Każdy piesek zasługuje na jak najlepsze pożywienie, jakie tylko możemy dostarczyć. Dobrze dobrany produkt dostarcza wartości odżywcze, dzięki którym organizm zwierzaka funkcjonuje prawidłowo. Jeśli jest to piesek młody, to dbamy o jego prawidłowy rozwój i wzrost. W przypadku małych psów seniorów, wspomagamy działanie układu pokarmowego, moczowego, a także stawów i mięśni. Z tego względu karma dla małych psów powinna być jak najlepiej dobrana.

Jednakże, co należy wziąć pod uwagę szukając rozwiązania idealnego? Jakie parametry wskazywać będą, że mamy do czynienia z bardzo dobrą karmą dla psów małych ras? Pytań jest z pewnością wiele, a jeśli nie znamy się za bardzo na karmach, to nie wiemy na które aspekty zwrócić szczególną uwagę. Na szczęście pojawia się rozwiązanie idealne dla każdego amatora psich przysmaków, mianowicie ranking karm dla psów małych ras.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Royal Canin Mini

9.9

Średnia


 

JOSERA Miniwell

9.8

Droga


 

ACANA ADULT SMALL

9.7

<p style="text-align

Tania

: center">Tanie


 

Canun Small Breed

9.6

Tania


 

Dzisiejsze zestawienie to tak naprawdę analiza porównawcza i lista najciekawszych produktów wartych rekomendacji. Oczywiście jest to tylko i wyłącznie malutka grupa spośród wielu ciekawych produktów obecnie dostępnych na rynku. Nasi eksperci kierowali się jednak najistotniejszymi czynnikami definiującymi bardzo dobre karmy dla psów małych ras, mianowicie skład ten klasyczny jak i analityczny, ilość witamin i minerałów, dostępne smaki, cena za kilogram, a także opinie innych użytkowników.

Royal Canin Mini Adult 85g

Tytuł najlepszego pożywienia dla małych piesków karma firmy Royal Canin zyskała nie bez powodu. Dosyć niska cena w stosunku do oferowanej ilości i jakości, spora ilość białka surowego, a także brak jakichkolwiek substancji niebezpiecznych dla naszego psiaka czyni produkt ten jeden z najciekawszych obecnie dostępnych na rynku w 2024 roku.

Najlepsza karma dla yorka przygotowana jest w saszetce o wielkości 85g, a więc to idealna porcja dla psów ras najmniejszych. Mianowicie mowa tutaj o pupilach o wadze nieprzekraczającej 10 kg. Skład karmy dostosowany jest do czworonogów dorosłych, a więc zaleca się podawać karmę psom od 10 miesiąca życia.

Skład to w głównej mierze mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Co prawda pokarm zawiera zboża, aczkolwiek w tej cenie jest to jedna z najciekawszych opcji. Jeśli chodzi o skład analityczny, to białko surowe to tylko 7,5% całkowitej zawartości. Jest to niewielka ilość nawet jak na typ karmy – karma mokra z uwagi na dużą wilgotność i inną charakterystykę ma dwukrotnie czy nawet trzykrotnie mniej białka niż karmy suche.

R

Zalety

• Bardzo dobry stosunek ilości karmy do ceny;
• Atrakcyjny smak;
• Karma pełnowartościowa.
Q

Wady

  • Przeciętna zawartość białka surowego.

JOSERA Miniwell – najlepsza karma dla shih tzu szczeniak 900g

Jeśli przeszkadza nam niewielka zawartość białka surowego w składzie, to lepiej będzie pomyśleć nad karmą suchą. Oczywiście pod warunkiem, że nasz piesek jest skory ku takiemu jedzeniu i nie przeszkadza nam znacznie większa kaloryczność tego typu pokarmu. Na szczęście Josera Miniwell to świetna kombinacja, która dba o najmniejszych przedstawicie psów i gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zacznijmy jednak od najważniejszej kwestii, mianowicie od składu. Producent upewnił się, że ta najlepsza sucha karma dla dużych psów charakteryzuje się najwyższą jakością składnikami. A to oznacza, że nie uświadczymy tutaj zbyt dużej ilości podrobów gorszej klasy. W składzie przede wszystkim zastosowano niskotłuszczowe źródło białka, jakim jest drób. Oprócz tego, bardzo istotne było dostarczenie energii węglowodanowej. Zamiast jednak zbóż, które może uczulać czy prowadzić do wielu dolegliwości, producent zastosował kukurydzę i ryż. Połączenie to gwarantuje nie tylko źródło lekkostrawnych posiłków, ale też i sporo energii.

Oprócz tego, w składzie znalazł się też tłuszcz drobiowy, wysłodki buraczane, a także hydrolizowane białko drobiowe i szereg minerałów. Produkt nie należy, co prawda, do najtańszych, ale to i tak świetna opcja ze względu na dobry stosunek ilości do ceny czy także fakt, że to oferta bezzbożowa.

R

Zalety

• Wysoka zawartość białka;
Karma bezzbożowa dla psa;
• Niewielka liczba składników, które mogłyby doprowadzić do reakcji alergicznej;
• Zamiast problematycznego zboża, producent zastosował ryż i kukurydzę.

Q

Wady

  • Brak witamin i minerałów.

ACANA ADULT SMALL BREED DLA PSÓW RAS MAŁYCH 6 kg

Przygotowana przez markę Acana karma z kurczakiem jest także rozwiązaniem suchym. Co ciekawe, to nie tylko propozycja bezzbożowa, a więc gwarantująca nam bezpieczeństwo zwierzęcia i zmniejszone ryzyko reakcji alergicznej. Propozycja ta jest też ekologiczna. A z uwagi na duże opakowanie i dosyć niską cenę w stosunku do ilości karmy, produkt Acana Adult Small Breed znalazł się w naszym zestawieniu.

Sama karma to połączenie kurczaka i indyka w stosunku 2:1. Zawartość świeżego kurczaka to aż 12%, gdzie kolejne 12% to mięso dehydratyzowane. 12% mięsa indyczego także jest dehydratyzowane. Daje nam to łącznie 36% białka w całej zawartości karmy. Dalej, zastosowano czerwoną soczewicę, groch, bób, a także tłuszcz z kurczaka czy świeże organy kurze. Warto również zauważyć, że w niewielkich ilościach (bo 4%) producenci zastosowali też mięso śledzia.

W składzie znalazło się też od groma witamin i minerałów, a także warzyw i wiele innych dodatków żywieniowych. To właśnie dzięki nim Acana uznawana jest za jedną z najciekawszych karm. I choć przyjdzie nam zapłacić nieco więcej, to biorąc pod uwagę wszystkie pozytywne atrybuty jest to i tak wystarczająco atrakcyjna opcja.

R

Zalety

• Bardzo duża białka surowego w składzie;
• Ogromna liczba witamin i minerałów;
• Karma bezzbożowa i ekologiczna;
• Szereg dodatków żywieniowych.
Q

Wady

  • Dosyć wysoka cena.

Canun Small Breed dla psów małych ras YORK 4kg

Karma Canun oferuje nam pełnowartościowe pożywienie typu suchego o smaku kurczaka. W opakowaniu 4 kg znajdziemy całkiem sporo białka surowego, co jest z pewnością bardzo ważną zaletą. Musimy natomiast pamiętać, że oprócz tego producent zadbał o sporą ilość witamin czy też minerałów. Inną zaletą tego produktu będzie fakt, że nie wykorzystano zboża do przygotowania pożywienia.

Zacznijmy jednak od podstaw, mianowicie od skład. Jest to hydrolizat mięsa kurczaka w ilości 32%. To natomiast oznacza, że aż 1/3 całej zawartości to mięso kurczaka. Na kolejnym miejscu znalazły się oleje i tłuszcze surowe – tych jest aż 15%. Co ciekawe, w produkcie znajdziemy też błonnik surowy, wapń, a także fosfor. To wszystko w połączeniu z ogromną wręcz ilością witamin i minerałów sprawia, że produkt ten zdecydowanie należy wziąć pod uwagę.

Z najważniejszych dodatków żywieniowych należy wymienić witaminę A (w ilości aż 22 000 UI na kilogram), a także witaminę D3 (1 600 UI). Oprócz tego, producent zastosował witaminę E (120 mg na kilogram) czy szereg różnorodnych mikroelementów takich jak żelazo, jod, miedź, cynk, selen czy też mangan.

R

Zalety

• Dużo surowego białka w karmie;
• Ogromna ilość witamin i minerałów;
• Karma bezzbożowa.
Q

Wady

  • Bardzo wysoka cena.

Dalej nie wiesz która karma dla małych psów będzie najwłaściwsza? W takim razie sprawdź poradnik zakupowy z 2024 roku!

Wszystkie wyżej wymienione karmy to tak naprawdę atrakcyjne rozwiązania z kilku powodów. Jak jednak dobrze wiemy, nie są to jedyne mokre czy suche karma dla psów małych ras warte polecenia. Tych jest tak naprawdę bardzo dużo. Naszym zadaniem było natomiast pokazać wszystkim zainteresowanym które tak naprawdę czynniki są kluczowe podczas szukania rozwiązania idealnego.

Z uwagi jednak na to, że każdy piesek jest inny i każdy właściciel wie doskonale czego własnemu pupilowi brakuje, dla jednego najlepsza karma dla psów małych ras to taka, która pomoże w walce z rozwijającymi się schorzeniami układu moczowego, a dla innego idealna będzie sucha karma dla psów małych ras, która pomoże w utrzymaniu zębów w czystości. Od karmy zależy bardzo wiele, dlatego najpierw należy uwzględnić w poszukiwaniach jej skład.

Nie mniej istotną rolę odegra rodzaj karmy, bo przecież to czy zdecydujemy się na opcję mokrą czy suchą ma niebagatelny wpływ na żywienie czworonoga. Nie mniej ważną rolę odegra dostępna paleta smaków, a także cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za kilogram karmy. Ciekawych informacji udzieli nam również poniższy artykuł: https://dogfan.pl/jak-karmic-psa/

Karma mokra czy sucha?

Pierwszym kluczowym wyborem, przed jakim staniemy, jest podjęcie decyzji o tym czy lepiej wybrać dla naszego psa wariant suchy czy mokry. Obie opcje mają swoje wady czy też zalety. Dla jednego pieska rozwiązaniem idealnym będzie karma mokra z uwagi na dużą wilgotność i też nieco większą smakowitość. Spowodowane jest to obecnością makroskładników, które pozwalają zbliżyć karmy mokre do diety naturalnej psa.

Jednakże, sucha karma też jest częstym wyborem i, nierzadko, też o wiele smaczniejszym. Otóż wszystko zależy od upodobania psa i od tego czy bardziej przypadła mu do gustu karma sucha czy też mokra. Pamiętajmy także, że karma sucha jest lepsza dla zębów, bo z uwagi na jej niską wilgotność bardzo dobrze czyści uzębienie psa. Jeśli nasz czworonóg cierpi na biegunki, to też suchy wariant może nieco ją przystopować.

Royal Canin Mini Adult 85g

ranking karm dla psów małych ras

ACANA ADULT SMALL BREED

karma dla małych psów ranking

Skład i witaminy

Gdy już wybierzemy dla naszego psa rodzaj karmy, czas przyjrzeć się jej składowi. Oczywiście w przypadku karmy mokrej i suchej będziemy widzieć spore rozbieżności. Jest to spowodowane, przede wszystkim, inną wilgotnością. Suche karmy utrzymują ją na poziomie 5-10%, natomiast w karmach mokrych wilgotność wynosić może nawet i 80-90%.

Jednakże, w obu przypadkach najistotniejsze jest wyposażenie naszego zwierzaka w karmę o dużej ilości białka. Powinno być ono wysokiej jakości, bo gwarantuje to prawidłowy rozwój zwierzęcia. Sama karma to w przypadku karmy wilgotnej minimum 7-10% białka surowego. Suchy odpowiednik natomiast może mieć znacznie większe stężenie białka – nawet i 25-35%.

Co może być źródłem białka? Tutaj producenci mają ogromne pole do popisu. Może to być klasyczny kurczak, wołowina, baranina, królik, jagnięcina, a także dziczyzna. Rzeczą oczywistą jest też dodanie do jadłospisu ryb. Pstrąg czy dorsz będą idealnym suplementem dla pieska.

Smak także bardzo ważny

Skoro wspomnieliśmy o smaku, to warto uwzględnić ten parametr przy wybieraniu idealnej karmy z bardzo prostego powodu. Im więcej smaków dana karma ma nam do zaoferowania, tym większą dywersyfikację możemy wprowadzić do diety pieska. A to pozwoli na stosowanie karmy danego producenta przez bardzo długi czas. Co dokładnie może nam oferować dana karma? Oprócz wyżej wymienionego kurczaka wołowiny, a także paru innych alternatyw, warto też pamiętać, że są karmy oferujące nam smak mięsa gęsi, dziczyzny, kaczki, czy po prostu indyka.

Jednakże, bardzo często przed podjęciem decyzji odnośnie danego pożywienia warto sprawdzić co inni kupujący sądzą o produkcie. Jeśli pojawiła się ogromna liczba komentarzy polecających dany smak czy też danego producenta, a pieski właścicieli z zadowoleniem zajadały się wybraną karmą, to jak najbardziej można uznać tę opcję za prawidłową.

JOSERA Miniwell

sucha karma dla psów małych ras ranking

Cena, czyli ile zapłacimy za kilogram i za miesiąc żywienia?

Następnym bardzo ważnym aspektem w poszukiwaniu idealnego produktu jest cena. Sam fakt, że chcemy zadbać o pieska i wybrać dla niego najwłaściwszą karmę nie oznacza, że musimy wydać ogromne pieniądze na produkt. Wartość danej karmy bardzo łatwo określić – wystarczy tylko oszacować cenę za kilogram.

Poza tym, w ten sposób bardzo łatwo też określić jakie będą koszty żywienia zwierzęcia przez miesiąc. Musimy po prostu znać porcję dzienną, a następnie wyliczymy czy jesteśmy w stanie przeznaczyć tyle i tyle na jedzenie dla psa w miesiącu. Na szczęście istnieje wiele firm, które pomimo świetnego składu są też przystępne budżetowo.

Karma dla psów małych ras – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu zostaje bez wątpienia Royal Canin Mini Adult 85g – dla psów małych ras. To produkt, który charakteryzuje się bardzo dobrym składem, świetnym smakiem, a przy okazji zawiera całkiem sporo witamin i minerałów. Co więcej, w rankingu karm dla psów małych ras 2024 jest to jedyna opcja mokra, która dostosowana została nie tylko do psów małych, ale też i młodych (od 10 miesiąca życia).

Jeśli jednak wolimy karmę suchą bądź po prostu potrzebujemy opcji nieco tańszej w przeliczeniu na kilogram, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyjrzeć się alternatywom, które uwzględniliśmy w dzisiejszym artykule. Oprócz tego, przygotowane wskazówki z pewnością pomogą we własnych poszukiwaniach. Szczególnie, jeśli żadna z opcji nie przypadła nam finalnie do gustu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka karma dla psów małych ras
Average rating:  
 0 reviews