Twoje zwierzęta domowe mają problem z regularnym nawadnianiem? Przykładasz dużą wagę do dbania o zdrowie kotów, aby nie zachorowały na destrukcyjne choroby nerek? Gdy jesteś poza domem, wówczas nie możesz kontrolować ilości pobieranego płynu przez czworonoga? Jeśli tak, fontanna dla kota jest idealnym rozwiązaniem do Twojego domu. Dzięki temu niewielkiemu akcesorium możesz pozostawić kota samego podczas nieobecności w mieszkaniu i mieć pewność, że pupil nie ulegnie odwodnieniu. To nowoczesne urządzenie filtrujące zapewniające odpowiednią podaż płynów, szczególnie w przypadku zwierząt nie wychodzących, które spożywają sporą ilość suchej karmy.

Fontanna dla kota ranking 2024 – wybierz najlepszy produkt dla swojego czworonoga

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Catit Flower Fontanna

9.9

Tania


Dogness poidełko automatyczne

9.8

Średnia

Poidełko 5 litrów

9.7

Droga

Fontanna ELSPET

9.6

Średnia

FONTANNA Poidlo metalowe

9.4

Średnia

FONTANNA PT0600GY

9.3

Droga

FONTANNA ELS PET

9.2

Bardzo droga

1. Catit Flower Fontanna Mini Poidełko 1,5l dla kota

fontanna dla kota

Urocza fontanna dla kota w kształcie kwiatka w ogrodzie o wymiarach 18 x 18 x 10 cm pozwala kotom na częste przyjmowanie płynów, dzięki czemu rzadziej chorują na schorzenia spowodowane odwodnieniem. Przy regularnym stosowaniu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na chorobę nerek i minimalizuje gromadzenie się kamienia. Idealne dla kota w każdym wieku. Możliwość wyboru spokojnego lub bardziej dynamicznego strumienia. Zestaw zawiera funkcjonalną fontannę oraz filtry: mechaniczny blokujący przedostawanie się resztek jedzenia i sierści oraz filtr węglowy usuwający mniejsze zanieczyszczenia, które zawarte są w wodzie wodociągowej.

Zalety

 • Dzięki niej koty częściej piją,
 • Dozuje odpowiednią porcję płynu dla zwierzaka.

Wady

 • Głośna praca silnika może odstraszać niektóre koty,
 • Brak instrukcji w języku polskim,
 • Pokrywka zbyt łatwo się zdejmuje, więc większe koty mogą ją usuwać.

2. Fontanna poidełko automatyczne dla kota małe

fontanna dla kota opinie

Oferowana fontanna to nie tylko wygodne rozwiązanie, które oszczędzi właścicielom zwierząt trudu związanego z regularnym dostarczaniem świeżej wody zwierzakowi, ale przede wszystkim dbanie o to, aby koty otrzymywały wysokiej jakości ciecz, która jest całkowicie pozbawiona szkodliwych substancji. Zainstalowane filtry oczyszczają ją z chloru, małych oraz dużych cząsteczek. Dodatkowa najwyższa powierzchnia zatrzymuje włosy, aby nie dostawały się do części właściwej,  przeznaczonej na czerpanie płynu przez zwierzę. To inwestycja w zdrowie pupila, gdyż zminimalizowane zostało prawdopodobieństwo chorób nerek, do których przyczyniają się zanieczyszczenia będące w wodzie. Mechanizm działa bardzo cicho, generując hałas mniejszy od 40 decybeli. Urządzenie bardzo łatwo wyczyścić przy pomocy podstawowych akcesoriów kuchennych. Regulowany przepływ wody dostarcza pupilom na bieżąco świeżej cieczy. Inteligetny pomiar poziomu wody sprawia, że nie ma obaw przed pozostawieniem kotka bez wody. Zaleca się regularne mycie raz w tygodniu, aby urządzenie funkcjonowało bez zarzutu przez długi okres czasu. Filtry natomiast powinny być wymieniane w regularnych odstępach 5-8 tygodniowych. Jeżeli z fontanny korzysta więcej zwierząt, konieczna będzie częstsza wymiana filtra.

Zalety

 • Nowoczesny design,
 • Łatwa do umycia,
 • Zużywa niewiele energii,
 • Posiada diodę led, dzięki czemu koty mogą pić w ciemności.

Wady

• Wymagana częsta wymiana filtrów.

3. FONTANNA POIDŁO dla kota psa 2,4L plus 5 filtrów

fontanna dla kota ceramiczna

Produkt sprawdzi się w przypadku posiadania kota oraz psa. Artykuł został wielokrotnie przebadany, czego dowodem są certyfikaty CE oraz FC. To podstawowe akcesorium, które powinno znajdować się w bliskim położeniu miski ze suchą karmą. W przypadku zjadania dużej ilości karmy, konieczne jest uzupełnianie diety dużą ilością płynów. Fontanna ma zachęcić zwierzę i jednocześnie umożliwić mu pobieranie wysokiej jakości płynów o każdej porze dnia i nocy. Producent zadbał, aby powierzchnia urządzenia została wykonana ze stali nierdzewnej. Dzięki temu urządzenie nie wywołuje alergii, ale jest przyjemne dla kocich wąsów. Fontanna posiada specjalne okienko, pozwalające na kontrolę poziomu wody. Dzięki wbudowanemu kwiatowi można regulować trzy tryby intensywności strumienia wody. Pierwszy pozwala na osiągnięcie płynnego wodospadu, drugi generuje dodatkowo bąbelki przypominając wodę lecącą wprost z kranu, natomiast trzeci jest zupełnie statyczny.

Zalety

 • w zestawie znajdują się dodatkowe zapasowe filtry,
 • Powierzchnia wykonana ze stali nierdzewnej nie uczula zwierząt,
 • Idealna przy zjadaniu dużej ilości suchej karmy,
 • Fontanna posiada certyfikaty CE oraz FC,
 • Produkt można regulować za pomocą trzech trybów pracy.

Wady

 • Stosunkowo wysoka cena,
 • Niewielka pojemność.

4. Fontanna poidełko automatyczne LED 2,5 l dla kota

ceramiczna fontanna dla kota

Fontanna podświetlana za pomocą światła LED sprawdzi się w przypadku posiadania kota lub psa. Zachęca zwierzęta do picia większej ilości płynów, umożliwiając bardziej wydajne nawadnianie. Układ umożliwia wybór jednego z trzech trybów strumienia (wodospad, bąbelki lub delikatna fontanna). Dwustopniowy system filtrowania. Naturalne chłodzenie sprawdzi się podczas upałów oraz zmniejsza ryzyko niewydolności nerek jak i pojawiania się kamieni. Jest bardzo uniwersalna pod względem kształtu oraz zasady działania, dlatego będzie idealna dla każdego rodzaju zwierząt (większych i mniejszych). Czyszczenie można przeprowadzać nawet za pomocą zwykłej wykałaczki. Prosta wymiana filtra znacznie ułatwia zarządzanie urządzeniem.

Zalety

 • pojemność 2.5 litra,
 • Zautomatyzowany układ,
 • Zapewnia praktycznie niekończące się źródło czystej wody.

Wady

• krótki kabel sprawia, że poidełko musi znajdować się blisko źródła zasilania.

5. FONTANNA Poidło Catit Flower Kota 2,4L Auto Wyłącz

fontanna do picia dla kota

Prezentowana fontanna to higieniczny sposób na dostarczanie zwierzętom świeżej wody bez zanieczyszczeń. Automatyczny dozownik kaskadowy sprawdzi się w przypadku mniejszych kotów i psów. Unikalny filtr oczyszcza płyn z włosów, osadu oraz chloru. Dzięki temu zmniejszone zostało prawdopodobieństwo wystąpienia chorób dróg moczowych oraz nerek. Warte uwagi są przede wszystkim trwałe i bezpieczne wirniki. Pojemność 2.4 l pozwoli zostawić zwierzę z włączoną fontanną na czas pracy lub nieobecności w domu. Niski pobór mocy nie zmniejsza domowego budżetu. Filtr należy wymieniać raz w miesiącu, co wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami, dlatego warto kupować całe zestawy, aby cena uległa obniżeniu.

Zalety

 • Atrakcyjna cena, znacznie niższa od konkurencyjnych produktów,
 • Materiał wykonania jest przyjazny dla środowiska,
 • Estetyczny i stylowy wygląd,
 • Przyssawka pozwala na zredukowanie hałasu do absolutnego minimum.

Wady

 • Dioda LED monitorująca poziom wody działa tylko wówczas, gdy poziom wody przekracza pompę.
 • W zestawie znajduje się instrukcja wyłącznie w języku angielskim.

6. FONTANNA POIDEŁKO miska 2 l nowa – PIĘKNA

fontanna ceramiczna dla kota

Dwulitrowa fontanna z automatycznym systemem chłodzenia wody zapewni komfort termiczny twoim pupilom. Dzięki nowoczesnej fontannie dozującej odpowiednią ilość płynu, zwierzę pozostanie nawodnione przez długi okres czasu. Dodatkowo pompa posiada niski pobór mocy, a wiec zwolni cię z wysokich opłat za elektryczność. Dzięki temu możesz uruchomić poidełko przed pójściem do pracy i pozostawić zwierzęta wraz z dawką orzeźwiającej wody. Stosowanie fontanny jest szczególnie polecane podczas sezonu letniego oraz grzewczego. Wówczas zwierzęta wykazują większą potrzebę pobierania płynów. Producent zadbał o odpowiednie podpórki, dzięki którym konstrukcja nie wywróci się nawet po potraceniu przez kota.

Zalety

 • Wysokiej jakości produkt polski.
 • Solidne komponenty,
 • Nowoczesny design.

Wady

oba filtry zastosowane przez producenta wymagają częstej wymiany w określonym odstępie czasu.

7. Fontanna poidełko automatyczne z czujnikiem ruchu

kocia fontanna

Poidełko wyposażone w czujnik pozwoli lepiej zadbać o komfort twoich zwierząt, gdy nie ma Cię w domu. Fontanna dla kota na baterie uniezależnia cię od długości kabla z zasilaniem. Trwały akumulator gwarantuje długotrwałe użytkowanie.

Zalety

 • Nowoczesne rozwiązanie dla Twojego pupila,
 • Wysoka jakość podzespołów,
 • Produkt wytrzymały oraz trwały.

Wady

 • Produkt droższy od konkurencyjnych modeli bez czujnika ruchu.

Fontanna dla kota – ranking najlepszych produktów 2024

Fontanny dla kota dopiero stają się popularne w sieci, jednak już teraz łatwo dostrzec szereg pozytywów, które wiążą się z wprowadzeniem urządzenia do domu. Fontanna dla kota ceramiczna sprawdzi się nie tylko w dużych domach, ale także w przypadku niewielkiego metrażu. Odpowiednio dobrany sprzęt posłuży przez długi czas, gwarantując zwierzakom nawodnienie i chroniąc je przed szkodliwymi chorobami nerek. Należy jednak zwracać szczególną uwagę na wybrane aspekty tegoż akcesorium.

fontanna dla kota ranking

Kocia fontanna – dlaczego warto zakupić ten gadżet?

Woda powinna stanowić podstawowy element diety każdego zadbanego kota. Dzięki niej zwierzę uzupełnia subsancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz trwanienia pożywienia. Jest to szczególnie istotne w przypadku kotów, które żyją i mieszkają w domu, nie wychodząc samodzielnie na zewnątrz. Odżywiając się suchą karmą, zwierzę wymaga zapewnienia odpowiedniej ilości wody pitnej. Tylko wówczas trawienie przebiegnie bezpiecznie i w odpowiednim tempie.

Fontanna dla kota posiada system filtrujący, oczyszczający wodę z zanieczyszczeń oraz szkodliwych substancji. Woda zawiera dużo kamienia. Pozostawiajac miskę z wodą istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafią tam fragmenty futra kociego, które potem dostanie się do przełyku. Woda z fontanny jest oczyszczona i świeża, dlatego warto ją serwować kotom. Dzięki temu kociaki unikną problematycznych, nierzadko śmiertelnych chorób związanych z układem moczowym.

Fontanna ceramiczna dla kota 2024 – na co należy zwracać uwagę?

Przy wyborze każdej fontanny, nie tylko ceramicznej, najważniejszy jest mechanizm działania. Aby urządzenie funkcjonowało bez zarzutu, również komponenty muszą być trwałe i wykonane z jakościowych surowców. Tylko wtedy poidło będzie w pełni bezpieczne dla zwierzaka i zostawienie go samego w domu z włączonym sprzętem będzie możliwe każdego dnia.

Niektórzy producenci programują fontannę z kilkoma trybami. Wówczas urządzenie można dowolnie ustawiać, aby bieg i tempo wody było różnorodne. Płyn może być dostarczany wolno lub szybko. Dodatkowo mogą wystąpić bąbelki zachęcające do picia. Istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że kot sięgnie po dodatkowe kilka łyków w czasie upałów lub sezonu grzewczego.

Fontanna dla kota opinie – które recenzje należy wziąć pod uwagę?

Czytając opinie dotyczące poidła, należy kierować się przede wszystkim konstruktywnymi recenzjami dotyczącymi danej grupy zwierząt. Przykładowo, lekka fontanna nie sprawdzi się w przypadku małych zwierząt, a duża będzie zbyt wysoka dla niższych czworonogów.

Ceramiczna fontanna dla kota będzie higienicznym rozwiązaniem, jednak większe zwierzęta mogą ją wywrócić podczas picia. Wykończenie że stali nie będzie podrażniało delikatnych kocich wąsów.

Fontanna do picia dla kota – zwycięzca rankingu 2024

Zdecydowanym zwycięzcą rankingu jest poidło Catit Flower. Zarówno cena, jak i zasada działania sprawiają, że warto wyposażyć w ten produkt swojego pupila. Jednak nie jest to produkt w zupełności pozbawiony wad. Dla osób preferujących bardziej ciche urządzenia, rekomendujemy poidło z drugiej pozycji, natomiast dla zwolenników bezprzewodowego sprawdzi się ostatni produkt z listy. Urządzenia różnią się rozpiętością cen oraz komponentami, jednak są pod pewnymi względami podobne. Najlepszy stosunek ceny do jakości odnaleźć można w pierwszym wyróżnionym poidle, będącym jednocześnie zwycięzcą całego rankingu 2024.

Podsumowanie – fontanna dla kota z czujnikiem ruchu

Fontanna może okazać się zbawienna dla kotów narażonych na różne choroby nerek. To proste urządzenie zapewnia odpowiednią podaż świeżej wody, aby zwierzę nie uległo odwodnieniu.

Jeśli wciąż zastanawiasz się czy warto zakupić ten gadżet, przeczytaj artykuł.

Jeśli masz problem z odpowiednim zmontowaniem poidła, koniecznie zapoznaj się z recenzją i instruktażem zamieszczonym w poniższym filmiku. Dostarczy on ciekawych wskazówek dotyczących tego akcesorium.

Artykuły powiązane: https://formapupila.pl/szelki-dla-kota-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka fontanna dla kota jest najlepsza
Average rating:  
 0 reviews