Właściwe żywienie psa w ogromnym stopniu wpływa na jego zdrowie, kondycję, samopoczucie oraz koncentrację. Wybierając dobrą, pełnowartościową karmę dla swojego pupila, zapewniasz mu silne fundamenty dla długiego życia w zdrowiu. Jak wybrać suchą karmę dla psa? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? Tego dowiesz się w naszym artykule.

Karma sucha czy mokra? 

Ilu właścicieli, tyle opinii na temat właściwego żywienia psa. Niektórzy są zdania, że czworonogi powinny otrzymywać wyłącznie karmę mokrą, podczas gdy inni podają swojemu psu wyłącznie karmy suche. Jaki wybór jest najlepszy? Prawda stoi pośrodku – optymalne żywienie psa opiera się na proporcjonalnym łączniu karmy suchej oraz karmy mokrej, najlepiej w stosunku 1:1. Dzięki temu pies otrzymuje komplet składników odżywczych potrzebnych mu dla zdrowia. 

Jaka karma sucha dla psa?

W sklepach dostępny jest szeroki wybór karm dla psów od różnych producentów i w wielu wariantach. Wybór odpowiedniej karmy nie jest prosty, zwłaszcza dla początkujących opiekunów. Niektórzy bez zastanowienia sięgają po produkty znane z reklam. Niestety często okazuje się, że znane marki nie wiążą się wcale z wysoką jakością i starannie dobranymi, naturalnymi składnikami. Jak więc wybrać dobrą kamę dla swojego pupila? 

Podstawą jest odpowiednia kompozycja składników. W diecie psa główną rolę gra mięso. Najlepiej, aby w karmach było go ponad 50%. Należy przy tym zwrócić uwagę, czy jest to prawdziwe mięso, czy też produkty odzwierzęce, które czasami są dodawane do gorszych jakościowo karm. Wysoka zawartość czystego mięsa lub ryb to podstawa każdej dobrej karmy!

W prawidłowo zbilansowanej diecie psa nie może też zabraknąć warzyw i owoców. Grają one istotną rolę ze względu na wysoką ilość witamin oraz składników mineralnych. Wysokiej jakości kamy dla psów, takie jak karma Alpha Spirit, zawierają bogate w mikroelementy warzywa i owoce takie jak dynia, marchew, szpinak czy jabłko. Dodatkiem wspomagającym pracę układu trawiennego czworonoga są łagodne zioła, np. rozmaryn, tymianek oraz koper.

Wybierz to, co najlepsze dla Twojego psa

Pełna gama karm dla psów, które oferuje niemal każdy sklep zoologiczny, może utrudniać wybór najlepszych produktów dla psa. Znając potrzeby żywieniowe swojego psa, możesz wybrać dla niego karmę, która w pełni zaspokoi jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Wysokiej jakości karma Alpha Spirit daje Tobie pewność, że dostarczasz psu wszystkie najważniejsze składniki dla jego zdrowia. Karmy tej marki dostępne są np. w sklepie zoologicznym online https://sklep-psiakosc.pl. Firma posiada w swojej ofercie pełnowartościowe karmy suche oraz mokre w wielu smakach. Produkty te oparte są wyłącznie na składnikach naturalnych i nie zawierają zbóż ani konserwantów, które mogłyby być szkodliwe dla czworonoga. Starannie dobrana kompozycja składników dba o zdrowie Twojego przyjaciela. W asortymencie nie zabrakło również specjalnych karm przeznaczonych dla szczeniąt. Karmy Alpha Spirit możesz zamówić na https://sklep-psiakosc.pl/pl/c/Alpha-Spirit/145