Najlepsza szczotka dla kota na rok 2024 ? Sprawdź zestawienie furminatorów

Wyczesywanie podszerstka to dla wielu właścicieli czworonogów – zarówno psów jak i kotów – jedna z najbardziej znienawidzonych czynności. Przez wiele lat tradycyjne szczotki dla naszych pupili przeciętnie radziły sobie z pozbyciem się nadmiaru sierści, którą w okresach linienia czworonogi gubią.

Jednakże, pewien czas temu pojawiła się niezwykle ciekawa alternatywa, czyli tak zwana szczotka dla kota furminator. Jest to specjalistyczne narzędzie, które w niezwykle efektywny sposób radzi sobie z nadmierną sierścią. Jednakże, które urządzenie będzie odpowiednie? Jak wybrać furminator dla kota krótkowłosego, a jak dla długowłosego?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

FURminator długa sierść

9.9

Średnia


FURminator krótka sierść

9.8

Średnia


SZCZOTKA FURMINATOR 10CM

9.7

Tania

FURminator FURflex

9.6

Droga


W dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy przedstawić najciekawsze produkty na rynku w 2024 roku. Podczas przygotowywania rankingu braliśmy pod uwagę tylko te szczotki dla kota furminatory, które prezentują bardzo dobre wykonanie zarówno pod względem konstrukcji, jak i wykorzystanego materiału. Oprócz tego, mieliśmy na uwadze także szerokość i długość ostrza oraz komfort użytkowania. Opinie furminatora dla kota oraz ceny także odegrały kluczową rolę.

1. FURminator dla Kota do długiej sierści

furminator dla kota cena

Zwycięzca rankingu wyposażony został w klasyczne ostrza, a dodatkowo pochwalić się może bardzo dobrą konstrukcją, głównie ze względu na wysoką jakość wykonania oraz najlepsze materiały użyte do produkcji. Oczywiście nie jest to najtańsza opcja, ale jeśli mamy dużego kota o sierści dłuższej niż 5 cm, to będzie to zdecydowanie najlepsza opcja.

Zwycięzca rankingu charakteryzuje się ostrzem o szerokości 6,7 cm. Jest to zatem standardowy wymiar dla tego typu urządzeń. Co ważniejsze, producenci wykorzystali stal nierdzewną do jego przygotowania. Przekłada się to natomiast na wysoką trwałość oraz pewność, że nie będziemy musieli ostrzyć produktu.

Furminator świetnie radzi sobie z usuwaniem włosów i podszerstek, a wydajność określona została przez badania laboratoryjne na 90%. Co więcej, musimy także pamiętać o tym, że korzystanie z recenzowanego produktu pozwoli na utrzymanie lśniącej, zdrowej sierści, a także ograniczymy problemy związane z wypadaniem włosów.

Problematyczną kwestią w tym przypadku jest dosyć wysoka cena oraz fakt, że urządzenie dostosowane zostało wyłącznie do dużych kotów o sierści dłuższej niż 5 cm.

Zalety

 • Bardzo trwałe wykonanie;
 • Ostrze ze stali nierdzewnej, nie wymaga ostrzenia;
 • Ergonomiczny chwyt;
 • Wysokiej jakości konstrukcja.

Wady

 • Wysoka cena;
 • Wyłącznie dla dużych kotów o długiej sierści.

2. FURminator dla Kota do KRÓTKIEJ sierści

FURminator Kot o KRÓTKIEJ sierści

Alternatywa dla zwycięzcy rankingu przewidziana dla krótkowłosych kotów. Jest to świetnie opracowany produkt, którego główną różnicą jest krótsza długość ostrzy, dzięki czemu mamy bezpieczną i wartą uwagi opcje.

Podobnie jak i zwycięzca rankingu, produkt przewidziany został dla kotów, których waga przekracza 4,5 kg. Bardzo ważne jest natomiast to, że skrócenie długości ostrza pozwoliło przygotować zmyślnie skonstruowany produkt o świetnej wydajności dla kotów o włosiu krótszym niż 5 cm.

Jeśli chodzi o wykonanie, to twórcy pokusili się o bardzo dobrej jakości stal nierdzewną, co przekłada się na trwałość oraz gwarancję, że urządzenie nie zostanie uszkodzone podczas czesania.

Tak jak i zwycięzca rankingu, tak i kolejny produkt w zestawieniu charakteryzuje się szerokością ostrza wynoszącą 6,7 cm. Nie jest to zatem bardzo szeroki furminator, lecz parametr ten dopasowany został do rozmiarów naszych pupilów, dzięki czemu skutecznie i szybko będziemy mogli czesać zwierzę bez jego podrażnienia.

Pamiętajmy natomiast, że jest to dosyć drogie rozwiązanie. W cenie jednak możemy liczyć na świetną konstrukcję wyróżniającą się od konkurencji ergonomicznym uchwytem oraz ponadczasowym designem.

Zalety

 • Przeznaczona do kotów krótkowłosych;
 • Ergonomiczny uchwyt;
 • Bardzo dobre wykonanie – stal nierdzewna;
 • Wysoka wydajność.

Wady

 • Dosyć duża cena;
 • Wyłącznie dla kotów dużych o krótkiej sierści.

3. SZCZOTKA DO SIERŚCI FURMINATOR 10CM

szczotka dla kota furminator

Jeżeli szukamy o wiele szerszego wyboru, który jeszcze bardziej uprzyjemni pracę i zagwarantuje nam najlepszą wydajność spośród wszystkich dostępnych produktów, to warto przemyśleć zakup szczotki – furminatora od kolejnego producenta. Co ciekawe, oprócz zadziwiająco dużej szerokości, gwarantuje świetne wykonanie oraz budżetową cenę!

Urządzenie charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością pracy, a to wszystko dzięki zastosowaniu aż 87 ząbków – każdy ze stali nierdzewnej. Przekłada się to na redukcję w wypadaniu sierści o aż 90%. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że całe ostrze wykonano ze stali, co potwierdza jakość i pewność użytkowania.

Biorąc pod uwagę komfort, to twórcy zastosowali tutaj gumową rękojeść. Nie jest to natomiast najwyższej jakości wykonanie. O ile co nieco poprawi wygodę w użytkowaniu, tak nie jest to tak ergonomiczne i przyjemne w użytkowaniu urządzenie co w przypadku konkurencji. Oprócz tego, rękojeść bardzo szybko może się zacząć wycierać i gumowe pokrycie zostawać na dłoni.

Produkt charakteryzuje się oczywiście bardzo niską ceną, co z pewnością przyciągnie uwagę niejednego użytkownika. Miejmy natomiast na uwadze fakt, że z uwagi na sporą wielkość oraz wagę, jest to nieco niewygodny produkt do używania.

Zalety

 • Bardzo trwałe wykonanie;
 • Ostrze ze stali nierdzewnej, nie wymaga ostrzenia;
 • Ergonomiczny chwyt;
 • Wysokiej jakości konstrukcja.

Wady

 • Wysoka cena;
 • Wyłącznie dla dużych kotów o długiej sierści.

4. FURminator FURflex

najlepsza szczotka dla kota

Ceny furminatora dla kota są przeważnie w miarę przystępne. Jednakże, najnowsza odsłona bardzo znanego i cenionego modelu cechuje się też wysokimi kosztami. Oferuje natomiast świetne wykonanie, najlepszą wydajność, komfortowe korzystanie, a także świetną konstrukcję i co ważniejsze, uniwersalność.

FURflex to produkt, który w całości wykonany został ze stali nierdzewnej. Co więcej, mamy tutaj do czynienia z półokrągłym ostrzem zwanym Comfort Edge. Jest ono wycinane laserowo, dzięki czemu świetnie dostosowano je do ciała naszego kota. Oprócz tego, taka technika konstrukcji gwarantuje bezpieczne sięganie przez warstwę włosa okrywowego. To natomiast pozwala usuwać martwy podszerstek i pozostałe włosy bez problemu.

Co więcej, FURflex to jedyna w dzisiejszym zestawieniu oferta przewidziana dla kotów o każdej długości sierści. Jest to możliwe dzięki zmyślnej, odpowiednio opracowanej konstrukcji. Kluczowy jest również fakt, że rączkę można odpiąć dzięki specjalnemu kliknięciu i wykorzystać w przypadku każdej innej główki z grupy systemów FURflex.

Miejmy natomiast na uwadze, że jest to bardzo drogi sprzęt – o wiele droższy niż wszystkie pozostałe produkty wyżej wymienione. Może to odstraszyć potencjalnych kupujących.

Zalety

 • Bardzo dobre wykonanie;
 • Uniwersalna rączka o komfortowym, ergonomicznym chwycie;
 • Stal nierdzewna;
 • Wysoka wydajność;
 • Ostrze o wysokim poziomie uniwersalności.

Wady

 • Bardzo wysoka cena;

Furminator dla kota krótkowłosego oraz długowłosego, a może uniwersalny? Poradnik zakupowy 2024

Przygotowanie się do przemyślanego zakupu, nawet tak małego akcesoria jak specjalistyczna szczotka dla naszego pupila, jest bardzo ważne. Cena furminatorów dla kota charakteryzuje się sporą rozbieżnością, zatem warto wiedzieć dlaczego konkretny model jest warty ponad trzykrotnie więcej od innych.

Dlatego postanowiliśmy przygotować dla was zestaw najistotniejszych informacji odnośnie zakupów tych produktów, abyście mogli świadomie wybrać najlepszy dla waszych oczekiwań produkt. Musimy zatem pamiętać o tym, aby nasz gadżet charakteryzował się trwałym, solidnym materiałem.

Oprócz tego, bardzo ważne jest, żeby ostrze oferowało odpowiednią szerokość, a także długość. Od tego zależy możliwość wykorzystania furminatora do szczotkowania sierści u kotów krótkowłosych bądź długowłosych. Uniwersalność będzie zatem kluczowa. Nie możemy także zapomnieć o opiniach furminatorów. Więcej informacji znajdziecie również tutaj: https://www.haloursynow.pl/artykuly/furminator-dla-psa-i-dla-kota-jak-dziala,9076.htm

furminator dla kota krótkowłosego

Materiał wykonania ostrza

Furminatory to urządzenia, które mają bardzo częsty kontakt ze zwierzęciem. Niekiedy zmuszeni będziemy do pozbycia się nieco mocniejszego czesania futra w celu pozbycia się kołtunów. Musimy zatem wymagać jak najlepszej trwałości, aby zakupiona szczotka po kilku użyciach nie uległa zniszczeniu.

Najczęstszym materiał wykorzystywanym przez producentów do tworzenia trwałych przedmiotów jest stal nierdzewna. To wybór, który charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Co ciekawe, jest to także nierdzewiejąca alternatywa.

Ogólne wykonanie furminatora

Nawet jeśli producent wykorzysta stal nierdzewną, to wciąż musimy zadbać o to, aby nasz przyszły wybór miał właściwą konstrukcję rączki. Dodatkowo, uniwersalność urządzenia zależna jest od ergonomicznego wykonania oraz możliwości zdjęcia uchwytu w celu wykorzystania go w innym produkcie tej samej marki.

Ogólne wykonanie to także materiał okrycia rączki. Czasami producenci są w stanie oszczędzić na wykonaniu uchwytu, przez co gumowe okrycie pozostaje nam na dłoniach po kilkukrotnym użyciu.

Szerokość oraz długość, a uniwersalność

Kolejnym parametrem wpływającym na wydajność szczotkowania oraz funkcjonalność urządzenia jest szerokość i długość ostrzy. Jeżeli szukamy uniwersalnego furminatora, to przede wszystkim skupmy się na zakupie takiego, którego szerokość wynosi przynajmniej 6-7 cm. Pozwoli to na czesanie większych powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich wymiarów do bezpiecznego czesania zwierzęcia.

Dodatkowo długość ostrzy wpływa na uniwersalność produktu, gdyż koty krótkowłose wymagają płytszego ostrza, aby nie zranić skóry ani nie uszkodzić zdrowego włosia. Uniwersalność polega przede wszystkim na tym, że funkcje dodatkowe oraz konstrukcja pozwala nam wymienić główkę na inną.

Jednakże, oryginalne ostrza w tych najdroższych opcjach są projektowane w specjalistyczny sposób. Dzięki temu, nie ryzykujemy zranienia czworonoga z krótszym włosiem, a pupile z sierścią dłuższą niż 5 centymetrów będą skutecznie oporządzone.

Furminator dla kota opinie oraz ceny

Bardzo ważnym elementem podczas wyboru niemalże każdego sprzętu jest sprawdzenie opinii, na podstawie których będziemy mogli sprecyzować czy model, na którym się skupiliśmy, sprawdzi się i spełni nasze oczekiwania.

Uwagi oraz komentarze innych użytkujących możemy znaleźć na forach tematycznych oraz internetowych sklepach aukcyjnych. Zwróćmy jednak uwagę wyłącznie na te opinie, które zawierają rozwinięte wypowiedzi bazujące na faktach oraz udokumentowanych właściwościach.

Podsumowanie rankingu furminatorów 2024

Produktów dostępnych na rynku jest całkiem sporo. Furminatory to świetna alternatywa dla zwykłych szczotek. Są one bezpieczniejsze i delikatniejsze dla naszych czworonogów, a dodatkowo lepiej sobie radzą z pozbywaniem się sierści. Zwycięzcą rankingu jest bez wątpienia FURminator dla Kota do długiej sierści, który to oferuje świetne wykonanie oraz bardzo dobry design.

Jeśli jednak zastanawiamy się nad innym wyborem bądź chcemy wziąć pod uwagę inne opinie furminatorów, to bardzo ważne jest, aby nie kupować kota w worku. W tym pomoże nam poradnik zakupowy, który zaoferuje nam ogromną ilość informacji oraz parametry techniczne, dzięki czemu nasz ostateczny wybór będzie przemyślany i udany.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki furminator dla kota wybrać
Average rating:  
 0 reviews