Problemy z nietolorencja pokarmową nie dotyczą tylko ludzi. W przypadku człowieka, z łatwością możemy wyeliminować poszczególne produkty alergenne ze względu na łatwą ocenę gorszego samopoczucia po spożyciu konkretnych grup pokarmów. W przypadku czworonogow proces ten jest znacznie bardziej rozwinięty w czasie. Alergie i nietorerancje i psów wcale nie są rzadkim zjawiskiem, a z racji zbyt rzadkiej diagnostyki, często są one pomijane przez właścicieli czworonogów. Warto pamiętać, że nasz czworonożny przyjaciel wysyła nieco inne sygnały, które łatwo zauważyć w problemach żołądkowych, czy chociażby w nadmiernym drapaniu sie. Szybka diagnoza pozwoli na niemalże natychmiastową pomoc naszemu psu.

Na szczęście na rynku znajdziemy specjalistyczne karmy dla psów, które stanowić mogą podstawę diety psa, w zależności od stopnia uczulenia. Znajdziemy bowiem stworzone w oparciu o jagnięcinę, ale także całkowicie pozbawione mięsa. Twój pies wykazuje nietorerancje glutenu? Nie martw się, na rynku dostępne są również karmy, w których zboże zastąpione zostało grochem czy soczewica =>karmy bezzbożowe dla psa.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Royal Canin Hypoallergenic

9.8

Droga


 

Brit Care Junior

9.7

Tania


 

Wiejska zagroda

9.6

Średnia


 

Taste of the wild

9.5

Średnia


 

Karma hypoalergiczna dla psa – ranking 2024

Problemy z nietolerancją niektórych składników nie dotyczą wyłącznie człowieka. Złe samopoczucie, a także problemy jelitowe to tylko niektóre z dolegliwości, z jakimi boryka się pies, który spożywa alergenne posiłki. Każdą alergię u psa należy dokładnie zdiagnozować, a następnie zastosować specjalną dietę polegającą na eliminacji niektórych składników z diety psa. W dzisiejszym rankingu przedstawimy kilka propozycji karm hipoalergicznych dla psów.

Karma dla psa Brit Care Junior

Karma Brit storzona została z myślą o szczeniętach oraz młodych psach ras dużych, a więc takich, których waga przekracza 25 kg. W jej skład wchodzi głównie jagnięcina oraz ryż. Dzięki temu karma jest lekkostrawna dla zwierzęcia. Pozostałe składniki zostały tak dobrane, aby mieszanka była w pełni bezpieczna, a jej formuła pozostawała hypoalergiczna. Brit care junuor ma staranie wyselekcjonowany skład, dzięki czemu dostarcza psiakom niezbędnych witamin i minerałów do prawidłowego rozwoju. Opakowanie zawiera 12 kg produktu, jednak dostępne są zarówno większe, jak i mniejsze wielkości.

R

Zalety

 • wysoka zawartość mięsa jagnięcego;
 • lekkostrawna;
 • wygodne zamknięcie;
Q

Wady

 • skierowana do psów dużych ras.

Karma dla psa Royal Canin Hypoallergenic

Sucha karma dla shih tzu Royal Canin Hypoallergenic powstała z myślą o psach z problemami alergicznymi. Jej skład dostosowany jest w ten sposób, aby nie obciążał układu pokarmowego, ale jednocześnie dostarczał wszelkich niezbędnych składników czworonogowi do jego prawidłowego funkcjonowania. Karma ta, choć bezpieczna, nie powinna być stosowana u psów, u którch nie stwierdzono problemów alergicznych, w celu zapobiegawczym, a każdorazowa zmiana powinna być poprzedzona uprzednią wizytą u weterynarza. Hypoallergenic Canine została wzbogacona w system Intensive Color, dzięki czemu sierść zwierzęcia nabiera blasku. W składzie karmy Royal Canin dominuje ryż oraz białko sojowe.

R

Zalety

 • karma bezmięsna;
 • z dodatkiem chroniącym wybarwienie sierści;
 • bez glutenu i laktozy;
Q

Wady

 • wysoka cena.

Karma Wiejska Zagroda to produkt wykonany z naturalnych składników, bez dodatku konserwantów. Karma jest hipoalergiczna, nie zawiera glutenu soi oraz zbóż, jednak w jej składzie nie zabrakło mięsa, zarówno drobiowego, w tym przypadku indyka, ale także jagnięcego. Dodatki w postaci chociażby oleju z łososia pozytywnie wpływają na stan sierści psa, ale także na jego wzrok. Zastosowanie połączenia mięsa indyczego z jagnięcym sprawia, że karma jest lekkostrawna, a także łatwo przyswajalna. Niestety ze względu na obecność mięsa, nie jest ona całkowicie hipoalergiczna, dlatego przed zakupem warto przeanalizować skład produktu.

R

Zalety

 • naturalne składniki;
 • bez glutenu;
 • bez konserwantów;
R

Zalety

 • zawiera mięso.

Taste of the wild – Sierra Mountain

Karma od Taste of the wild, przeznaczona jest dla wszystkich ras psów, a także niezależnie od ich wieku. W jej składzie znajdziemy mięso w postaci jagnięciny, a więc najbardziej bezpieczne mięso, które rzadko jest przyczyną powstawania alergii u psów. Karma nie zawiera glutenu, a zboża zostały zastąpione mieszanką grochu oraz soczewicy. Dodatkowo w składzie nie zabrakło owoców i warzyw, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie zwierzęcia. Co ważne karma powstałą z najwyższej jakości składników, a więc nie znajdziemy w niej sztucznych aromatów czy odpadów poprodukcyjnych.

R

Zalety

 • wysoka jakość użytych produktów;
 • bez glutenu;
 • dodatek owoców i warzyw;
Q

Wady

 • ciężko dostępna.

Hypoalergiczna karma dla psa – najważniejsze cechy, o których warto pamiętać

W dzisiejszym rankingu skupiliśmy się na karmach dla psów z alergiami. Nasze propozycje, to karmy, które w swoim składzie do minimum ograniczają zawartość substancji, które mogłyby wywoływać problemy. Co ważne, znajdziemy karmy na każdą kieszeń, a więc zarówno te tańsze, jak i droższe propozycje. Jeśli stoisz przed wyborem karmy dla swojego psa z nietolerancją pokarmową, koniecznie zwróć uwagę na tych kilka aspektów.

Cecha produktu

Karma dla psa Brit Care Junior

Karma dla psa Royal Canin Hypoallergenic

Karma sucha Wiejska zagroda

 Taste of the wild – Sierra Mountain

Zawartość mięsa

tak – jagnięcina

nie

tak – indyk, jagnięcina

tak – jagnięcina

Zawartość glutenu

nie

nie

nie

nie

Wiek psa

3 miesiące – 2 lata

psy dorosłe

psy dorosłe

na każdym etapie życia

Wielkość psa

rasy duże  – powyżej 25 kg

wszystkie – powyżej 2 kg

rasy średnie – 10 – 25 kg

wszystkie rasy

Dostępność

łatwo dostępne

łatwo dostępne

utrudniony dostęp

ciężko dostępna

Jak widać na podstawie tabeli, propozycje hipoalergicznych karm dla psów, jakie znalazły się w dzisiejszym rankingu są mocno zróżnicowane. Przyjrzyjmy się, dlaczego poszczególne cechy są tak istotne.

Zawartość mięsa

Karmy hipoalergiczna dla psów dzielą się na te, które są całkowicie pozbawione mięsa, a także te, w których wykorzystano delikatne, lekkostrawne, a także rzadko uczulające mięso, takie jak jagnięcina czy indyk. Jeśli nasz zwierzak miewa problemy z nietolerancją mięsa, wybierając karmę należy wnikliwie sprawdzać skład produkty, gdyż karmy oznaczone napisem hipoalergiczna, mogą zawierać wcześniej wspomniane rodzaje mięsa. Jeśli jednak pies może spożywać mięso, należy sprawdzić jaka jest jego procentowa zawartość, a także, czy produkowana karma pochodzi z produkcji masowej, czy też jest to produkt zawierający starannie wyselekcjonowane kawałki.

Zawartość glutenu

Nietolerancja glutenu, czyli produktów zbożowych dotyka nie tylko ludzi. W przypadku celiakii, powinniśmy stosować dietę, która wyklucza produkty zawierające gluten. W przypadku naszych milusińskich czworonogów musimy wybierać karmy, które nie posiadają w swoim składzie zbóż. Wybór na rynku jest całkiem spory, bowiem coraz więcej producentów wprowadza do oferty karmy, w których znajdziemy soczewicę czy groch zamiast pszenicy. Niekiedy dodatki zbożowe zastępowane są także owocami i warzywami, przez co smak karmy może być nieco inny niż ten, do którego pies jest przyzwyczajony.

Wiek psa

Niezależnie czy kupujemy karmę hipoalergiczną, czy też zwykłą, powinniśmy dopasować ją do wieku naszego psa. Producenci karm, tak tworzą kompozycje, aby nie tylko dostarczały niezbędnych składników odżywczych naszemu psiakowi, ale przed wszystkim odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Z racji iż inne zapotrzebowanie posiada szczeniak, a inne dorosły pies czy senior, kupując karmę, należy wybierać mieszanki, dopasowane do aktualnego wieku naszego psa. Właściwy dobór karmy zapewni naszemu pieskowi zdrowie, a także energię i witalność.

Wielkość psa

Na każdym opakowaniu karmy dla psów oprócz składu oraz zaleceń dotyczących karmienia, znajdziemy informację odnośnie tego, do jakich psów skierowany jest ów produkt. Czasem zalecenia są na tyle sprecyzowane, że możemy znaleźć konkretne nazwy ras, jednak zazwyczaj producenci pozostają jedynie przy wielkości psa, którą podają w zakresie wagowym. Dlaczego to tak ważne? Sucha karma zawsze ma postać większych lub mniejszych kawałków, które czasem posiadają ciekawe kształty, a czasem są zwykłymi kostkami. Jednak różnią się między sobą wielkością. Karmy przeznaczone dla psów małych posiadają znacznie mniejsze kawałki, aby uniknąć przypadkowego zadławienia się zbyt dużą porcją. Adekwatnie, w przypadku dużych ras, cząstki te są większe, łatwiejsze do schwytania.

Dostępność

Osoby mieszkające w dużych miastach, z dostępnością konkretnych karm dla psów, zarówno tych bardziej, jak i mniej specjalistycznych, nie powinny mieć większego problemu. Rozwinięcie sklepów zoologicznych, a także ich bogaty asortyment sprawia, że zarówno klasyczne karmy, jak i te, dla psów wymagających eliminacyjnej diety, z łatwością są dostępne. Mieszkanie z dala od miasta wcale nie wyklucza nas z możliwości zakupu odpowiedniej karmy dla naszego psa. Dzięki internetowi oraz sklepom oferującym sprzedaż online, kupić możemy niemalże każdą karmę, zarówno z Polski, jak i zza granicy. Zakupy w internecie mają jeszcze jedną przeważającą zaletę. Zakup karmy online w większości przypadków to oszczędzenie kilku, a czasem nawet kilkudziesięciu złotych na opakowaniu. Wybierając jednak karmę dla psa, warto zwrócić uwagę, czy jest ona na bieżąco dostępna, czy też z racji produkowania jej w małym zakładzie, zdarzają się braki oraz przerwy w łańcuchu dostaw.

Royal Canin Hypoallergenic – najlepsza karma hypoalergiczna dla psa 2024

Karmy hipoalergiczne dla psów nie są tanimi produktami, jednak ich stosowanie powinno być poprzedzone wnikliwymi badaniami stanu zdrowia naszego czworonoga. Ze względu iż poszukujemy karmy, która jest hipoalergiczna, nasz wybór padł na propozycję od Royal Canin. Sama marka jest znana i lubiana przez właścicieli czworonogów, gdyż wykorzystuje w pełni jakościowe składniki do produkcji swoich karm. W przypadku propozycji Hypoallergenic, karmy nie zawierają ani mięsa, ani glutenu, przez co sprawdzą się nawet u psów z zaawansowaną alergią pokarmową.

Kompozycja składników została przygotowana z myślą o dorosłych psach i to właśnie do nich jest skierowana. Nie sprecyzowano konkretnych ras, jakim dedykowana jest ta karma, jednak sugerując się tym iż spożywać ją mogą zarówno psy o wadze wynoszącej 2 kg, jak i 50 kg – cząstki karmy nie są zbyt dużej wielkości. Karmę Royal Canin Hypoallergenic zakupić możemy w większości sklepów zoologicznych, a także bez problemu zamówić ją możemy na jednej ze stron internetowych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

karma hypoalergiczna dla psa
Average rating:  
 0 reviews