Strzyżenie kota to nie lada wyzwanie – poznaj TOP maszynki do pielęgnacji sierści czworonoga 2024 i wybierz model, który w mig zapewni mu doskonały wygląd

Zdrowa i zadbana okrywa włosowa kota pełni ważne funkcje ochronne i termoregulacyjne, dlatego jej prawidłowa higiena i pielęgnacja ma szczególnie znaczenie. Zależy Ci, aby Twój pupil cieszył się dobrym zdrowiem i prezentował nienagannie o każdej porze roku, jednak nie wiesz, w jaki sposób umiejętnie i bezpiecznie zadbać o dobrą kondycję sierści oraz skóry? Szukasz sposobu, by w domowych warunkach stworzyć kotu prawdziwe SPA, szanując jednocześnie jego wyjątkowy charakter i indywidualne potrzeby? Obrałeś naprawdę dobry kierunek.

Zabiegi kosmetyczne wykonywane w znanej zwierzęciu przestrzeni, w której czuje się on najbardziej komfortowo stanowią najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Dla kotów wszystko, co zaburza codzienną rutynę stanowi istotny czynnik stresogenny. Jeżeli tylko istnieje możliwość ograniczenia nadmiaru niekorzystnych bodźców, budzących w czworonogu lęk i dezorientację, warto z niej skorzystać.

Niniejszy ranking 2024 TOP produktów do pielęgnacji sierści krótszej i dłuższej powstał po to, byś mógł w spokoju dokonać solidnego porównania dostępnych akcesoriów. Wybrana spośród prezentowanych propozycji maszynka do strzyżenia kota, dostosowana do jego szczególnych potrzeb, zarówno fizycznych, jak i behawioralnych z pewnością spełni Wasze oczekiwania, przyczyniając się tym samym do zwiększenia akceptacji samego zabiegu ścinania sierści.

Ranking Najlepszych Maszynek do Strzyżenia Kota w 2024 Roku

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ADLER AD 2823

9.9

Droga


CAMRY CR 2821

9.8

Średnia


SPORTSMAN Golarka

9.6

Tania


Bezprzewodowa maszynka AG159A

9.5

Tania

Jaka maszynka do strzyżenia kota zasługuje na Twoją uwagę?

Sprawdź, które produkty cieszą się największą popularnością i dlaczego warto wybierać akcesoria dedykowane właśnie zwierzętom. Regularna kosmetyka sierści pozwala na zachowanie jej w dobrej kondycji oraz zapobieganie niebezpiecznym spilśnieniom. Wykorzystując dedykowane konkretnym zwierzętom akcesoria do pielęgnacji okrywy włosowej, aktywnie wspierasz jej regenerację, utrzymujesz stan dobrego zdrowia z zewnątrz, jak i wewnątrz struktury włosa, a także poprawiasz poziom wentylacji skóry, usuwając złogi martwej sierści. Dowiedz się więcej o efektach dbałości o sierść u kotów różnych ras.

Najlepsze Maszynki do Strzyżenia Kota w 2024

1. Maszynka do strzyżenia zwierząt ADLER SD 2823

strzyżenie kota

Maszynka do strzyżenia zwierząt ADLER SD 2823, zaprezentowana tutaj, posiada tytanową głowicę oraz ceramiczne, przygotowane fabrycznie do intensywnej pracy ostrze wysokiej jakości. Ważną cechą tego urządzenia jest bardzo cichy, a jednocześnie mocny silnik, który pozwoli na wykonanie zabiegu strzyżenia bez dodatkowego pogłębiania efektu stresu u wrażliwego czworonoga. Czas pracy maszynki wynosi średnio do 80 minut, jednak dzięki parametrom, jakie posiada zabieg nawet u kota z długą, wymagającą pracy sierścią trwa krócej.

Prezentowany model maszynki posiada solidną i prostą konstrukcję, dzięki czemu może służyć latami. Wysokiej jakości ostrze zapewnia szybkie i dokładnie strzyżenie, dzięki czemu zabieg trwa krócej, co z pewnością zostanie przez Twojego kota uznane za duży atut.

Jednakże uchwyt maszynki jest dość szeroki, a brak wyraźnego wyprofilowania może sprawić dyskomfort podczas dłuższego jej użytkowania. Regulacja wysokości ostrza głównego obrotowym pierścieniem wymaga użycia drugiej dłoni, co może utrudnić dalsze wykonywanie zabiegu – zwykle drugą dłonią obejmujemy lub przytrzymujemy zwierzaka, by ten spokojnie uczestniczył w czynnościach pielęgnacyjnych.

Kot doskonale pielęgnuje własną sierść sam, nie oznacza to jednak, że nie warto mu pomóc – poznaj model maszynki, który pod wieloma względami naprawdę ułatwia strzyżenie.

Twój kot poświęca dziennie naprawdę wiele czasu i uwagi samodzielnej pielęgnacji sierści. Jest ona niezwykle dokładna i skuteczna, jednak efekt tych zabiegów, jakim jest połykanie przez zwierzę luźnych włosów i kumulowanie ich w przewodzie pokarmowym, pod postacią charakterystycznych, trudnych do wydalenia kul włosowych, potrafi sprawiać niemałe problemy. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele ras kotów zrzuca sierść przez cały rok, a więc wspomniany problem również trwa nieprzerwanie, warto wspomóc zwierzaka, aktywnie uczestnicząc w pielęgnacji okrywy włosowej. Dowiedz się, jakie rady mają dla Ciebie eksperci.

Zalety

 • tytanowa głowica maszynki i ceramiczne ostrze – oba elementy wymienne
 • mocny silnik, a jednocześnie system pracy cichej
 • 2 akumulatory w zestawie
 • aż 25 różnych długości strzyżenia
 • wydłużony czas pracy urządzenia
 • zestaw zawiera niezbędne dodatki, takie jak szczoteczka do czyszczenia ostrza oraz oliwa do konserwacji

Wady

 • uchwyt maszynki nie został ergonomiczne wyprofilowany
 • niezbyt wygodna zmiana długości ostrza głównego poprzez ruch obrotowy pierścienia
 • brak systemu automatycznego oczyszczania ostrza ze zbierających się ściętych włosów

2. Bezprzewodowa maszynka do strzyżenia kota Camry CR 2821

maszynka do strzyżenia psów cena

Bezprzewodowa maszynka do strzyżenia kota Camry CR 2821, przedstawiona tutaj, to model przystosowany do zabiegów kosmetycznych prowadzonych nawet u wymagających czworonogów. Posiada ona tytanową głowicę o dużej wytrzymałości oraz ceramiczne ostrza, fabrycznie przygotowane do intensywnej eksploatacji. Silnik o dużej mocy i cichej pracy pozwala na szybkie i efektywne strzyżenie, w dogodnych dla zwierzęcia warunkach – głośne, nieprzyjemne dźwięki i nadmiar drgań mogłyby skutecznie odstraszyć czworonoga.

Model Camry CR 2821 posiada wymienne akumulatory, pozwalające na dłuższą, nieprzerwaną pracę, a co za tym idzie szybsze wykonanie zabiegu. Możliwość wyboru aż 4 nakładek zwiększa precyzję cięcia, a system pracy bezprzewodowej pozwala na pielęgnację w dogodnym czasie i miejscu, w którym Twój kot czuje się najlepiej.

Niestety, czas ładowania akumulatora wynosi aż 4 godziny, co może okazać się mankamentem, jeśli zależy Ci na czasie lub gdy po prostu zdarzy Ci się zapomnieć o podłączeniu go do ładowania. Jeżeli nie przechowujesz maszynki w oryginalnym opakowaniu a np. luzem w szufladzie w łazience, brak osłonki zabezpieczającej ostrze może Cię poważnie rozczarować.

Zalety

 • 2-letnia gwarancja producenta
 • ceramiczne ostrza o dużej wytrzymałości
 • wymienne akumulatory (2 w zestawie)
 • bezprzewodowa praca
 • antypoślizgowy uchwyt
 • komplet zawiera szczoteczkę czyszczącą i oliwę do konserwacji
 • cicha i efektywna praca, dzięki dobrej jakości silnikowi 35W

Wady

 • obrotowa regulacja wysunięcia ostrza może wymagać użycia drugiej ręki
 • brak osłonki zabezpieczającej na ostrze
 • dość długo czas niezbędny do pełnego naładowania akumulatora

3. Golarka SPORTSMAN

maszynka do strzyżenia kota

W strzyżeniu wrażliwych czworonogów liczy się czas oraz komfort prowadzonego zabiegu – poznaj urządzenie, którego cisza praca nie sprawia dyskomfortu.

U kotów, zarówno krótko- jak i długowłosych, postawą pielęgnacji sierści jest jej regularne, dokładne wyczesywanie. W tym celu warto wyposażyć domową, kocią kosmetyczkę w odpowiednio dobraną szczotkę, grzebień lub uwielbianą przez zwierzęta rękawicę do wyczesywania – efekt jej działania sprawdzisz tutaj. Jednak w wielu przypadkach, regularne ścinanie przerastającej sierści również na duże znaczenie estetyczne, higieniczne, a przede wszystkim zdrowotne. Obcinanie sierści kota maszynką to dobre rozwiązanie, jeśli zależy Ci na tym, by zabiegł przebiegł szybko, a efekt był naprawdę zadowalający.

Profesjonalna maszynka do strzyżenia włosów Twojego kota SPORTSMAN pozwoli skuteczniej zapobiegać tworzeniu się kołtunów, ułatwiając ich rozczesywanie. Sprawdź tutaj, co radzą eksperci w kwestii profilaktyki kocich kołtunów. Jednym ze sposobów jest regularne podcinanie, które odświeża wygląd futra oraz oczyszcza je ze złogów i to nie tylko wizualnie.

Prezentowany model golarki SPORTSMAN gwarantuje cichą pracę i efektywne strzyżenie, jednak wykorzystano w nim ostrza ze stali nierdzewnej, mniej precyzyjne od ceramicznych. Otrzymujesz wraz z produktem zestaw oryginalnych nakładek regulujących wysokość strzyżenia, jednak samo urządzenie nie posiada systemu regulacji wysunięcia głównego ostrza, co zmniejsza nieco pole manewru podczas określania oczekiwanej długości sierści – efekt może nie być dokładnie taki, jaki chcesz.

Utrudnieniem podczas samego wykonywania zabiegu pielęgnacyjnego może okazać się brak wyprofilowania uchwytu oraz warstwy antypoślizgowej. Zastanów się jednak, czy te aspekty mają dla Ciebie istotne znaczenie czy też nie masz aż tak wygórowanych wymagań względem akcesoriów kosmetycznych dla kota, wykorzystywanych tak naprawdę tylko raz na jakiś czas.

Zalety

 • 24 miesięczna gwarancja sprzedawcy
 • cicha praca stanowi mniejszy bodziec stresogenny
 • zestaw nakładek do regulacji poziomu strzyżenia
 • w zestawie grzebień do czesania, pędzelek do czyszczenia oraz fiolka z olejem do konserwacji
 • gratis dołączona rękawica do wyczesywania sierści, uwielbiana przez czworonogi

Wady

 • ostrza w maszynce wykonane ze stali nierdzewnej, nie ceramiczne
 • brak systemu regulacji ustawienia wysokości ostrza głównego
 • brak ergonomicznego wyprofilowania uchwytu
 • brak antypoślizgowej warstwy na rączce maszynki

Prezentowany model golarki SPORTSMAN gwarantuje cichą pracę i efektywne strzyżenie, jednak wykorzystano w nim ostrza ze stali nierdzewnej, mniej precyzyjne od ceramicznych. Otrzymujesz wraz z produktem zestaw oryginalnych nakładek regulujących wysokość strzyżenia, jednak samo urządzenie nie posiada systemu regulacji wysunięcia głównego ostrza, co zmniejsza nieco pole manewru podczas określania oczekiwanej długości sierści – efekt może nie być dokładnie taki, jaki chcesz.

Utrudnieniem podczas samego wykonywania zabiegu pielęgnacyjnego może okazać się brak wyprofilowania uchwytu oraz warstwy antypoślizgowej. Zastanów się jednak, czy te aspekty mają dla Ciebie istotne znaczenie czy też nie masz aż tak wygórowanych wymagań względem akcesoriów kosmetycznych dla kota, wykorzystywanych tak naprawdę tylko raz na jakiś czas.

4. Bezprzewodowa maszynka do strzyżenia kota

jaka maszynka do strzyżenia kota

Prawidłowa pielęgnacja sierści kota wymaga stosowania dobrej jakości akcesoriów, w szczególności, gdy do czynienia mamy ze zwierzęciem liniejącym cały rok.

Wiele ras kotów zrzuca sierść przez cały rok, dlatego ich pielęgnacja jest jeszcze bardziej wymagająca i konieczne jest sięganie po akcesoria najlepszej jakości, które pozwolą na regularne strzyżenie bez stresu, że urządzenie już po kilku razach będzie wymagało naprawy. Im prostsza i bardziej solidna konstrukcja, tym lepiej.

Bezprzewodowa maszynka do strzyżenia dla kota stworzona została po to, by ułatwić często powtarzane czynności kosmetyczne. Jej prosta i wygodna konstrukcja nie sprawia problemów w obsłudze, a szerokie ostrze, zapewniające większą powierzchnię cięcia, pozwala szybciej wypielęgnować sierść czworonoga, minimalizując tym samym towarzyszący temu działaniu stres.

Prezentowany model maszynki do strzyżenia zapewnia cichą pracę, co obniża dyskomfort odczuwany przez silnie zestresowane zwierzę podczas zabiegu. Dołączone do zestawy nakładki dystansujące pozwalają na regulację wysokości strzyżenia, jednak nie tak dokładną, jak w przypadku golarek z dodatkową regulacją wysunięcia ostrza głównego.

Akumulator został w tym przypadku wbudowany na stałe w urządzenie, co oznacza, że z czasem konieczny będzie zakup nowej maszynki, ponieważ wymiana samej baterii nie będzie możliwa. Wyraźnym mankamentem jest również długi czas ładowania akumulatora przy jednocześnie naprawdę krótkim czasie pracy.

Jeżeli zabieg strzyżenia Twojego kota zwykle wymaga czasu, rozważ wybór modelu o nieco lepszych parametrach technicznych, aby zwyczajnie praca nad idealną sierścią nie trwała wiecznie.

Informacje

 • prosta konstrukcja urządzenia o łatwej, intuicyjnej obsłudze
 • praca bezprzewodowa
 • ergonomiczny kształt
 • komplet nakładek dystansujących, pozwalających na regulację wysokości strzyżenia
 • zestaw zawiera komplet nakładek na ostrze, olejek do konserwacji oraz szczoteczkę do czyszczenia

Wady

 • długi czas ładowania akumulatora
 • dość krótki czas pracy na jednym ładowaniu
 • akumulator wbudowany w urządzenie
 • brak regulacji wysunięcia głównego ostrza
Maszynka do strzyżenia zwierząt Adler ad 2823 Maszynka do strzyżenia Camry cr 2821 SportsMan Golarka – strzyżarka dla kotówBezprzewodowa maszynka dla kota
Rodzaj uniwersalnauniwersalnauniwersalnauniwersalna
Kolorystykaneutralna, estetyczna bieldesignerska, czerwień – czerń – srebrointensywna – niebieski połyskneutralna – biały połysk
Uchwytantypoślizgowy brak wyraźnego profiluantypoślizgowy brak wyraźnego profilubrak antypoślizgowej wstawki i wyprofilowaniaprofilowany
Ostrze tnąceceramiczneceramicznestal utwardzana i hartowana komputerowobrak danych
Regulacja wysokości cięcianakładki dystansujące oraz obrotowa regulacja wysunięcia ostrza głównegonakładki dystansujące oraz obrotowa regulacja wysunięcia ostrza głównegonakładki dystansującenakładki dystansujące
Czas ładowania4h4h8h8h
Rodzaj zasilaniaakumulatorowo-sieciowe (2 wymienne akumulatory)akumulatorowo-sieciowe (2 wymienne akumulatory)ładowana sieciowo (akumulator wbudowany w urządzenie)akumulatorowo-sieciowe (akumulator wbudowany w urządzenie) 
Czas pracy80 min80 min40 min20 min
Odpowiednie dla kotówtaktaktaktak
maszynka do strzyżenia kotów

Strzyżenie maszynką powinno być ciche i efektywne, by zabieg nie zdążył zirytować Twojego kota

Wybierając maszynkę do pielęgnacji okrywy włosowej dla tak wrażliwego zwierzęcia, jakim jest kot przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na jej cichą pracę oraz moc, pozwalającą na szybkie i efektywne przeprowadzenie zabiegu strzyżenia.

Koty boją się tak charakterystycznych odgłosów, jak buczenie i bzyczenie golarki elektrycznej, dlatego utrzymanie ich w jednej pozycji, by bezpiecznie wykonać zabieg jest szczególnie utrudnione. Stres, dający się zwierzęciu we znaki przez długi czas przyczynia się do narastającej awersji to czynności pielęgnacyjnych, a to może skończyć się tylko w jeden sposób – Twój kot więcej nie zechce podjąć współpracy.

Przyda ci się szczotka dla kota dachowca? Sprawdź nasz ranking.

Wybierają najlepszą maszynkę do strzyżenia pamiętaj zatem, by podczas pracy była ona jak najcichsza, silnik miał wystarczającą moc, a ostrze dostateczną siłę tnącą, by szybko uporać się nawet z bardzo wymagającym włosem.

Artykuły powiązane:

Ergonomiczny profil uchwytu to gwarancja większej wygodny podczas użytkowania

Wybierz maszynkę, która zapewnia komfort pracy i chroni przed dyskomfortem nie tylko Twojego kota, ale również Ciebie. Podczas zabiegu strzyżenia wykonywanego w domowym zaciszu nie tylko Twój kot potrzebuje zwiększonego komfortu, ale również i Ty. O ile dla kota, najważniejszą cechą akcesorium tnącego będzie jego cicha praca i jak najszybsze jej zakończenie, dzięki efektywnie działającemu ostrzu, o tyle dla Ciebie istotną rolę odegra waga produktu oraz odpowiednie wyprofilowanie uchwytu.

Trzymając w dłoni przez dłuższy czas charakterystycznie wibrujące urządzenie, możesz odczuć dyskomfort, zwłaszcza, gdy nie posiada ono ergonomicznej rączki. Pamiętaj, że Twoja wygoda jest naprawdę ważna – ból dłoni czy nadgarstka może bowiem sprawić, że będziesz zmuszony przerwać zabieg w trakcie jego wykonywania. W razie nagłego dyskomfortu, istotną jest możliwość nagłego wyłączenia urządzenia, by przez przypadek nie zrobić zwierzęciu krzywdy.

Drętwiejąca ręka, bolesny skurcz lub ból wewnątrz dłoni może przyczynić się do wypadku, dlatego wybierając maszynkę zwróć szczególną uwagę na jej dwie cechy – ergonomicznie wyprofilowany uchwyt oraz umiejscowienie przycisku włączania i wyłączania. Najlepiej, gdy masz go bezpośrednio pod kciukiem.

Najlepsza maszynka do strzyżenia to ta, która gwarantuje oczekiwany efekt, jednocześnie zapewniając kotu najwyższy poziom bezpieczeństwa

Koty charakteryzuje wyjątkowo delikatna i cienka skóra, szczególnie podatna na urazy mechaniczne, takie jak skaleczenia. Źle dopasowana wysokość strzyżenia do indywidualnych cech okrywy włosowej zwierzęcia może skończyć się niebezpiecznym dla niego podrażnieniem lub, co gorsza, bolesnym i krwawiącym zacięciem.

Wybierając odpowiednie akcesoria do pielęgnacji sierści, chronisz również skórę czworonoga przed ewentualnymi zranieniami. Jeśli Twój kot to typ długowłosy, a jego sierść lubi sprawiać trudności w pielęgnacji, koniecznie zwróć uwagę na takie szczegóły, jak możliwość precyzyjnego ustawienia wysunięcia ostrza, wysokości cięcia oraz system wygodnej regulacji obu tych parametrów, również w czasie pracy urządzenia. O pielęgnacji wymagającej sierści ras długowłosych tutaj dowiesz się więcej.

Niekiedy konieczność wycięcia sfilcowanej sierści stanowi realne zagrożenie dla ciągłości skóry – cięcie na długość 1,5 czy nawet 3 mm to naprawdę duże wyzwanie. Ważne zatem, by niezależnie od sytuacji, maszynka pozwalała na ustawienie dokładnie takich parametrów, jakie są Ci niezbędne oraz posiadała dobrze skonstruowane nakładki dystansujące, o satysfakcjonującej jakości, skutecznie chroniące Twojego kota.

Wybierz model maszynki do strzyżenia kotów nastawiony na kompleksową pielęgnację – skuteczny, bezpieczny, funkcjonalny i niezawodny

Prawidłowa higiena i pielęgnacja włosów Twojego kota pozwala pełnić zarówno skórze, jak i sierści przypisane jej z natury funkcje, w sposób nie wnoszący zastrzeżeń. Regularnie dbając o zachowanie zdrowej struktury włosa, jego optymalnej długości, zmniejszającej ryzyko kołtunienia i nadmiernej kumulacji luźnych kłębów, chronisz zdrowie zwierzęcia, a także zapewniasz mu estetyczny wygląd o każdej porze roku.

Aby osiągnąć opisany powyżej efekt, musisz jednak wyposażyć domową kosmetyczną Twojego kota w odpowiednie, bezpieczne i skutecznie działające akcesoria pielęgnacyjne, które Tobie zapewnią wygodę użytkowania, Twojego pupila zaś uchronią przed dyskomfortem związanym z zabiegiem strzyżenia.

W niniejszym rankingu TOP maszynek do strzyżenia kota liderów tak naprawdę jest dwóch. Na Twoją uwagę równie mocno zasługuje model Adler AD 2823 oraz Camry CR 2821, które zapewniają identyczny efekt.

Oba produkty stanowią doskonałe rozwiązanie w pielęgnacji krótkiej, jak i długiej okrywy włosowej zwierzęcia, zapewniają cichą i długą pracę na jednym ładowaniu akumulatora, posiadają odpowiednio skonstruowane nakładki dystansujące oraz system podręcznej, obrotowej regulacji wysunięcia ostrza głównego, a profil ich rączki, choć nie tak mocno wyraźny, gwarantuje wygodę użytkowania. Czas pracy, osiągający średnio pułap 80 minut, pozwoli Ci na przeprowadzenie spokojnego, bezpiecznego i zachwycającego efektem zabiegu strzyżenia i to z niemałym zapasem.

Ceramiczne ostrza w obu modelach chronią strukturę zdrowego włosa przed nadmiernym szarpaniem i nieregularnym cięciem, dzięki czemu Twój kot będzie prezentował się tak, jakby wyszedł z salonu. Wystarczy trochę wprawy, a nieefektywny i długotrwały dotąd proces strzyżenia zmieni się w krótki zabieg. Wybierając jeden z przedstawionych modeli możesz liczyć na to, że Twój wrażliwy i zapewne dość uparty kot naprawdę nieźle zniesie czynności kosmetyczne, a może nawet kiedyś je zaakceptuje.

Jesteś właścicielem psa? Zobacz jaka profesjonalna maszynka do strzyżenia psów jest najlepsza: https://formapupila.pl/maszynka-do-strzyzenia-psow-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka maszynka do strzyżenia kota
Average rating:  
 4 reviews
 by Laki

Strzyżenie kota to spore wyzwanie więc na pewno bardzo dobrej jakości maszynka do strzyżenia przyda się. Ale czym charakteryzuje się taka dobra maszynka? Jak dokonać słusznego wyboru? Tego i nie tylko tego możemy dowiedzieć się z takiego rankingu jak ten.

 by Wicia

Chciałabym się zorientować jaka maszynka do strzyżenia dla kotów najlepsza będzie. I tak też między innymi ranking taki jak ten okazał się bardzo pomocny. Także uważam, że takie rankingi bardzo pomocne są.

 by stawowa

Mając rasowego kota musimy zadbać także o jego strzyżenie. Także chcę kupić maszynkę i sama się tym zająć. Lecz kompletnie nie wiem jaką wybrać. I taki ranking na pewno pomoże mi wybrać jak najlepszej jakości taką maszynkę.

 by Pandora

Otóż właśnie to. Zastanawiamy się nad tym czy by nie samemu obcinać koty nasze. W tym celu szukamy dobrej maszynki do strzyżenia. Ale nie spodziewałam się aż tak dużego wyboru w nich. I jak tutaj dokonać dobrej decyzji? I tutaj świetnie sprawdzi się taki ranking jak ten.