Prawidłowa pielęgnacja Twojego czworonoga – York

Yorki to psy, które w ostatnich latach mocno zyskały na popularności. Coraz więcej osób, które zamierza przygarnąć pod swój dach czworonoga, rozważa decyzję o zakupie Yorka. Wszystko to za sprawą kilku czynników. Są to przede wszystkim kwestie dotyczące wielkości. Z racji niewielkich rozmiarów, Yorki są świetnymi psami do bloku. Wyróżniają się spośród innych czworonogów także tym, że nie posiadają sierści, a włosy, przez co nie uczulają i są polecane dla alergików. Jednak z racji iż ich włosy ciągle rosną, wymagają nieustannej pielęgnacji. Jak pielęgnować długie włosy Yorka? Czy konieczne jest korzystanie z usług psiego fryzjera, a może jesteśmy w stanie sami pielęgnować włosy psa? Te i inne pytania rodzą się w głowach zarówno posiadaczy, jak i osób zainteresowanych zakupem Yorka.

Czy możliwa jest pielęgnacja Yorka w domu?

Chociaż na rynku dostępnych jest coraz więcej miejsc, które oferują usługi związane z pielęgnacją włosów Yorka, wielu posiadaczy psów tej rasy zastanawia się czy może wykonywać poszczególne zabiegi pielęgnacyjne we własnym domu. Z racji, iż bez problemu na rynku dostaniemy zarówno akcesoria, jak i kosmetyki do pielęgnacji zwierząt, większość zabiegów wykonać możemy w zaciszu swojego domu. Najważniejsze jednak jest dopasowanie ich do rasy psa. Niezwykle ważny jest dobór kosmetyków dla Yorka, ze względu na fakt iż jako nieliczne przedstawiciele psów posiadają włosy.

Jak pielęgnować włosy Yorka?

Do pielęgnacji włosów Yorka niezbędny będzie przede wszystkim szampon. Szczególnie polecane są produkty dedykowane dla psów tej rasy. Wielu producentów, oprócz szamponu oferuje także specjalne odżywki, które w połączeniu doskonale pielęgnują włosy naszego czworonoga. Wśród polecanych produktów do pielęgnacji warto polecić zestaw firmy BENO. Kolejnym niezbędnikiem w kosmetyczce posiadaczy Yorków są szczotki i grzebienie. Służą one starannemu wyczesywaniu włosów czworonoga. Jest to ważne ze względu na długość włosów, które bez regularnych zabiegów pielęgnacyjnych plączą się i kołtunią. Dobrym wyborem są dwustronne szczotki od Trixie, za pomocą których  zarówno rozczeszemy włosy, a także je wygładzimy i nabłyszczymy.

Prawidłowa pielęgnacja Yorka

Strzyżenie czy przycinanie? Czym czesać yorka?

Przyglądając się starannie wypielęgnowanym Yorkom, niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie, czy jesteśmy w stanie w ten sposób wypielęgnować swojego czworonoga w domowym zaciszu. Większość fryzur, jakie posiadają Yorki wykonywane są za pomocą maszynki oraz nożyczek półokrągłych dla psa. Większą część ciała Yorka strzyżemy za pomocą maszynki, które z łatwością kupić możemy na rynku. Dostępne zestawy, zawierają prócz maszynki do strzyżenia, która oferuje możliwość strzyżenia psa, także nożyczki oraz inne akcesoria do pielęgnacji Yorków. Grzywkę Yorków przycinamy za pomocą nożyczek. Jeśli jesteśmy posiadaczami suczki możemy dodatkowo grzywkę związać gumeczką lub kokardką.

Dlaczego należy pielęgnować włosy Yorka?

Włosy Yorka należy pielęgnować nie tylko ze względów estetycznych, ale także czysto praktycznych. Jeśli nasz czworonóg jest posiadaczem długich włosów, należy wyczesywać je nawet codziennie. W przypadku przycinania, zabieg ten wykonuje się w celu, ułatwienia chociażby codziennego funkcjonowania psa. Zbyt długie włosy utrudniają chociażby widzenie. W przypadku zabiegów pielęgnacyjnych polegających na myciu psa, są one niezbędne to utrzymania włosów w należytej kondycji, ale przede wszystkim do pozbycia się z nich różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Jak często wykonywać zabiegi pielęgnacyjne?

Jak już wspominaliśmy, w przypadku jeśli nasz pies posiada długie włosy, musimy je dokładnie wyczesywać raz dziennie. Jeśli jednak włosy są na tyle krótkie, że nie wymagają codziennego czesania, zabieg ten należy wykonać przynajmniej 2 razy w tygodniu. Psią sierść oprócz czesania należy także w miarę regularnie myć. Jeśli nasz York jest psem typowo domowym, z zupełnością umycie włosów raz w tygodniu wystarczy. Na bieżąco należy także kontrolować długość grzywki czworonoga i przycinać ją. Raz w tygodniu powinniśmy sprawdzić czystość uszu, a raz na dwa tygodnie przyciąć za długie pazury. Ze względu na fakt, iż Yorki posiadają wyjątkową skłonność do osadzania się kamienia na zębach, należy codziennie myć także żeby czworonoga.

O czym należy pamiętać w pielęgnacji Yorka?

W Internecie znajdziemy wiele gotowych filmików, które pokazują nam w jaki sposób pielęgnować Yorki. Jest to duże ułatwienie szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy początkującymi posiadaczami psów tej rasy. Najważniejsza w pielęgnacji jest regularność, a także zaopatrzenie się w kosmetyki i akcesoria , które ułatwią wykonywanie wszelkich zabiegów. Jesteśmy ciekawi, czy posiadacie jakieś triki, dzięki którym pielęgnacja Yorka w domu stała się jeszcze prostsza. Koniecznie podzielcie się z nami sprawdzonymi kosmetykami oraz innymi akcesoriami do pielęgnacji włosów psów tej rasy

Artykuł powiązany: maszynka do strzyżenia kotów długowłosych

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Prawidłowa pielęgnacja Twojego czworonoga - York
Average rating:  
 0 reviews