienienie
Enzymytaktaktaktak
Bezpieczeństwo spożyciataktaktaktaktak
Efekt odświeżenia oddechutaktak – poprzez oczyszczenie kamieniatak – poprzez oczyszczenie kamieniataktak – poprzez oczyszczenie kamienia
Smakowitośćtrudno określićwysokawysokazależy od preferencji psa, smak intensywnytrudno określić
Zalecany sposób użyciaszczoteczka (wszystkie typu) lub palecszczoteczka (wszystkie typu) lub palecszczoteczka (wszystkie typu) lub palecszczoteczka (wszystkie typu) lub palecszczoteczka (wszystkie typu) lub palec
Wielkość opakowania100 g100 g100 g50 g70 g
Teksturakremowakremowakremowakremowakremowa
dobre buty dla psa

Faza adaptacyjna, czyli przyzwyczajenie psa do mycia zębów – wybór najlepszej pasty ma znaczenie

Faza adaptacyjna, czyli przyzwyczajenie psa do mycia zębów – wybór najlepszej pasty ma znaczenie

Nie trudno się domyślić, jak ważne jest wczesne rozpoczęcie regularnego szczotkowania zębów i oczyszczania dziąseł czworonoga. Faza adaptacyjna, czyli czas, w którym przyzwyczajamy psa do zabiegu potrafi jednak sprawić niemałe trudności. Aby ułatwić sobie zadanie, a jednocześnie szybciej zachęcić psa do współpracy oraz przyzwyczaić go do faktu, że szczotkowanie zostanie z nim już na stałe, warto wyposażyć domową psią apteczkę w dobrej jakości, wysoce smakowitą pastę. Sprawdź również inne sposoby adaptacji do zabiegów higienicznych.

Jeżeli jednak nie chcemy, by nasz pies „uzależnił się” od określonego smaku, lepiej zdecydować się na coś bardziej neutralnego, ale wciąż dostatecznie skutecznego. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów past, jednak tylko niektóre posiadają jednocześnie prosty skład, bezpieczną formułę, sprawdzone i udowodnione właściwości oraz efekt natychmiastowego odświeżenia oddechu. Warto przed dokonaniem zakupu zorientować się, który produkt pozwoli nam na wprowadzenie psa w świat rutynowej pielęgnacji jamy ustnej, jednocześnie nie przyzwyczajając go do określonego, mięsnego smaku.

Trixie Dental-Care

jaka pasta do zębów dla kota

Pasta APL

jaka pasta do zębów dla psa

Smakowita pasta na zachętę do regularnej współpracy przy myciu zębów

Jeżeli Twój pupil jest szczególnie wybredny, kapryśny, z jakiegoś powodu żywi poważną awersję do zabiegów higienicznych lub nie toleruje jakichkolwiek działań w obrębie pyska i jamy ustnej, dobrym rozwiązaniem będzie rozważenie propozycji pasty z mięsnym dodatkiem lub bardzo intensywnym, najlepiej naturalnie wysyconym, mięsnym aromatem. Silnych instynktów oraz wynikających z nich preferencji żywieniowych nie da się oszukać – choć obecnie Twój pupil jest typowym przedstawicielem wszystkożerców, dawniej bliżej mu było do bezwzględnego mięsożercy.

Właśnie dlatego jest niemal pewne, że wybór pasty, której smak nawiązuje do jego pierwotnych, kulinarnych upodobań będzie dobrym rozwiązaniem, przynajmniej na początek, na zachętę do regularnej współpracy przy dbaniu o higienę.

Na wyrobienie dobrych nawyków i przyzwyczajeń, takich jak prawidłowe szczotkowanie zębów i dziąseł przy użyciu specjalnych preparatów nigdy nie jest za późno. Jednak im wcześniej się tego zadania podejmiesz i im lepszy sposób na zaangażowanie psa w działanie znajdziesz, tym bardziej zadowalający osiągniecie efekt. A jest o co walczyć – zdrowie jamy ustnej leży u podstaw zdrowia całego organizmu czworonoga.

Wzmocnione szkliwo i odporne dziąsła – naturalne preparaty higieniczne o dużej skuteczności, w sam raz dla Twojego psa

Naturalne preparaty higieniczne, coraz częściej pojawiające się na rynku zoologicznym wykazują dużą skuteczność, a swoje właściwości zawdzięczają głównie ekstraktom roślinnym, których prozdrowotne działanie znane często od setek lat. Wiele z nich doskonale sprawdza się w zachowaniu zdrowia i prawidłowej struktury szkliwa oraz wspomaga odporność dziąseł czworonoga, zmniejszając ich drażliwość, wzmacniając i regenerując.

Coraz częściej i coraz chętniej zwracamy się w stronę Natury i jej bezpiecznych zasobów, zarówno w trosce o zdrowie własne, jak i naszych psów. Jeśli zależy Ci na tym, by Twój pies był jeszcze bliżej natury, a skład preparatów stosowanych w codziennych zabiegach kosmetyczno-pielęgnacyjnych nie odbiegał od jego pierwotnych preferencji, dobrym rozwiązaniem będą wegańskie produkty inspirowane niezwykłymi właściwościami roślin i substancji z nich pochodzących.

Pasta TOTOBI

Naturalna pasta do zębów dla zwierząt

Pasta dla Psa OVER-ZOO

pasta do zębów dla psa ranking

Enzymatyczna ochrona przez kamieniem nazębnym, której można zaufać

Twój pies każdego psa przyjmuje wiele rodzajów pokarmu – suchą karmę, przysmaki, suplementy w formie past, a niekiedy też i mokre posiłki, jako urozmaicenie diety. Każdy z powyższych stanowi dla niego źródło ważnych wartości odżywczych, jednak może również stać się przyczyną poważnych problemów z zębami. Odkładające się w jamie ustnej resztki pokarmu sprzyjają kolonizacji drobnoustrojów oraz rozwojowi stanów zapalnych dziąseł.

Cierpliwe i regularne mycie zębów z użyciem odpowiednio dobranej do potrzeb psa pasty to istotny krok w zapobieganiu chorobom jamy ustnej oraz postępującym w głąb organizmu procesom zapalnym. Dowiedz się, w jaki sposób zadbać o zdrowie czworonoga, pielęgnując zęby i dziąsła każdego dnia. Jeżeli szukasz preparatu, który pozwoli Ci naprawdę skutecznie usuwać odkładającą się płytkę nazębną, jednocześnie chroniąc i wzmacniając szkliwo zębów Twojego psa, dobrym rozwiązaniem będą pasty enzymatyczne, o ukierunkowanym działaniu.

Wielopoziomowa ochrona jamy ustnej przez cały dzień

Wielu opiekunów czworonogów uważa, że największym problemem związanym ze zdrowiem jamy ustnej ich czworonogów jest odkładający się kamień nazębny, a podstawą jego zwalczania jest usuwanie w formie specjalistycznego zabiegu weterynaryjnego. Niestety, bagatelizowanie codziennej higieny, którą można by z powodzeniem zająć się w domu jest nadal na porządku dziennym. Priorytetem zaś powinno być właśnie regularne dbanie o stan zębów i zdrowie dziąseł, z pomocą prostych zabiegów oczyszczania ich powierzchni z osadów i kumulujących się każdego dnia zanieczyszczeń.

Decydując się na środek, którego właściwości czyszczące, ochronne, regeneracyjne i odżywcze pochodzą z naturalnych surowców, dobrze nam znanych i powszechnie docenianych za bogactwo prozdrowotnych wartości, dodatkowo zwiększasz jeszcze bezpieczeństwo Twojego czworonoga.

Liderem w niniejszym rankingu past do zębów dla psa zostaje TOTOBI naturalna pasta 100% wegańska, która choć nie posiada zachęcającego, mięsnego smaku i aromatu, swoją skutecznością, czystością, łagodnością i natychmiastowym efektem odświeżenia zapewniła sobie najwyższe miejsce na liście TOP produktów od higieny jamy ustnej.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza pasta do zębów dla psa
Average rating:  
 0 reviews