Rankingi pomagają nam w odnalezieniu najskuteczniejszych i najtrwalszych narzędzi, jakie możemy sobie wyobrazić. Dotyczy to także pomniejszych akcesoriów oraz gadżetów, w tym szczotek, które w bezpieczny i co ważniejsze bardzo wydajny sposób pozbędą się martwego bądź wypadającego włosia z naszych zwierząt.

Szczotka do czesania psa powinna przede wszystkim oferować nam wysoką trwałość oraz bezpieczeństwo, dzięki czemu nasz czworonóg z chęcią dałby się wyczesywać. Jednakże, jakie parametry sprawia, że wybrana szczotka do czesania psa będzie najlepsza w roku 2024?

Szczotka do wyczesywania psa – wybierz najlepszy furminator 2024!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

FURminator długa sierść

9.9

Średnia


Furminator 10cm

9.8

Tani

Furminator FURflex

9.7

Średnia


Giant Furminator

9.6

Drogi

FURminator 141341 grzebień

9.5

Średnia

W dzisiejszym zestawieniu omówimy tylko te szczotki do sierści psa, które wykonane zostały z trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału. Oprócz tego, w rankingu 2024 znalazło się miejsce wyłącznie dla produktów o odpowiedniej szerokości ostrza, a także o wysokim komforcie użytkowania. Cena furminatora czy maszynki do strzyżenia psów także odegrała kluczową rolę.

Najlepsze furminatory dla psa dostępne w 2024 roku

1. FURminator dla Psa do długiej sierści

szczotka do czesania psa

W dosyć dużej cenie otrzymujemy oryginalny produkt, wykonany z niezwykle trwałych materiałów zarówno pod względem samego ostrza, jak i obudowy oraz rękojeści. Wszystko to w dużej wielkości oraz wysokiej wydajności. Z tego względu FURminator ten zwycięża w rankingu 2024.

Każdy właściciel czworonoga stara się pozbyć luźnego czy wypadającego włosia. Gwarantuje to przede wszystkim utrzymanie zdrowych warstw sierści oraz upewnienie się, że nasz pupil będzie się czuł lepiej, a także o wiele atrakcyjniej wyglądał. FURminator to świetna opcja, która przygotowana została dla nieco większych psów.

Długie ostrza pozwalają nam korzystać ze sprzętu w przypadku dłuższych sierści, których wysokość przekracza 5 cm. Oprócz tego, konstrukcja FURminatora gwarantuje nam idealne stosowanie produktu dla zwierząt w przedziale wagowych od 24 do nawet 40 kg.

Jeśli chodzi o materiały wykorzystane do produkcji, to same ostrza skonstruowano ze stali nierdzewnej. Innymi słowy, nie musimy martwić się o ich ostrzenie czy o uszkodzenie. Uchwyt natomiast jest bardzo ergonomiczny i świetnie się go trzyma, co poprawia komfort pracy.

Skuteczność pracy FURminatora określono na 90% jeśli chodzi o usuwanie włosów oraz nadmiaru podszerstka. Jest to zatem jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w zestawieniu. Świetnym uzupełnieniem jakości tego produktu jest zastosowanie szeregu pozytywnych opinii, dzięki czemu możemy bez najmniejszych problemów pielęgnować włosie psa.

Niestety, problematyczna wydaje się cena furminatora. Nie jest to może najdroższy wybór ze wszystkich, lecz z pewnością nie należy też do budżetowych gadżetów.

Zalety

• Bardzo wysoka jakość wykonania; • Idealny produkt do długiej sierści; • Świetna wydajność; • Wysoki komfort użytkowania.

Wady

• Dosyć wysoka cena.

2. Furminator dla labradora 10cm

szczotka dla kota furminator

Nieco mniejszym wyborem, który jednak wciąż charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością w usuwaniu nadmiernej ilości sierści oraz uszkodzonego podszerstka jest Furminator o szerokości ostrza wynoszący 10 cm. Jest to także tańsza alternatywa.

Produkt charakteryzuje się przede wszystkim trwałym wykonaniem. Ostrza wykonane zostały ze stali, co przykłada się na wysoką trwałość oraz na łatwość w późniejszym czyszczeniu. Nie mamy tutaj co prawda aż tak wygodnego uchwytu, lecz bez najmniejszych problemów poradzimy sobie w przypadku mniej wymagającego futerka.

Urządzenie dostosowane zostało do niższej sierści, dzięki czemu oprócz szczotkowania psów, będziemy mogli także zadbać o włosie kotów, królików, świnek morskich czy innych zwierząt domowych.

Nie bez znaczenia jest także niska cena. Ta szczotka dla psa furminator pozwoli nam wyposażyć się w budżetową opcję, a przy okazji zredukować potencjalne wypadanie sierści o aż 90% w przypadku kolejnych tygodni i miesięcy.

Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że tworzywo sztuczne wykorzystane do produkcji szczotki jest dosyć przeciętne, a produkt dostosowany jedynie do krótkiej sierści.

Zalety

• Wysoka wydajność pracy;
• Stalowe ostrze;
• Bardzo proste w czyszczeniu;

• Niska, wręcz budżetowa cena.

Wady

• Przeciętne wykonanie uchwytu.

3. Furminator FURflex

furminator szczotka dla psa

Kolejnym produktem o wysokiej skuteczności oraz o stosunkowo niskiej cenie jest FURflex od firmy specjalizującej się w produkcji szczotek, furminatorów oraz innych gadżetów do pielęgnacji włosia naszych zwierząt. Jest to jedna z najlepiej wykonanych, najbardziej uniwersalnych ofert w zestawieniu.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że twórcy przygotowali dla nas produkt w kształcie grzebienia. Jest to doskonały sposób na komfortową pracę oraz skuteczne rozczesywanie sierści. Co ciekawe, produkt przystosowany jest do każdej długości sierści oraz do każdej wielkości psa.

Jeśli chodzi o samo wykonanie, to ostrza wyprodukowane zostały ze stali nierdzewnej, co przekłada się na trwałość. Kwestie bezpieczeństwo są równie ważne w przypadku tego typu gadżetów. Dlatego istotne jest zwrócenie uwagi na obrotowe zęby. Dzięki nim minimalizujemy ryzyko szarpania.

Dodatkowym atrybutem tego rozwiązania jest zaokrąglenie końcówek ostrza, co przekłada się na zredukowanie podrażnienia skóry. Nie możemy także zapomnieć o tym, że mamy tutaj do czynienia z tak zwaną technologią FURflex SYSTEM. Pozwala ona nam na zamontowanie grzebienia do każdej rączki kompatybilnej z FURflex.

Niestety, w ofercie mamy do dyspozycji jedynie część do czesania, a więc musimy wyposażyć się w grzebień tego znanego producenta oddzielnie.

Zalety

• Bardzo wysoki poziom uniwersalności;
• Bezpieczeństwo zagwarantowane przez obrotowe zęby oraz zaokrąglone końcówki ostrzy;
• Wysoka jakość wykonania;
• Grzebień kompatybilny z rączkami z systemu FURflex.

Wady

• Brak uchwytu w zestawie.

4. Giant Furminator dla psów

szczotka do sierści psa

Producenci odpowiedzialni za ten produkt przystosowali swoje urządzenie do usuwania podszerstka z psów bardzo dużych, które ważą powyżej 40 kg. Oprócz tego, zęby zaprojektowane zostały w taki sposób, aby poradzić sobie świetnie z każdą sierścią nieprzekraczającą 5 cm długości.

Produkt charakteryzuje się największą szerokością roboczą, co znacząco wpływa na skrócenie pracy nad sierścią zwierzęcia. Urządzenie wykonane zostało ze stali nierdzewnej, która to gwarantuje wysokie bezpieczeństwo oraz oczywiście brak potrzeby ostrzenia. Co więcej, zastosowana technologia Skin Guard ma za zadanie uchronić skórę zwierzęcia przed podrażnieniem.

Sama rączka wykonana została co prawda z wątpliwej jakości tworzywa sztucznego, lecz oferuje świetną ergonomię. Została wyprofilowana w taki sposób, aby przełożyć się na jak najwygodniejszą pracę.

Produkt wyróżnia się od konkurencji najlepsza skutecznością, gdyż odpowiednie stosowanie przez długi czas może się przełożyć na zredukowanie linienia do 99%. Jest to zatem jedno z najlepszych rozwiązań pod tym względem na rynku.

Jednakże, jest to horrendalnie duży koszt za FURminator, przez co nie każdy może być zainteresowany takim wyborem.

Zalety

• Bardzo wysoka skuteczność redukcji linienia;
• Dostosowany do największych psów o sierści do 5 cm;
• Technologia Skin Guard chroniąca skórę;
• Bardzo wysoki poziom wykonania.

Wady

• Bardzo wysoka cena.

4. FURminator 141341 Szeroki grzebień

szczotka do wyczesywania psa

Firma FURminator dostarcza nam również bardzo delikatny i lekki grzebień, dzięki któremu będziemy mogli w bezpieczny sposób pozbyć się nadmiernej ilości osłabionej i wypadającej już sierści. Wysoki komfort użytkowania oraz atrakcyjna cena pozwalają nam uplasować ten produkt w zestawieniu i ułożyć go w pobliżu ścisłej czołówki.

Urządzenie o niezwykle lekkiej wadze oferuje wysoki komfort pracy. Oprócz lekkości, należy także pamiętać o tym, że zastosowano tutaj trwałe tworzywo sztuczne. Przekłada się to na solidność oraz pewność, że rączka nie zostanie uszkodzona.

Co ciekawe, produkt wyposażono w ergonomiczny uchwyt, ale także w szereg funkcji zabezpieczających nasze urządzenie. Chodzi tutaj przede wszystkim o takie elementy jak zaokrąglenie końcówek igieł czy zastosowanie technologii pozwalającej na ich obracanie o 360 stopni.

Produkt dostępny jest w dosyć wysokiej cenie, lecz bez problemu radzi sobie z wyczesywaniem kudłów oraz pozbywaniem się martwego podszerstka. Niestety, miejmy na uwadze fakt, że samo wykonanie igieł może nie być tak jakościowe jak u konkurencji.

Zalety

• Bardzo lekki produkt;
• Wygodny, ergonomiczny uchwyt;
• Zaokrąglone i obracane igły gwarantujące bezpieczeństwo;
• Wysoki komfort użytkowania.

Wady

• Dosyć wysoka cena.

Szczotka do wyczesywania psa – która okaże się najlepsza?

Poradnik zakupowy, z którym za moment się zapoznacie, przedstawi wam najistotniejsze parametry oraz dane, dzięki którym wybrany przez nas furminator czy szczotka dla psa posłuży nam przez wiele lat i zagwarantuje skuteczność oraz bezpieczeństwo naszego pupila.

Przede wszystkim wybór nasz powinien paść na model renomowanego producenta. Marki te charakteryzują się bardzo dobrymi opiniami oraz wysoką popularnością, a także pochlebnymi opiniami ekspertów oraz hodowców.

Oczywiście szczotka dla psa furminator musi być odpowiednio zaprojektowana, dzięki czemu nasze zwierzę nie będzie za bardzo się męczyć podczas rozczesywania kołtunów. Zmyślna technologia to nie wszystko. Materiał wykonania również odegra kluczową rolę. Tak samo jak uniwersalność produktu. Więcej informacji na temat jaki furminator szczotka dla psa wybrać znajdziecie tutaj: http://www.piesporadnik.iq.pl/title,Szczotki,pid,101.html.

furminator dla psa ranking

Szerokość oraz długość ostrzy kluczowa

Pierwszym parametrem, który powinien wpaść nam w oko, są wymiary ostrza. Długość igieł oraz ich ilość oraz szerokość furminatora ma bardzo duży wpływ na to jak wydajnie będziemy mogli pielęgnować włosie czworonoga. Oprócz tego, długość wpływa na to czy będzie to rozwiązanie dla zwierząt o krótkiej czy o długiej sierści.

Zachęcamy wybierać produkty, których szerokość robocza przekracza przynajmniej 12 cm. Wtedy będziemy w stanie czesać duże obszary zwierzęcia i szybko uporamy się z naszym zadaniem. Oczywiście większe furminatory są także wymagane do oporządzenia ogromnych ras.

Giant Furminator dla psów

szczotka do sierści psa

FURminator dla psa o długiej sierści

szczotka do czesania psa

Materiał wykonania

Następny bardzo istotny sposób na zweryfikowanie czy mamy do czynienia z dobrą czy po prostu przeciętną karmą, a mianowicie ilość dodatków dietetycznych. Jest to nic innego jak ilość witamin i minerałów oraz ich bogactwo w składzie.

Przede wszystkim ważne jest, aby w karmie znalazły się minerały takie jak żelazo, jod, miedź, mangan czy cynk. Dodatkowymi atutami będzie selen czy wapń. Nie możemy oczywiście zapomnieć o tym, że powinniśmy także zagwarantować psu źródło kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6. Jeśli chodzi o witaminy, to witamina A, D3 i witamina E są ważne. Dodatkowo Witaminy B, w tym B1, B2, B6 i B12 pozytywnie wpłyną na kondycję zwierzęcia.

Bezpieczeństwo zwierzęcia bardzo ważne

Istnieją dwa sposoby na zapewnienie bezpieczeństwa naszego czworonoga podczas wyczesywania. Przede wszystkim musimy wyposażyć się w produkt, który oferuje nam zaokrąglone końcówki, które nie podrażniają pieska podczas czesania.

Drugim rozwiązaniem, które gwarantuje podwyższone bezpieczeństwo podczas pielęgnowania, jest zastosowanie obracanych igiełek. Taki design redukuje problem związany z rozczesywaniem kołtunów. Furminator nie ciągnie wtedy włosia i nie irytuje zwierzęcia.

FURminator 141341 Szeroki grzebień

szczotka do wyczesywania psa

Furminator FURflex

furminator szczotka dla psa

Sierść długa czy krótka? Uniwersalność szczotki

Z uwagi na to, że psy charakteryzują się niezwykle zróżnicowanym włosiem, musimy być przygotowani na to, aby poradzić sobie zarówno z sierścią długą, krótką, kręconą, gładką, wełnistą i każdą inną, w jaką nasz pupil został wyposażony.

Dlatego musimy pamiętać o uniwersalności wyboru. Tutaj chodzi przede wszystkim o tak zmyślnie zaprojektowane ostrza, aby każde włosie bez najmniejszych problemów można było wyczesać. Upewnijmy się więc, że w furminatorze zastosowano odpowiednie przerwy między igiełkami, a dodatkowo ich design pozwala na skuteczne rozczesywanie nawet największych kołtunów.

Szczotka do sierści psa a opinie oraz cena z  2024 roku

Kolejnym bardzo ważnym aspektem, o którym wszyscy z nas muszą pamiętać, jest zwrócenie uwagi na komentarze o produkcie oraz opinie. Jeżeli każdy poleca dany model, to będzie to z pewnością dobry produkt do rozważenia.

Oczywiście cena także odegra tu kluczową rolę. Pielęgnacja psa nie należy niestety do najtańszych. Dodatkowo, próbując przyoszczędzić na zakupie możemy jedynie zaszkodzić psu, a sami nie będziemy zadowoleni z wygody i trwałości produktu.

Podsumowując rankingu fuminatorów dla psów 2024

Odpowiednio zadbana sierść to podstawa, jeśli chodzi o zdrowie naszego pupila. Wyczesywanie martwej czy wypadającej już sierści przekłada się na zmniejszone wypadanie w późniejszym terminie, gdyż usunięty podszerstek nie będzie negatywnie oddziaływał na zdrową część futra.

FURminator dla Psa do długiej sierści to zdecydowany faworyt w dzisiejszym zestawieniu. Oferuje nam on ogromną skuteczność i świetną wydajność, a także bardzo dobre wykonanie. Co prawda jest to nieco kosztowne rozwiązanie, lecz szereg pozytywnych opinii na temat trwałości oraz wygody użytkowania potwierdza świetną jakość.

Artykuł powiązany:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki furminator dla psa wybrać
Average rating:  
 0 reviews