Problem z psim siusianiem w domu i ogrodzie. Co robić?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ale jego siusiu w niepożądanych miejscach już takie przyjazne nie jest. Posikiwanie w domu jest bardzo uciążliwe. Wiąże się z plamami i trudnym do wywabienia zapachem. Zdarza się przede wszystkim przy nauce czystości w przypadku szczeniaka, czasem u psich seniorów, którzy mają problemy z pęcherzem. Równie nieprzyjemne jest załatwianie się psa na podwórku, jeśli wybiera nasze ukochane rośliny, które moczu nie lubią. Co robić?

Rozwiązaniem takich problemów mogą być odstraszacze na psy. Rozwiązania są różne, ale dzisiaj zajmiemy się głównie sprayami i granulatem. Przygotowaliśmy ranking czterech produktów, które obiecują zażegnanie problemu z zasikaną kanapą lub zwiędłymi tujami w ogrodzie. W pierwszej części zrecenzujemy każdy z nich. Później powiemy więcej na temat metod odstraszania psów, ale także tego, jak sobie radzić z nauką czystości. Na końcu wybierzemy zwycięzcę rankingu 2024.

Ranking środków odstraszających psy od sikania w 2024 roku

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

SUPER BENO AKYSZEK

9.9

Tanie


Dr Seidel Repelex

9.7

Drogie


BENEK AKYSZEK spray

9.6

Drogie

Benek Akyszek Granulat

9.3

Tanie


Najlepsze środki odstraszające pieski od sikania poniżej

1. Dr Seidel Repelex Spray – odstraszacz psów i kotów

środki odstraszające psy

Pierwszy środek odstraszający psy pochodzi od firmy Dr Seidel. Ma formę sprayu. Według producenta pomaga w oduczaniu psa zanieczyszczania i niszczenia powierzchni oraz przedmiotów. Kompozycja zapachowa zawarta w produkcie ma być wyjątkowo nieprzyjemna dla zwierząt. Ludziom nie powinna przeszkadzać ponieważ Dr Seidel Repelex Spray pachnie cytrynowo.

Odstraszacza można używać tylko w pomieszczeniach. Przed aplikacją miejsce należy wyczyścić z ewentualnych zabrudzeń i wysuszyć. Powierzchnię trzeba spryskiwać co najmniej co 14 godzin, do czasu aż piesek zapamięta, że to miejsce nie jest dla niego atrakcyjne. Środek działa szkodliwie na organizmy wodne i należy uważać, aby nie przedostał się do środowiska.

To najdroższy produkt w naszym rankingu. Mimo to cieszy się największą popularnością i ma najwięcej bardzo dobrych i dobrych opinii. Niestety znaleźć można także dużo uwag krytycznych co do skuteczności preparatu.

Najważniejsze cechy:

 • wysoka popularność,
 • dobra skuteczność,
 • konieczność aplikacji co 14 godzin,
 • wysoka cena.

2. Spray Akyszek firmy Super Benek

środek odstraszający psy od sikania opinie

Spray Akyszek firmy Super Benek ma działać podobnie jak opisany powyżej produkt. Tutaj jednak producent nie wspomina nic o tym jaki ma rzeczywiście zapach. Ten produkt można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Przed użyciem powierzchnię również trzeba oczyścić. Nie ma konkretnych zaleceń co do częstości aplikacji. Preparat jest bardzo tani, mimo to niewiele osób go kupuje. Część kupujących jest zadowolona z jego działania, część niestety nie. Opinie są więc mocno podzielone.

Najważniejsze cechy:

 • można używać w pomieszczeniach i na zewnątrz,
 • niska popularność,
 • podzielone opinie co do skuteczności,
 • niska cena.

3. Super Benek Stop pies strong w sprayu

preparat odstraszający psy od sikania

Super Benek Stop pies strong to w zasadzie produkt podobny do poprzedniego, ale w mocniejszej wersji. Producent określa go mianem nowej generacji. Stężenie substancji zapachowych jest w nim dużo wyższe. Przed użyciem należy również wyczyścić miejsce z zabrudzeń.

W przypadku tego sprayu czytamy dość obszerną instrukcję dotyczącą środków ostrożności przy stosowaniu. Należy bardzo uważać na dłonie i oczy, podobnie jak na dotarcie substancji do jedzenia czy wody. Uwaga: trzeba również unikać wdychania oparów przy aplikacji!

Stop pies strong ma niską cenę i umiarkowaną popularność. Mimo to ten środek odstraszający psy od sikania opinie ma w większości dobre. Dużo osób przyznaje, że działa bez zarzutu. Znaleźć można jednak także negatywne oceny.

Najważniejsze cechy:

 • można używać w pomieszczeniach i na zewnątrz,
 • raczej dobre oceny,
 • niska cena,
 • wymaga ostrożności przy aplikacji.

4. Super Benek Akyszek granulat odstraszający psy

środek odstraszający psy od sikania cena

Ten preparat odstraszający psy od sikania został opracowany z myślą o stosowaniu na zewnątrz. Chodzi tutaj głównie o trawnik, rabatki kwiatowe czy otoczenie krzewów i drzew. Po raz kolejny mamy do czynienia z firmą Super Benek. Tym razem produkt ma formę granulatu, który rozsypuje się na podłożu. Granulki uwalniają zapach stopniowo. W odpowiednich warunkach atmosferycznych będą działać do 20 dni. Jeżeli pada deszcz, czas oddziaływania skraca się do 7 dni.

Granulat odstraszający psy jest mało popularny, ale bardzo tani. Fakt, że nadaje się tylko na zewnątrz, sprawia, że jest mało uniwersalny. Nie wiadomo też czy bezpośredni kontakt z granulkami może być szkodliwy. Opinie są w większości dobre.

Najważniejsze cechy:

 • do użytku tylko pod rośliny i na trawnik,
 • bardzo niska cena,,
 • niska popularność,
 • dość dobre opinie.

Sposoby na odstraszanie psa od siusiania

Zapach psiego moczu na podłodze czy kanapie to nic przyjemnego. W dodatku posikiwanie psa w domu będzie powodowało trudne do usunięcia plamy. Najgorsze jest to, że miejsce, w którym jest już psi zapach, będzie przez niego wybierane znacznie częściej. Podobnie jest z ogrodem, ale tutaj problemy są inne. Psia uryna ma szkodliwe działanie nie tylko na trawnik, który po prostu żółknie. Cierpią także krzewy i kwiaty. Typowym widokiem na podwórkach, na których bywa pies, są pożółkłe i uschnięte tuje, które wyjątkowo nie lubią być obsikiwane. Po za tym, kto by chciał wylegiwać się na kocu obok psiej toalety? Sposobów na uniknięcie takich problemów jest na szczęście sporo.

Naturalne triki na mniejszy kaliber

Dopóki problem z siusianiem nie jest ogromny i powierzchnie nie nabrały mocnej woni, można sobie poradzić naturalnymi sposobami. Pierwszy z nich to cytrusy. Każdy psiarz wie, że jego pupil trzyma się z daleka od cytryn i pomarańczy. Można więc nanieść na newralgiczne miejsca sok z tych owoców, lub pozostawić tam ich skórki. To drugie sprawdzi się też w ogrodzie, ale na krótką metę. Skórki będą się bowiem rozkładać.

W ogrodzie bardziej może się przydać zasadzenie dodatkowych roślin. Chodzi tutaj o takie, które nie będą lubiane przez psa. Nie polecamy oczywiście kolczastych krzewów, które mogą mu zrobić krzywdę. Warto wybrać coleus, czyli pokrzywkę. Jest to roślina ozdobna, która ze względu na zapach jest przez psy omijana szerokim łukiem. Sprawdzić mogą się także berberysy lub wrzosy.

środek odstraszający psy

Przeciw obcym zwierzętom

Ta metoda nie powinna być stosowana przeciwko naszemu psu, bo może być dla niego dość nieprzyjemna. Ale powinna skutecznie pomóc, gdy na naszej posesji pojawiają się obce psy, koty czy bardziej dzikie zwierzęta. Mowa o odstraszaczach ultradźwiękowych. Emitują one fale dźwiękowe o częstotliwości nie słyszalnej dla człowieka, ale wyjątkowo przykrej dla zwierząt. Mogą znacznie zniechęcić niechcianych gości.

Trwałe rozwiązanie, czyli spray lub granulki

W zasadzie jedynym pewnym sposobem na zniechęcenie psa do sikania w danym miejscu są środki chemiczne. U szczeniaka najważniejsza będzie zawsze mądra nauka czystości. Ale kiedy idzie opornie, a dom już swoje wycierpiał, trzeba działać. Spraye i granulki bazują na zapachu odstraszającym psa. Może być to zapach cytrusów, lub inna kompozycja olejków eterycznych. Trzeba pamiętać, że używanie tego typu środków wymaga ostrożności. Niektóre nie nadaję się do stosowania na trawniku czy na rośliny, bo będą je uszkadzać. Zawsze ważne jest dokładne przeczytanie instrukcji na opakowaniu.

Nauka czystości

Brzmi to całkiem przyjemnie. W rzeczywistości takie przyjemne nie jest, a do tego wymaga od właściciela dużej konsekwencji i sporo pracy. Ale spokojnie – tylko przez pierwsze tygodnie. Każdy szczeniak w pierwszych dniach w domu będzie siusiał tam, gdzie go akurat zastanie ta potrzeba. Jeżeli chcemy go uczyć siusiania na dworze, musimy wyłapać momenty, w których zdarza mu się to najczęściej. Wymaga to oczywiście zapoznania się ze swoim nowym przyjacielem. Na szczęście szczeniaczki wypróżniają się także w śliśle określonych sytuacjach.

Zazwyczaj dzieje się to tuż po przebudzeniu, co jest łatwe do zrozumienia. Druga sytuacja, która przyspiesza wypróżnianie, to zjedzenie posiłku. W pełnym brzuszku robi się ciasno i co nieco trzeba oddać na zewnątrz. Trzecia opcja, która będzie za pewne najtrudniejsza, to siusianie po zabawie. Cała sztuka polega na tym, żeby z wyprzedzeniem zabrać psa na dwór i udać się z nim w miejsce, w którym chcemy, żeby się załatwiał. Po kilkunastu próbach, czasem po kilku dniach, rzadziej tygodniach, piesek załapie o co chodzi. Musi temu towarzyszyć oczywiście pochwała ze strony właściciela. Kiedy wydarzy się wpadka, analogicznie występuje nagana. Nigdy nie zbyt surowa, ale zawsze stanowcza.

Można także nauczyć psa załatwiania się na komendę. Tak! Dokładnie tak samo jak „siad” czy „daj łapę” zadziała „zrób siusiu”. Wydaje się okrutne? Wcale nie. Psy są do tego zdolne i nie jest to dla nich krzywdzące, jeżeli zachowamy zdrowy rozsądek. Takie komendy są stosowane m.in. u psów na służbie albo przewodników.

Jest jeszcze jedno wyjście, ale zarezerwowane raczej dla malutkich, kanapowych piesków. Przydatne ewentualnie u psich seniorów, albo tam, gdzie seniorem jest właściciel. Kiedy trudno jest zachować minimum spacerów w ciągu dnia, siusianie w odpowiednim miejscu, można zorganizować w domu. Do tego najlepiej sprawdzają się podkłady, takie jak te stosowane u niemowląt. Mają dobrą chłonność i w zupełności wystarczają. Siusiania na podkład pieska także trzeba nauczyć.

Środki odstraszające psy – ranking 2024

W poniższej tabeli zestawiliśmy ze sobą wszystkie zrecenzowane produkty. Umieszczone komentarze dotyczą najważniejszych cech, czyli miejsca, w którym można używać preparatu, opinii dotyczących skuteczności oraz ceny. W ostatniej kolumnie umieściliśmy dodatkowe uwagi na temat danego środka.

 przeznaczenieopiniecenauwagi
Dr Seidel Repelex Spraytylko w pomieszczeniachbardzo dobredość wysokakonieczna częsta aplikacja
Super Benek Akyszekwewnątrz i na zewnątrz domuśrednieniskaniska skuteczność
Super Benek Stop pies strongwewnątrz i na zewnątrz domudobreniskawymagane środki ostrożności
Super Benek Akyszek granulattylko na zewnątrz na ziemidobrebardzo niskapodczas deszczu działa tylko 7 dni

Zwycięzcą rankingu na środek odstraszający psiaki od siusiania został Super Benek Stop Pies strong w sprayu. Na korzyść tego produktu przemawia przede wszystkim popularność i ilość pozytywnych opinii, w połączeniu z bardzo przystępną ceną. Świetne jest to, że spray może być stosowany zarówno w mieszkaniu, jak i na zewnątrz. Oznacza to, że nie potrzeba kupować dwóch produktów, wystarczy tylko jeden uniwersalny. Producent zwraca uwagę na środki ostrożności, natomiast przy tego typu preparatach za każdym razem warto pamiętać zarówno o ochronie skóry jak i oczu. Oczywiście po każdej aplikacji należy też umyć ręce.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki środek odstraszający psy od sikania wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by pJ

Oh te nasze pupilki, takie kochane a tak bardzo potrafią wszystko zniszczyc. Kupiłliśmy super beno, dzisiaj pierwsze psikanie, zobaczymy.

 by kaśka 14

Kyszek daje rade. Przetestowany i niezawodny. Polecam.

 by uczulona

Co do granulatu to mam pewne wątpliwości zeby pies tego nie zjadł. U nas pies je wszystko co spotka na swojej drodze, wiec musze byc ostrożna.

 by vivien

DR Seidel u nas działa, inne niestety się nie sprawdziły.

 by dorotka 47

Koleżanka z pracy powiedziała mi o czymś takim jak odstraszacz psów. Nie miałam pojęcia, że istnieje a mamy mega proeblem z naszym psem - sika na wszystko co się da. Dobra w takim razie wybiore coś z waszego zestawienia.