Jaka pasta do zębów dla kota będzie najlepsza w 2021 – Opinie oraz Ranking

Bezpieczna i skuteczna pasta do zębów dla kota - TOP ranking najlepszych produktów, które doceniają eksperci w rokuZ troski o zdrowie i dobre samopoczucie Twojego kota zapewniasz mu właściwą biologicznie, możliwe najbardziej naturalną dietę, pilnujesz, by...

Najlepsza pasta do zębów dla psa w 2021 – Opinie oraz Ranking

Jaka pasta dla psa sprawdzi się w domowej pielęgnacji? Poznaj TOP produkty do mycia zębów dla psa, które docenili eksperci w rokuCzyste zęby i zdrowe dziąsła to istotny wstęp do zapewnienia dobrostanu czworonoga – od utrzymania zdrowia fizycznego, przekładającego...

Jakie zabawki interaktywne dla kota wybrać w 2021 – Opinie oraz Ranking

Zabawki interaktywne dla kota - poradnik Masz w domu młodego, dorastającego zwierzaka i zaczynasz zauważać, że Twój kot się nudzi? Powszechnym stwierdzeniem na ich temat jest to, że zajmują się właściwie same sobą. To jest tylko połowiczna prawda. Owszem - kot sam...

Jakie szelki dla yorka wybrać w 2021 – Opinie oraz Ranking

Dobre szelki dla yorka - jak je znaleźć? Każdy ekspert prawdopodobnie zgodzi się z tym, że w większości przypadków wyprowadzanie psa na szelkach będzie najlepszym rozwiązaniem. Szelki zapewniają lepszą kontrolę na spacerach i odciążają szyję. To bardzo dobre...

Jaka szczoteczka do zębów dla kota jest najlepsza w 2021 – Opinie oraz Ranking

Szczoteczka do zębów dla kota - ranking TOP produktów , które musisz poznaćKot to wyjątkowy przyjaciel, choć charakterny i niezależny, na swój sposób zawsze bliski człowiekowi. Jesteś za niego odpowiedzialni tak, jak za każdego innego członka rodziny, a jego...

Jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie?

Z pozoru rzecz łatwa i oczywista – umieszczasz psa w aucie i jedziesz. Jeżeli należysz do grupy osób, które w taki sposób przewożą pupila, to czas zmienić podejście do sprawy z różnych względów. Głównie liczą się przepisy oraz bezpieczeństwo twoje, psa i innych kierowców. Dowiedz się, jak odpowiedzialnie zaplanować przewożenie psa samochodem.

Na początek przytoczymy, jak to wygląda według prawa. Tak naprawdę nie istnieją żadne konkretne wytyczne dotyczące sposobu, w jaki transportować zwierzęta, jednak w tym wypadku liczą się regulacje związane z przewożeniem ładunku.

Wobec tego pies nie może:

  • utrudniać kierowania pojazdem,
  • ograniczać widoczności kierowcy,
  • przemieszczać się w trakcie jazdy.

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę postanowienia dotyczące praw zwierząt. Przewóz psa w samochodzie powodujący stres lub cierpienie u zwierzęcia jest niezgodny z prawem i za złamanie przepisu grozi kara grzywny albo pozbawienia, lub ograniczenia wolności.

Pod żadnym pozorem nie wkładaj pupila na tylne siedzenie bez zabezpieczenia. Podczas ostrego hamowania zwierzę może polecieć na przednią szybę! Innym zagrożeniem wynikającym z takiego transportu jest nadmierne przemieszczanie się psa, który może chodzić po aucie i rozpraszać kierowcę.
Niektórzy sadzają czworonoga w nogach pasażera siedzącego z przodu. Lepsza opcja, lecz nadal nie doskonała. W razie uderzenia samochód wyrzuca poduszki powietrzne dostosowane do poziomu człowieka. Pies znajdujący się niżej może zostać poważnie okaleczony podczas wypadku!

Pamiętaj o tym, żeby w czasie każdego postoju i odejścia od auta, zabierać pupila ze sobą. Nie wolno zostawiać zwierząt samych w pojeździe, ponieważ naraża je to na stres, ograniczony dostęp powietrza, a w razie nasłonecznienia, mogą się dosłownie ugotować.

Przewożenie psa w aucie wymaga zastosowania specjalnych środków, o których piszemy w dalszej części artykułu. Istotne natomiast jest to, aby upewnić się, że do naszej dyspozycji jest odpowiednia mata przewozowa lub po prostu mamy wszystkie akcesoria. Sprawdź, jakie rozwiązania zapewnią bezpieczeństwo na drodze.

Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo

Sposób, w jaki powinno przewozić się psa, zależy od rozmiaru pupila. Inaczej wygląda transport małych ras, inaczej dużych. Sklepy z artykułami dla zwierząt oferują wiele praktycznych akcesoriów, dzięki którym podróżowanie jest bezpieczne i komfortowe.

Małe i średnie psy, czyli ważące do 10 kg najlepiej umieścić w wygodnym transporterze. Przenośna buda powinna mieć możliwość przypięcia do siedzenia oraz krótką smycz dla pupila. Gadżet stawiaj na tylnym siedzeniu. Zadbaj o to, aby transporter miał siatkowane okienko – umożliwia to przepływ powietrza i obserwację otoczenia delikwentowi.

Teraz opiszemy, jak przewozić dużego psa w samochodzie. W tym przypadku buda się nie sprawdzi, ponieważ nie zmieści się z tyłu pojazdu. Lepiej zainwestuj w klatkę, którą należy umieścić w bagażniku. Uwaga – dotyczy to tylko pojazdów typu kombi. Nie ma mowy o transporcie psa w sedanie, gdzie nie ma dostępu do powietrza.

Ewentualnie możesz kupić matę do rozłożenia w tylnej części pojazdu i przypiąć psa specjalnymi szelkami oraz smyczą. Materiał jest miękki i posiada coś w rodzaju ścianki, aby odgrodzić zwierzę od kierowcy.

Przewożenie psów w samochodzie powinno być też komfortowe

Nie zapomnij o klimatyzacji w upalne dni. Zadbaj o to, aby chłodny nawiew docierał również do psa. W przypadku długich podróży rób postoje, żeby pupil mógł załatwić potrzeby i napić się wody.

Do transportera włóż koc lub poduszkę oraz ulubioną zabawkę psa. Dzięki temu lepiej zniesie jazdę autem, a następnym razem chętniej wsiądzie do pojazdu. Oczywiście pamiętajmy też o specjalnych wkładkach czy nawet pokrowcach, które można dodatkowo podpiąć pod pasy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Przewożenie psa w samochodzie
Average rating:  
 0 reviews