Psia fryzura jak od groomera w domowym zaciszu

Psy dają nam masę radości i szczerej miłości. Od nas wymagają zaś, oprócz odwzajemnienia tych uczuć, także troskliwej opieki i pielęgnacji. Ta ostatnia staje się dużo bardziej skomplikowana, gdy musimy zadbać o psią sierść. Najwięcej wiedzą na ten temat właściciele psów wystawowych, obdarzonych długą lub kręconą sierścią, a także tych, które pokryte są pięknymi włosami.

Profesjonalna maszynka do strzyżenia psów, odpowiednio dobrana, w połączeniu z odrobiną umiejętności, pozwoli ostrzyc psiaka w domu. To eliminuje konieczność umawiania wizyt w psich salonach fryzjerskich, gdzie czas oczekiwania wynosi czasami kilka tygodni oraz ogranicza stres zwierzęcia. Decydując się na przycinanie sierści psa własnoręcznie warto wybrać odpowiedni sprzęt do tego zadania. Jaka maszynka do strzyżenia psów będzie najlepsza?

Zestawienie Najlepszych Maszynek Do Strzyżenia psów w 2024 roku

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

MASZYNKA ADLER AD2823

9.9

Średnia


 

MASZYNKA CAMRY

9.8

Średnia

MASZYNKA Laorentou P60

9.7

Tania

MASZYNKA Eldom MZ200

9.6

Tania

MASZYNKA Wahl 9766-016

9.5

Droga

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule. Przygotowaliśmy ranking pięciu strzyżarek dla psów. Różnią się cenami, funkcjami, jakością i popularnością. W pierwszej części opiszemy szczegółowo każdą z nich, następnie podrzucimy kilka tipów dotyczących obcinania psa w domu, a na końcu poznamy zwycięzcę rankingu 2024.

Ranking Najlepszych Maszynek Do Strzyżenie Psów w 2024 Roku

1. Maszynka do strzyżenia psów Laorentou

profesjonalna maszynka do strzyżenia psów opinie

Pierwsza maszynka do strzyżenia psów to jeden z najtańszych modeli tego typu na rynku w 2024 roku. Mimo, że kosztuje najmniej, to jej parametry są całkiem niezłe.

Maszynka Laurentou ma moc 35W. Wbudowany akumulator pozwala na strzyżenie przez 60 minut na jednym ładowaniu. Głowica urządzenia jest tytanowa, czyli bardzo mocna, ostrze zaś ceramiczne. Wykonane z tego materiału ostrza do strzyżenia są dużo bardziej wytrzymałe, wolniej się tępią i są ostrzejsze od standardowych metalowych. Ta maszynka daje możliwość ustawienia aż 25 różnych długości. Posiada zarówno pierścień regulujący z kilkoma stopniami, jak i nakładki – jest ich cztery.

Produkt nie pochodzi od żadnego znanego producenta, ale ze względu na swoją niską cenę, cieszy się niezłą popularnością. Opinie użytkowników są dość dobre. Część kupujących wspomina o głośnej pracy maszynki, która w przypadku płochliwych psów czy kotów może znacząco utrudniać zabiegi pielęgnacyjne. Za tak niską cenę, trudno znaleźć lepszą maszynkę do strzyżenia psów.
Moc: 35W

Informacje

 • Zalety: tytanowa głowica, ceramiczne ostrze, do 60 min na  jednym ładowaniu, 25 długości strzyżenia,
 • Popularność: umiarkowana
 • Opinie: dobre
 • Cena: bardzo niska

2. Maszynka do strzyżenia zwierząt Eldom

maszynka dla yorka

Oto propozycja od rodzimej marki Eldom. Mamy tutaj do czynienia z całym zestawem do pielęgnacji psów, w którego skład wchodzi także maszynka. Zestaw ma 14 części, znajduje się w wygodnym plastikowym etui i nosi dźwięczną nazwę MZ200 boni. Oprócz najważniejszej dla nas maszynki znajdziemy tutaj także szczotkę do kołtunów, podwójny grzebień, obcinak i pilnik do pazurów.

Maszynka Eldom na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie niezbyt solidnej, gdyż wykonana jest z tworzywa sztucznego. Moc silniczka to 12 W, a ostrze zostało jest ze stali szlachetnej. Co gorsza, producent nie przewidział tutaj akumulatorka. Strzyc można więc tylko z ciągłym podłączeniem urządzenia do prądu. To niewygodne i utrudnia zabieg. Do maszynki dołączono cztery nasadki regulujące długość.

Zestaw do pielęgnacji Eldom jest umiarkowanie popularny wśród właścicieli psów i kotów. Jego oceny można określić jako średnie. Nie brakuje dobrych opinii, ale wiele jest też tych krytycznych. Dotyczą one przede wszystkim zbyt głośnej pracy i tępych ostrzy.

Informacje

 • Moc: 12W
 • Zalety: dodatki do pielęgnacji sierści w zestawie
 • Popularność: umiarkowana
 • Opinie: średnie
 • Cena: niska

3. Maszynka do strzyżenia zwierząt Camry

profesjonalna maszynka do strzyżenia psów ranking

Kolejny produkt w naszym rankingu 2024 jest już odrobinę droższy, nadal jednak plasuje się w umiarkowanej półce cenowej. Maszynka marki Camry ma 35 W. Wbudowany akumulator pozwala na pracę przez 40 minut na jednym pełnym ładowaniu. Producent zadbał o jak najdłuższy czas strzyżenia, ponieważ maszynki można używać także podłączonej do sieci. A oprócz tego dołączono do niej dodatkową baterię, którą można wymienić w trakcie zabiegów, co realnie wydłuża pracę o dodatkowe 40 minut.

Głowica maszynki Camry jest tytanowa, ostrza – ceramiczne. To znaczy, że ponownie spotykamy się z dobrymi i trwałymi materiałami, za rozsądną cenę. Regulacja długości strzyżenia odbywa się za pomocą czterech wymiennych nasadek. Do maszynki dołączono jeszcze szczoteczkę i olej do konserwacji ostrzy.

Maszynka do strzyżenia psów Camry cieszy się bardzo dużą popularnością. Opinie jej użytkowników są po prostu świetne. Trudno znaleźć jakiekolwiek uwagi co do jej funkcjonowania. To produkt wysokiej jakości, jest wygodny w użyciu i świetnie sobie radzi z różnego rodzaju sierścią.

Informacje

 • Moc: 35 W
 • Zalety: praca 40 minut na jednym ładowaniu, można używać także przy podłączeniu do sieci, dodatkowa bateria na zmianę, tytanowa głowica, ceramiczne ostrze
 • Popularność: bardzo duża
 • Opinie: świetne
 • Cena: umiarkowana

4. Maszynka do strzyżenia psów Adler

profesjonalna maszynka do strzyżenia psów cena

Maszynka marki Adler jest dość zbliżona do wyżej opisywanego produktu. Ma jednak nieco wyższą cenę, która zważywszy na jakość produktu, nadal jest bardzo atrakcyjna. W tym przypadku naprawdę warto dołożyć te kilkadziesiąt złotych.

Ta strzyżarka ma silnik o mocy 35 W. Można ją używać zarówno podłączoną do prądu, jak i bezprzewodowo. Na jednym ładowaniu pracuje 40 minut. W zestawie mamy także dodatkowy akumulator, który można wymienić w trakcie strzyżenia psa, co realnie wydłuża czas pracy o 100%. W tym urządzeniu ponownie wykorzystano tytan do obudowy i ceramiczne ostrze.

Maszynka Adler daje dużo długości strzyżenia. Regulacja odbywa się za pomocą pierścienia, na którym ustawić można 5 długości oraz 4 wymiennych nasadek. Ale największą zaletą tego produktu, która wyróżnia go na tle pozostałych, to ogromna popularność, którą bije wszystkie pozostałe na głowę. Oceny kupujących są do tego naprawdę wysokie. Jak zwykle przy tak wielu klientach, znaleźć można kilka krytycznych opinii, ale nie dotyczą żadnej istotnej cechy produktu. To naprawdę dobra maszynka do strzyżenia psów.

Informacje

 • Moc: 35 W
 • Zalety: praca 40 minut na jednym ładowaniu, możliwość strzyżenia z podłączeniem do sieci, dodatkowy akumulator na wymianę, tytanowa głowica, ceramiczne ostrze, 20 długości strzyżenia do wyboru
 • Popularność: ogromna
 • Opinie: bardzo dobre
 • Cena: umiarkowana

5. Maszynka do strzyżenia zwierząt Wahl Pro Series

profesjonalne maszynki do strzyżenia psów

Ostatni produkt, który wybraliśmy do naszego rankingu 2024, reklamowany jest jako wysokiej jakości profesjonalna maszynka do strzyżenia produkowana w USA. Jest zdecydowanie droższa od wyżej opisywanych urządzeń.

Największym rozczarowaniem jest fakt, że tak drogi produkt ma moc zaledwie 6 W. Obudowa urządzenia jest metalowa, a ostrze zostało wykonane ze stali. Pozytywnie zaskakuje zaś czas jego pracy. Na jednym pełnym ładowaniu maszynka Wahl może strzyc przez 120 minut. Ma też opcję szybkiego ładowania – 8 minut podłączenia do prądu zapewnia 15 dodatkowych minut pracy. Regulacja długości odbywa się za pomocą dźwigni przy głowicy oraz 4 wymiennych nasadek, które różnią się kolorami, co znacznie ułatwi pracę.

Wahl Pro Series wchodzi w skład całego zestawu do pielęgnacji psiej sierści, zapakowanego w plastikowe etui. Znajdziemy tutaj także nożyczki, grzebień oraz szczoteczkę i oliwę do czyszczenia głowicy. Produkt jest jest wysoce popularny, nie ma też wyjątkowo dobrych opinii. Mimo to, z pewnością prezentuje wysoką jakość.

Informacje

 • Moc: 6 W
 • Zalety: aż 120 minut pracy na jednym ładowaniu, opcja szybkiego ładowania,
 • Popularność: dość niska
 • Opinie: dobre
 • Cena: wysoka

Jak dobrze ostrzyc psa w domu?

Jeżeli właściciel czworonoga decyduje się na samodzielne strzyżenie go w domowym zaciszu musi zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Przydają się przede wszystkim profesjonalne maszynki dla psów, najlepiej przystosowane do tego zadania. Maszynki dla ludzi nie dają sobie rady z dużo twardszą psią sierścią. Oprócz tego warto mieć pod ręką także nożyczki do usunięcia kołtunów lub podcięcia krawędzi.

Kolejnym krokiem będzie zdobycie podstawowej wiedzy na temat tego, w jaki sposób przycina się sierść tej konkretnej rasie psa. W niektórych przypadkach konieczne są jeszcze trymery. Niektóre rasy są strzyżone w określony sposób, inne potrzebują tylko skrócenia. To trzeba wiedzieć. Na szczęście z pomocą przychodzi nam internet i dziesiątki poradników oraz filmów wideo z instruktażem strzyżenia piesków.

Wstępem do strzyżenia musi zawsze być dokładna kąpiel pieska. Mało tego. Sierść przed strzyżeniem musi zostać wysuszona! Próby obcinania mokrych psich włosów mogą skończyć się bardzo nieestetycznym efektem. Warto także znaleźć sobie kogoś do pomocy, bo wiele czynności przy kąpieli i strzyżeniu psa, łatwiej będzie wykonać we dwoje. Najlepiej wybrać do tego łazienkę lub inne pomieszczenie z płytkami na podłodze. Po zakończonym strzyżeniu warto psa jeszcze wyczesać.

Trzeba sobie zdać sprawę, że jeżeli pies od małego nie był przyzwyczajany do strzyżenia, to cała procedura może być dla niego nieprzyjemna. Zwłaszcza za pierwszym razem. Niektóre zwierzaki kompletnie nie tolerują warczącej maszynki. Inne zaś nastawiają grzbietu z przyjemnością. Wszystko zależy od charakteru. Najważniejsze jednak jest podejście właściciela. Czworonogi wyczuwają nasze zdenerwowanie i reagują tym samym. Trzeba więc zachować spokój i nie spieszyć się w kolejnych etapach. Aby ułatwić cały proces warto też zaopatrzyć się w psie smakołyki, aby nagradzać za dobre zachowanie, albo łatwiej nakłonić psa do współpracy.

Poniżej krótki filmik pokazujący jak dobrze ostrzyc psa w domu.

Oraz drugi dotyczący specyficznej i wymagającej rasy czyli maltańczyka.

Profesjonalna maszynka do strzyżenia psów – ranking 2024

Aby ułatwić porównanie wszystkich zrecenzowanych wcześniej produktów, zestawiliśmy je w poniższej tabelce.

maszynkaLaorentouEldomCamryAdlerWahl
moc35 W12 W35 W35 W6 W
czas pracy60 minutxxxxxxxxxxx40 minut x 240 minut x 2120 minut
ostrzaceramicznestaloweceramiczneceramicznestalowe
cenaniskaniskaumiarkowanaumiarkowanawysoka
popularnośćumiarkowanaumiarkowanab. dużaogromnadość niska
co ją wyróżniacena,  25 długości strzyżeniadodatki w zestawiebateria na zmianę,  b. dobre opiniebateria na zmianę,  20 długości,popularność,  b. dobre opinie120 minut pracy, kolorowe nakładki
tania maszynka do strzyżenia psów

Najlepsza maszynka do strzyżenia psów w 2024 roku to…

…zdecydowanie Adler AD2823! Produktowi o tak wielkiej popularności połączonej z bardzo dobrymi ocenami można zaufać ze spokojem. Marka Adler proponuje nam wysokiej jakości maszynkę za rozsądną cenę. Silnik ma dużą moc, dołączony do zestawu zapasowy akumulator sprawia, że można pracować bez przerwy przez 80 minut, a następnie w razie potrzeby dokończyć pielęgnację po podłączeniu do prądu. Pierścień i nasadki pozwalają na strzyżenie w 20 długościach. Czego chcieć więcej? To naprawdę świetny produkt.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka profesjonalna maszynka do strzyżenia psów będzie najlepsza
Average rating:  
 0 reviews