Twój kot podrapał Ci łóżko albo inny mebel? Drzewka dla kotów z drapakiem to coś, co może okazać się najlepszym rozwiązaniem

Obdrapane przez koty meble czy wyposażenie domowe swoim wyglądem przyprawia gospodarzy domostw o zawrót głowy. Ślady kocich pazurów to efekt zaniedbania opiekuna takiego zwierzęcia i niezapewnienia mu odpowiednich środków do realizacji tej kociej potrzeby.

W naturze każdego kota znajduje się nawyk drapania, robią one to z trzech powodów. Pierwszym z nich, jest potrzeba oznaczenia swojego terenu poprzez pozostawienie na danej powierzchni feromonów spod łapek. Drapanie pomaga także usunąć zużyte i martwe pazurki kotka, a także jest sposobem na rozciągnięcie mięśni i kręgosłupa. Koty, które żyją na zewnątrz, drapią drzewa czy inne miejsca, które są dla nich wygodne. Natomiast koty udomowione załatwiają tę potrzebę na meblach, czy sprzętach domowych.

Ranking Drzewek dla Kotów w 2024 roku

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Drapak agawa sizalowa

9.9

Średnia


Drzewko XXL FunFit

9.8

Średnia


Drzewko drapak Pethaus

9.7

Średnia


Drzewko drapak Ani-Life

9.6

Drogi

Drapak Royal Petsky

9.5

Tani

Z myślą o domowych kotach, powstały drzewka – drapaki, które gwarantują im nie tylko możliwość drapania, ale również zabawy czy wypoczynku. Poniżej można znaleźć ranking wybranych przez nas produktów oraz krótki poradnik, dzięki któremu będzie można dowiedzieć się, jakie drzewko dla kota wybrać. Podczas wyboru kierowaliśmy się wyglądem drapaków oraz ich rozmiarem, a także zawartością zestawu, ceną oraz stabilnością.

1. Drapak drzewko dla kota wykonane z agawy sizalowej

jaki drapak dla kota

Pięciopoziomowe, wysokie na dziewięćdziesiąt centymetrów „drzewko” dla kota, to idealny pomysł na sprawienie mu frajdy. Jego budowa nie jest zbyt obszerna, dzięki czemu użytkownicy większości mieszkań mogą sobie swobodnie pozwolić na posiadanie tego modelu. Drapak został wykonany w kolorystyce czarno – beżowej, co wpisuje się dość neutralnie w każdy domowy wystrój.

Każde piętro cechuje się innymi możliwościami spędzania czasu dla Twojego kota. Na samym dole znajduje się schronienie w postaci budki z dużym wejściem, gdzie kot może się schować. Nad nią, na wyższym poziomie, znajduje się dach budki, który jednocześnie jest podestem, wyposażonym w dwa słupki do drapania.

Wyżej zamontowane zostało miejsce do leżenia w kształcie walca a nad nim dwa kolejne poziomy, z których kot może obserwować wszystko z góry. Dodatkowo, na jednym z nich, została zamontowana zabawka na sznurku – mysz. Drapaki zostały wykonane z agawy – ekologicznego, naturalnego produktu, który nie stwarza żadnego zagrożenia dla kotów w wyniku drapania.

Reszta elementów została obita wygodnym i miękkim futrem. Rekomenduje się sprawdzenie wymiarów produktu przed dokonaniem zamówienia, w celu weryfikacji, czy posiadany kot będzie w stanie się zmieścić i komfortowo korzystać z drzewka. Problematyczna wydaje się jednak stabilność, która w przypadku cięższych kotów nie jest tak zachwycająca.

Zalety:

 • Neutralny wygląd, pasujący do każdego typu wnętrz
 • Optymalne rozmiary
 • Najbardziej konkurencyjna cena

Wady:

 • W zależności od wymiarów kota, może zdarzyć się brak pełnej stabilności

2. Drzewko dla kota FunFit Home&Office

artykuły dla kota

To o wiele bardziej rozbudowana wersja drzewka. Daje kotu zdecydowanie większe możliwości zabawy i wypoczynku. Na wysokość mierzy prawie sto osiemnaście centymetrów, a zbudowane na niej platformy oraz inne udoskonalenia posiadają różne wymiary. Cały produkt zajmuje nieco więcej miejsca, więc trzeba liczyć się z potrzebą zagospodarowania większej przestrzeni na ten model.

Całość zawiera ciekawe artykuły dla kota, takie jak sznurek do drapaka gruby do zabawy. Został on zaczepiony w taki sposób, aby kot mógł za jego pomocą wspinać się na wyższe kondygnacje. Co więcej, na sznur można doczepić dodatkowe zabawki dla kota, co zwiększa jego uniwersalność. Oprócz tego, znajdziemy tutaj również drabinkę. Może to być świetna pomoc la mniejszych kotów podczas wspinaczki. Dzięki niej będą mogły uczyć się wchodzić wyżej.

Oprócz tego, możemy liczyć również na puchatą zabawkę wiszącą. Nie lada gratka dla każdego kota – niezależnie od wieku. Wygodne, wyprofilowane legowisko, na którym każdy kot może spędzać czas w swój ulubiony sposób to ostatnia część wyposażenia.

Ponadto drzewko zostało wyposażone w kilka słupków dobrej jakości służących do drapania obwiązane specjalnym sznurem, trzy platformy obserwacyjne pokryte puszystym obiciem. Całą konstrukcję dopełnia dość duży domek, w którym odnajdą się nawet większe koty.

Produkt został wykonany w taki sposób, aby zapewniać jak największą stabilność, niemniej jednak należy pamiętać, że dużo zależy od wagi kota oraz jego temperamentu i usposobienia. W przypadku żywszych kotów, warto pomyśleć o przymocowaniu zestawu, tak, aby nie był podatny na chwianie.

Wadą tego wyboru będzie niekompletny zestaw montażowy. Choć nie utrudnia to montażu i pozwala przygotować produkt, dodatkowe elementy poprawiłyby stabilność i wpłynęły pozytywnie na bezpieczeństwo.

Zalety:

 • Miłe w dotyku obicie platformy;
 • Stabilność na dobrym poziomie;
 • Dużo miejsca w znajdującej się w zestawie budce.

Wady:

• Brak niektórych elementów montażowych (zaślepki do śrub) – nie utrudnia montażu, jednak lepiej, gdyby były w zestawie.

3. Drzewko dla kotów z drapakiem Pethaus

drzewka dla kotów z drapakiem

Ten model, to prawdziwy gigant o wysokości 130 centymetrów. Proponowany w tym miejscu wariant zapewnia mnóstwo miejsca – zmieszczą się w nim bowiem nawet dwa koty, z uwagi na rozbudowę i mnogość dodatkowych elementów, jakie na nim występują.

Skład zestawu drzewko-drapak

 • Stabilna podstawa, na której utrzymuje się cała konstrukcja, z zamontowanymi trzema słupkami podporowymi. Jeden z nich został owinięty sznurkiem i przeznaczony do drapania dla kota,
 • Drabinka, która jest połączeniem pomiędzy podstawą konstrukcji i drugim piętrem, na którym znajduje się
 • Małe pomieszczenie dla kotka oraz wyższa część słupka-drapaka,
 • Kolejne piętro to większe pomieszczenie oraz średni punkt obserwacyjny,
 • Na samej górze zamontowane zostały dwa punkty obserwacyjne, a jeden z nich jest osadzony na najwyższym odcinku słupka służącego do drapania – dzięki czemu kot może korzystać z niego na każdej kondygnacji.

Jest to dobra propozycja zajmująca sporo miejsca w przestrzeni gospodarstwa domowego. Zapewnia ona jednocześnie przestrzeń nie tylko do zabawy, która zaciekawi każdego kota, ale także miejsce do wypoczynku, nawet dla kilku kotów jednocześnie.

Pamiętajmy natomiast o tym, że duża wysokość oraz całkiem spore wymiary boczne mogą nieco ograniczyć możliwości ustawienia drzewka w pokoju.

Zalety:

 • Egzemplarz, który sprawdzi się w przypadku posiadania więcej niż jednego kota;
 • Wysoki słup służący do drapania;
 • Dobra jakość wykonania.

Wady:

 • Z uwagi na wysokość produktu, trzeba zagospodarować dla niego więcej miejsca.

4. Tanie drapaki dla kota od polskiego producenta Ani-Life

drzewko drapak dla kota

Niewątpliwą zaletą tego produktu, jest jego kompaktowość. Dodatkowo artykuł ten jest możliwy do nabycia w kilku wersjach i wariantach kolorystycznych. Zatem, jeśli ktoś ma życzenie dopasowania tego drzewka pod wystrój swojego wnętrza, to ma taką możliwość. To właśnie ten aspekt z pewnością czyni tę propozycję mocno konkurencyjną – w porównaniu do innych produktów w zestawieniu 2024.

Nabywca ma możliwość wyboru ubarwienia platform, na których siedział będzie jego pupil, oraz koloru domku. Paleta kolorów jest dość obszerna i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest również to, że obszary drzewka, mogą być w zupełnie różnych kolorach.

Budowa drzewka jest bardzo prosta i zawiera w sobie podstawowe wyposażenie. Na najniższej platformie, która jednocześnie jest podstawą dla całej konstrukcji, znajduje się niewielki domek, z otworem w kształcie koła.

Wyżej znajduje się platforma do leżenia oraz zawieszona na wyższym poziomie zabawka na sznurku. Na kolejnym poziomie odnaleźć można ostatnią półkę, która podtrzymywana jest na całej długości przez walec, owinięty sznurkiem, który służy jako drapak.

To drzewko dla kota sprawdzi się u niewymagających właścicieli kotów, którzy cenią prostotę oraz nie mogą pozwolić sobie na zakup drzewka, które zajmowało będzie dużo miejsca.

Zalety:

 • Produkt może występować w ogromnej gamie kolorów;
 • Kompaktowy rozmiar, idealny do niewielkich gospodarstw domowych;
 • Podstawa wyposażona w stopki meblowe – wzmocniona stabilizacja.

Wady:

 • Skromne wyposażenie.

5. Drapak dla kota Royal & Petsky

jakie drzewko dla kota

Zaawansowana konstrukcja, która jest jedną z dwóch najdroższych propozycji w tym zestawieniu. Co idzie za tą ceną? Drapak posiada kilka poziomów, biorąc pod uwagę podstawę i wliczając leżanki, jest ich aż siedem. Dzięki temu kot ma ogromne możliwości wyboru miejsc do wypoczynku oraz wiele kombinacji zabawy.

Wyprofilowane leżanki zapewniają zwierzakowi maksymalny komfort. Ciekawostką jest także to, że każdy ze słupków posiada specjalną owijkę ze sznurka, dzięki czemu wszystkie słupki mogą być przez kota obdrapywane.

Zestaw zawiera także schronienie w postaci dużego domku, drabinkę oraz platformę obserwacyjną. Każdy z tych elementów został wykończony przyjemnym, puszystym obiciem, które także wpływa na komfort kota. Na pewno na korzyść produktu, przemawia jego stabilność, która zawdzięcza się pewnej podstawie, oraz dobrze wyprofilowanej konstrukcji.

Wysokość tego drzewka, to 118 centymetrów, co plasuje je po środku rankingu 2024 – biorąc pod uwagę wymiary. Produkt ten, występuje w kilku wersjach kolorystycznych, co na pewno nie pozostanie niezauważone przez osoby dbające o wystrój swoich wnętrz.

Dzięki dużemu obszarowi użytkowemu tego drzewka, może z niego korzystać więcej niż jeden kot. Pomimo bardzo wysokiej ceny, nie znajdziemy w zestawie żadnej wiszącej zabawki dla czworonoga.

Zalety:

 • Wiele poziomów do zabawy i odpoczynku;
 • Będzie odpowiednie dla większych kotów;
 • Każdy ze słupków jest owinięty specjalnym sznurkiem.

Wady:

 • W tej cenie zestaw mógłby zawierać przynajmniej jedną wiszącą zabawkę dla kota.

Jakie drzewko dla kota będzie najlepsze?

Trudno przewidzieć, czy wybór, który podejmiecie, na pewno spodoba się naszemu pupilowi. Jednak istnieją czynniki, które silnie wpływają na to, że kot zaakceptuje dany produkt lepiej, niż inny. Warto uczyć kota korzystania z zakupionego dla niego drzewka, od samego początku. Pozwoli to w nim wyrabiać nawyk drapania konkretnych rzeczy, zamiast mebli i innych domowych przedmiotów.

Czym natomiast powinniśmy się kierować podczas wyboru? Kluczowym elementem jest oczywiście wielkość kota oraz rozmiar drzewka. Nie powinniśmy zapomnieć o stosunku jakości do ceny, a także ilości gadżetów dodatkowych znajdujących się w zestawie.

Zaawansowana konstrukcja i stabilność, to jeszcze inne punkty, które musimy spełnić. Zagwarantuje to pełną kompatybilność oraz bezpieczeństwo, a także wysokie wykonanie. Dodatkowym elementem będzie aspekt wizualny. Ciekawe informacje znajdziecie także tutaj: https://www.koty.pl/drzewko-dla-kota/.

drapak dla kota

Wielkość kota – dobór odpowiedniego drzewka dla naszego pupila

Jeśli zakup drzewka przypadł na moment, w którym kot już urósł, należy wybrać odpowiedni wielkościowo model dla niego. Jest to ważne, ponieważ jeśli produkt będzie za mały, kot niechętnie będzie z niego korzystał. Istnieje ryzyko, że np. nie zmieści się do budki, która znajduje się w zestawie.

Oprócz tego, może dojść do sytuacji, w której słupki służące do drapania, będą dla niego za małe (nie będzie mógł za ich pomocą się rozciągnąć) i zakup pójdzie na marne. Aby mieć pewność, że drzewko jest wystarczających rozmiarów, warto zainwestować w sporą propozycję, która wyróżni się od konkurencji pod względem wysokości, ale także szerokości.

Polecany ze względu na Wielkość Drzewko Cat-C-07 Royal Petsky

jakie drzewko dla kota

Polecany ze względu na Jakość do wykonania

jaki drapak dla kota

Być może to współczynnik jakość – cena jest tym, który będzie najważniejszy podczas wyboru?

Wielu konsumentów nie ma możliwości nabycia tego typu produktu w najbardziej ekskluzywnym wariancie. Jednocześnie, nie ma pewności, czy produkt ten się przyjmie. W takim wypadku warto poszukać nieco bardziej budżetowej alternatywy, która oprócz charakterystycznej już konkurencyjnej ceną, gwarantuje optymalną i niezbyt skomplikowaną budowę.

Niska cena nie oznacza oczywiście, że nie znajdziemy wystarczająco dużo miejsca dla drapania. Musimy przede wszystkim pamiętać o dobrym stosunku jakości i ilości gadżetów oraz zaawansowania produktu do ceny, a nie o samej cenie.

Różnorodność drapaków dla kota

Mnogość różnego typu gadżetów, dzięki którym żaden kot nie będzie się nudzić – to również ma wpływ na wybór produktu. W szerokiej gamie proponowanych przez nas produktów, znajdują się najróżniejsze warianty drzewek dla kotów. Jeśli Wasz kot należy do tych żwawszych, lubiących urozmaicenie, różne akcesoria zamontowane na drapaku, będą dla niego świetnym rozwiązaniem.

Drabinki zróżnicowane pod względem konstrukcji, wielkości oraz koloru pozwalają kotom wchodzić na kolejne partie ich drzewek w nieco inny sposób. Zamontowane sznury także się do tego przyczyniają. Świetnie, jeśli produkt tego typu posiada zamontowane na sznurkach zabawki (np. w kształcie myszy) – pozwolą one kotu na uruchomienie jego instynktów łowieckich.

Dzięki wygodnym i wyprofilowanym leżankom, kot będzie mógł komfortowo odpoczywać, co z pewnością przełoży się na jego chętniejsze przyzwyczajenie się do nowego nabytku. Spełnienie tego typu aspektów, zapewni wiele drzewek w zestawieniu, lecz warto pamiętać też o tym podczas poszukiwania własnej alternatywy.

Polecany ze względu na różnorodność Drzewko 5 poziomów

artykuły dla kota

Polecany ze względu na uniwersalność Drzewko dla Kota Pethaus

drzewka dla kotów z drapakiem

Posiadasz więcej niż jednego kota, albo wiesz, że niebawem dołączy do Ciebie kolejny?

W naszym rankingu znajdują się także produkty, które świetnie odnajdą się w przypadku posiadania, bądź chęci posiadania więcej niż jednego kota. Jeśli w naszym domostwie żyje więcej niż jeden kot, wcale nie ma potrzeby kupowania dwóch drzewek.

W takim wypadku, wystarczy zakup jednego, ale większego, gwarantującego wystarczającą ilość miejsc drzewka dla kota. Takie rozwiązanie zapewni odpowiednie warunki do rozwoju, zabawy oraz wypoczynku dla kotów, bez konieczności wydawania większej ilości pieniędzy na kolejny egzemplarz.

Wybór pod kątem szerokiej kolorystyki

Jeśli możliwość wybrania konkretnego koloru, w jakim występował będzie drapak jest dla Ciebie ważna, to w tym rankingu również znajdziesz taki produkt. Dzięki mnogości barw oferowanych przez producenta możesz wybrać kolorystykę obicia oraz słupków. W ten sposób bez problemu dopasujesz wygląd drapaka na taki, jaki tylko będzie Ci się podobał.

Co ciekawe, zróżnicowana kolorystyka nie tylko spodoba się nam i będzie pasować do przygotowanej przez nas aranżacji, ale będzie pozytywnie oddziaływać na naszego pupila, który z większym zainteresowaniem zwróci się ku nowemu zakupu.

Polecany ze względu na Kolorystykę Domek Drzewko Dla Kota Ani-Life

drzewko drapak dla kota

Podsumowując ranking drzewek dla kotów

Posiadanie kota domowego, który spędza czas tylko w domu dyktuje posiadanie tego typu produktu. Zalety takiego rozwiązania zostały obszernie przedstawione na samym początku tego rankingu. Jego zwycięzca, a mianowicie DRZEWKO DLA KOTA 90CM, oferuje podstawowe rozwiązania w tym zakresie, oddając kotu odpowiedniej wielkości słupek do drapania, oraz miejsce do snu. To wszystko otrzymać można w bardzo rozsądnej cenie, która jest bardzo mocnym argumentem, przemawiającym za zakupem właśnie tego modelu.

Jeżeli poszukujemy nieco bardziej rozwiniętego zestawu, który charakteryzuje się wysoką złożonością oraz dostępem do wielu gadżetów i zabawek, to warto zapoznać się z alternatywami bądź poszukać swój własny produkt.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie drzewko dla kota wybrać
Average rating:  
 0 reviews