Problemy z niechcianymi gośćmi na działce mogą być z pewnością bardzo duże. Zniszczone uprawy, a także oznaczone moczem ściany czy meble. Nie możemy też zapomnieć o tym, że bardzo często dochodzi do sytuacji, w której to przyjdzie nam po zwierzętach sprzątać odchody. Najczęściej po naszych ogrodach grasują koty dokarmiane przez sąsiadów. Warto więc wyposażyć się w odstraszacz kotów i w nieszkodliwy sposób wyeliminować ten problem.

W jaki jednak sposób upewnić się, że wybrany przez nas odstraszacz na koty w ogrodzie będzie w stanie poradzić sobie z nieproszonymi gośćmi? Jaki zapach odstrasza koty? Przecież na rynku pojawia się ogromna liczba produktów charakteryzujących się zróżnicowaną konstrukcją i sposobem działania – nie wspominając o skuteczności czy cenie. Dlatego zanim wybierzesz odstraszacz na koty w ogrodzie, warto sprawdzić zestawienie 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ODSTRASZACZ zwierząt DM

9.9

Średnia

ODSTRASZACZ zwierząt 7w1

9.8

Średnia

Solarny Ultradzwiekowy Odstraszacz

9.5

Średnia

Bros Odstraszacz kotów

9.3

Tani

DUŻY ODSTRASZACZ KOTÓW

9.2

Tani

W rankingu odstraszaczy kotów pojawiły się produkty bardzo zróżnicowane pod względem sposobu odstraszania. Każdy produkt charakteryzuje się jednak wysoką skutecznością oraz ciekawą funkcjonalnością. Oprócz tego, podczas wyboru najlepszego rozwiązania kierowaliśmy się uniwersalnością oraz parametrami technicznymi. Sprawdź zatem która opcja będzie najlepsza!

ODSTRASZACZ zwierząt PTAKÓW KOTÓW PSÓW DZIKÓW + LOK

Na pierwszym miejscu uplasował się produkt stosunkowo tani jak na funkcje, który dodatkowo gwarantuje nam szereg uniwersalnych rozwiązań. Działkowy i ogrodowy odstraszacz zwierząt takich, jak psy, koty, ptaki, lisy, dziki, zające czy wiewiórki. Skutecznie chroni kwiaty oraz plony przed zniszczeniem. Może być wykorzystywany do ochrony terenów, na których bawią się dzieci, np. boiska i place zabaw. Jedno urządzenie chroni 62 m2.

Przyrząd posiada certyfikaty CE oraz RoHS i jest bezpieczny dla ludzi i środowiska. W humanitarny sposób wyprasza niechcianych gości, nie naruszając zasad prawnych. Odstraszacz emituje ultradźwięki, których człowiek nie słyszy w przeciwieństwie do zwierząt, które próbują się przed nimi schować.

Główne cechy urządzenia to, między innymi, automatyczne wykrywanie zwierzęcia dzięki systemowi opartemu na podczerwieni. Po tym urządzenie włącza się samo i tylko w razie potrzeby. Monitoruje powierzchnie działa całą dobę i posiada możliwość regulacji zasięgu działania czujnika ruchu. Opcja ta emituje zmienne częstotliwości ultradźwięków i jest montowana w ziemi lub na ścianie. Wodoodporna budowa zasilana jest trzema bateriami AAA.

Urządzenie charakteryzuje się całkiem małymi wymiarami, a mianowicie długość całkowita to 45 cm. Ponadto część chowana w ziemi ma 12 cm długości. Nóżka natomiast wystaje ponad ziemię i ma 19 cm, główna część – długość 15 cm, szerokość 11 cm. Urządzenie jest zielone, nie wyróżnia się wśród roślinności. W zestawie znajduje się instrukcja obsługi w języku polskim, uchwyt do montażu oraz karta gwarancyjna na dwa lata.

R

Zalety

• Niska cena;
• Certyfikowany;
• Szerokie zastosowanie;
• Duża powierzchnia działania.
Q

Wady

• Panel regulacji łatwo dostępny dla dzieci;
• Brak dodatkowego ładowania solarnego.

ODSTRASZACZ zwierząt KOTÓW PSÓW PTAKÓW DZIKÓW 7w1

Kolejna propozycja w zestawieniu to urządzenie do odstraszania małych i średnich zwierząt grasujących w ogrodach i na działkach. Bezpieczny dla ludzi oraz mieszkańców lasów – w żaden sposób nie krzywdzi intruzów. Po prostu straszy dźwiękami i światłem. Produkt ma atrakcyjną cenę w porównaniu do jakości oraz funkcjonalności, jaką oferuje. Dołączona gwarancja obejmuje okres dwóch lat.

Na urządzenie składa się całkiem duży zestaw. Oprócz samego czujnika ruchu, do naszej dyspozycji jest także lampa błyskowa LED, emiter dźwięków, trzpień mocowania, kotwa do wbijania w ziemię i panel solarny. To dzięki niemu czas pracy na bateriach jest wydłużony.

Pamiętajmy także o funkcjonalnościach. Produkt wyposażony jest w zmianę trybów na dzienny i nocny, regulację głośności oraz zmianę dźwięków. Z danych technicznych wymienić należy oczywiście sposób zasilania, czyli zasilanie główne bateriami (4 x AA), a dodatkowe za pomocą słońca. Gniazdo zasilacza 5V, a zakres czujnika ruchu wynosi aż 120 stopni na odległość 5-8 metrów.

Odstraszacz jest wodoodporny, nie ma potrzeby chowania go na czas deszczu. Czuwa całą dobę, uruchamia się automatycznie po wykryciu ruchu. Zmienność dźwięków gwarantuje, że zwierzęta się nie oswoją z urządzeniem. Dostępne odgłosy: drapieżny ptak, szczekanie psa, wystrzał ze strzelby myśliwskiej. Przyrząd jest łatwy w obsłudze. Panel sterowania złożony z trzech przycisków znajduje się pod pokrywą, w miejscu niedostępnym dla zwierząt i dzieci.

R

Zalety

• Automatycznie wykrywa zwierzynę;
• Wodoodporny;
• Uruchamia się tylko w razie potrzeby;
• Bardzo duży kąt działania.
Q

Wady

• Nie emituje ultradźwięków;
• Przeciętny dystans działania.

Solarny Ultradźwiękowy Odstraszacz Kotów Psów Kun

Przyrząd służący do odstraszania zwierząt grasujących na działkach i w ogrodach wyróżnia się przede wszystkim oryginalnym i ciekawym kształtem, który przypomina głowę kota. Odstraszacz jest zielony, nie wyróżnia się wśród roślin. Można umieścić go w ziemi przy pomocy dołączonej składanej nóżki lub zawiesić na ścianie albo tarasie.

W skład zestawu wchodzi sam odstraszacz oraz niezbędne akcesoria do prawidłowego funkcjonowania produktu. Chodzi tutaj o kabel USB, nóżkę, instrukcję obsługi w języku polskim. Pamiętajmy ponadto, że opcja ma dwa lata ochrony dzięki karcie gwarancyjnej. Urządzenie zasilane jest trzema bateriami AAA lub za pomocą ładowania USB. Zakres częstotliwości 13,5 kHz – 45,5 kHz, odległość wykrywania to około 1 km, co jest zdecydowanym faworytem.

Urządzenie jest bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Posiada cztery tryby, a każdy wpływa na uczucie dyskomfortu u innej grupy zwierząt. Tryb 1 operuje w częstotliwościach 13,5 – 19,5 kHz. To natomiast oznacza świetne odstraszanie myszy, królików, fretek, psów, kuny. Tryb 2 działa w zakresie 19,5 – 24,5 kHz – koty, lisy, szopy; Tryb 3 (24,5 – 45,5 kHz) – najlepszy przeciwko nietoperzom, ptakom, wiewiórkom; Tryb 4 (sygnały świetlne) – najlepiej działa kiedy mamy do czynienia z dzikami, jeleniami i innymi zwierzętami leśnymi.

Odstraszacz zdobył do tej pory pozytywne oceny i recenzje wśród użytkowników. Cena, atrakcyjna w stosunku do wysokiej jakości oraz skuteczności, jaką gwarantuje przyrząd, jest z pewnością problematyczna i może odstraszyć niektórych kupujących.

R

Zalety

• Atrakcyjny design;
• Bardzo duży zasięg działania;
• Działa na wiele gatunków zwierząt;
• Dużo trybów działania;
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Brak wodoodporności.

BROS ŚRODEK PŁYN SPRAY ODSTRASZACZ PSÓW I KOTÓW

Najtańszy sposób w rankingu 2024, który chroni teren głównie przed oznaczaniem go przez psy i koty. Środek nie jest toksyczny, nie wpływa negatywnie także na roślinność, ale skutecznie zniechęca zwierzęta do oddawania moczu w opryskanym miejscu. Zapach jest przyjemny dla człowieka, za to nie do zniesienia dla ogrodowych intruzów.

Efekt widoczny już po pierwszym zastosowaniu, preparat długo się utrzymuje nawet na zewnątrz, co za tym idzie, jest ekonomiczny. Poręczna butelka z atomizerem pozwala na łatwe i szybkie rozpylenie aromatu na pożądanej powierzchni. Spray nadaje się do użycia w ogrodzie, na tarasie, na placu zabaw, w garażu i w domu.

Opakowanie zawiera 500 ml preparatu. Substancją czynną jest geraniol 0,5g/100g. Zalecane dozowanie to 50 ml na m2. Jednorazowa aplikacja wystarcza na około siedem dni. W przypadku ulewnych deszczy lub porywistych wiatrów należy częściej powtarzać czynność. Powierzchnię należy spryskać z odległości 20 cm. W ten sposób specyfik na pewno nie zostawi żadnych plam i równomiernie się rozniesie.

R

Zalety

• Wygodne opakowanie;
• Ekonomiczny i wydajny;
• Niska cena;
• Wysoka skuteczność.
Q

Wady

• Trzeba powtarzać aplikowanie;
• W przypadku dużych wiatrów i ulewnych deszczów – szybsze zużycie.

DUŻY ODSTRASZACZ PSÓW KOTÓW GRYZONI KRETÓW PTAKÓW

Eleganckie urządzenie o klasycznym designie i ciemnym zielonym kolorze. Dobrze dopasowuje się do ogrodów, działek i tarasów. Zestaw składa się z odstraszacza, składanej nóżki, baterii słonecznej, kabla USB, instrukcji obsługi oraz karty gwarancyjnej ważnej przez okres dwóch lat. Produkt cieszy się dobrymi opiniami.

Główne cechy to przede wszystkim 110 stopni działania, co oznacza szeroki zakres wykrywania gryzoni i innych niechcianych gości. Co więcej, Odstraszacz jest zbudowany z panelu solarnego, głośników ultrasonicznych, lampy LED, sensora ruchu, potencjometru czułości i częstotliwości, gniazda ładowania, nóżki, łącznika oraz nasadki wibrującej. Produkt jest wodoodporny.

Jeśli chodzi o dodatkowe parametry, to urządzenie charakteryzuje się dosyć kompaktowym rozmiarem. Jego całkowita wysokość wynosi 42 cm, a szerokość to natomiast 16 cm. Produkt zasilany trzema bateriami AA 1,2V, które ładowane są solarnie. Masywna i solidna konstrukcja odporna na wiatr. Odstraszacz może być aktywny całą dobę.

W zależności od wybranej częstotliwości, odstraszacz działa na różne gatunki. Tryb 1 (1,5 – 19,5 kHz) – szczury, psy; Tryb 2 (19,5 – 28,5 kHz) – koty, szopy, borsuki; Tryb 3 (400 – 1000 kHz) – myszy, węże; Światło LED – szopy, ptaki, dziki, świerszcze; Wibracje – krety, nornice, podjadki; Tryb MULTI – kolejno odpala wszystkie tryby i jest najskuteczniejszy ze wszystkich.

R

Zalety

• Elegancki wygląd;
• Wiele trybów działania; 
• Działa na wiele gatunków zwierząt;
• Duży kąt wykrywania;
• Ładowanie solarne.
Q

Wady

• Panel regulacji łatwo dostępny dla dzieci;
• Nieodpowiednio ustawione urządzenie nie będzie oferowało ładowania solarnego. 

Który odstraszacz będzie najlepszy w naszej sytuacji? Sprawdź te porady i wybierz właściwe rozwiązanie!

Aby pozbyć się tych szkodzących zwierząt, musimy przede wszystkim określić jak duży problem mamy. Oprócz tego, warto też wyznaczyć budżet w którym chcemy się zamknąć. Jeśli jest to problem na działce, gdzie przebywamy tylko przez chwilę, to wypadałoby też sprawdzić bezobsługowość rozwiązania. Wszystkie te aspekty są kluczowe, lecz co jest najważniejsze?

Przede wszystkim podczas szukania idealnego odstraszacza na koty trzeba sprawdzić sposób działania. Chodzi tutaj o to aby wyposażyć się w urządzenie o zróżnicowanym sygnale odstraszającym. Oprócz tego, pamiętajmy o zasięgu oraz o kącie wykrycia w przypadku sprzętu elektronicznego. Inną, równie istotną sprawą podczas zakupu takiego przedmiotu jest bezpieczeństwo stosowania.

Wybierając odstraszacz na koty warto też kierować się opiniami, szczególnie tymi od rzetelnych osób, a więc od zweryfikowanych kupców lub specjalistów dziedzinie. Ponadto pamiętajmy, aby opinie odstraszaczy na koty czy też cena takiego urządzenia nie była zbyt wygórowana. Dodatkowe informacje znajdziemy także tutaj: https://weterynarianews.pl/odstraszacz-na-koty/

Przede wszystkim określmy nasz budżet

Decydując się na konkretny sposób czyszczenia naszego ogródka z nieproszonych gości nie możemy pominąć tak istotnej kwestii, jaką bez wątpienia jest nasz budżet. Najtańsze preparaty dostępne na rynku w roku 2024 kosztują bardzo mało i są dostępne w prawie każdym sklepie ogrodniczym. Co więcej, pozwalają one skutecznie i szybko pozbyć się problemów.

Niestety, płyny, spraye i inne środki tego typu mają ograniczony czas działania, a w przypadku ulew czy mocnego wiatru to działanie jeszcze bardziej się skraca.

Dlatego jeśli mamy do czynienia z poważnym problemem i mierzymy się z ogromną inwazją kocich bobków, to warto pomyśleć o nieco większym wydatku.

Sprzęty elektroniczne oferują o wiele skuteczniejszy sposób działania, bo pomaga to na bardzo dużej powierzchni. Oprócz tego, możliwość pracy bezobsługowej ma swoje zalety. Oczywiście nie są to tanie opcje, a jeśli nam zależy na szybkim i budżetowym wyborze o sporej skuteczności, to najróżniejsze preparaty będą najlepszym wyborem.

BROS ŚRODEK PŁYN SPRAY ODSTRASZACZ PSÓW I KOTÓW

wodny odstraszacz kotów

DUŻY ODSTRASZACZ PSÓW KOTÓW GRYZONI KRETÓW PTAKÓW

dobry odstraszacz kotów

Ponadto pamiętajmy o uniwersalności rozwiązania

Gdy mierzymy się z nadmierną ilością kotów, to w wielu przypadkach wystarczy jedynie sygnał LED bądź ultradźwięki. Niesłyszane przez ludzi, skutecznie przeganiają najróżniejsze zwierzęta bez ryzyka ich zranienia. Pamiętajmy jednak, że oprócz kotów, warto też przemyśleć zakup nieco droższej opcji pozwalającej na pozbycie się też innych zwierząt.

W zależności od tego gdzie mieszkamy, bardzo często problemem są krety, psy czy ptaki. Do tego dochodzą przeróżne gryzonie. Każda grupa zwierząt inaczej reaguje na daną częstotliwość oraz na dany sygnał. Z tego względu warto wyposażyć się w ich dużą ilość.

Oprócz standardowego sygnału świetlnego czy dźwiękowego, dodatkowo pamiętajmy o wspomnianych ultradźwiękach. Oprócz tego, bardzo ważne są też wibracje, które to pozwolą nam na wyeliminowanie problemu kretów, nornic i innych zwierząt ziemnych.

W przypadku urządzeń elektrycznych, jaki jest sposób zasilania?

Gdy już podejmiemy decyzję, że wolimy wybrać urządzenie elektryczne, to musimy pamiętać o sposobie zasilania. W celu cieszenia się z bezobsługowego działania, istotne jest wybranie produktu wyposażonego w dwa różne rodzaje zasilania. Pierwszym, najpopularniejszym, jest oczywiście zasilanie bateryjne. Produkty te, z uwagi na przebywanie na zewnątrz, są bardzo często wodoodporne. Oznacza to, że znajdujące się wewnątrz sprzętu baterie nie mają się czego bać.

Jeśli jednak nie chcemy co kilka, kilkanaście dni wymieniać baterii, a wydłużyć ten okres do kilku miesięcy czy nawet roku, to musimy pamiętać też o zasilaniu solarnym. Po właściwym umieszczeniu takiego odstraszacza, produkt zasilany jest za dnia energią słoneczną, a w nocy działa bez problemu na baterie.

Solarny Ultradźwiękowy Odstraszacz Kotów Psów Kun

odstraszacz na koty w ogrodzie

ODSTRASZACZ zwierząt PTAKÓW KOTÓW PSÓW DZIKÓW +LOK

odstraszacz kotów

Zasięg działania oraz kąt aktywacji także istotny

Nieważne czy mamy do czynienia z nieco tańszym wyborem czy z drogim sprzętem, warto wybrać odstraszacz o jak największym zasięgu aktywacji i działania, jaki jest dostępny na rynku. Skuteczne wykrycie zwierzęcia wystarczająco daleko to klucz, aby ten nie myślał nad szukaniem schronienia właśnie w naszym ogródku.

Jeśli chodzi o kąt aktywacji, to jeśli planujemy zabezpieczyć ogród jednym urządzeniem, to najlepiej wybrać opcję oferującą wykrycie w obrębie 360 stopni. Tylko wtedy mamy pewność, że kociak nie obejdzie sprzętu z boku i nie umknie detektorowi.

Odstraszacz na koty opinie 2024

Świetne opinie oraz pochlebne komentarze to jeden z istotniejszych elementów, szczególnie w przypadku odstraszaczy. Bardzo często urządzenia te mają mieszaną skuteczność z uwagi na to, że trudno przez Internet, czy też i stacjonarnie, określić jakość, z jaką odpędzają nieproszonych przybyszów.

Oczywiście nieprawidłowe umieszczenie odstraszacza bądź ustawienie niewłaściwego trybu pracy mogą w bardzo mocny sposób wpłynąć na ostateczną skuteczność, a więc i doświadczenie z użytkowania produktu. Dlatego warto mieć na uwadze oceny i ogólne opinie, lecz przede wszystkim kierować się informacjami, które sami zbierzemy.

ODSTRASZACZ zwierząt KOTÓW PSÓW PTAKÓW DZIKÓW 7w1

odstraszacz na koty opinie

Skuteczny odstraszacz na koty w ogrodzie- podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą w dzisiejszym rankingu i bez wątpienia jedną z najciekawszych opcji dostępnych na rynku jest ODSTRASZACZ zwierząt PTAKÓW KOTÓW PSÓW DZIKÓW +LOK. Produkt ten charakteryzuje się przede wszystkim świetnymi parametrami, szeroką detekcją, a także bardzo dużą powierzchnią działania. To wszystko w dosyć przystępnym zakresie cenowym.

Warto oczywiście pamiętać o tym, że na rynku jest o wiele więcej ciekawych gadżetów niż numer jeden z rankingu czy też dla niego alternatywy. Warto też pamiętać o tym, że poradnik zakupowy zawiera szereg bardzo ciekawych informacji, które to będą kluczowe w przypadku wyboru urządzenia na własną rękę.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Odstraszacz kotów
Average rating:  
 4 reviews
 by Rocky

Sami zastanawiamy się nad tym czy są jakieś sposoby na pozbycie się kotów z naszej działki. I podobno taki odstraszacz dość skuteczny jest. A że powstał ten ranking to przynajmniej wiemy jaki odstraszacz warto kupić i dlaczego.

 by Łukasz

No właśnie. Te niechciane koty bywają dość uciążliwe na naszej działce. Dlatego też zastanawiamy się nad jakimś środkiem odstraszającym te koty. I tak znalazłam taki ranking i mam nadzieję, że teraz znajdę najlepszy taki środek.

 by dragon

U nas na działce jest wokół mnóstwo kotów i sami wiecie jak podwórko wygląda. Więc może faktycznie zakup takiego odstraszacza będzie bardzo dobry? Tylko jaki będzie odpowiedni i skuteczny? Tego między innymi można dowiedzieć się poprzez zapoznanie się z takim rankingiem jak ten.

 by seniorka

Nie lubię jak koty łażą mi po ogrodzie. Dlatego też zastanawiam się nad kupnem takiego odstraszacza kotów.  I tak dowiedziałam się o tym rankingu, który nie powiem bardzo pomocny może okazać się.