Pies to prawdziwy przyjaciel człowieka, dlatego dba się o jego zdrowie. Karma to ważny czynnik w odżywianiu zwierząt, odpowiedni pokarm gwarantuje zrównoważony rozwój. Już od pierwszych miesięcy nie można pomijać kluczowych składników w diecie zwierzaka. Jeśli zrezygnuje się z podawania pełnowartościowej karmy, szczenię może ujawniać jakieś choroby, w tym wady postawy. Oprócz regularnego wyprowadzania na spacery i tresury, warto zorientować się jak dobrać odpowiedni pokarm, gdyż to suplementy i składniki mineralne odgrywają kluczową rolę w rozwoju szczeniaka. Wspieranie rozwoju psa odpowiednią dietą powinno polegać również na dawkowaniu odpowiednich porcji, w zależności od wagi i wieku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Dolina Noteci

9.8

Tania


 

Wiejska Zagroda

9.7

Średnia


 

Brit PateMeat Puppy

9.5

Średnia


 

Purina FRISKIES Junior

9.4

Droga


 

Najlepsza karma dla szczeniaka Dolina Noteci małe rasy Junior Jagnięcina 100g

Dolina Noteci mokra karma dla szczeniąt dużych ras proponuje jagnięcinę, jako ważne źródło cennych składników. Jagnięcina to mięso niezwykle delikatne jest więc idealne dla młodego psiego żołądka. Młody piesek może być wrażliwy na pokarm, dlatego warto zacząć jego karmienie właśnie od tego mięsa, gdyż wykazuje wysoki poziom aminokwasów, białka oraz glukozy. To przede wszystkim lekkostrawny produkt renomowanego producenta, który z powodzeniem może codziennie występować w diecie psa. Dolina Noteci karma mokra dla szczeniaka proponuje jagnięcinę, jako ważne źródło cennych składników. Jagnięcina to mięso niezwykle delikatne jest więc idealne dla młodego psiego żołądka. Młody piesek może być wrażliwy na pokarm, dlatego warto zacząć jego karmienie właśnie od tego mięsa, gdyż wykazuje wysoki poziom aminokwasów, białka oraz glukozy. To przede wszystkim lekkostrawny produkt renomowanego producenta, który z powodzeniem może codziennie występować w diecie psa.

R

Zalety

 • idealna jako pierwsza mokra karma dla szczeniaka
 • dobry skład, pozbawiona sztucznych wypełniaczy i substancji, które mogłyby podrażniać żołądek pieska,
 •  duża zawartość białka zwierzęcego,
 • ceniona przez specjalistów, polecana przez weterynarzy,
 • dobry stosunek jakości do ceny.
Q

Wady

 • charakterystyczny smak jagnięciny będzie odpowiedni dla większości, jednak nie dla wszystkich piesków. 

MOKRA Wiejska Zagroda MIĘSNA uczta 400g SZCZENIAK

Szczenięta są bardzo aktywne, cały czas szukają zabaw i pozostają w ruchu. Małe i ruchliwe pieski wymagają szczególnej opieki. Dotyczy to również rodzaju i ilości podawanego pokarmu. Istotne jest odpowiednie dawkowanie, pies nie może otrzymywać zbyt dużo karmy, gdyż i tak ją zje. W konsekwencji może to prowadzić w perspektywie długoterminowej do nadwagi, którą później trudno wyleczyć.

Wiejska Zagroda proponuje odpowiednio zbilansowaną karmę, która sprawi, że pies będzie z apetytem pochłaniał odmierzoną ilość. Producent zadbał o odpowiednia zawartość składników mikro i makro, kwasów tłuszczowych Omega 3 oraz aminokwasów. Karma nie powoduje podrażnień żołądka, jest odpowiednia nawet dla wybrednych piesków. To prawdziwa uczta, która sprawi, że maluch będzie miał wystarczająco siły na zabawę i tresurę w ciągu dnia.

R

Zalety

 • nie generuje alergii u psa, ochrania organizm przed chorobami,
 • dobry stosunek jakości do ceny,
 • przyjazna dla psiego organizmu, może być podawana już w pierwszych miesiącach życia.
Q

Wady

 • smak nie będzie odpowiedni dla każdego pieska. 

Brit Pate&Meat Puppy SZCZENIAK DRÓB 800g 

Brit mokra karma dla szczeniaka to aromatyczny zapach drobiu. Pełnowartościowy skład dedykowany dla szczeniąt sprawi, że zwierzę będzie odpowiednio odżywione. Wraz ze wzrostem malucha, pochłania on coraz więcej karmy. Dla właściciela konieczne zatem jest znalezienie kompromisu pomiędzy wysoką jakością a atrakcyjną ceną. Ta karma rzeczywiście ma dobry skład oraz, kupowana w większych ilościach, wydaje się dobrą alternatywą dla innych karm.

Producent zadbał o to, aby drób zawarty w karmie był wysokiej jakości. Warto jednak pamiętać, aby stosować się do zaleceń producenta, jeśli chodzi o dawkowanie i podawanie pożywienia. Mały pies nie umie się często opanować, dlatego zjada wszystko, co dostanie w misce. Rolą właściciela jest zatem zadbanie o ilość i jakość podawanej karmy.

R

Zalety

 • bezpieczny skład, karma może być przyjmowana przez szczenięta,
 • jest dobrze tolerowana przez większość psów,
 • dobry stosunek jakości do ceny,
 • producent ograniczył ilość chemicznych składników i sztucznych wypełniaczy.
Q

Wady

 • nie dla szczególnie wrażliwych psów z delikatnym układem pokarmowym. 

Purina FRISKIES Junior szczeniak kurczak 48x100g 

Karma od renomowanej marki Purina dostarcza maluchowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych do zrównoważonego rozwoju. Karma została skomponowana przez ekspertów tak, aby zapewnić jak najlepszą podaż wartościowych składników w diecie. To bardzo ważne szczególnie w pierwszym samodzielnym etapie życia zwierzaka, gdy przestaje być karmiony przez matkę i rozpoczyna samodzielne życie u obcej rodziny. Purina słynie z dobrych jakościowo karm, które nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych mogących zagrozić młodemu organizmowi pieska. Dzięki suplementacji odpowiednich składników odżywczych pupil będzie zdrowo rósł, unikając chorób. Należy jednak pamiętać, aby dostosować jej ilość do wagi i aktywności czworonoga.

R

Zalety

 •  odpowiednio zbilansowana, nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych,
 • dobra jakość, karma mokra renomowanej marki o ugruntowanej pozycji na rynku,
 • zawiera wszystkie składniki pokarmowe niezbędne dla szczeniąt.
Q

Wady

 • dla niektórych ras może zawierać zbyt mało mięsa. 

Karma mokra dla szczeniaka ranking 2024

Karma mokra dla psa musi zawierać szereg prozdrowotnych substancji, gwarantujących zrównoważony rozwój w pierwszych miesiącach życia pupila. Szczenię odebrane od matki przeżywa chwilowy szok, dlatego przyzwyczajenie go do całkowicie nowego pokarmu wymaga nieco czasu. Należy to jednak robić stopniowo, z poszanowaniem nawyków żywieniowych czworonoga. Łatwo zagubić się w sklepie, gdyż wielu producentów oferuje „sprawdzone” produkty, które mają zapewnić pieskowi zrównoważony wzrost. Szczenię się szybko rozwija, dlatego szybko staje się ruchliwe. Aby nadążyć za jego tempem, warto przestawić się z trybu życia statycznego na bardziej aktywny.

Mokra karma dla szczeniaka – gdzie szukać opinii?

Właściciele psów nieustannie poszukują odpowiedzi odnośnie swoich psów w Internecie. Jednak nie zawsze jest to dobrym rozwiązaniem. Pytanie o radę anonimowych osób, których się nie zna, nie jest dobrą praktyką, która pozwoli nabrać doświadczenia w opiece nad psem. Warto adresować swoje zapytania do osób zawodowo zajmujących się zwierzętami, np. weterynarzy czy behawiorystów. Ponadto warto mieć na uwadze, że sposób karmienia czworonoga jest zależny od jego aktywności fizycznej, wagi oraz rasy. Jeśli dana rasa ma tendencje do obciążenia genetycznego daną chorobą, istnieje lista konkretnych składników, których należy unikać w karmieniu pieska. Mokra karma to dobre rozwiązanie, jest odpowiednim pokarmem już od pierwszych miesięcy, jednak czasem lepiej mieszać ją z innym pokarmem, przykładowo z suchą bądź gotowaną we własnym zakresie.

Dobra mokra karma dla psa – jak wybrać?

Warto rozglądać się za karmą oznaczoną etykietą „junior” bądź „puppy”. Takie oznaczenie informuje o składzie oraz dawkowaniu karmy. Producenci podczas komponowania składników danej karmy zwracają szczególną uwagę na skład, dopasowując go do potrzeb małych psów. Jednak nie oznacza to, że dla małych psów odpowiedni będzie pokarm tylko z takim podpisem. Kluczowe przy wyborze karmy jest orientowanie się w rodzaju i przeznaczeniu składników odżywczych. Im karma zawiera mniej substancji chemicznych i sztucznych zapychaczy – tym lepiej. Nie można zapominać również o rodzaju mięsa. W większości przypadków będzie to uzależnione od indywidualnych preferencji zwierzęcia, z wyłączeniem sytuacji, gdy piesek zmaga się z jakimś schorzeniem. Wówczas konieczne może być zdecydowanie się tylko na jeden rodzaj mięsa, który jest delikatny i nie podrażnia młodego żołądka.

Najlepsza karma mokra dla psa – czego należy unikać?

W karmach dla zwierząt młodych podobnie jak podczas wyboru pożywienia dla małych dzieci, konieczne jest unikanie substancji mogących w jakiś sposób zagrozić zwierzęciu. Jednak wraz z upływem czasu każdy właściciel psa przekonuje się, że piesek może jeść składniki dla dorosłych, a nawet niektóre elementy z menu człowieka. Na pierwszych etapach życia psiaka konieczne jest zwrócenie uwagi przede wszystkim na ilość i jakość. Ilość, gdyż małe zwierzę rozwija się bardzo szybko, niejednokrotnie widać różnicę z tygodnia na tydzień. Jakość, gdyż producenci mają tendencję do umieszczania zapychaczy w karmie, aby zaoszczędzić na ilości mięsa. Warto zatem wiedzieć, że wody powinno być 10-11% w karmie, a najwięcej – mięsa. Nie należy wybierać pożywienia z budzącym podejrzenia składem oraz produktów, które go po prostu nie zawierają. Istotne jest znalezienie odpowiedniej relacji pomiędzy jakością a ceną. Piesek powinien dostawać karmę mokrą z dobrym składem, jednak już i takie produkty kosztują niewiele, wymagają jednak poszukiwań  i poświęcenia czasu na przeanalizowanie listy składników.

Zwycięzca rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu jest karma Dolina Noteci zawierająca w składzie jagnięcinę. To niezwykle delikatne mięso, które warto podawać psu w pierwszych miesiącach życia. Można mieć pewność, że żołądek pupila nie zostanie podrażniony, a jego jelita będą w dobrym stanie. Jeśli piesek lubi jagnięcinę, godną polecenia mokrą karmą jest również produkt od marki Wiejska Zagroda. Karmy te są przyjazne dla piesków, gdyż nie zawierają szkodliwych substancji mogących negatywnie wpływać na ich kondycję zdrowotną. W przypadku, jeśli zwierzę preferuje drób, kolejne dwie karmy również się sprawdzą jako pełnowartościowy pokarm od najmłodszych lat.

Najlepsza mokra karma dla szczeniaka – podsumowanie

Tak więc karma mokra dla psa nie powinna mieć zbyt długiego składu. Warto zrezygnować z impulsywnych zakupów w hipermarkecie i wybierać raczej produkty, których skład został odpowiednio zoptymalizowany. Aby dobór karmy dla psa był trafny, konieczne jest zestawienie jego potrzeb z trybem życia oraz przyzwyczajeń. To, jakie nawyki piesek miał wcześniej, może odgrywać dużą rolę w jego dalszym karmieniu. Jednakże szczeniaki to małe psy, które powinny być nauczone kultury jedzenia. Dobrze wychowany szczeniak w przyszłości będzie sprawiał mniej problemów.

Wybranie odpowiedniego rodzaju pożywienia to wyzwanie. Dlatego warto zapoznać się z artykułem CZY MIESZANIE KARMY MOKREJ I SUCHEJ TO DOBRY POMYSŁ?, aby dowiedzieć się, jak skomponować zdrową mieszankę dla pupila.

Karmienie szczeniaka jest trudne. Aby pies się rozwijał w zrównoważony sposób należy mu dostarczyć kompleksowych składników odżywczych. Na poniższym materiale wideo weterynarz wskazuje kluczowe kwestie, na które należy zwrócić uwagę podczas opiekowania się kilkumiesięcznym.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

karma mokra dla szczeniaka
Average rating:  
 0 reviews