Dobry drapak dla kota, mini lasery, kółka z myszką, szeleszczące produkty czy jeszcze inne uniwersalne gadżety to nieodzowna część każdego wyposażenia kociarza. Zapewnienie zabawy czy w ogóle zajęcia dla naszego czworonoga jest bardzo istotne, lecz ze względu na różnorodność produktów, ciężko jest wielu osobom znaleźć ten idealny.

Oczywiście trudno określić jakie są najlepsze zabawki dla kota, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę ogromną ilość przedmiotów oraz niesamowite akcesoria, które bardzo często pojawiają się na naszym rynku. Jest jednak sposób, dzięki któremu uda nam się ograniczyć ilość gadżetów i wybrać tylko te kocie zabawki, które rzeczywiście zagwarantują naszym kociakom kupę zabawy.

Najlepsze zabawki dla kota 2024 – podejmij właściwą decyzję przed zakupem! 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KÓŁKO Z MYSZKĄ

9.9

Tania


Hagen Play 3w1

9.8

Średnia

TUNEL i BUDKA

9.7

Średnia

Trixie wieża piłki

9.6

Tania

FroliCat BOLT

9.5

Droga

W zestawieniu 2024 przedstawimy zabawki dla zwierząt różniące się od siebie sposobem działania oraz wyglądem. To, co je jednak łączy, to przede wszystkim bardzo duże zaangażowanie zwierząt podczas zabawy oraz trwałe wykonanie, a także bezpieczeństwo.

Ranking Zabawek dla kota w roku 2024

1. KÓŁKO Z MYSZKĄ I DRAPAKIEM

kocie zabawki ranking

Dobrze zaprojektowany gadżet, który zainteresuje naszego pupila, musi przede wszystkim zaciekawiać wyglądem oraz angażować swoimi atrakcjami. Te właśnie aspekty spełnia kółko z myszką w środku, a także drapakiem. Jest to także budżetowe rozwiązanie charakteryzujące się ciekawymi udogodnieniami.

Przede wszystkim należy tutaj wspomnieć o sporej uniwersalności urządzenia. Zabawka została zaprojektowana tak, aby w otwory zmieściła się każda kocia łapka – niezależnie od rozmiaru. Oznacza to, że z zabawki będą mogły korzystać wszystkie koty domowe.

Bardzo fajnym rozwiązaniem, jakie twórcy zastosowali w swoim produkcie, jest zastosowanie antypoślizgowych podkładek. Oprócz lepszej stabilności, gwarantują one dodatkowo ochronę podłogi. W połączeniu z drapakiem, który znajduje się na górze zabawki, mamy tutaj bardzo ciekawy gadżet.

Bardzo ważnym atrybutem tej zabawki jest fakt, że konstrukcja ma bardzo pozytywny wpływ na naturalny instynkt zwierzęcia. Pozwala ona poprawić ogólny stan zdrowia i kondycję, a także bardzo często służy jako sposób wyszalenia się kota. Dzięki temu, kot będzie spokojniejszy.

Sama waga zabawki jest bardzo niska, a zastosowanie imitacji myszy wewnątrz otworu sprawia, że z zaciekawieniem pupil będzie starał się ją zaatakować. Producenci przygotowali dla nas dwuletnią gwarancję.

Pamiętajmy jednak, że przy tak budżetowej cenie nie możemy oczekiwać najwyższej klasy wykonania. Same materiały także są mocno przeciętne.

Zalety

 • Bardzo ciekawy design;
 • Drapak oraz kółko z myszką oferują sporą uniwersalność;
 • Antypoślizgowe nóżki poprawiają stabilność oraz chronią podłogę przed zarysowaniem;
 • Niska cena;
 • Pobudza instynkt kota.

Wady

 •  Obudowa przeciętnej jakości;
 • Nieco miękki drapak.

2. Zabawka Hagen Play 'n Scratch 3w1

jakie zabawki dla kota

Nieco droższym, aczkolwiek o wiele lepiej wykonanym urządzeniem jest produkt marki Catit. Oferują oni nam tor, w którym znalazła się kulka umieszczona w specjalnym otworze, a także szereg innych dodatków, w tym drapak, kocimiętka, a także masażer.

Zabawka będzie świetnym rozwiązaniem dla każdego kotka, szczególnie tych zainteresowanych bardzo ciekawymi i angażującymi gadżetami. Tor oferuje nam szereg atrakcyjnych rozwiązań, a także bardzo dobrze wymierzone miejsce, w którym znajdziemy kulkę.

Odpowiedniej wielkości otwory pozwalają każdemu kociakowi – nieważne czy mowa o małych kociętach czy wyrośniętych kocurach – włożyć łapkę i pchnąć kulę. To natomiast zachęca zwierzę do kolejnej reakcji i zabawy.

Oprócz tego, Catit Toys to marka oferująca nam kilka innych gadżetów, w tym masażer. Pozwoli on kociakom na wymasowanie głowy, szyi czy całego ciała. W zestawie znajduje się kocimiętka, dzięki której jeszcze bardziej zachęcimy zwierzaka do zabawy.

Inne akcesoria, jakie pojawiają się w oferowanym przedmiocie jest zabawka na sprężynce. Pszczółka w żwawy sposób się odbija, co będzie z pewnością atrakcyjną alternatywą dla kotów niezainteresowanych poprzednimi zabawami.

Miejmy na uwadze, że jest to nieco droższy produkt. Oprócz tego, nie zastosowano tutaj antypoślizgowych spodów, przez co podłoga będzie o wiele bardziej narażona na zniszczenie. Jest to także dosyć droga opcja, lecz wciąż znajduje się w przeciętnym zakresie cenowym.

Zalety

 • Zabawka 3w1;
 • Duże zróżnicowanie;
 • Świetna, wytrzymała konstrukcja;
 • Dostosowany do kotów w każdym wieku i o każdym rozmiarze.

Wady

 • Brak antypoślizgowego spodu;
 • Dosyć drogi.

3. Zabawka dla kota TUNEL + BUDKA szeleszczący ZESTAW

fajne zabawki dla kota

Jeśli nie poszukujemy klasycznych gadżetów, które miałyby na celu zająć nasze zwierzę na dłużej, to kompletnie innym rodzajem zabawki będzie opracowany przez specjalistów tunel z budką, który zagwarantuje nam świetną spiralę dla każdego kociaka.

Produkt ten charakteryzuje się o wiele większym rozmiarem, niż poprzednie produkty. Jest to z jednej strony zaleta, gdyż pozwala kotom na przednią zabawę w dosyć długich tunelach. Jednakże, zajmuje ona sporo miejsca, przez co może nie być to idealne rozwiązanie do mniejszych mieszkań.

Tunel oferuje nam długość 90 centymetrów. Wymiary budki to natomiast 39x40x40 cm. Pamiętać należy także o ty, że spirala jest elastyczna, a dzięki metalowym dodatkom trwała i odporna na uszkodzenia. Co ciekawe, średnica tunelu wynosi 20 cm, a więc bez problemu zmieszczą się tam koty o najróżniejszych rozmiarach.

Co ciekawe, istnieje możliwość zakupu wielu zestawów, dzięki czemu będziemy mogli powiększyć cały komplet i sprawić, że nasz kotek będzie miał dostęp do ogromnego kompleksu czy nawet dostosować budowlę do wielu zwierząt.

Pamiętajmy jednak, że nie jest to rozwiązanie bez wad. Samo zapinanie jest bardzo kiepskiej jakości – zarówno w przypadku suwaków jak i zapinania na rzepy. Przez zbyt częste odpinanie możemy doprowadzić do szybkiego zużycia materiału.

Zalety

 • Wysokiej jakości produkt polski.
 • Solidne komponenty,
 • Nowoczesny design.

Wady

oba filtry zastosowane przez producenta wymagają częstej wymiany w określonym odstępie czasu.

4. Trixie Wieża z piłkami

kocie zabawki

Nieco tańsza opcja przygotowana została dla kotów, które uwielbiają bawić się kulkami. W przeciwieństwie do konkurencji, mamy tutaj całą wieżę, na której umiejscowiono trzy kulki. Gwarantuje to świetną zabawę, a zróżnicowana kolorystyka rzuca się w oczy i zachęca każdego miłośnika tego typu zabaw.

Catch the Balls to wieża, która wykonana została z plastiku. Na trzech piętrach znajdują się kulki, które koty mogą popychać i w ten sposób angażować się w świetną zabawę. O ile konstrukcja została opracowana tak, że kuleczki same z siebie nie wypadną, tak istnieje możliwość ich wyjęcia i włożenia na jedno piętro, aby jeszcze bardziej urozmaicić zabawę.

Podobnie jak u zwycięzcy rankingu, tak i tutaj zastosowano antypoślizgowe nóżki, które chronią podłogę oraz zapobiegają poruszaniu się zabawki po podłodze. Co ciekawe, Producent TRIXIE gwarantuje nam możliwość dokupienia kolejnych piłek, dzięki czemu jeszcze bardziej urozmaicimy zabawę.

Niestety, nie jest to oferta, w której otrzymamy wiele różnych gadżetów czy akcesoriów. Z tego powodu koty mogą dosyć szybko znudzić się zabawką. Oprócz tego, gwarancja produktu trwa tylko 12 miesięcy. W tak przystępnej cenie jest to jednak bardzo ciekawa i z pewnością warta rozważenia oferta.

Zalety

 • W miarę niska cena;
 • Możliwość zmiany ułożenia kulek;
 • Aż trzy poziomy do zabawy;
 • Antypoślizgowy spód.

Wady

 • Krótki okres ochronny;
 • Brak dodatkowych gadżetów i akcesoriów.

5. INTERAKTYWNY LASER dla kota FroliCat BOLT

zabawki dla zwierząt

Najdroższą zabawką ze wszystkich jest automatyczny laser. Jeżeli ktoś z nas bawił się kiedyś z kociakiem laserem zabawkowym, to wiecie jak atrakcyjna jest to zabawka i jak wiele kotków uwielbia podążać za czerwonym śladem.

FroliCat Bolt to zautomatyzowana wersja lasera, która pozwala na zabawę naszego pupila z interaktywnym laserem, który emitowany jest ze specjalnego urządzenia. Najistotniejszą funkcją jest oczywiście przesuwanie się głowicy, która pozwala zmieniać miejsce naświetlania.

Zabawki dla zwierząt tego typu wymagają baterii, a w tym przypadku są to aż 4 baterie typu AA. Jednakże, oferują one niezwykle dużą frajdę, szczególnie w przypadku ustawienia trybu automatycznego. Ten natomiast automatycznie wyświetla i przesuwa laser po podłodze czy po ścianach, wykorzystując najróżniejsze wzory.

Jeśli jednak chcemy samemu kontrolować laser, to możemy trzymać zabawkę w ręku i samemu wyświetlać wzory. Produkt oferuje nam regulację lasera oraz możliwość zmiany położenia zwierciadła.

Niestety, nie jest to budżetowa opcja, tak więc jeśli pragniemy zakupić tanie kocie zabawki, to nie będzie to idealnym rozwiązaniem. Jest to jednak niezwykle zaawansowana alternatywa.

Zalety

 • Laserowa, interaktywna zabawka;
 • Wiele trybów pracy;
 • Możliwość ustawienia timera, dzięki czemu zabawka po czasie wyłączy się automatycznie;
 • Regulowany laser oraz poziom promieniowania.

Wady

 • Bardzo wysoka cena;
 • Wymaga aż 4 baterii AA.

Jakie zabawki dla kota powinniście wybrać? Zapoznajcie się najpierw z poradnikiem 2024!

Kociaki potrzebują zajęcia. Jeśli im żadnego nie zapewnimy, to same zaczną poszukiwać aktywności, która bardzo często kończy się uszkodzeniem mebli, podrapaniem właścicieli czy po prostu agresywnością. Z tego właśnie powodu kocie zabawki odgrywają tak istotną rolę i żaden właściciel nie powinien o nich zapominać.

Jednakże, jakie zabawki dla kota mogą zagwarantować nam wysoką trwałość wykonania oraz wydajność? Musimy także mieć pewność, że czworonóg zaangażuje się na dłużej niż na kilka minut. Dlatego właśnie istotne jest sprawdzenie poniższych aspektów.

Przede wszystkim czy wybrany przez nas produkt oferuje trwałe wykonanie? Dodatkowo, musimy pamiętać o uniwersalności oraz o bogatym zestawie, który posłuży przez wiele lat. Oprócz tego, kluczowy okaże się także rozmiar zabawki. Gadżety i akcesoria znajdujące się w zestawie, a także dostosowanie zabawki do wieku i rozmiaru pupila będzie kluczowe. Więcej danych znaleźć można też tu: https://wyspapupila.pl/blog/wyprawka-dla-kota-czyli-co-warto-kupic-przed-przybyciem-mruczka.

zabawki dla kota ranking

Trwałość wykonania i bezpieczeństwo

Stabilność oraz pewność, że naszemu kotku nic się nie stanie podczas zabaw to dwie najistotniejsze rzeczy. Dlatego zawsze szukajmy takich produktów, które wykonane zostały z trwałych i odpornych na zadrapania czy ugryzienia materiałów.

Ponadto, musimy pamiętać również o tym, aby zabawki spełniały certyfikaty i normy europejskie, czyli były wykonane z tworzywa sztucznego bezpiecznego dla zwierząt. Dodatkowo warto pamiętać o tym, aby zagwarantować wysoką stabilność, na przykład poprzez zastosowanie antypoślizgowych podstawek, w celu ustabilizowania zabawki, a także ochrony podłogi przed zarysowaniami.

Kółko z myszką i drapakiem

kocie zabawki ranking

Hagen Play'n Scratch 3w1

jakie zabawki dla kota

Funkcjonalność oraz uniwersalność

Gadżety dodawane do zabawek oferowane są w najróżniejszych kształtach i formach. Oprócz tego, ich wykonanie może także być zróżnicowane. Musimy jednak zapamiętać, że funkcjonalność danego przedmiotu musi być na bardzo wysokim poziomie. To zagwarantuje szereg ciekawych zabaw oraz atrakcji, co przełoży się na długie zaangażowanie zwierzęcia podczas zabaw.

Jeśli chodzi o uniwersalność, to pozwala ona na zakup przedmiotu dostosowanego dla każdego kotka – niezależnie czy jest to wielki kocur czy maleńkie kociątko. Chodzi tutaj przede wszystkim o dostosowanie wielkości i stabilności w taki sposób, aby zabezpieczyć produkt oraz upewnić się, że nic się kotu nie stanie podczas użytkowania.

Uniwersalność to również dostęp do wielu gadżetów, jakie mogą pojawić się w zestawie z akcesoriami. Wszystkie te elementy wpływają na przystępność oraz funkcjonalność zabawki.

Opinie o kocich zabawkach 2024

Gdy już dostosujemy zabawki dla zwierząt do rozmiaru kotka oraz wybierzemy idealną zabawkę dla naszego zwierzątka musimy pamiętać o tym, aby przejrzeć opinie oraz uwagi na temat konkretnego gadżetu. Chodzi tutaj o to, aby zapoznać się z komentarzami osób, które wcześniej zakupiły zabawkę.

Opinie innych pozwolą nam ocenić czy produkt rzeczywiście sprawdzi się w przypadku naszego kotka. Pamiętajmy oczywiście o tym, że subiektywne wpisy innych użytkowników nie mogą być najważniejszym źródłem informacji na temat danego przedmiotu. Są to jednak cenne wieści, które mogą rzucić nieco światła na jakość wykonania, stabilność i bezpieczeństwo, a także najczęściej występujące problemy.

Tunel + Budka szeleszczący

fajne zabawki dla kota

Podsumowanie rankingu kocich zabawek 2024

Nawet jeśli zakup zabawki dla kota nie jest dla nas najważniejszy, to i tak powinniśmy umieścić ten przedmiot wysoko na naszej liście priorytetów. Jest to niezwykle potrzebny gadżet, który rozładuje energię kota, pozwoli mu się wyszaleć, a w wielu przypadkach zadba także o prawidłowy rozwój koordynacji oraz refleksu.

Bez wątpienia świetnym przykładem jest zwycięzca rankingu. Bardzo niska cena za KÓŁKO Z MYSZKĄ I DRAPAKIEM oraz oczywiście wysoka jakość wykonania w połączeniu ze stabilnością oraz uniwersalnością pokazuje jak bardzo atrakcyjne jest to rozwiązanie.

Jeśli jednak numer jeden z zestawienia do nas nie przemawia, a pozostałe alternatywy nie są wystarczająco ciekawe, to warto spróbować swoich sił i poszukać na własną rękę jakościowych produktów. Dzięki powyższemu poradnikowi będzie to z pewnością możliwe!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla kota wybrać
Average rating:  
 0 reviews