Problemy z nietolerancją niektórych składników dotyczą nie tylko ludzi, ale także zwierząt. O ile alergie na mięso to sytuacje sporadyczne, tak w przypadku glutenu, jest to częsty problem. Jeśli Twój pies wykazuje objawy nietolerancji glutenu, koniecznie to skonsultuj z lekarzem weterynarzem. Nie jest to jednak powód do załamywania rąk. Dzięki dostępności na rynku karm bez zbożowych, możesz z powodzeniem zamienić dotychczas wykorzystywaną karmę, na rzecz takiej, w której zboża zastąpione są owocami czy warzywami. Dzięki temu, że po wyłączeniu zbóż, karmy są nadal w pełni wartościowe zyskują one coraz bardziej na popularności, nawet u właścicieli tych psów, które nie mają żadnych problemów pokarmowych. Co ważne, w odróżnieniu od karm hypoalergicznych, mogą być one stosowane w codziennym żywieniu czworonogow.

Zastanawiasz się czy nie zmienić karmy dla swojego psa? Argumentów za karma bez zbożowa jest wiele, a jednym z nich jest wysoka procentową zawartość mięsa, która niejednokrotnie jest wyższa niż w przypadku klasycznych karm. Martwisz się, że karma nie posmakuje Twoje i czworonogowi? Bez obaw, szeroki wachlarz produktów pozwala na wybór zarówno mięsa, jak i całej kompozycji smakowej. Mamy więc pewność, że trafimy w kubki smakowe naszego czworonoga. Najważniejsze jednak, że karmy bez zbożowe dostępne są zarówno w formie karmy suchej (Sucha karma dla psa seniora), jak i mokrej. Potrzebujesz więcej argumentów? Zapraszamy do naszego dzisiejszego artykułu, gdzie dokładnie przyjrzymy się karmom bez zbożowym.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

HappyOne

9.9

Średnia

Dolina Noteci Rafi

9.7

Średnia


 

Animonda Gran Carno

9.6

Tania

Alpha Spirit rybna

9.4

Droga


 

Karma bez zbożowa dla psa – ranking 2024

W dzisiejszym rankingu przedstawimy kilka propozycji karm dla psów, które w swoim składzie nie posiadają zboża. W ostatnim czasie coraz więcej właścicieli czworonogów decyduje się na zmianę dotychczasowej karmy, na rzecz właśnie tej, która pozbawiona jest glutenu. Jeśli potrzebujecie karmy mokrej lub suchej, zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Dolina Noteci – karma Rafi bez zbożowa

Bezzbożowa karma Rafi to pełnowartościowa propozycja, która pokrywa zapotrzebowanie na wszelkie składniki odżywcze, a także witaminy i minerały. Rafi to mokra karma zawierająca pełnowartościowe białko oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Karma jest wolna od konserwantów, barwników oraz aromatów, które poprawiają smak i poprawiają apetyt psa. Karma występuje w 8 wariantach smakowych. Rafi charakteryzuje się wysoką zawartością (65%) mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. W przypadku karm przeznaczonych dla dorosłych psów zawarty jest olej lniany, a karma dla szczeniąt charakteryzuje się zawartością oleju z łososia, która wspieera odporność psa. W mieszance od Doliny Noteci dodatki zbożowe zastąpione są owocami, dzięki czemu doskonale nadają się dla tych czworonogów, które mają problemy alergiczne typu celiakia.

R

Zalety

 • aż 8 wariantów smakowych;
 • bez zawartości zbóż;
 • zbilansowany skład;
Q

Wady

 • ciężko dostępna.

Animonda – karma Gran Carno

Mokra karma Animonda GranCarno skupia w sobie duże kawałki najwyższej jakości mięsa. Co ważne, karma wyprodukowana jest tylko i wyłącznie ze świeżego mięsa, nie poddawanego procesowi mrożenia. Dzięki temu mięso posiada niezmienioną strukturę. GranCarno nie zawiera w składzie soi, aromatów smaku ani barwników. Karma posiada nawet do 70% mięsa. Dostępna jest ona w 7 wariantach smakowych, w zależności od preferencji naszego czworonoga. Karma jesr jedynie źródłem białka zwierzęcego. W swoim składznie nie zawiera zbóż, a więc jest wolna od glutenu. To dobry wybór dla psów z problemami i nietolerancjami. Karma przeznaczona i zbliansowana jest do potrzeb psów dorosłych w wieku od 1 do 6 lat.

R

Zalety

 • wolna od zbóż;
 • zawiera duże kawałki mięsa;
 • użyte jedynie świeże mięso;
Q

Wady

 • wysoka cena.

HappyOne – karma bezzbożowa dla szczeniąt

Bezzbożowa karma dla szczeniąt HappyOne to produkt klasy super premium. Charakteryzuje się bogatym, mięsnym składem oraz brakiem zawartości zbóż. W składzie karmy prócz mięsa znajdują się przede wszystkim warzywa, które są doskonałym źródłem witamin i minerałów. Karma przystosowana jest dla szczeniąt, a więc psów od 1 do 12 miesiąca życia. Karma od HappyOne dla szczeniąt to propozycja karmy suchej. Ze względu na dopasowanie karmy do wieku i wielkości zwierzęcia, karma posiada niewielkie kawałki, co uniemożliwia udławienie się nimi przez małe psy. Karmę należy podawać raz lub dwa razy dziennie nie zapominając o dostarczeniu im czystej i swieżej wody do dyspozycji czworonoga. Warto pamiętać także, że zmieniając karmę po ukończeniu etapu, należy robić to stopniowo, do momentu zaakceptowania nowej karmy.

R

Zalety

 • wysoka zawartość mięsa;
 • zbilansowany skład do potrzeb młodych psów;
 • pełnowartościowa;
Q

Wady

 • przeznaczona wyłącznie dla szczeniąt.

Alpha Spirit – karma bezzbożowa, rybna

Wild fish to monoproteinowa kompozycja, której skład opiera się o ryby: sardynele, makrele, ostroboki oraz sardynki. Doskonalym uzupełnieniem i zbilansowaniem diety są zawarte w karmie warzywa, owoca, a także zioła. Dzięki takiemu połączeniu nasz czworonog otrzymuje wszelkie składniki niezbędne do wzrostu, a także witaminy i mikroelementy. Wild fish to kolejna propozycja dla psów z nietolerancjami pokarmowymi oraz problemami alergicznymi. Karma wolna jest od mączek, zbóż, glutenu czy ekstrudera. Propozycja od Alpha Spirit to przykłąd karmy półmiękkiej. Wszystkie składniki przygotowane w procesie zimnego tłoczenia zostały zamknięte w formie smacznego krokieta. Karmę należy podawać według ściśle określonych zaleceń producenta.

R

Zalety

 • wysoka zawartoś ryb;
 • wolna od sztucznych substancji;
 • wygodna forma krokieta;
Q

Wady

 • tylko jeden wariant smakowy.

Bez zbożowa karma dla psa, dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

W przeciwieństwie do karm hypoalergicznych, karmy, które w swoim składzie nie posiadają zboża mogą być wykorzystywane jako podstawowy środek żywienia psów, nie tylko z nietolerancją glutenu. Karmy te bogate są w składniki odżywcze, a także charakteryzują się wysoką zawartością mięsa w składzie. Przyjrzyjmy się dokładniej dlaczego warto postawić na karmę bez  zbożową.

Cecha produktu

Dolina Noteci – karma Rafi bezzbożowa

 Animonda – karma Gran Carno

HappyOne – karma bezzbożowa dla szczeniąt

Alpha Spirit – karma bezzbożowa, rybna

Rodzaj mięsa

różnego rodzaju

różnego rodzaju

drób

ryby

Rodzaj karmy

mokra

mokra

sucha

mieszana

Wiek psa

psy dorosłe

psy dorosłe

szczenięta i młode psy

na każdym etapie życia

Wielkość psa

wszystkie rasy

wszystkie rasy

wszystkie rasy

wszystkie rasy

Dostępność

ciężko dostępne

łatwo dostępne

łatwo dostępne

utrudniony dostęp

Na podstawie tabeli, łatwo zauważyć, że wśród propozycji bezzbożowych karm dla psów znajdziemy zarówno karmy suche, jak i mokre. Czy rodzaj mięsa i wielkość psa ma znaczenie podczas wyboru karmy?

Rodzaj mięsa

Karmy bezzbożowe jak sama nazwa wskazuje cechują się brakiem zawartości zboża w swoim składzie. Są więc one doskonałe dla zwierząt z nietolerancjami glutenu. Jednak poszczególne propozycje różnią się między sobą między innymi rodzajem mięsa. Większość producentów oferuje jednak wiele rodzajów mięsa w składzie, dzięki czemu mamy możliwość dopasowania karmy do preferencji czworonoga.

Rodzaj karmy

Niezależnie od faktu czy karma jest bezzbożowa czy też w swoim składzie posiada zboża, na rynku dostępnych jest kilka rodzajów karm dla psów. Oczywisty jest podział na karmy suche oraz mokre. Różnią się one między sobą przede wszystkim zawartością wody. To właśnie z tego względu podając psom karmę suchą należy zapewnić im także dostęp do świeżej wody. Ze względów praktycznych znacznie częściej wybierane są karmy suche, gdyż nie wymagają przechowywania w suchym i chłodnym miejscu.

Wiek psa

Kupując karmę dla psa, należy bezwzględnie dopasować ją do wieku naszego psa. Wynika to głównie z faktu iż kompozycje karm są tak tworzone, aby prócz niezbędnych składników odżywczych dostarczały naszym czworonogom odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Ze względu na zapotrzebowanie na ów składniki zmienia się w zależności od wieku psa, należy wybierać takie mieszanki, które dopasowane do wieku naszego psa. Dzięki właściwemu doborowi karmy do wieku psa, możemy zapewnić mu nie tylko zdrowie, ale także siłę i energię.

Wielkość psa

Chociaż wydawać by się mogło, że to wiek psa jest głównym wyznacznikiem, który należy wziąć pod uwagę wybierając karmę dla naszego czworonoga, tak naprawdę równie ważna jest jego wielkość. To właśnie ze względu na wielkość dopasowywana jest postać karmy. Im pies większy, tym adekwatnie większe kawałki karmy. Pozwala to nie tylko na zachowanie bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka zadławienia, ale także wpływa na komfort jedzenia. Większe kawałki w przypadku dużych psów pozwalają na szybsze zjedzenie porcji, a także łatwiejsze chwytanie poszczególnych kawałków.

Dostępność

Karmy bezzbożowe to wciąż produkty mało popularne, które ciężko dostać nie tylko w mniejszych miejscowościach. Nie oznacza to jednak, że mieszkając na wsi tracimy możliwość zakupu odpowiedniej karmy dla naszego psa. Głównie za sprawą internetu, mamy możliwosć zakupu niemalże każdej karmy, niezależnie od kraju jej pochodzenia. Warto jednak pamiętać, że zakupy online wiążą się z koniecznością dostarczenia ich przez kuriera, dlatego należy dokonywać ich z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że nie zabraknie nam jej w najmniej oczekiwanym momencie. Wszystkie karmy przedstawione w dzisiejszym rankingu dostępne są na znanych platformach sprzedażowych. W przypadku zakupów stacjonarnych, jest to nieco utrudnione.

Happy One – najlepsza karma bezzbożowa dla psa

Karmy bezzbożowe dla psów wybierane są głównie przez właścicieli psów z problemami i nietolerancjami. Jednak ze względu na zastąpienie zboża innymi składnikami takimi jak owoce czy warzywa, dzięki czemu nadal są one w pełni wartościowe dla naszych czworonogów. Z przedstawionych w dzisiejszym rankingu karm, naszą uwagę zwróciła propozycja od Happy One.Jest to karma, której skłąd opiera się na wysokiej zawartości mięsa drobiowego, które jest delikatne i nieobciążające dla psa.

To jedyna z karm, która wyspecjalizowana jest dla konkretnej grupy czworonogów, w tym przypadku szczeniąt i psów młodych. Dzięki temu mamy pewność, że zarówno kawałki, jak i skład karmy jest dobrany do potrzeb młodego psa. Jest to karma sucha, a więc z łatwością możemy zabrać ją w razie potrzebu ze sobą, a także nie musimy przechowywać jej w specjalistycznych warunkach. Mimo iż nie jest to popularna karma, jest łątwo dostępna zarówno w specjalistycznych sklepach zoologicznych, jak i w sklepach online.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

karmy bezzbożowe dla psa
Average rating:  
 0 reviews