Wybierając odpowiednie narzędzie do strzyżenia psów musimy mieć na uwadze szereg istotnych elementów. Jest to przecież o wiele bardziej wymagająca czynność nie tylko ze względu na trudniejszą w oporządzeniu sierść psa, ale sam fakt strzyżenia zwierzęcia.

Dlatego wielu z nas zastanawia się jaka maszynka do strzyżenia psa okaże się najskuteczniejsza zarówno pod względem niezawodności, jak i wydajności i skuteczności. Decyzja nie należy do najłatwiejszych, dlatego postanowiliśmy ją nieco ułatwić tworząc listę pięciu bardzo ciekawych i często polecanych produktów. Wybierając odpowiednie narzędzie do strzyżenia psów musimy mieć na uwadze szereg istotnych elementów. Jest to przecież o wiele bardziej wymagająca czynność nie tylko ze względu na trudniejszą w oporządzeniu sierść psa, ale sam fakt strzyżenia zwierzęcia.

Dlatego wielu z nas zastanawia się jaka maszynka do strzyżenia psa okaże się najskuteczniejsza zarówno pod względem niezawodności, jak i wydajności i skuteczności. Decyzja nie należy do najłatwiejszych, dlatego postanowiliśmy ją nieco ułatwić tworząc listę pięciu bardzo ciekawych i często polecanych produktów.

Profesjonalna maszynka do strzyżenia psów ranking na rok 2024 – sprawdź jaki produkt wybrać

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ADLER AD 2823

9.9

Średnia

CAMRY CR 2821

9.8

Średnia

MESKO 282

9.7

Tania

ELDOM MZ200

9.6

Tania


Wahl 9766-016

9.5

Droga

W naszym rankingu maszynek do strzyżenia psów 2024 omówiliśmy wyłącznie te narzędzia, które gwarantują nam trwałe wykonanie oraz wysoką klasę materiału, z którego wyprodukowane zostały zarówno elementy ostre, jak i głowica. Oprócz tego, istotne okazały się parametry związane z mocą urządzenia oraz wytrzymałością baterii. Wielofunkcyjność i możliwości regulacyjne także odegrały kluczową rolę.

Ranking Najlepszych maszynek do strzyżenia Psów w 2024 roku

1. ADLER Maszynka do strzyżenia zwierząt 35W AD 2823

maszynka do strzyżenia psów ranking

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, twórcy z firmy Adler postanowili przygotować dla nas model, który wyróżnia się wykończeniem o niezwykle wysokiej klasie, a także wykorzystaniem materiałów twardych i nietępiących się, co ma niezwykle duże znaczenie w przypadku strzyżenia zwierząt.

Model AD 2823 wyposażony został w specjalny silnik, który oferuje 35 W mocy. Przekłada się to na dużą moc oraz cichą pracę. Co ciekawe, cała głowica wykonana została z tytanu, który znany jest ze swojej wytrzymałości i odporności na zarówno uszkodzenia mechaniczne jak i na zużycie. Bardzo dobrym wykonaniem pochwalić się mogą także ostrza – ceramiczne wykonanie gwarantuje precyzję i bardzo dobre cięcie przez długi czas.

Z uwagi na to, że otrzymujemy tutaj dodatkową baterię, nie musimy pilnować aby akumulatorek nigdy nie był rozładowany. Gdy do tego dojdzie, będziemy mogli wykorzystać drugi, zapasowy, a po strzyżeniu przywrócić sprawność maszynce poprzez naładowanie rozładowanego i podładowanie drugiego.

Jeśli chodzi o możliwości regulacyjne, to są one oferowane dzięki 4 nasadkom grzebieniowym. Oprócz tego, możemy również regulować długość w pierścieniu. Innymi słowy, istnieje możliwość regulacji strzyżenia bez nasadek.

Warto natomiast pamiętać, że jest to nieco droga oferta, a co za tym idzie nie jest przewidziana dla każdego. Fajnym dodatkiem jest jednak oliwa, którą wykorzystywać będziemy do oliwienia maszynki.

Zalety:

• Dobre możliwości regulacyjne;
• Ceramiczne ostrza;
• Tytanowa głowica;
• Cztery różne nasadki grzebieniowe;
• Dodatkowa bateria i oliwa w zestawie.

Wady:

• Nieco krótki czas pracy na baterii.

2. MASZYNKA DO STRZYŻENIA PSÓW ZWIERZĄT CAMRY CR 2821

maszynka do strzyżenia psów cena

Innym bardzo ciekawym wyborem będzie konkurencja dla zwycięzcy rankingu ze względu na taką samą moc oraz podobne, trwałe wykonanie. Mowa tutaj o modelu CR 2821 firmy CAMRY, która to od wielu lat zajmuje się produkcją narzędzi do strzyżenia zwierząt.

Oferta ta jest nieco droższa niż poprzednik, lecz mamy tutaj gwarancję sprawności oraz niezawodności. Podobnie jak i u zwycięzcy, zastosowano tutaj tytanową głowicę z ceramicznymi ostrzami. Przekłada się to na bardzo szybkie i dokładne strzyżenie.

Oprócz tego, warto wspomnieć także o samym silniku. Jest to wysoce wydajna, wysokoobrotowa maszyna, która generuje 35 W mocy i pracuje bardzo cicho. Twórcy gwarantują nam dodatkową baterię, a sama praca na jednym akumulatorze wynosi do dwóch godzin. Gwarantuje to zatem wystarczająco długi czas pracy do amatorskiego strzyżenia, a nawet do strzyżenia profesjonalnego ze względu na drugą baterię w cenie.

W zestawie znajdziemy także nasadki grzebieniowe gwarantujące następujące długości cięcia: 3, 6, 9, 12 mm. W połączeniu z możliwością regulacji w pierścieniu, mamy do dyspozycji bardzo duży zakres, w którym ustalimy idealną długość cięcia.

Podobnie jak w przypadku poprzednika, jest to droga opcja. Pamiętajmy także o tym, że bateria nie jest tak żywotna jak u zwycięzcy rankingu 2024.

Zalety:

• Bardzo trwałe, tytanowe wykonanie głowicy;
• Precyzyjne i dokładne ostrza ceramiczne;
• Duże możliwości regulacyjne;
• Druga bateria w zestawie.

Wady:

• Nieco wysoka cena;
• Krótki czas pracy na baterii.

3. MASZYNKA DO STRZYŻENIA PSÓW ZWIERZĄT 35W MESKO 282

maszynka do strzyżenia psów opinie

Mesko 282 to jeszcze inna oferta, która podobnie jak poprzednicy oferuje nam wydajny silnik o akceptowalnej mocy oraz w miarę cichą pracę, co w przypadku strzyżenia czworonogów okaże się dosyć istotne. Warto zwrócić uwagę na tę opcję ze względu na ogromną liczbę pozytywnych opinii maszynki do strzyżenia psów.

Jest to względnie tania opcja, która wyposażona została w szereg udogodnień oraz bardzo dużą ilość dodatkowych elementów. W ten sposób otrzymujemy wygodny produkt, dzięki któremu znacznie szybciej i precyzyjniej ostrzyżemy naszego czworonoga. Podobnie jak poprzednie produkty, tak i tutaj zastosowano ceramiczne ostrza. Znane są one z niezwykle wysokiej wytrzymałości. Jednakże, w przypadku tak wymagającego strzyżenia (to jest sierść i włos psi), wymagane będzie oliwienie osprzętu raz na jakiś czas.

Jeśli chodzi o samą moc, to standardowo zastosowano tutaj silnik 35 W. Co ciekawe, producent oferuje nam niezwykle bogate możliwości regulacyjne, które zdecydowanie pomogą nam w dobraniu idealnej długości cięcia. Pierścieniowa regulacja pozwala nam wybrać długość strzyżenia od 0,8 do aż 2 mm, a nasadki zwiększają zakres dzięki 4 długościom: 3, 6, 9 i 12 mm. Wszystko to sprawia, że otrzymujemy aż 25 różnych możliwości ustawienia długości.

Wyposażenie maszynki jest niezwykle bogate, bo oprócz standardowych nasadek grzebieniowych otrzymujemy także specjalne szczoteczkę do czyszczenia, a także dwa akumulatory. Jest to niezwykle istotne, gdyż produkt bardzo długo się ładuje.

Zalety:

• W miarę przystępna cena;
• Cicha praca;
• Bogate wyposażenie, w tym 2 akumulatory;
• Bardzo trwałe, ceramiczne wykonanie ostrzy.

Wady:

• Długi czas ładowania.

4. MASZYNKA DO STRZYŻENIA PSÓW ZWIERZĄT ELDOM MZ200

dobre maszynki do strzyżenia psów

Ciekawą opcją budżetową jest natomiast model Eldom MZ200, który to oferuje niezwykle bogate wyposażenie idealnie nadające się w przypadku zaawansowanych prac fryzjerskich oraz do pielęgnacji samego urządzenia.

W niskiej cenie otrzymujemy szczotkę do kołtunów, podwójny grzebień, obcinak, pilnik do pazurów, a także profesjonalne nożyczki do strzyżenia psów i kotów. Standardowo już możemy liczyć na 4 nasadki, dzięki czemu wybierzemy sobie długość spośród 3, 6, 9 i 12 mm.

Należy także pamiętać, że ostrza wykonane zostały ze stali szlachetnej. Nie jest może to tak precyzyjna opcja, co ceramika, lecz oferuje świetną trwałość i wytrzymałość – o ile będziemy oliwić ostrza specjalnym olejkiem.

Problematyczna wydaje się natomiast niska moc. 12 W w porównaniu do 35 W, jakie otrzymujemy u konkurencji, jest zdecydowanie małą liczbą. Szczególnie widoczne jest to przy bardzo wymagającej pracy, kiedy to niska moc przejawia się najpierw bardzo głośną pracą, a następnie niską skutecznością.

Jest to natomiast bardzo bogata opcja, która dostępna jest w niskiej cenie oraz przy zachowaniu dobrej jakości wykonania i standardowej, bo 2 letniej gwarancji.

Zalety:

• Bardzo niska cena;
• Bogate wyposażenie w zestawie;
• Przyzwoite możliwości regulacyjne.

Wady:

• Niska moc;
• Głośna praca.

5. Maszynka do strzyżenia yorka Wahl 9766-016

najlepsza maszynka do strzyżenia psów

Szukając topowej, bardzo dobrej maszynki do strzyżenia psów, nie sposób pominąć amerykańską produkcję, a mianowicie Wahl 9766-016. Jest to świetnie skonstruowana maszynka, o wysokiej mocy, bardzo dobrej precyzji, a także długim czasie pracy na baterii. Za te zalety przyjdzie nam natomiast sporo zapłacić.

Urządzenie charakteryzuje się najwyższej jakości ostrzem ze stali nierdzewnej, które posiada dodatkowo właściwości samoostrzące. Co więcej, jest ono wymienne, więc w przypadku bardzo długiej, wieloletniej i wymagającej pracy, możemy je bez problemu wymienić.

Oprócz tego, głowica wyposażona w regulację długości strzyżenia, co w połączeniu z klasycznymi już 4 nasadkami grzebieniowymi daje nam ogromne możliwości regulacyjne. Kolejnym wskazaniem dlaczego jest to najlepsza maszynka do strzyżenia psów lub jedna z najlepszych, jest oczywiście zastosowanie bardzo mocnego akumulatora. Pozwala on na pracę przez około 2 godziny na baterii.

Co więcej, urządzenie wyposażono w specjalny tryb szybkiego ładowania, dzięki czemu już po 15 minutach możemy korzystać z maszynki przez około 8 minut. Jest to bardzo fajna opcja, w przypadku kiedy kończąc strzyżenie skończy się bateria.

W zestawie możemy liczyć na podstawowe elementy takie jak baterię, szczoteczkę do czyszczenia, grzebień czy nożyczki oraz nasadki. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na etui z tworzywa sztucznego. Jest to natomiast bardzo droga opcja, która w zestawie nie gwarantuje nam drugiego akumulatora.

Zalety:

• Bardzo wysoka jakość wykonania;
• Stalowe, nierdzewne ostrza;
• Bardzo wydajny akumulator;
• Bogate wyposażenie z etui jako gratis;
• Tryb szybkiego ładowania.

Wady:

• Bardzo wysoka cena;
• Brak drugiego akumulatora w zestawie.

Jaka maszynka do strzyżenia psa okaże się najlepsza w 2024 roku? Dowiedz się jak szukać odpowiedniego produktu!

Wybór maszynki, która pozwoli nam w bezpieczny i precyzyjny sposób strzyc naszego pupila, jest niezwykle ważny i czasami bardzo trudny. Ze względu na to, że oferta jest zróżnicowana i każdy producent deklaruje inne, ciekawe i warte uwagi parametry, należy najpierw wiedzieć jakie aspekty takiego urządzenia są najważniejsze, aby nie popełnić gafy podczas zakupów.

Szukając idealnej maszynki do strzyżenia psów należy przede wszystkim zwrócić uwagę na moc urządzenia oraz jakość wykonania. Te dwa aspekty wpłyną na precyzję cięcia i jakość, a także będą miały bardzo duży wpływ na niezawodność.

Nie inaczej jest z funkcjonalnością, która to w głównej mierze zależna jest od możliwości regulacyjnych oraz od ilości i wielkości nasadek. Pamiętajmy przy tym, że regulacja znajdująca się przy głowicy jest także ważna.

Za każdym razem jak przeglądamy ofertę, należy także sprawdzić opinie maszynki do strzyżenia psów oraz zapoznać się z ceną, zestawem i innymi dodatkami. Ciekawe informacje znaleźć możemy tutaj: https://wamiz.pl/pies/porady/12469/strzyzenie-psa-krok-po-kroku.

jaka maszynka do strzyżenia psa

Materiały i jakość wykonania

Niezawodność oraz pewność, że wybrane przez nas urządzenie będzie w stanie bezproblemowo poradzić sobie z każdą, nawet najbardziej wymagającą sierścią, to podstawa. Nie bez przyczyny wszyscy zainteresowani szukają bardzo trwałego i dobrze wykonanego urządzenia.

Spośród dostępnej oferty, warto przede wszystkim patrzeć na te maszynki, których głowica wykonana została z tytanu. To bardzo trwały materiał, który przy relatywnie niskiej wadze gwarantuje wieloletnią, bezusterkową pracę. Jeśli chodzi o ostrza, to należy unikać nisko jakościowych metalowych opcji.
O wiele lepszym rozwiązaniem jest wyposażenie się w ostrza ceramiczne bądź, w przypadku droższych, topowych modeli, w ostrza ze stali nierdzewnej z samoostrzącymi właściwościami.

Polecany ze względu na Materiał wykonania Adler 35W AD 2823

maszynka do strzyżenia psów ranking

Polecany ze względu na możliwości regulacja Mesko 282

maszynka do strzyżenia psów opinie

Regulacja oraz dodatkowe nasadki

Kolejnym wskaźnikiem, że mamy do czynienia z bardzo dobrym i przemyślanym produktem, jest zakup urządzenia oferującego nam ogromne możliwości regulacyjne. Nie chodzi tutaj wyłącznie o bogate wyposażenie, w którym znajduje się kilka nasadek grzebieniowych. Oprócz tego, ważna jest także regulacja samej maszynki.

Bardzo często producenci stosują regulację znajdującą się w głowicy. W ten sposób możemy doprecyzować długość cięcia od 0,9 do 2,5 mm. W połączeniu z czterema innymi nasadkami, do naszej dyspozycji będzie do 25 różnych długości cięcia. To wszystko sprawia, że nie musimy martwić się o nieodpowiednią długość.

Funkcjonalność i bateria

Jeżeli wybrana przez nas maszynka może pracować na baterii przez ponad półtorej godziny nie tracąc przy tym mocy, to wiemy, że dobrze wybraliśmy. Bardzo często urządzenia tnące wyposażone są w akumulatorki o małej pojemności, które po przekroczeniu danego progu rozładowania nieco zwalniają i tracą na mocy. Jeżeli natomiast wybierzemy odpowiedni produkt, to możemy liczyć się z trwałą i długo pracującą maszynką.

Co ciekawe, niektórzy producenci stosują specjalne funkcjonalności, dzięki czemu możemy cieszyć się wyższym komfortem użytkowania produktu. Bardzo dobrym przykładem jest oczywiście skorzystanie z LEDowego statusu baterii czy specjalnego trybu szybkiego ładowania.

Polecany ze względu na funkcjonalność Wahl 9766-016

najlepsza maszynka do strzyżenia psów

Maszynka do strzyżenia psów opinie 2024

Dobre opinie dotyczące wybranego przez nas produktu będą niezwykle przydatne i pozwolą nam określić czy wybrane urządzenie jest właściwe i czy rzeczywiście sprawdzi się w danych okolicznościach i przy konkretnej sierści.

Oczywiście nie możemy zapominać o tym, że uwagi pozostałych kupujących są bardzo często subiektywne i pełne własnych doświadczeń. To natomiast nie zawsze odzwierciedla rzeczywisty stan i funkcjonalność produktu. Jeśli jednak wybrany przez nas produkt charakteryzuje się dobrymi opiniami i powielanymi pochlebnymi komentarzami, to możemy oczekiwać dobrej jakości produktu.

Jaka maszynka do strzyżenia psów – ranking 2024

Zwycięzcą w dzisiejszym zestawieniu jest bez wątpienia ADLER Maszynka do strzyżenia zwierząt 35W AD 2823. To urządzenie, które świetnie sobie radzi zarówno w przypadku mało wymagających prac jak i podczas cięcia twardego i grubego futra czy sierści. Przy okazji otrzymamy tutaj bogate wyposażenie w przystępnej cenie.

Jeśli jednak szukamy nieco tańszego czy droższego, oferującego jeszcze większą wydajność cięcia sprzętu, to warto zapoznać się z poradnikiem zakupowym oraz z pozostałymi produktami w rankingu. Przygotowana treść pozwoli wam zapoznać się ze wszystkimi niuansami, a także niezbędnymi danymi i parametrami, które pomogą wam w podjęciu ostatecznej decyzji.

https://youtube.com/watch?v=30XHKGVwVj4%3Ffeature%3Doembed

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką maszynkę do strzyżenia psów wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Adam z https://psieporady.com

polecam ostatni model, według mnie jest naprawdę jest cichy a sposobów regulacji jest naprawdę sporo. Przydaje się do obcinania dłuższej sierści, która jest sklejona na łapach.

 by paola

Tak, my mamy, nasza koko bardzo dobrze znosi strzyżenie. Maszynka precyzyjna, dośc cicha, dla nas ok.

 by ciekawska

A ma ktoś tą drogą opcję i mgółby polecić lub nie ?

 by funfel

Z waszego polecenia kupiłem adlera. Pies myśli, że to głaskanie (haha), super znosi strzyżenie ta maszynką. Polecam!

 by 87pola78

Mesko wygrywa za punkt cicha praca. Moja psina tak boi się dźwięku golarki, że ucieka do szafy.

 by rozczarowana

To będzie nasze samodzielne pierwsze strzyżenie, ale po tym jak "specjalista" obciał mi psa wole spóbować sama. Kumpela tez polecała mi adlera, wieć się nie zastanawiam za długo.