Skuteczna i wydajna tresura zwierzęcia – czy to będzie pies czy inny pupil, bardzo często wymaga stosowania systemu kar i nagród. W przypadku kar, bardzo często odchodzi się już od tych cielesnych. Nagrody natomiast bardzo często ograniczają się do pochwał zwierzaka bądź wykorzystania ulubionych smakołyków, które bardzo prosto kojarzyć się będą pupilowi z właściwym zachowaniem i znacząco ułatwią jego rozwój.

Jak jednak wybrać właściwe przysmaki treningowe dla psa dostępne na rynku? Która propozycja powinna nas najbardziej zainteresować i jakich właściwości czy cech szczególnych powinniśmy wypatrywać? Kwestii spornych i problematycznych jest wiele. To właśnie dlatego bardzo dobrym sposobem na zakup właściwego produktu jest zweryfikowanie dostępnych na rynku smaczków treningowych dla psa i porównanie produktów z rekomendowanych list.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

John Dog Soft

9.9

Drogi


 

SIMPLY FROM NATURE

9.8

Średnia

MACED Junior Mix

9.7

Średnia


 

Biały Lis

9.6

Tanie

Bezpośrednim ułatwieniem w znalezieniu idealnego rozwiązania jest wykorzystanie dzisiejszego zestawienia. To właśnie w tym rankingu przysmaków treningowych dla psa przedstawiliśmy cztery bardzo ciekawe propozycje. Każda z nich charakteryzuje się nieco odmiennym składem i stawia na inną grupę docelową. Warto jednak zapoznać się ze wszystkimi, aby wiedzieć co dokładnie zasługuje na naszą uwagę i które produkty nie sprawdzą się w naszym przypadku idealnie.

John Dog Soft KORECZKI TRENINGOWE 180 g

Najlepszymi przysmakami treningowymi są te szwajcarskiej marki John Dog. Są małe i mają sześcienny kształt, dlatego są łatwe w podaniu i atrakcyjne do gryzienia dla psa. Aż w 95% powstały z najwyższej jakości wołowiny. Nie zawierają glutenu, posiadają jedynie 5% bio kukurydzy. Opakowanie zawiera 180 gramów koreczków treningowych.

Wołowinę poddano obróbce termicznej w 95 stopniach Celsjusza, dzięki czemu jest ona idealnie wysuszona i ma odpowiednią twardość. Produkt jest bezpieczny dla psów w każdym wieku i ma bardzo atrakcyjny dla zwierzaków zapach. Ich dodatkową zaletą jest to, że nie kleją się do rąk, nie brudzą i mogą być noszone w kieszeni podczas okresu trenowania pupila. Ich delikatny zapach jest prawie niewyczuwalny dla człowieka.

Smak również jest idealny dla psów, dlatego koreczki są dobrą nagrodą treningową; pupil, żeby otrzymać ulubiony przysmak, zrobi to, czego się od niego oczekuje. Produkt nie zawiera GMO i jest zdrowy, jest jednak dodatkiem do zbilansowanej diety, dlatego należy ustalić z weterynarzem dawkowanie przysmaków w ciągu dnia.

R

Zalety

• Dobry kształt;
• Idealna twardość;
• Odpowiedni rozmiar.
Q

Wady

  • Brak twardego opakowania.

SIMPLY FROM NATURE Przysmaki treningowe z wołowiną

Kolejny produkt pochodzi od marki Simply From Nature i są to przysmaki treningowe dla psów z wołowiną. Przekąski są sprzedawane w plastikowym słoiku z nakrętką, co jest bardzo wygodne. Jedno opakowanie zawiera 300 gramów niewielkich przysmaków.

Przekąski nie są tłuste i nie śmierdzą; nie brudzą rąk ani kieszeni, dlatego doskonale sprawdzają się jako nagroda podczas treningu. Dodatkowo posiadają specjalną formułę, dzięki której się nie kruszą. Przysmaki składają się w 60% z mięsa wołowego. Pozostałe składniki to ziemniaki, jabłka, gruszki, dynia, burak, borówki, algi, olej lniany, ryż i ostropest. Zawierają one aż 35% białka i 12% tłuszczu. Ich skład sprawia, że nie tylko smakują psom, ale również są dla nich odżywcze i dostarczają ważnych wartości odżywczych.

R

Zalety

• Atrakcyjna cena;
• Praktyczne opakowanie;
• Idealna konsystencja.
Q

Wady

  • Dosyć kaloryczne.

Produkt jest zatem w pełni naturalny. Należy go wliczyć w całościowy dzienny bilans energetyczny psa, a jego udział nie powinien przekraczać 10%. Przysmaki zostały wypieczone w piecu, dlatego mają tak dobrą i zbitą konsystencję, nie kruszą się. Psy bardzo lubią ich smak i dobrze czują ich zapach – wiedzą, że przekąski znajdują się np. w kieszeni właściciela i od razu kojarzą to z treningiem.

MACED Junior Mix 300g Przysmaki treningowe dla Psa

Przysmaki treningowe Maced Junior Mix są sprzedawane w dużym przezroczystym słoiku z fioletowym zakręcanym wieczkiem; jedno opakowanie zawiera 300 gramów niewielkich i miękkich chrupek w kształcie serduszek. Ich formuła czyni z nich idealne nagrody treningowe; chrupki są suche, nie lepią się, ani nie brudzą.
Do produkcji przysmaków wykorzystano zboża i produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, mięso, glikol propylenowy, ryby oraz produkty rybne. Zawierają one 11% białka surowego, 6% tłuszczy surowego, 2% popiołu surowego, a ich wilgotność wynosi 20%. Przysmaki należy wliczyć w dzienny bilans energetyczny psa i nie powinny one przekraczać 15% dziennego zapotrzebowania energetycznego.

R

Zalety

• Dobra cena;
• Duże opakowanie;
• Atrakcyjny kształt.
Q

Wady

  • Nie nadają się dla zdrowych dorosłych psów (są za miękkie).

Chrupki są skierowane głównie do młodych psów oraz do pupili, które mają problemy z zębami, ponieważ są małe i wyjątkowo miękkie. Psy bardzo lubią ich zapach i smak, dlatego chętnie wykonują komendy w zamian za przysmak. Warto wspomnieć, że chrupki mają naprawdę atrakcyjną cenę, zaskakująco niską w porównaniu do jakości, która jest naprawdę wysoka.

Co więcej, sprawdźmy Biały Lis Przysmaki Treningowe z wątroby wołowej

Przysmaki marki Biały Lis mają praktyczną formę niewielkich słupków. Jedno opakowanie zawiera 50 gramów smakołyków. Produkt jest naturalny, powstał w 100% z wątroby wołowej. Nie posiada żadnych dodatków, konserwantów, barwników i wybielaczy. Ponadto mięso było suszone, a nie wędzone, dzięki czemu nie ma w nim również popiołu.

Poddane pasteryzacji termicznej, nie kruszą się, nie są lepkie i nie brudzą; można je trzymać np. w kieszeni. Wątroba wołowa jest źródłem witamin A i D oraz żelaza, dlatego te przysmaki nie tylko zachęcają psy do wykonywania poleceń, ale także wzmacniają układ odpornościowy pupila. Dodatkowo ich formuła i twardość sprawiają, że pies czyści sobie zęby podczas ich żucia.

Produkt ma wysoką jakość, jednak jest go stosunkowo mało – paseczki są dosyć duże, dlatego opakowanie zawiera niewiele sztuk. Jest to jednak zdecydowanie produkt premium, który stanowi uzupełnienie diety psów w każdym wieku. Należy pamiętać, aby wliczyć przysmaki do całkowitego bilansu energetycznego; Przysmaki nie powinny stanowić więcej niż 10% całkowitego bilansu dziennego.

R

Zalety

• Wysoka jakość produktu;
• Nie zawiera popiołu;
• Dużo wartości odżywczych.
Q

Wady

  • Przysmaków jest stosunkowo niewiele.

Jakie powinniśmy wybrać przysmaki treningowe dla szczeniaka, a jakie dla psa dorosłego? Sprawdź poniższe wskazówki, aby samemu podjąć właściwą decyzję!

Przedstawione powyżej produkty charakteryzują się przede wszystkim świetnym składem, dobrą ceną w stosunku do ilości przysmaków w paczce, a także przyswajalnością i bezpieczeństwem. Jednakże, co to znaczy, że skład jest świetny? Co zrobić kiedy propozycje nie są dla nas wystarczająco atrakcyjne i po prostu zależy nam na bardzo dobrej opcji spoza rankingu 2024?

W takiej sytuacji musimy wybrać te najciekawsze przysmaki treningowe dla psa i podjąć się własnej analizie. Kluczowe jest porównanie do siebie produktów z podobnej półki cenowej, sprawdzić ich parametry, poszczególne zastosowanie, właściwości, ilość substancji aktywnych i dodatków, a także ich aromat i wiele innych dodatkowych parametrów.

Dopiero kiedy upewnimy się, że wszystkie parametry i cechy szczególne są na tyle atrakcyjne, że daną opcję uznamy za najlepszą, będziemy mogli pomyśleć nad jej zakupem. Bardzo ważne jednak jest to, aby wybrany przez nas produkt był idealnie dobrany dla naszego zwierzęcia, dlatego oprócz poniższego poradnika zalecamy skorzystać z tego linka w celu zdobycia wystarczającej wiedzy: https://fera.pl/swiadomy-wybor-przysmakow-dla-psow.html

Smaczki treningowe dla psa i ich skład

Pierwszym parametrem, który jest nadzwyczaj kluczowy przy wyborze idealnych smakołyków zwierzęcych, jest ich skład. Jak doskonale wiemy, właściwie dobrana kompozycja dba o to, że produkt jest bezpieczny i smaczny do tego stopnia, że psiak nie może się doczekać, aby otrzymać kolejnę przekąskę.

Mokra karma dla szczeniaka od kiedy podawać? Sprawdź nasz poradnik.

Skład powinien bazować w dużej mierze na mięsie, lecz jego dokładna ilość zależna jest od naszych własnych preferencji i tego czym dokładnie chcemy karmić pupila. Jeśli zależy nam na w pełni naturalnym smakołyku treningowym dla psa bądź po prostu pragniemy przemycić w tych przysmakach wartościowe składniki odżywcze jak witaminy i minerały, to powinniśmy dobrać produkt stosowny do potrzeb.

Dlatego czasami bardzo dobrym rozwiązaniem będzie opcja oferująca nawet do 95% mięsa, które może być wołowiną bądź też pochodną od wątroby wołowej. Innym rozwiązaniem wartym rozważenia mogą być zboża i inne produkty pochodzenia roślinnego czy też ziemniaki. Nie mogą one, co prawda, przekraczać 30-35% zawartości.

SIMPLY FROM NATURE Przysmaki

przysmaki treningowe dla psa

Biały Lis Przysmaki Treningowe

smaczki treningowe dla psa

Aromat także istotny

Aby przysmak się sprawdził, nasze zwierzę musi przede wszystkim być nim zainteresowane. Trudno jest jednak ocenić to na dystans, gdy robimy zakupy przez Internet. Dlatego niezwykle cennym źródłem informacji będą opinie innych kupujących. Jeśli dany zestaw smakołyków przypadł do gustu ogromnemu gronu zwierząt, to jest wielce prawdopodobne, że nasz pies nie będzie wyjątkiem.

Pozytywne opinie dotyczące zainteresowania czworonoga smakołykiem to jednak nie wszystko. W ten sposób dowiemy się też kluczowych informacji związanych z konsystencją pożywienia, intensywności zapachu i to czy, na przykład, bardzo brudzi ręce lub pozostawia tłusty osad na palcach.

Zanim jednak zapoznamy się z feedbackiem poszczególnych produktów, powinniśmy sprawdzić jakie mięso i które aromaty najlepiej odpowiadają naszemu zwierzęciu. Jeśli, na przykład, w karmie przez nas stosowanej jest wątroba wołowa i nasz piesek ją uwielbia, to powinniśmy przeglądać przysmaki treningowe, które bazują właśnie na tym źródle białka.

Witaminy, minerały i inne dodatki

Następnym krokiem przy wyborze idealnego pokarmu do treningu jest sprawdzenie, czy w składzie analitycznym (czyli tym szczegółowym) znajdziemy sporą liczbę witamin czy też minerałów. Jest to szczególnie istotne, kiedy zależy nam na tym, aby kupić przysmaki treningowe dla szczeniaka.

Spora zawartość witamin z grupy B, witaminy C, witamin A lub D to podstawa, aby organizm naszego czworonoga rozwijał się w sposób właściwy. Aby to zagwarantować, musimy przede wszystkim upewnić się, że produkt, jaki nas interesuje, dostarcza odpowiednich składników.

MACED Junior Mix 300g

jakie przysmaki treningowe dla psa

Przysmaki treningowe dla psa – podsumowanie rankingu 2024

W zestawieniu zwycięża bez wątpienia numer jeden, a mianowicie John Dog Soft KORECZKI TRENINGOWE 180 g. To propozycją, która charakteryzuje się bardzo dobrym, w pełni naturalny składem. Jest on bezpieczny dla pupila z uwagi na swoją naturalność.

Jeśli jednak interesuje nas produkt o nieco mniejszej ilości mięsa i w zamian dostarczający zwierzakom odpowiednią ilość witamin czy też innych składników odżywczych, to sprawdźmy pozostałe produkty przygotowane w zestawieniu. Szczególnie dobrym pomysłem będzie wykorzystanie naszych własnych umiejętności poszukiwawczych w celu uzyskania najlepiej dobranego produktu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie przysmaki treningowe dla psa wybrać
Average rating:  
 0 reviews