Jaka szczoteczka do zębów dla kota jest najlepsza w 2021 – Opinie oraz Ranking

Szczoteczka do zębów dla kota - ranking TOP produktów , które musisz poznaćKot to wyjątkowy przyjaciel, choć charakterny i niezależny, na swój sposób zawsze bliski człowiekowi. Jesteś za niego odpowiedzialni tak, jak za każdego innego członka rodziny, a jego...

Jakie obcinaczki dla psa wybrać w 2021 – Opinie oraz Ranking

Pielęgnacja psich łap na profesjonalnym poziomie - poznaj TOP obcinaczki do pazurów , niezbędne w domowej apteczce Skracanie psich pazurów to dla wielu opiekunów olbrzymi stres, który często sprawia, że szybki zabieg kosmetyczny staje się zarówno dla nich, jak i...

Jaka maszynka do strzyżenia kota w 2021 – Opinie oraz Ranking

Strzyżenie kota to nie lada wyzwanie - poznaj TOP maszynki do pielęgnacji sierści czworonoga i wybierz model, który w mig zapewni mu doskonały wyglądZdrowa i zadbana okrywa włosowa kota pełni ważne funkcje ochronne i termoregulacyjne, dlatego jej prawidłowa...

Jak oduczyć psa ciągnięcia na smyczy – Poradnik

Jak oduczyć psa ciągnięcia na smyczy? Sprawdź jak wygląda nauka i co należy zrobić!Wyprowadzanie psa, który co chwile stara się wybrać własny kierunek spaceru, może być nieprzyjemnym doświadczeniem. Bardzo często musimy siłować się z pupilem, co w przypadku dużych...

Jak dopasować kaganiec dla psa – Poradnik

Jak dobrać odpowiedni kaganiec dla psaWielu właścicieli zastanawia się jak dobrze dobrać kaganiec dla psa. Niestety, informacji na ten temat jest niewiele, dlatego spieszymy z pomocą. Przede wszystkim należy ustalić jaki kaganiec dla psa cię interesuje. Rynek oferuje...

Szczekanie to u psów naturalna rzecz. W ten sposób komunikują się z nami oraz z innymi zwierzętami, sygnalizując niebezpieczeństwo bądź zwracając w ten sposób uwagę na konkretną sytuację. Nic więc dziwnego, że gdy w nocy jest stosunkowy spokój w okolicy, to nawet najmniejsze bodźce mogą sprawić, że nasz pies szczeka w nocy.

Co ciekawe, nie każda rasa psów szczeka tyle samo. Niepokojąca natomiast jest sytuacja, kiedy pies szczeka non stop. Może to świadczyć o problemach behawioralnych, które należy jak najszybciej rozwiązać. Musimy przy tym pamiętać, że nigdy tego się nie robi poprzez karcenie.

Zatem co zrobić gdy pies szczeka w nocy? W dzisiejszym artykule omówimy najpopularniejsze sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. Zanim jednak to zrobimy, warto dowiedzieć się dlaczego pies szczeka bez powodu w nocy.

Zacznijmy od tego dlaczego pies szczeka w nocy

Jeżeli wykluczymy u naszego zwierzaka problemy behawioralne, to możemy być niemalże pewni, że nasze zwierzę nigdy nie szczeka bez powodu.
Musimy zatem uznać, że za pomocą głosu nasz pupil sygnalizuje nam o potrzebach czy problemach, dlatego kluczowe jest aby obserwować w jakich sytuacjach pies szczeka. Bardzo często zdarza się to w przypadku usłyszenia innych psów w okolicy. Co więcej, psy często szczekają także jako odpowiedź na inne szczekanie bądź hałas.

Bardzo wielu właścicieli zapomina, że szczekanie psa, nawet to w nocy, może być spowodowane po prostu znużeniem czy samotnością, jaką pupil odczuwa. Jeśli nie poświęcamy naszemu czworonogowi wystarczająco czasu i nie bawimy się z nim, a dodatkowo zostawiamy go samego na wiele godzin z powodu pracy czy innych zobowiązań, możemy być pewni że nadmierne szczekanie może być tym spowodowane.

Co ciekawe, w wielu przypadkach nocne szczekanie psa może być spowodowane o wiele mniej poważnym problemem. Warto zwrócić uwagę na to czy w życiu naszego psa nie pojawiły się niedawno jakieś duże zmiany. Jeżeli, na przykład, większość noc nasz pupil spędzał na łóżku, a teraz jest wypędzany z pokoju i zsyłany do kojca, to może w ten sposób dawać nam znać, że czuje się odtrącony i takie traktowanie mu się nie podoba.

Oczywiście niepokój spowodowany nowym mieszkaniem także może odgrywać tutaj kluczową rolę. Bardzo często adoptowane psy są bardzo niespokojne, gdyż przez większość swojego życia czy przez ostatni czas były zamknięte w klatce. Dlatego nowy dom może być dla nich dosyć przytłaczający.

Co zrobić, gdy pies szczeka w nocy?

Przede wszystkim należy pamiętać, że uczenie jakichkolwiek zachowań czy przestrzegania zasad należy wpajać psiakowi od najmłodszych lat. Popularne stwierdzenie, że nie nauczymy starego psa nowych sztuczek jest w dużej mierze prawdziwe, szczególnie kiedy mowa tutaj o behawioralnym usposobieniu oraz ukształtowaniu psychiki zwierzęcia.

W przypadku, kiedy pies szczeka na każdy odgłos, warto skonsultować się z behawiorystą, który może pomóc nam w ustaleniu źródła tego problemu. Oczywiście pamiętać należy też o tym, że reagowanie na szczekanie może przynieść kompletnie odwrotne skutki.

Jeśli zaczniemy psa głaskać bądź spróbujemy go uspokoić w jakikolwiek inny sposób, możemy tylko spotęgować późniejsze szczekanie. Według psa, zyskanie uwagi swojego właściciela będzie oznaczać odpowiednie zachowanie.

Pies szczeka w nocy co zrobić? Teraz już wiesz jak zareagować

Należy pamiętać, że wyżej przedstawione sposoby rozwiązania problemu szczekania w nocy nie zawsze może pomóc w naszej sytuacji. Bardzo często mówi się o tym, aby ignorować szczekające zwierzę i zastosować tak zwaną metodę kontrolowanego płaczu. Z uwagi na to, że szczeniaki i noworodki są do siebie podobne pod względem rozwoju mózgu, niekiedy dobrym rozwiązaniem jest pozwolić psu się wyszczekać, gdyż metoda ta pozwoli psu samodzielnie zasypiać i uspokajać się.

Musimy oczywiście pamiętać o tym, że taka taktyka może przynieść negatywne skutki i źle wpłynąć na psychikę szczeniaka, który nie będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. Musimy zatem odpowiednio podejść do tematu i wiedzieć który sposób będzie najskuteczniejszy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak oduczyć psa szczekania w nocy
Average rating:  
 0 reviews