Trudno wyobrazić sobie dom, w który zabrakłoby czworonoga. Wraz z postępującymi procesami udomowiania, pies stał się dla wielu z nas nieodłącznym towarzyszem codzienności oraz członkiem rodziny, o którego troszczymy się nieustannie. Dbamy, by jego dieta była zrównoważona i pełnowartościowa, a pielęgnacja prawidłowa i efektywna. Robimy, co w naszej mocy, by nasz czworonożny przyjaciel był zdrowy, a jego wygląd zachwycał każdego dnia.

Ile razy jednak zdarzyło się, że mimo usilnych starań pies przejawiał problemy z okrywą włosową? Mimo zbilansowanej diety oraz zapewniania właściwiej higieny, jego sierść pozbawiona była blasku i jedwabistości, a zabiegi pielęgnacyjne nie przynosiły oczekiwanego efektu?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Szczotka EzzyGroom

9.9

Średnia

Furminator

9.8

Droga


 

Rękawica do czesania

9.7

Tania


 

Szczotka pudlówka

9.6

Średnia

Problemy z okrywą włosową czworonoga wymagają szybkiego i skutecznego rozwiązania

Choć wydawać by się mogło, że psy krótkowłose, w porównaniu do innych wymagają najprostszej pielęgnacji, nie dajmy się zwieść. Umiejętnie prowadzone zabiegi, właściwie dobrane akcesoria oraz regularna troska o jakość okrywy włosowej – to wszystko ma olbrzymie znaczenie nie tylko w zapewnieniu psu, takiemu jak labrador nieskazitelnego wyglądu, ale i dobrego zdrowia. Chcesz wiedzieć więcej o typach okrywy włosowej, jej specyfice oraz sposobach bezpiecznej pielęgnacji? Zajrzyj tutaj.

Szukając rozwiązania, pozwalającego zachować w pełni naturalne walory krótkiej, przylegającej do ciała sierści oraz gęstego, delikatnego podszerstka czworonoga, warto dokładniej poznać dostępne na rynku akcesoria. Jeżeli zależy Ci na prawidłowej pielęgnacji okrywy włosowej Twojego psa, skorzystaj z naszego poradnika, z którego dowiesz się, jaka szczotka poprawi jakość wymagającej, krótkiej sierści labradora.

Rewolucja w domowej kosmetyce – najlepsza szczotka dla labradora EzzyGroom

Zadbana sierść labradora powinna być gładka i lśniąca, jej kremowy odcień należycie wysycony, podszerstek odpowiednio wyczesany, a skóra pod nim czysta, zdrowa i elastyczna. Niestety, nawet zachowując wszystkie zasady zdrowej diety i prawidłowej higieny czworonoga może okazać się, że utrzymanie najwyższej jakości krótkiej sierści wymaga dodatkowych zabiegów, w szczególności umiejętnej pielęgnacji przy pomocy akcesoriów i narzędzi dostosowanych do szczególnych potrzeb tego typu okrywy włosowej.

EzzyGroom dla psa to innowacyjne urządzenie, którego skuteczność tkwi najprawdopodobniej w prostocie. Dostosowane do dwóch typów sierści – zarówno miękkiej i łatwo poddającej się zabiegom, jak i szorstkiej, wymagającej dodatkowej staranności i ochrony przed uszkodzeniem podczas wyczesywania, przyda się w pielęgnacji krótkowłosego czworonoga. Pozwala na wyczesywanie osłabionej i martwej sierści oraz usunięcie kołtunów i starego podszerstka, dzięki czemu przyczynia się do poprawy wentylacji skóry oraz przygotowania miejsca do wzrostu nowych włosów.

R

Zalety

 • grzebień jest lekki i niewielkich rozmiarów
 • solidne wykonanie
 • nie szarpie i nie uszkadza sierści
 • metalowe, wytrzymałe mikroząbki
Q

Wady

 • brak rączki/wydzielonego uchwytu utrudnia użytkowanie
 • brak antypoślizgowego wykończenia w miejscu rzekomego uchwytu
 • niewielki rozmiar sprawia, że zabieg wyczesywania może się dłużyć przy większym psie

Metalowe mikroząbki skutecznie wyciągają i usuwają martwą sierść. Prosta konstrukcja z drewna i metalu zapewnia bezawaryjność grzebienia, dzięki czemu nie musimy przejmować się jego dokładnym oczyszczaniem – zebrane włosy nie mają gdzie się przedostać i uszkodzić narzędzia.

Niestety, brak uchwytu/ rączki z antypoślizgowym wykończeniem może wydać się niektórym problematyczny, zanim opracują własny system komfortowego użytkowania. Zwłaszcza, że niewielki rozmiar grzebienia sprawia, że zabiegi wyczesywania nim i upiększania dużego psa trwają dość długo.

Innowacja w pielęgnacji – kosmetyczne rytuały ze szczotką dla psa FURminator

Regularne wyczesywanie psa to zabieg, element codziennej pielęgnacji, w którym nie wolno zapominać. Zachowana w dobrej kondycji okrywa włosowa zabezpiecza skórę czworonoga oraz zapewnia mu odpowiednią termoregulację i wentylację. Usuwanie nadmiaru wypadających, martwych włosów, kołtunów i starego podszerstka pozwala zachować dobry wygląd sierści i zdrowie skóry. Sprawdź tutaj, jak w 4 prostych krokach zadbać o sierść Twojego psa.

Okrywa włosowa labradora, ze względu na swoją specyfikę, nie ma tendencji do splątywania czy spilśniania, jednak mimo to wymaga dokładnego wyczesywania przynajmniej kilka razy w tygodniu. Szczotka dla labradora FURminator zaprojektowana została w taki sposób, by podczas zabiegu wyczesywania pies nie odczuwał dyskomfortu związanego z szarpaniem i ciągnięciem za włosy. Płynnie poruszając się po powierzchni sierści, aktywnie wyciąga i zbiera martwą sierść wraz z nadmiarem starego podszerstka, oczyszczając i pielęgnując okrywę włosową.

R

Zalety

 • ząbkowany nóż ze stali nierdzewnej nie wymaga ostrzenia
 • nie wyszarpuje, a łagodnie wyciąga martwy włos nie uszkadzając żywego
 • wygodna rączka z antypoślizgowym wykończeniem
 • uwalnianie zebranej sierści z pomocą jednego przycisku
 • oryginalnie zapakowany, dzięki czemu zyskujesz pewność, że produkt jest nowy, z „pierwszej ręki”
Q

Wady

 • wymaga utrzymywania higieny noża, by zapobiec uszkodzeniom systemu one-click
 • wyczesywanie FURminatorem wymaga przyzwyczajenia zwierzęcia
 • dość ciężkie, co ma znaczenie przy zabiegach pielęgnacyjnych dużych psów

Wykonane ze stali nierdzewnej ostrze szczotki FURminator nie wymaga regularnego ostrzenia, ale należy pamiętać, by utrzymywać je w czystości i suchości. Podczas stałego, niesezonowego linienia, szczotka pozwala utrzymać higienę sierści oraz wspomaga regularną wymianę podszerstka, chroniąc przez jego niezdrową dla skóry kumulacją. Prowadzona w kierunku wzrostu sierści szczotka nie wyrywa jej, a efektywnie zbiera, nie uszkadzając struktury zdrowych włosów.

Ze względu na specyfikę działania oraz konieczność uważania w miejscach wrażliwych (pachwiny, okolica ogona, brzuch) szczotka wymaga umiejętnego użytkowania oraz przyzwyczajenia do niej psa, co na początku może sprawiać trudności. Warto mieć to na uwadze, decydując się na wybór najlepszej szczotki dla labradora, który choć znany z łagodnego charakteru i dużej tolerancji ma prawo, mieć na jej temat własne zdanie.

Gdy głowisz się, jaka szczotka dla labradora będzie najlepsza, sprawdź nowoczesną rękawicę do czesania i poznaj jej zalety

Każdemu opiekunowi labradora zależy, by miał on lśniącą, gładką sierść, miłą w dotyku, bez plam i przebarwień. Jednak wiele psów niechętnie współpracuje podczas typowych zabiegów pielęgnacyjnych, w których używane akcesoria naruszają ich przestrzeń bezpieczeństwa. Ostrza poruszające się po skórze pozostawiają nieprzyjemne wrażenie, które dodatkowo zniechęca psa do poddawania się wyczesywaniu.

Rękawica z wypustkami do zbierania sierści, nie tylko pozwala usuwać martwy włos, zapobiegając jego kołtunieniu, ale również działa relaksująco na czworonoga. Regularne masowanie wypustkami skóry psa dodatkowo stymuluje krążenie krwi, poprawiając warunki wzrostu nowej, odżywionej dodatkowo sierści.

R

Zalety

 • oddychający materiał zwiększa komfort użytkowania
 • aż 180 masujących, relaksujących wypustek zapewnia bliższy kontakt ze zwierzęciem podczas zabiegu (efekt głaskania)
 • uniwersalny rozmiar
Q

Wady

 • duże wycięcie na wsunięcie dłoni, gdzie może dostawać się zebrana sierść
 • płaszczyzna masująca z materiału, który może elektryzować włos
 • wymaga manualnego oczyszczania zebranych włosów

Rękawica do szczotkowania sierści dla labradora zapewni mu większą przyjemność i spokój podczas zabiegu, ponieważ kontakt z właścicielem będzie bliższy, a efekt głaskania i masowania dodatkowo poprawi samopoczucie psa.

Wyposażona w 180 wypustek pozwala dokładnie zbierać włos, zapobiegając jego zrzucaniu w przestrzeni domowej, co chroni meble i tekstylia przed zakłaczeniem. Oddychający materiał, użyty do uszycia rękawicy zapewnia dobrą wentylację dla dłoni, jednak płaszczyzna głaskania wraz z wypustkami, z tworzywa sztucznego, może elektryzować sierść.

Wybierając szczotkę dla labradora, warto również zwrócić uwagę na wygodę jej użytkowania. Konieczność manualnego oczyszczania włosów spomiędzy wypustek czeszących zmniejsza funkcjonalność narzędzia.

Czym czesać labradora bezpiecznie i wygodnie? Poznaj szczotkę pudlówkę dla psa – nowość w świecie domowej pielęgnacji

Sierść labradora, choć krótka i gładka, posiada gęsty podszerstek, którego wymiana bywa utrudniona. Regularne wyczesywanie pozwala na usunięcie skumulowanych, martwych kłębów i odsłonięcie miejsca wzrostu nowych, odżywionych, silnych włosów. Oprócz mycia, suszenia i odżywiania, szczotkowanie zewnętrznych, jak i wewnętrznych warstw sierści zapewnia bezpieczeństwo i zdrowie okrywy włosowej. O pielęgnacji dwuwarstwowej sierści dowiesz się więcej z przydatnego poradnika, który znajdziesz tutaj.

Szczotka pudlówka dla psa pozwala dopełnić domowe zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne sierści labradora, bezpiecznie i wygodnie zarówno dla psa, jak i opiekuna. Zależy Ci by umiejętnie usunąć luźny, martwy włos, nie uszkadzając struktury zdrowej sierści i nie naruszając ciągłości skóry? Tego rodzaju narzędzie może okazać się dobrym rozwiązaniem, między innymi dlatego, że jego anatomiczny profil oraz miękkie kolce, niczym nie przypominające metalowych ostrzy, dostosowane są do specyfiki krótkiego włosa labradora.

R

Zalety

 • profilowany kształt szczotki
 • ergonomiczna rączka
 • usuwanie zebranej sierści systemem one-click
 • miękkie kolce, delikatne dla wrażliwego włosa
Q

Wady

 • elementy plastikowe podatne na uszkodzeniami
 • miękkie zęby szczotki mogą mieć trudność z usunięciem kołtunów
 • ryzyko szarpania i wyrywania zdrowego włosa, przy próbie wyczesania grubego, starego podszerstka

Wygodna w prowadzeniu i bezpieczna dla skóry czworonoga szczotka, w której ostrze zastąpiono miękkimi zębami sprawdzi się w codziennej pielęgnacji, gdy sierść psa zachowana jest w dobrej kondycji. Jeżeli jednak szukasz narzędzia, które pozwoli Ci usunąć duże ilości mocno skołtunionego, starego podszerstka, zainteresuj się akcesoriami czesząco-tnącymi – miękkie zęby szczotki pudlówki mogą nie dać sobie z nim rady.

Szczotka dla psa FURminator

Szczotka pudlówka

Kolorystyka

Wyrazista

Wyrazista

Ostrze czesząco-tnące

tak

nie

Powierzchnia szczotkowania

duża

duża

Efektywność wyczesywania podszerstka

duża

średnia

 

Jaki FURminator dla psa długowłosego efektywnie usunie skumulowany, stary podszerstek?

Regularne mycie, prawidłowe odżywianie, nieinwazyjne suszenie oraz codzienne wyczesywanie włosa pozwala utrzymać jego dobrą kondycję, jednak tylko wtedy, gdy używa się odpowiednich, dopasowanych do potrzeb psa akcesoriów. Szczotki i grzebienie dostępne na rynku dopasowane są do konkretnych typów okrywy włosowej nie przez przypadek. Rodzaj włosa, obecność lub brak podszerstka, charakterystyczna jego struktura oraz stan skóry i zachowanie sierści po kąpieli warunkuje sposób pielęgnacji.

Szczotka o miękkich, delikatnych zębach czeszących pozwoli utrzymać gładkość sierści i zapobiegać jej kołtunieniu, jednak nie usunie skumulowanego, spilśnionego podszerstka, bez szkody dla zdrowych włosów. Zachowanie estetycznego wyglądu labradora wymaga wyszczotkowania włosów okrywowych, ale i wewnętrznej warstwy sierści.

Efektywne usunięcie obumarłych włosów, zarówno z warstwy okrywowej, jak i wewnętrznej, bliskiej skórze labradora pozwoli na ograniczenie ryzyka ich niebezpiecznej dla skóry kumulacji. Tylko kompleksowa pielęgnacja pomoże uchronić Twojego psa, przed urazami, rozwojem stanów zapalnych i dotkliwymi efektami skórnymi, takimi jak świąd, pieczenie i zaczerwienienie.

Szczotka dla psa FURminator

szczotka dla psa furminator

Szczotka pudlówka dla psa

jaka szczotka dla labradora

Akcesoria niezbędne, jeśli zależy nam na utrzymaniu estetycznego wyglądu sierści

Wyczesując regularnie sierść Twojego psa zapewniasz mu estetyczny wygląd, odpowiednie warunki do wzrostu nowych, zdrowych i odżywionych włosów oraz prawidłową wentylację skóry, dzięki wspomaganiu wymiany starego podszerstka. W idealnych warunkach, sierść labradora powinna być gładka, lśniąca i sprężysta, a skóra dobrze nawilżona i elastyczna. Jednak rzadko zdarza się, by zostały one spełnione. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by spróbować takie właśnie warunki stworzyć samodzielnie, w domowym zaciszu.

Szczotka z miękkimi zębami nie tylko wyczesuje słabe, wypadające włosy, robiąc miejsce dla nowych, ale jednocześnie wspomaga aktywne rozprowadzanie naturalnych lipidów równomiernie na całej powierzchni włosa, niezależnie od miejsca. Używając miękkich akcesoriów nie trzeba obawiać się, że źle ułożone ostrze uszkodzi ciągłość skóry zwierzęcia lub zniszczy strukturę delikatniejszych partii włosów. To szczególnie ważne, gdy pielęgnujemy sierść młodego psa, która dopiero nabiera kształtu i właściwych jej cech.

Wspomaganie wymiany starej sierści na nową jest ważne również dla poprawy efektywności termoregulacji, dlatego częstotliwość wyczesywania warto zwiększać w okresie letnim, gdy upały dokuczają czworonogom równie mocno, jak nam. Pozbywając się nadmiaru wypadających włosów, dbamy o zdrowy wygląd psa, a także o czystość przestrzeni, w której wspólnie żyjemy – to mit, że herbata z psim kłakiem smakuje lepiej.

Zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne a zwiększony stres u psa – co robić?

Zabiegi pielęgnacyjne, choć dobrze psu znane od małego, rzadko kiedy stanowią przyjemny i lubiany aspekt codzienności. Psy unikają ich, jak tylko mogą, choć wiadomo, nie wszystkie. Jeżeli uda nam się przyzwyczaić labradora do wyczesywania oraz narzędzia, którym to robimy, z pewnością chętniej podejmie się on regularnej współpracy przy pielęgnacji okrywy włosowej.

Wybór akcesorium, które nie tylko wyczesuje włosy, ale również delikatnie masuje skórę czworonoga może okazać się dobrym rozwiązaniem, szczególnie u psów z tendencjami do odczuwania zwiększonego stresu, podczas czynności higienicznych. Sprawdź tutaj

Labrador szelki czy obroża – sprawdź nasz poradnik

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką szczotkę dla labradora wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Hanna

Istotne jest aby podczas szczotkowania nią podrażnić skóry zwierzęcia. Szukałam wiec odpowiedniej szczotki naprawdę wszędzie. Przekonała mnie dopiero ezzyGroom, która bardzo dokładnie usuwa starą sierść i przyjemnie masuje skórę. Jest po prostu super.

 by Renata

Dopiero od niedawna mamy psiaka w domu i zastanawiałam się nad tym czym mogłabym go czesać. Znajoma poradziła mi furminator i naprawdę serdecznie go polecam. Sierść jest po niej gładka i jest podobno lepszy od szczotki czy grzebienia.

 by Weneca

Szczotka musi być przede wszystkim taka, aby nie drażniła skóry zwierzęcia. Ja oceniam najlepiej rękawicę do czesania, która jest bardzo wygodna w używaniu i niezwykle łatwa w czyszczeniu. Polecam serdecznie.

 by Mirka

Mój psiak ma często bardzo skołtunioną sierść i nie mogłam sobie z nią wiele razy poradzić. Dlatego postanowiłam kupić dla niego odpowiednią szczotkę. Super jest ta pudlówka, bo naprawdę doskonale wygładza i w dodatku wyczesuje pchły i wszy. Polecam!

 by Penelopa

Jakoś mój psiak nie lubi za bardzo czesania ale chyba dlatego, że poprzedni właściciel nie obchodził się z nim miło. Starałam się kupić jakąś dobrą szczotkę i pomyślałam, że ta rękawica sprawdzi się najlepiej. No i oczywiście się nie pomyliłam 🙂

 by Elizjum

Chciałam się upewnić czy faktycznie Szczotka EzzyGroom, którą kupiliśmy jest tak świetnie oceniana. No i rzeczywiście jest na pierwszym miejscu. Ja oczywiście potwierdzam jej funkcjonalność i serdecznie polecam do czesania.