Każdy kto ma lub miał kota wie, że prócz tego, że są to niesamowicie przyjazne zwierzęta, ale także wymagające szczególnej pielęgnacji i opieki. Z racji faktu, iż kotów się nie kąpie, pielęgnacja miłego futerka jest znacznie bardziej absorbująca niż w przypadku sierści czworonogów. Dodatkowo koty są drapieżnikami, co oznacza, iż natura wyposażyła je w pewne odruchy, które są niezależne od nich, czyli między innymi drapanie. W tym celu bardzo dobrze spisuje się drapak, jednak koty z pomocą drapaka i innych adekwatnych narzędzi nie spiłują sobie pazurków na tyle, żeby zbędne okazało się ich przycięcie. Dlatego każdy posiadacz kota, z pewnością posiada w swoim domu specjalny obcinacz do paznokci dla psa czy kota. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłeś się w cążki, koniecznie to zrób. Przycinanie pazurów to czynność na tyle prosta, że częste wizyty u weterynarza wcale nie są niezbędne. Na rynku znajdziesz bowiem narzędzia, którymi nie tylko z łatwością skrócisz pazury, ale także posiadające specjalne ograniczniki, które gwarantują bezbolesność oraz przycięcie ich do właściwej długości.

Pielęgnacja kota bez tajemnic. Wszystko o obcinaczach do pazurów dla kota

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Trixie obcinacz

9.9

Średnia

Trixie gilotynka

9.8

Tanie


Zolux obcinacz

9.7

Drogie


Yes Home Obcinak

9.4

Tanie

Obcinacz dla kota – ranking 2024

Kocie pazury dość szybko odrastają. Aby zachować je w nienagannej kondycji należy regularnie je przycinać. Oczywiście możemy zabieg ten wykonywać u weterynarza, jednak nie jest to wcale koniecznością. Z racji tego, iż wystarczająca jest wiedza jaką część pazura obcinamy, z powodzeniem przyciąć możemy pazurki w domu. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka propozycji, zarówno cążków, jak i obcinaczy do pazurów.

1. Trixie – obcinacz do pazurów

obcinacz do pazurów dla kota

Obcinacz do paznokci marki Trixie doskonale sprawdzi się nie tylko do pielęgnacji pazurów nie tylko kota, ale także małych psów, gryzoni czy fretek. Ostrza obcinacza wykonane są ze stali nierdzewnej, a uchwyt z plastiku. Dla jeszcze większego komfortu korzystania z przyrządu, rączki powleczone zostały antypoślizgową gumą. Obcinacz posiada regulację ostrza, co pozwala na wysunięcie takiej części pazura, aby zabieg był bezpieczny i bezbolesny dla zwierzątka. Dodatkowo, po skońćzonym obcinaniu pazurów możemy zabezpieczyć ostrze specjalnym zamknięciem, co pozwoli uniknąć przypadkowego okaleczenia. Obcinacz jest mały i poręczny. Z łatwością możemy zabrać go ze sobą w podróż. Do wyboru mamy jeden z trzech wariantów kolorystycznych, co pozwoli na łatwe odróżnianie przyrządu w przypadku posiadania kilku zwierząt.

Zalety

 • ostre ostrze;
 • ogranicznik cięcia;
 • radzi sobie nawet z przerośniętymi pazurami;

Wady

 • za duże dla niektórych kotów.

2. Trixie – gilotynka do pazurów

obcinanie pazurów dla kota

Dwulitrowa fontanna z automatycznym systemem chłodzenia wody zapewni komfort termiczny twoim pupilom. Dzięki nowoczesnej fontannie dozującej odpowiednią ilość płynu, zwierzę pozostanie nawodnione przez długi okres czasu. Dodatkowo pompa posiada niski pobór mocy, a wiec zwolni cię z wysokich opłat za elektryczność. Dzięki temu możesz uruchomić poidełko przed pójściem do pracy i pozostawić zwierzęta wraz z dawką orzeźwiającej wody. Stosowanie fontanny jest szczególnie polecane podczas sezonu letniego oraz grzewczego. Wówczas zwierzęta wykazują większą potrzebę pobierania płynów. Producent zadbał o odpowiednie podpórki, dzięki którym konstrukcja nie wywróci się nawet po potraceniu przez kota.

Zalety

 • dla kotów i innych zwierząt;
 • solidne wykonanie;
 • prosty i wygodny w obsłudze;

Wady

 • duży opór podczas pracy.

3. Zolux – obcinacz do pazurów

obcinanie pazurów

Obcinacz do pazurów Zolux stworzony jest głównie z myślą o psich pazurach, jednak doskonale radzi sobie także z pielęgnacją innych czworonogów, w tym kotów. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zwierzątka, obcinacz został wyposażony w specjalną zastawkę, uniemożliwiającą zbyt krótkir przycięcie pazura, które mogłoby się wiązać z dyskomfortem i odczuciem bólu przez naszego czworonoga. Przyrząd wykonany został ze stali nierdzewnej, a rączki to plastik pokryty antypościzgową gumą dla precyzyjnego chwytania. Obcinacz pozwala na wygodne chwytanie go w ręce oraz prezycyjne przycinanie pazurów. Obcinacz posiada także blokadę ostrza.

Zalety

 • blokada ostrza;
 • stosunek jakości do ceny;
 • ostre;

Wady

 • przystosowane z myślą o psach.

4. Yes Home – Obcinak do pazurów

jakie obcinaczki dla kota

Ostatnia z propozycji to cążki do obcinania pazurów małych zwierząt domowych. Ich ostrze wykonane zostało ze stali nierdzewnej, co zapobiega korozji i daje gwarancję, że pozostaną ostre i łątwe do ewentualnego naostrzenia. To niezwykle ważne, gdyż odpowiada za precyzję cięcia. Cążki posiadają specjalną blaszkę, która w praktyce jest blokadą ostrza, uniemożliwiającą zbyt długie przycięcie pazura, które wiązałoby się z dyskomfortem i bólem zwierzątka. W zależności od długości pazura możemy ją oddalać lub zbliżać. Obcinacz do pazurów dla kotów posiada także antypoślizgowe rączki, dzięki którym użytkowanie ich staje się znacznie wygodniejsze.

Zalety

 • nierdzewne ostrze;
 • blaszka ochronna przed za długim obcięciem;
 • antypoślizgowe rączki;

Wady

 • niska jakość wykonania.

Jakie obcinaczki dla kota wybrać w 2024 roku?

Posiadając psa, zazwyczaj poszukujemy sprawdzonych szczotek i grzebieni do pielęgnacji ich sierści. Posiadacze kotów częściej jednak poszukują informacji o tym, jakie obcinacze do pazurów dla kota wybrać. Wybór nie jest oczywisty, a na rynku znajdziemy zarówno narzędzia do obcinania pazurów w formie cążków, jak i obcinaczy czy gilotynek. Wydawać by się mogło, że najważniejsze jest, aby były one ostre. Po części nie sposób się z tym nie zgodzić. Jednak równie istotną cechą jest sposób w jaki obcinają pazury, a co za tym idzie, czy nie niszczą one pazura, oraz jaki opór stawiają podczas przycinania. Oto cechy, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

obcinacz dla kota

Wygodna pozycja

Obcinanie pazurów to czynność, która nie jest zbyt lubiana przez większość kotów. Podczas wykonywania zabiegu należy więc przybrać wygodną pozycję, zarówno dla siebie, jak i dla kota. Mimo prostestów i oporów stawianych przez zwierzaka, należy pewnie chwycić łapę i przystąpić do obcinania kolejnych pazurów. Należy pamiętać o technice obcinania, a także o tym, by posiadać odpowiednio ostre narzędzie. Dodatkową zaletą jest sprawne wykonywanie ruchów obcinających, prze co unikniemy sytuacji, kiedy kot ruszy łapką i zmieni położenie ostrza tnącego.

Odpowiednia długość

Podchodząc do tematu samodzielnego obcinania pazurów u kota, należy przede wszystkim zapoznać się z instrukcją ich przycinania. Koci pazur składa się z części jasnej i ciemnej. To właśnie jasna jest pozbawiona nerwów, przez co obcięcia pazura na odpowiedniej wysokości będzie dla zwierzaka całkowicie bezbolesne. Warto wspomnieć, że pazury generalnie rosną tym samym tempem, a zdecydowanie lepiej przyciąć mniej, niż więcej. Dlatego niektóre z propozycji dostępnych na rynku posiadają specjalną blokadę, która uniemożliwia zbyt głębokie obcięcie pazura. Jest to przydatne szczególnie podczas pierwszych samodzielnych prób skracania pazurów zwierzakowi.

Cążki czy obcinaczka?

To pytanie zadaje sobie nie jeden właściciel kota. Bowiem na rynku dostępne są zarówno cążki, jak i obcinaczki czy gilotynki. Tak naprawdę różnią się one sposobem cięcia, a to, na jakie narzędzie się zdecydujemy zależy tylko od naszych osobistych upodobań. Na początek jednak najbardziej polecane są obcinaczki. Ze względu na dogodne wyprofilowanie ostrza tnącego nie ma potrzeby dodatkowej pielęgnacji pazura po przycięciu. Dodatkowo sposób chwytania obcinaczki w ręku, jest mocno zbliżony do klasycznego obcinacza, jakiego sami wykorzystujemy. Wybierając konkretny produkt z półki warto zwrócić uwagę na to jak dane narzędzie trzyma się w rękach. Istotne jest posiadanie specjalnej gumowej rączki, dzięki której bez problemu możemy obcinać pazury nawet mokrymi rękami.

Bezpieczeństwo

O tym, że narzędzie, niezależnie od jego rodzaju powinno być ostre, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak ostre ostrze prócz pozytywnych cech, zwiększa także ryzyko skaleczenia się przez osobę wykonującą zabieg przycinania pazurów. Producenci narzędzi tnących do pazurów dla zwierząt, mieli na uwadze również i ten aspekt, dlatego coraz więcej obcinaczy wyposażonych jest w specjalną blaszkę która pozwala na zabezpieczenie ostrzy, szczególnie po skończonym zabiegu, podczas przechowywania narzędzia. Zabezpieczenie ostrza sprawia, że nie skaleczymy się biorąc narzędzie do ręki.

Dalsza pielęgnacja

Pielęgnacja kocich pazurów nie kończy się jednak na ich przycięciu. Często, niezależnie od narzędzia jakie posiadamy, ale głównie wtedy jeśli nasz obcinacz czy cążki nie są zbyt ostre, pazurek po zabiegu nie jest do końca wygładzony. Powoduje to nie tylko dyskomfort, ale grozi także łamaniu się pazurów, a także zbędnemu zaczepianiu, chociażby podczas chodzenia. W tym celu po zabiegu obcinania, warto przyjrzeć się pazurkom. Jeśli dostrzeżemy nierówności należy pazurki dodatkowo przypiłować. W tym celu najlepiej sprawdzą się pilniki papierowe o średniej gradacji ścieralności. Warto pamiętać, że pazury kota powinny mieć odpowiedni kształt, który również możemy wypracować dzięki pilnikowi lub specjalnej szlifierce.

Dobre obcinaczki dla kota – sprawdź propozycje od Trixie

Obcinaczka do paznokci od Trixie to przede wszystkim narzędzie o niewielkich rozmiarach w 2024 roku, dzięki czemu z łatwością możemy je przewozić ze sobą, kiedy wybieramy się w podróż. Na uwagę zasługuje również fakt, iż została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Ostrze tnące wykonane jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu możemy go w razie potrzeby ostrzyć. Dla bezpieczeństwa ostrze zostało wyposażone w specjalną blokadę, która nie pozwala na przypadkowe skaleczenie się osoby wykonującej zabieg przycinania pazurów. Dodatkowo obcinacz posiada specjalną blokadę, dzięki której możemy ustawić maksymalną długość przycięcia pazura, co jest znacznym ułatwieniem dla osób, które wcześniej nie miały styczności z obcinaniem kocich pazurów. Ów blokada chroni zwierzaka przed dyskomfortem i bólem związanym ze zbyt krótkim obcięciem pazura.

Obcinaczka od Trixie już od momentu zakupu jest na tyle ostra, że nie niszczy i nie szarpie pazurków, dzięki czemu nie ma konieczności późniejszego piłowania. Również kształt uzyskiwany za jej pomocą zbliżony jest do idealnego. Dodatkowo narzędzie bardzo dobrze leży w ręce. Wszystko to za sprawą dobrze wyprofilowanych plastikowych rączek, dodatkowo pokrytych specjalną antypoślizgową powłoką. Obcinaczka do paznokci od Trixie to propozycja, która mimo niskiej ceny charakteryzuje się wysoką jakością i trwałością. To idealne narzędzie nie tylko na początek przygody z kotem w domu.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie obcinaczki dla kota wybrać
Average rating:  
 0 reviews