Właściciele czworonogów o włosach zamiast sierści doskonale wiedzą, że pielęgnacja ich jest znacznie bardziej skomplikowana niż psów posiadających sierść. Na pielęgnację składa się bowiem nie tylko troska o estetykę, a więc regularne ich czesanie, ale także zabiegi mające na celu skrócenie wciąż rosnącego owłosienia. Niepodważalnym faktem jest, że na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele miejsc trudniących się pielęgnacją sierści zwierząt, w tym fryzjerów. Jednak konieczność wykonywania zabiegów regularnie wiąże się z kosztami, niejednokrotnie wysokimi.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy aby na pewno nie można wykonywać zabiegów pielęgnacyjnych Twojego Yorka w domu, to z pewnością natrafiłeś na oferty urządzeń do strzyżenia psów, a więc maszynek. Jednak maszynka, maszynce nierówna. Wiadomo, że chcemy dla naszego psiaka jak najlepiej, a jednocześnie zależy nam na dokładnym i szybkim strzyżeniu. Dlatego urządzenie jakie wybierzemy musi charakteryzować się ostrymi ostrzami, a także niezawodnością. Jaką maszynkę wybrać? Na co zwrócić uwagę? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Pielęgnacja czworonoga w domu? Jaka maszynka do strzyżenia psa York Ranking?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KREXUS

9.9

Tania


 

Camry

9.8

Droga

BASS Polska BP-8574

9.7

Średnia

Pro Gemei

9.6

Średnia

Maszynki do strzyżenia psów York – ranking 2024 roku

Pielęgnacja małych, rasowych psów niejednokrotnie może kosztować sporo pieniędzy. Nie jest to jednorazowy wydatek, a coś, co należy niemalże wpisać do miesięcznego budżetu. Jednak dzięki możliwościom zakupu profesjonalnych narzędzi, część zabiegów wykonać możemy w domowym zaciszu. Jednym z nich jest niewątpliwe strzyżenie włosów. W dzisiejszym rankingu przedstawimy kilka rozwiązań, które ułatwią codzienną pielęgnację nad czworonogiem. Zastanawiasz się jaka maszynkę do strzyżenia Yorka wybrać? Pomożemy Ci.

1. Camry – maszynka do strzyżenia psów

maszynka do strzyżenia kotów opinie

Maszynka od Camry to urządzenie o mocy silnika 35 W, który gwarantuje cichą prac. Strzyżarka wyposażona została w tytanową głowicę, która jest niezwykle wytrzymała, dzięki czemu służyć może nam przez lata bez awarii. W maszynce do strzyżenia nie zabrałko rakże ceramicznych ostrzy, które w przeciwieństwie do klasycznych – metalowych są znacznie szybsze i dokładniejsze. Strzyżarka posiada także regulację długości strzyżenia, za pomocą dołączonych do zestawu nasadek grzebieniowych: 3, 6, 9 i 12 mm. Dodatkowo wraz z maszynką otrzymujemy zastępczą baterię, szczoteczkę, oliwę, zasilacz a także dodatkową wymienną głowicę. Zestaw taki pozwala nie tylko na długi czas pracy, ale także na bezawaryjne działanie w okresie posiadania tego sprzętu. Urządzenie posiada możliwość pracy zarówno dzięki zasilaniu akumulatorowemu, jak i sieciowemu.

Zalety:

 • dobra jakość w przystępnej cenie;
 • możliwość regulacji długości;
 • dodatowa bateria w zestawie;

Wady:

 • długi czas ładowania baterii.

2. BASS Polska – akumulatorowa maszynka do strzyżenia psów długowłosych

profesjonalna maszynka do strzyżenia psów ranking

Akumulatrowa maszynka do strzyżenia psów i kotów jest urządzeniem bezprzewodowym, zasilanym przez akumulator o pojemności 1200 mAh. Na uwagę zasługuje fakt, iż została ona wyposażona w silnik o mocy aż 150 W. Mimo to urządzenie nie jest głośne, a jego praca nie zakłóca wykonywania innych czynności. Na jednym ładowaniu, strzyżarka pracuje aż 45 minut, a w zestawie znajdziemy dodatkowy zamienny akumulator. W zestawie dodatkowo znajduje się olejek, szczotka, ładowarka oraz podstawka ładująca. Strzyżarka oprócz estetycznego wyglądu doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i do pracy w profesjonalnych salonach. Maszynka wyposażona została w ceramiczne, wolnotępiące się ostrza, a dzięki specjalnym grzebieniom mamy możliwość regulacji długości strzyżenia. W zestawie znajdziemy 4 nakładki – 3 mm, 6 mm, 9 mm, a także 12 mm.

Zalety:

 • cicha praca;
 • 4 nakładki do wyboru długości;
 • ceramiczne ostrza;

Wady:

 • możliwość pracy wyłącznie na baterii.

3. KREXUS – maszynka do strzyżenia psów EX9081

jaka maszynka dla yorka

Maszynka do strzyżenia KREXUS sprawdzi się doskonale w rękach amatorach, dzięki temu, że są poręczne i łatwe w użyciu, bez problemu nawet niewprawiona osoba może przyciąć sierść zwierząt. Strzyżarka pozwala na wybór jednej z trzech dostępnych prędkości, dzięki czemu możemy ją dopasować do grubości i długości sierści. Maszynka posiada także regulację długości strzyżenia, którą dopasować możemy za pomocą dołączonych do zestawu grzebienio wymiarach 3, 6, 9 i 12 mm, a także dodatkowej 5-cio stopniowej regulacji w pierścieniu, pozwalającej na większą precyzję. Urządzenie naładować możemy za pomocą ładowarki USB, a na jednym nałądowaniu baterii, urządzenie pracuje nawet do 4 godzin. Zestaw prócz standardowych akcesoriów zawiera także nożyczki ze stali nierdzewne, metalowy grzebień, a także obcinacz i pilnik do pazurów.

Zalety:

 • 3 tryby pracy;
 • dodatkowe akcesoria do pielęgnacji pupila;
 • długi czas pracy na baterii;

Wady:

 • trudno włożyć ostrza.

4. Pro Gemei – bezprzewodow maszynka do strzyżenia psów i kotów

Bezprzewodowa maszynka Pro Gemei to produkt , który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Maszynka daje możliwość regulacji długości strzyżenia za pomocą czterech nasadek dołączonych do zestawu. Maszynką możemy przystrzyc sierść na zługość 3, 6, 9 oraz 13 mm, a także całkowicie ją zgolić. Na uwagę zasługuje ciekawy i elegancki wygląd maszynki. Kolorystyka utrzymana jest w czerni i złocie. Strzyżarka zasilana jest akumulatorowo z możliwością pracy z zasilaniem sieciowym. Urządzenie ładuje się do 6 godzin co pozwala na ok 2 godziny pracy. W zestawie znajdziemy także akcesoria ułatwiające pielęgnację pupila, takie jak pilnik do paznokci, nożyczki do paznokci czy grzebień.

Zalety:

 • możliwość pracy na baterii i zasilaniu sieciowym;
 • zestaw akcesoriów w komplecie;
 • elegancki wygląd;

Wady:

 • ostrze ze stali nierdzewnej.

Postanowiłeś, że od dziś samodzielnie pielęgnujesz swojego czworonoga, jednak brakuje Ci wiedzy na jakie produkty postawić? Jeśli poszukujesz maszynki, która strzyc będziesz sierść swojego Yorka, koniecznie zwróć uwagę na te parametry.
Zasilanie

Na rynku 2024 dostępne są zarówno urządzenia zasilane sieciowo, jak i akumulatorowo. Nie brakuje także propozycji o mieszanym sposobie zasilania. Ciężko jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze, jednak rozpatrując każdy sposób indywidualnie, łatwo dostrzec, że w przypadku urządzeń zasilanych sieciowo, niezbędne jest stale podpięcie urządzenia do kontaktu. Może być to kłopotliwe, bo często zabiegi strzyżenie wykonujemy na zewnątrz, a nawet jeśli strzyzemy psa w łazience, to kabel może okazać się zbyt krótki. W przypadku pracy akumulatorowej, wszystko zależy od pojemności baterii oraz czasu jej ładowania. Warto wybrać takie urządzenia, które bez problemu na jednym ładowaniu pozwolą ostrzyć psa. Doskonałym wyborem wydają się więc maszynki o mieszanym zasilaniu, bądź takie, które posiadają długi czas pracy na jednym ladownaiu. Niektórzy producenci w zestawie dołączają dodatkowa baterie.

maszynka do strzyżenia yorka

Materiał ostrzy

Ostrza maszynek do strzyżenia psów są zazwyczaj ceramiczne lub wykonane ze stali nierdzewnej. W przypadku stali nierdzewnej, mamy pewność, że ostrza nie będą korodowaly, jednak wymagać będą regularnego ostrzenia. Ostrza ceramiczne są znacznie ostrzejsze, jednak bardziej narażone na uszkodzenia, szczególnie podczas upadku.

Opcje strzyżenia

Tak jak w przypadku maszynek do strzyżenia włosów, tak samo strzyżarki dla psów posiadają opcje strzyżenia, a mówiąc prościej, możliwość wyboru długości cięcia. Zazwyczaj producenci oferują 4 różne długości, a użytkownik wybiera optymalna długość, poprzez nałożenie specjalnej nasadki. Nasadki grzebieniowe zazwyczaj pozwalają na wybór jednej z długości 3, 6, 9, a także 12 mm.

Tryby pracy

Profesjonalne maszynki do strzyżenia psów posiadają nie tylko możliwość wyboru długości strzyżenia, ale także trybu pracy. Jest to bardzo istotne a zarazem przydatne. Tryby te odpowiedzialne są między innymi za prędkość pracy maszynki oraz jej moc. Kolejne tryby uruchamiamy w zależności od gęstości oraz długości sierści naszego czworonoga. Dzięki takiej opcji możemy bez problemu oraz zbędnego zapychania się ostrzy przystrzyc nawet czworonoga o długiej i gęstej sierści.

Dodatkowe akcesoria

Pielęgnacja czworonogow nie koczy się na ich strzyżenia, chociaż jest to bardzo ważny element. Producenci maszynek do strzyżenia psów, chcąc skusić klientów oferują oprócz samej maszynki, często wyposażonej w różne opcje, także szereg dodatkowych akcesoriów. Wiele z nich z pewnością niejednokrotnie okaże się przydatną. Do najczęściej oferowanych akcesoriów możemy zaliczyć grzebienie do czesania sierści, zarówno przez strzyżenie, jak i po, a także specjalne nożyczki którymi możemy dociąć sierść w trudno dostępnych miejscach, a w przypadku Yorków obciąć np sama grzywkę. Niektórzy producenci idą o krok dalej i w zestawie z maszynka dostać możemy także akcesoria do pielęgnacji pazurów, takie jak obcinacze czy specjalne pilniki.

KREXUS – profesjonalna maszynka do strzyżenia psów

Zdaniem niektórych pielęgnacja psa w specjalnych, przystosowanych do tego gabinetach usługowych gwarantuje wysoką jakoś wykonania, a co za tym idzie estetykę strzyżenia psa. Jednak za sprawą, że możemy sami kupić profesjonalny sprzęt do użytku domowego nawet w 2024 roku, z powodzeniem możemy zaoszczędzić niemała sumkę pieniędzy. Spośród przedstawionych w dzisiejszym rankingu maszynek do strzyżenia Yorków, najbardziej profesjonalna wydaje się być propozycja od firmy KREXUS. Jest to maszynka zasilana akumulatorowo, przez co jest nieco cięższa. Na jednym ładowaniu baterii możemy pracować nawet 4 godziny, a więc z powodzeniem uda nam się w tym czasie przystrzyc nie tylko Yorka, ale także znacznie pokaźniejsze go pieska. Z racji faktu iż jest to urządzenie zasilane akumulatorowo, maszynka jest w pełni przenośna.

KREXUS zastosował w niej ceramiczne ostrza, co gwarantuje pręży je cięcia, a także eliminuje ryzyko wyrywania włosów i sierści, co wiązałoby się z dodatkowym bólem i dyskomfortem. W zależności od potrzeb i preferencji mzoeby wybrać jedną z 5 długości 0, 3, 6, 9 oraz 12 mm. Urządzenia oferuje także trzy tryby pracy, w zależności od rodzaju i gęstości sierści, na jakiej zamierzamy używać maszynki. Oprócz standardowego zestawu w postaci maszynki, zasilacza czy nasadek oraz specjalnego oleju i pędzelka do czyszczenia, producent oferuje także inne akcesoria. Wśród nich znajdziemy miedzy innymi stalowe nożyczki do strzyżenia yorka, grzebień, obcinać do pazurów oraz pilnik. Taki zestaw z pewnością zaspokoi potrzeby posiadaczy czworonogow. Z powodzeniem może stać się także inspiracją dla innych na prezent.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka maszynka do strzyżenia yorka jest najlepsza
Average rating:  
 5 reviews
 by fanka yorka

Uwelbiam jak mój fafik jest pieknie wystrzyżony, ale boi się chodzić do zakładu. Musze sama spróbować. Ja wezmę Camry.

 by LP

Moja znajoma ma salon dla psów i z tego co pamiętam pracuje własnie na wszym numerze 1. Polecała mi, wy też, wieć zamówię.

 by dawciu

Kupiłem Pro Gemei i jestem zachwycowny, nasz olo to nowy pies. Pięknie przystrzyzony, równiótko, dokładnie, super.

 by bronia45

To prawda namęcze sie troche żeby włozyc ostrza do krexusa. Gdbym wcześniej trafiła na waszą stronkę pewnie wybrałabym coś innego, ale no cóż...

 by uniszka

Od tygodnia, po przeczytaniu waszego zesatwienia, mam BASS. Fajna, bo nie musi byc na kablu, cicha, dokładna.