Z troski o zdrowie i dobre samopoczucie Twojego kota zapewniasz mu właściwą biologicznie, możliwe najbardziej naturalną dietę, pilnujesz, by środowisko, w którym spędza najwięcej czasu oferowało mu optymalne natężenie bodźców wzbogacających, regularnie badasz go u weterynarza i sumiennie dbasz o okrywę włosową. Czy jednak równie wiele uwagi poświęcasz higienie jamy ustnej Twojego kota?

Pragniesz, by był on zdrowy i cieszył się dobrym samopoczuciem, ale zdarza Ci się rezygnować z zabiegów pielęgnacyjnych zębów i dziąseł, ponieważ Twój kot nie jest skory do współpracy? A może nie wiesz, jaka domowa metoda mycia jest najbezpieczniejsza? Szukając najlepszego sposobu na zatroszczenie się o jamę ustną czworonoga, nie warto marnować czasu na przeglądanie setek ofert szczoteczek i past do mycia, lepiej ten czas poświęcić na zabawę i pogłębianie relacji z kociakiem.

Bezpieczna i skuteczna pasta do zębów dla kota – TOP ranking najlepszych produktów, które doceniają eksperci w 2024 roku

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Beaphar 12789

9.9

Tania


Trixie

9.8

Tania


ZymoDent ScanVet

9.7

Średnia

Over Zoo

9.6

Średnia

STOMODINE ICF GEULINCX

9.5

Droga

Spis Treści

Sprawdź TOP pasty do zębów dla kota i wybierz tę, która na pewno sprawdzi się w domowym SPA

Abyś nie musiał głowić się, jaka pasta do zębów dla kota sprawdzi się najlepiej w codziennym użytkowaniu stworzyliśmy ranking produktów cieszących się największą popularnością wśród opiekunów czworonogów, jak również doświadczonych specjalistów. Zadbaj o czyste i zdrowe uzębienie Twojego pupila, niezależnie od tego w jakim jest wieku, wybierając bezpieczne preparaty, którym z wielu względów naprawdę można zaufać.

Ranking najlepszych Past do Zębów w 2024 roku

1. Skuteczna formuła, najlepszy smak – poznaj właściwości pasty Beaphar do codziennej pielęgnacji jamy ustnej Twojego kota

pasta do zębów dla kota

Codzienny zabieg mycia zębów to ważny aspekt zachowania higieny jamy ustnej oraz aktywne wsparcie ochrony organizmu czworonoga. Sprawdź, jak skutecznie dbać o zęby kota. Występowanie problemów z jego uzębieniem, nawracające infekcje oraz pogłębiające się stanu zapalne skutkują z czasem rozwojem poważnych problemów ogólnoustrojowych. Zapewniając optymalne oczyszczenie i skuteczniejszą ochronę jamy ustnej, chronisz kota przed rozwojem niebezpiecznych dla zdrowia schorzeń, na które ani on, ani Ty nie jesteście gotowi.

Pasta Beaphar to specjalistyczny preparat, mający za zadanie zapewnić całodzienną ochronę uzębienia Twojego kota. Stosowana regularne ma przeciwdziałać powstawaniu płytki bateryjnej oraz zmniejszać ryzyko formowania się kamienia. Z uwagi na wysoki stopień oczyszczenia niweluje z czasem nieprzyjemny zapach z pyska.

Specjalne dodatki smakowe zastosowane w formule pasty Beaphar skutecznie zachęcają czworonoga do jej spróbowania, a tym samym ułatwiają fazę adaptacji, czyli przyzwyczajania do zabiegu regularnego mycia zębów. Jednak problem w znalezieniu wyszczególnionego składu preparatu utrudnia jednoznaczną ocenę bezpieczeństwa jej stosowania u zwierząt z tendencją do alergii lub o szczególnie wrażliwym przewodzie pokarmowym.

Co więcej, gwarantowany przez producenta efekt odświeżenia nie jest natychmiastowy, jak można by się spodziewać, ponieważ pasta nie tyle poprawia zapach z pyszczka kota, a poprawiając skuteczność oczyszczania mechanicznego zmniejsza ilość osadu (skumulowanej płytki bakteryjnej) odpowiedzialnego za nieprzyjemne doznania. Szukasz pasty, której skład będzie możliwie najprostszy, a efekt odświeżenia natychmiastowy? Zobacz pozostałe pozycje w rankingu, to ułatwi Ci dokonanie wyboru.

Zalety

 • intensywny mięsny smak, zachęcający psa do zabiegu higienicznego
 • duże opakowanie pasy wystarczy na dłużej
 • zawiera enzymy zwalczające szkodliwe bakterie w jamie ustnej
 • aksamitnie kremowa konsystencja pozwala na łatwiejsze rozprowadzenie pasty po zębach i w przestrzeniach międzyzębowych

Wady

 • niewymieniony skład, co utrudnia ocenę bezpieczeństwa np. u psa alergika lub o wrażliwym przewodzie pokarmowym
 • efekt odświeżenia poprzez oczyszczenie kamienia, nie z uwagi na właściwości natychmiastowo poprawiające zapach z jamy ustnej czworonoga

2. Miętowa pasta dla kota – natychmiastowe odświeżenie oddechu dzięki Trixie Dental-Care

jaka pasta do zębów dla kota

Regularne mycie zębów i pielęgnacja dziąseł Twojego kota przy pomocy odpowiednio dobranej szczoteczki o miękkim i elastycznym włosiu oraz naturalnie bezpiecznej pasty, pozwoli Ci zapobiec tworzeniu się na zębach czworonoga płytki bakteryjnej, formowaniu kamienia nazębnego oraz rozwojowi stanów zapalnych tkanek miękkich. Prawidłowa pielęgnacja kota i poprawa higieny jego jamy ustnej to zawsze dobry pomysł – niezależnie od wieku zwierzęcia.

Stosując pastę Trixie Dental-Care o miętowym smaku, z dodatkiem mączki kostnej, nie tylko zadbasz o poprawę stanu uzębienia, ale również o rzeczywiste odświeżenie oddechu Twojego bezwzględnego mięsożercy, który mimo silnych pierwotnych instynktów, żywiony jest na co dzień dietą przetworzoną, jednocześnie bliską i daleką od tej, która dawniej zapewniała mu długie życie w naprawdę dobrym zdrowiu. Sprawdź tutaj, co w kwestii żywienia kota doradzają specjaliści.

Wybierając pastę Trixie Dental-Care wspomagasz naturalne funkcje ochronne jamy ustnej kota – to niezmiernie ważne. Co jednak, jeśli Twój kot wykazuje na co dzień szczególną wrażliwość na produkty pochodzenia roślinnego? Może okazać się, że pasta ta nie będzie jednak najlepszym możliwym rozwiązaniem. Ponadto głównym aromatem jest w niej mięta, którą nie wszystkie koty tolerują – zwróć uwagę na indywidualne preferencje Twojego czworonoga, zanim dokonasz ostatecznego wyboru.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że pasta zasmakuje Twojemu zwierzęciu, a tym samym ułatwi Ci umycie mu zębów oraz pielęgnację dziąseł, zobacz inne produkty z rankingu. W szczególności zwróć uwagę na te o naturalnie mięsnym smaku, ponieważ to im nie oprze się żaden kot, nawet najbardziej wybredny.

Zalety

 • duże opakowanie wystarczy na dłużej
 • bezpieczna do spożycia przez kota
 • nie wymaga ścierania ani spłukiwania
 • zapewnia efekt wyraźnego odświeżenia oddechy czworonoga

Wady

 • trudno określić smakowitość
 • brak mięsnych dodatków, zachęcających czworonoga do zabiegu
 • brak aktywnych, roślinnych dodatków funkcjonalnych

3. Najlepsza pasta do zębów dla kota – opinie specjalistów nie pozostawiają wątpliwości, kompleks enzymów ZymoDent od ScanVet skutecznie czyści zęby i dziąsła

jaka najlepsza pasta do zębów dla psa

Codzienne posiłki spożywane przez Twojego psa zostawiają żniwo, pod postacią osadu na zębach. Odkładające się na ich powierzchni oraz w przestrzeniach międzyzębowych resztki jedzenia – suchej i mokrej karmy, przysmaków i najróżniejszych dodatków stanowią realne zagrożenie dla zębów i dziąseł czworonoga. Wybierając dostosowaną to szczególnych potrzeb czworonoga pastę, skutecznie czyszczącą oraz dodatkowo zabezpieczającą przed skutkami odkładania się zanieczyszczeń zęby i dziąsła, zagwarantujesz mu najwyższą higienę, a tym samym najlepszą opiekę.

Wśród interesujących produktów do mycia kocich zębów znalazła się ZymoDent, enzymatyczna pasta od ScanVet. Za jej wyborem przemawiają nie tylko właściwości prozdrowotne, które posiada, ale również wygodne i praktyczne opakowanie.

Pasta ZymoDent od ScanVet posiada kompleks wyselekcjonowanych enzymów, służących jeszcze lepszej pielęgnacji zębów i dziąseł Twojego kota. Ich zadaniem jest oczyszczenie osadu z powierzchni zębów oraz przestrzeni międzyzębowych, neutralizacja przykrego zapachu, będącego wynikiem skumulowanych zanieczyszczeń oraz ochrona przed dalszym powstawaniem kamienia nazębnego. Jej efekt można by porównać do filtra ochronnego, osiadającego na tkankach.

W przypadku tej propozycji musisz jednak zwrócić uwagę na sposób jej przechowywania – został on dokładnie określony przez producenta i warto go stosować. Dobrze, jeśli przeprowadzisz też test alergiczny przed pierwszym użyciem, to da Ci pewność, że Twój kot toleruje wszystkie jej składniki, a jest ich naprawdę sporo. Niestety, w paście wykorzystano jedynie aromat, a nie naturalny dodatek mięsa, co może obniżyć jej atrakcyjność dla Twojego kota. Mimo drobnych mankamentów, produkt ten naprawdę wart jest rozważenia.

Zalety

 • zawiera kompleks enzymów, zwiększających skuteczność oczyszczenia
 • neutralizacja przykrego zapachu już przy pierwszym użyciu
 • neutralna w stanach podwyższonej wrażliwości, np. podczas stanów zapalnych
 • nie wymaga szczotkowania ani spłukiwania
 • wygodny sposób dozowania porcji pasty z użyciem pompki
 • w zestawie dołączona miękka szczoteczka

Wady

 • określone warunki przechowywania, na które należy zwracać uwagę
 • warto przeprowadzić test bezpieczeństwa u alergików i psów o wrażliwym układzie pokarmowym, z uwagi na złożony skład
 • dodany aromat mięsny zamiast naturalnego składnika zwiększającego smakowitość

4. Sprawdziliśmy, jaka pasta do zębów dla kota zapewnia higienę jamy ustnej bez szczotkowania – Over Zoo to innowacja, na którą warto zwrócić uwagę

pasta do zębów dla kota ranking

Błędne jest przekonanie, że kot nie wymaga pielęgnacji i systematycznej higienizacji zębów oraz dziąseł, ponieważ w naturalnych warunkach życia nikt nie szczotkował mu zębów. Co więcej, utrwalane, może doprowadzić do sytuacji, w której stopnień zaniedbania jamy ustnej psa przyczyni się do wystąpienia poważnych konsekwencji zdrowotnych, z którymi walka będzie potężnym wyzwaniem. Zamiast zamartwiać się, jak pomóc schorowanemu kotu, lepiej od już teraz wyrobić w sobie i w nim dobre nawyki, przyzwyczajając go do regularnego mycia zębów i pielęgnacji delikatnej tkanki dziąseł. Zanim jednak przystąpisz do działania, poznaj największe ciekawostki o kocich zębach.

Propozycja pasty Over-Zoo to ciekawe rozwiązanie, ponieważ nie tylko nie wymaga ona spłukiwania, ale również szczotkowania, a to zwykle ten etap najbardziej doskwiera czworonogom. Za jej wyborem przemawia również wysoka skuteczność w walce z kamieniem nazębnym, wynikająca z zawartości w paście specjalnych enzymów, które nie tylko eliminują już istniejący osad, ale chronią przed dalszym jego odkładaniem i kumulacją.

Niekwestionowanym atutem pasty dla kota Over-Zoo jest jej aromat, który skutecznie zachęca koty do próbowania, a tym samym do uczestnictwa w prostych i szybkich, ale jednocześnie satysfakcjonująca efektywnych zabiegach mycia zębów.

Zęby Twojego kota wymagają skutecznego oczyszczenia, a świeży oddech jest na drugim miejscu listy priorytetów? Ta pasta będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak to brzydki zapach z pyska czworonoga dokucza Ci najbardziej i to on nakłania Cię do zwiększenia intensywności mycia zębów, sprawdź inne nasze propozycje.

Zalety

 • wysoka skuteczność w walce z kamieniem nazębnym, dzięki zawartości enzymów
 • nie wymaga szczotkowania
 • nie wymaga wycierania z powierzchni zębów oraz spłukiwania
 • optymalna wielkość opakowania

Wady

 • dodatek aromatu pieczonego kurczaka zamiast naturalnego składnika mięsnego podnoszącego smakowitość i zachęcającego psa do zabiegu
 • nie wyszczególniono składu produktu

5. O jamę ustną kota warto zadbać kompleksowo – STOMODINE ICF GEULINCX dla zdrowia zębów, przyzębia i dziąseł

pasta do zębów dla kota opinie

Ochrona zdrowia Twojego kota powinna zatem zacząć się od prawidłowej higieny zębów i dziąseł. Kompleksowe oczyszczanie, ochrona i regeneracja zębów, przyzębia oraz dziąseł powinno być efektem regularnego stosowania właściwe dobranej pasty. Jeśli jednak regularnie szczotkujesz kotu zęby, a efekt wciąż nie jest zadowalający oznacza to, że najwyższy czas na zmianę preparatu.

Specjalistyczna pasta STOMODINE ICF GEULINCX posiada zaskakująco prosty i równie zaskakująco skuteczny skład, którego działanie możesz dostrzec już po kilku użyciach. Jest ona bezpieczna dla czworonoga, również tego bardziej wrażliwego. Nie wymaga ścierania ani spłukiwania, dlatego możesz mieć ją zawsze przy sobie i po każdym posiłku choć odrobinę oczyścić jamę ustną kota, chroniąc go przed wystąpieniem nadwrażliwości dziąseł, będącej wynikiem zbyt długiego oddziaływania osadu na delikatne tkanki.

Pasta z dodatkiem chlorhexysyny to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala kompleksowo oczyszczać, wzmacniać i dodatkowo chronić zęby, przyzębie i dziąsła czworonoga. Niestety ze względu na brak składnika mięsnego, zwiększającego jej atrakcyjność trudno ocenić, czy zasmakuje kotu – weź to pod uwagę, jeśli Twój zwierzak należy do grona szczególnie wybrednych. Zauważ, że pasta dostępna jest w niewielkim opakowaniu, co oznacza, że nie wystarczy na długo. Choć biorąc pod uwagę jej szczególne właściwości oraz bezpieczeństwo formuły, to naprawdę drugoplanowa kwestia.

Zalety

 • prosty skład bez zbędnych dodatków
 • nie wymaga ścierania ani spłukiwania
 • chlorhexydyna jako dodatek funkcjonalny
 • działanie zapobiegające nadwrażliwości dziąseł
 • dzięki prostym składnikom o szczególnych właściwościach z czasem tworzy antybakteryjną „powłokę” wewnątrz jamy ustnej

Wady

 • trudno określić czy zasmakuje naszemu psu
 • brak składnika mięsnego, zwiększającego smakowitość i nadającego zachęcający do spróbowania aromat
 • naprawdę małe opakowanie, które wystarczy na krótko

Właściwa higiena w domowych warunkach – o zdrowie zębów warto dbać każdego dnia w prosty i skuteczny sposób

W niektórych przypadkach może okazać się, że wybór innej pasty niż tej wysoce smakowitej, zawierającej w swym składzie prawdziwie mięsne dodatki to strata nerwów, czasu i funduszy, bo kot po prostu nie zaakceptuje produktu roślinnego, który według jego preferencji jest nie tylko nieatrakcyjny, ale również może być drażniący.

Nie pozwól by brak higieny zagroził zdrowiu i komfortowi życia Twojego czworonoga – wybierz wysoce smakowity preparat, odpowiadający preferencjom kota, o najwyższej dla niego skuteczności i na stałe wprowadź do codziennego harmonogramu sesję mycia zębów, w miarę możliwości po każdym przyjętym posiłku. Dzięki temu uzyskasz jeszcze lepszy efekt oczyszczenia w znacznie krótszym czasie.

Wybierając najlepszą pastę spośród dostępnych propozycji zwróć uwagę na smakowitość, źródło jej pochodzenia, prostotę składu oraz zawartość wyselekcjonowanych enzymów, o ukierunkowanym działaniu, pamiętaj również o tym, by preparat nie wymagał ścierania lub spłukiwania. Ważne bowiem, by dążenie do oczekiwanego efektu było zaplanowane, obrany cel realizowany przy każdym zabiegu, bez zbędnych przeszkód.

pasta do zębów dla kota opinie

Maksymalne odświeżenie zaraz po zabiegu – efekt, który poczujesz od razu

Czasami brakuje czasu, a czasami cierpliwości do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu mycia zębów, dlatego im skuteczniejszy preparat wybierzesz, tym lepszy efekt szczotkowania osiągniesz. Zarówno podczas czyszczenia zębów z użyciem szczoteczki i pasty, jak również decydując się na usuwanie kamienia nazębnego domowymi sposobami innymi niż mycie, ważne, byś pamiętał o regularności, która jest kluczem do zachowania zdrowia jamy ustnej czworonoga oraz zapewnienia maksymalnego efektu odświeżenia.

Wiele dostępnych na rynku past gwarantuje poprawę zapachu z pyszczka, jednak nie natychmiastowo. Efekt ten jest wynikiem regularnego stosowania i mechanicznego oczyszczania odkładającego się osadu, który w dużym stopniu odpowiada za nieprzyjemne doznania zapachowe. Jeśli zależy Ci na wielopoziomowym wsparciu zdrowia i ochrony jamy ustnej, a także na efekcie maksymalnej poprawy jakości oddechu zaraz po zabiegu, wybierz pastę, której receptura uwzględnia składniki intensywnie odświeżające, w formie naturalnych ekstraktów lub dodatków aromatycznych.

Kompleksowa ochrona i pielęgnacja jamy ustnej, dzięki innowacyjnym produktom enzymatycznym do użytku domowego dostępna w 2024 roku

Kompleksowa ochrona i pielęgnacja jamy ustnej wymaga stosowania odpowiednich produktów, których właściwości prozdrowotne wynikają z zawartych w nich dodatków funkcjonalnych, o potwierdzonej skuteczności. Jednym z takich dodatków, w innowacyjnych produktach kosmetyczno-pielęgnacyjnych dla kotów są enzymy, wyselekcjonowane pod kątem określonych funkcji biokatalizatory lub prościej mówiąc określone związki chemiczne, mające za zadanie inicjowanie reakcji chemicznych prowadzących do oczyszczania nagromadzonych osadów z powierzchni zębów poprzez ich rozpuszczanie. Zapobiegają one dalszemu odkładaniu się płytki bakteryjnej oraz neutralizują lotne związki siarkowe, uznawane za główną przyczynę występowania nieprzyjemnego zapachu z kociego pyszczka.

Pasty enzymatyczne dodatkowo wspierają naturalne funkcje ochronne w obrębie jamy ustnej, w której zaszły już procesy zapalne. Wybierając najlepszy preparat do czyszczenia zębów i dziąseł zwróć uwagę na jego skład – jeśli występuje w nim specjalistyczny kompleks enzymatyczny, możesz mieć pewność, że będzie to rozwiązanie skuteczne i zarazem bezpieczne dla Twojego kota.

Pasta ZymoDent Scan Vet

jaka najlepsza pasta do zębów dla psa

Zadbaj o czystość i odpowiednie zabezpieczenie powierzchni zębów i dziąseł Twojego kota, dzięki specjalistycznym produktom

Zęby Twojego kota, będącego bezwzględnym mięsożercom to niezwykle cenny atrybut, wymagający odpowiedniej troski na co dzień. Poznaj 18 niezwykłych faktów o zębach czworonoga i dowiedz się, dlaczego warto poświęcić czas i energię na zachowanie ich doskonałego stanu na długie lata.

Utrzymanie prawidłowej higieny zębów i pielęgnacji dziąseł czworonoga to ważny aspekt walki o dobre zdrowie, samopoczucie oraz komfort codziennego funkcjonowania Twojego kota. Najlepszą metodą utrzymania mocnych, lśniących zębów i zdrowych dziąseł jest ich regularne mycie przy użyciu specjalistycznej pasty o udowodnionej skuteczności. Powinna ona posiadać potwierdzone właściwości przeciwdziałania powstawaniu płytki bakteryjnej oraz formowaniu kamienia. Jej prosty skład powinien chronić przed ewentualnymi reakcjami alergicznymi, a wybrane składniki zapobiegać nadwrażliwości dziąseł, aby mogła dobrze sprawdzić się zarówno w pielęgnacji kociąt, osobników dorosłych, jak i seniorów.

Polecana Pasta STOMODINE ICF GEULINCX

pasta do zębów dla kota opinie

Wybierając najlepszą pastę dla kota zwróć uwagę na zawarte w niej dodatki funkcjonalne oraz dowiedz się, czy są one powszechnie wykorzystywane w produktach dla czworonogów, w szczególności takich, które przez przypadek, nieuwagę lub z innych przyczyn mogą zostać spożyte przez zwierzę. Bezpieczeństwo i skuteczność powinny powiem zawsze iść w parze, gdy celem jest zdrowie.

Najlepsza pasta dla kota 2024 – kompleksowe oczyszczenie i ochrona, jak w gabinecie weterynaryjnym

Bagatelizowanie higieny jamy ustnej zawsze kończy się tak samo – pojawia się dotkliwy ból, będący skutkiem rozwijających się stanów zapalnych, pojawiają się problemy z zębami, uszkodzenia szkliwa, rozwój bakterii, który prowadzi do poważnych chorób. Wszystko to wyraźnie zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych schorzeń wewnątrz organizmu, które wymagają zaawansowanego leczenia weterynaryjnego.

Codzienna pielęgnacja jamy ustnej czworonoga to ważne zadanie każdego opiekuna. Zapewnienie higieny zębów i dziąseł ma bowiem znacznie większe znaczenie, niż mogłoby się wydawać – chroni czworonoga przed rozwojem stanów zapalnych, których efekty potrafią skutecznie pogorszyć jakość życia. Regularne mycie zębów przy użyciu specjalistycznej pasty o ukierunkowanym działaniu powinno zapewnić nie tylko kompleksowe oczyszczenie z resztek pokarmowych oraz powstałych już osadów, ale również zagwarantować lepszą ochronę tkanek przed niekorzystnym wpływem namnażających się każdego dnia bakterii.

Odpowiednia profilaktyka i zachowywanie codziennej higieny powinno pozwolić zadbać o zdrowie jamy ustnej kota na tyle, by wizyty w gabinecie weterynaryjnym częściej przyjmowały formę kontrolną niż interwencyjną. Dlatego wybierając najlepszą pastę do zębów dla kota zwróć uwagę na to, by działała kompleksowo już od pierwszego użycia, a jednocześnie była bezpieczna, łagodna i dobrze tolerowana przez zwierzę w każdym wieku, niezależnie od smakowych preferencji. Liderem tego rankingu jest pasta STOMODINE ICF GEULINCX, która spełniając większość tych wymagać może okazać się najlepszym rozwiązaniem, na drodze do uzyskania efektu WOW w higienie zębów Twojego kota.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka pasta do zębów dla kota będzie najlepsza
Average rating:  
 0 reviews