Opiekujesz się młodym kotem? Mieszkasz w kilkupiętrowym bloku i masz obawy, że z racji wysokiego piętra, wspinający się mruczek może wypaść z balkonu? A może Twoim problemem są ptaki, które przesiadują na Twoim balkonie, brudząc go odchodami?

Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem połączonym z kompleksowym rankingiem najlepszych siatek na balkon. Dzięki ich instalacji odmienisz swoją przestrzeń, gwarantując mruczkowi bezpieczeństwo, szczególnie podczas nieobecności w domu. Każdy, kto kiedykolwiek opiekował się kotem lub jest fanem tych zwierząt, wie, jakie potrafią być niepokorne. Często samodzielnie przekraczają wyznaczone bariery, przez co są narażone na bezpośrednie niebezpieczeństwo. O ile starsze osobniki mogą sobie poradzić z nadmierną wysokością, kocięta łatwiej tracą równowagę, przez co mogą nawet stracić życie po upadku z któregoś z pięter. To nie prawda, że kot wychodzący na balkon jest bezpieczny. Wręcz przeciwnie jest narażony na wiele czynników, które mogą rozpraszać jego uwagę.

Siatka na balkon dla kota – ranking 2024

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Linarem Siatki Sieci

9.9

Średnia

Siatka Ecopic JACOPIC

9.8

Droga

SIATKA PREMIUM Linarem

9.7

Średnia

Linarem SiatkiSieci 6X3

9.6

Średnia

Jacopic 4x2

9.5

Tania

Skupiając wzrok na ptaku czy innym kocie, mruczek może się boleśnie poślizgnąć. Siatkę na balkon można jednak kupić na wymiar, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania jej do dowolnych wymiarów balkonu. Wiele osób jednak niesłusznie obawia się, że zaczepienie sieci uniemożliwi uprawę ulubionych roślin lub dekoracjami balkonowymi. Siatka jednak została zaprojektowana tak, aby pokrywać całą kubaturę, gospodarując przestrzeń pomiędzy balustradą, a przestrzenią, do której przylega. Z tej przyczyny nawet najbardziej energiczny kot nie upadnie, a jeśli się wywróci, siatka go zatrzyma.

1. SIATKA NA BALKON OKNO DLA KOTA PTAKI GOŁĘBIE KOLOR

jaka siatka na balkon

Oferowaną siatkę można w bardzo prosty sposób dopasować do dowolnego wymiaru. Produkt jest cięty na zamówienie, a tym samym odporny na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV. Oprócz tego, że chroni kota przed upadkiem, uniemożliwia osiedlanie się gołębi na balkonie. Zastosowany przez producenta piaskowy kolor sprawia, że z daleka siatka staje się ledwie widoczna (gramatura 23g/m2 / grubość sznurka ok 1,1mm). Produkt wykonano z mocnego polietylenowego sznurka, który jest lepszym rozwiązaniem od siatek żyłkowych.

Zalety:

– dobrze się naciąga, 
– wytrzymała, 
– łatwa w montażu, 
– rozwiązanie lepsze niż kolce. 

Wady:

– dla niektórych może szpecić balkon ze względu na swój piaskowy kolor,
– nie pasuje do ciemnej elewacji. 

2. GRUBA SIATKA OCHRONNA DLA KOTA NA BALKON OKNO 40MM

siatka balkonowa dla kota

Siatka ma zapobiec upadkowi kota lub małego psa z wyższych pięter w bloku. Poprzez swój ciasny splot jest szczególnie wytrzymała nawet w przypadku sporych rasowych kotów. Siatka także skutecznie zabezpiecza balkon przed inwazją ptaków i ich odchodami. Jest idealnym rozwiązaniem dla mieszkań z balkonem, które znajdują się na wyższych piętrach. Sprawdzi się w przypadku właścicieli mniejszych zwierząt, które swobodnie poruszają się po mieszkaniu. Niejednokrotnie zdarza się, że mały kot traci równowagę, toteż powinien mieć barierę, która uratuje go przed upadkiem. Montaż siatki jest obowiązkowy w przypadku osób, które chcą adoptować młode zwierzę.

Zalety:

– bardzo mocna, żaden kot nie może jej rozerwać, 
– wytrzymała,
– gwarantuje bezpieczeństwo nawet dużym kotom w typie maine coon. 

Wady:

– gęsty splot może nieco zaciemniać taras. 

3. SIATKA PREMIUM DLA KOTA NA BALKON Z DRUTEM 30x30mm 

siatka na balkon dla kota cena

Prezentowana siatka została dodatkowo zabezpieczona cienkim drutem, aby uniemożliwić zwierzęciu przegryzienie jej. Oprócz tego solidny materiał w piaskowym odcieniu nie nasiąka wodą, przez co siatka nie jest obciążona. Producent zabezpieczył ją filtrem UV, przez co tworzywo nie blednie ani nie ciemnieje. Polietylen o podwyższonej gęstości jest bardzo dyskretny. Siatkę można zamontować w sposób bezinwazyjny na zaczepach. To produkt premium, zabezpieczony za pomocą drutu. Dzięki temu przemieszczanie się zwierzaka będzie dużo bezpieczniejsze niż dotychczas. Ma to wpłynąć na tryb życia zwierzęcia i bezpośrednio zagwarantować bezawaryjność.

Zalety:

– nie jest ciężka, więc nie obciąża konstrukcji, 
– dodatkowo zabezpieczona drutem, co podtrzymuje zwierzę i sprawia, że trudniej ją przegryźć zębami. 

Wady:

– największym mankamentem siatki jest jej duża widoczność. 

4. ZESTAW SIATKA NA BALKON DLA KOTA 6X3 BEZ WIERCENIA 

siatka na balkon dla kota

Oferowany zestaw składa się z siatki oraz zestawu ułatwiającego jej montaż. Producent oferuje poliwęglanowe zaczepy. Dzięki pełnej instrukcji można samodzielnie dokonać montażu, bez konieczności zatrudniania ekipy remontowej i wiercenia. Dzięki swoim właściwościom jest odporna na wszelkie uszkodzenia, jeśli chodzi o czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie UV czy opady deszczu. Nie chłonie wody, a więc nie staje się ciężka. Gdyby materiał był inny, absorpcja wody spowodowałaby, że zaczepy będą się uszkadzać, jednak w tym przypadku jest to niemożliwe. Neutralny kolor z pewnością nie zaciemnia balkonu, dlatego dodatkową przestrzenią mogą cieszyć się zarówno ludzie, jak i zwierzęta.

Zalety:

– dzięki kompletnemu zestawowi montaż można wykonać samodzielnie,
– zwiększa bezpieczeństwo kota swobodnie poruszającego się po balkonie,
– siatka nie zaciemnia balkonu, a jednocześnie spełnia swoją najważniejszą funkcję ochronną. 

Wady:

– w przypadku dużych balkonów jeden zestaw jest niewystarczający, konieczne będzie dokupienie kleju. 

5. SIATKA NA BALKON OKNO GOŁĘBIE PTAKI DLA KOTA 4X2 M

siatka na balkon

Oferowana siatka na balkon dla kota sprawi, że mruczek będzie zabezpieczony podczas swoich wycieczek poza obręb barierki. Koty niejednokrotnie spinają się wysoko, a w szczególności młode osobniki narażone są na bolesny upadek. Jednak siatka na balkon sprawi się także w przypadku innych zwierząt, w tym papug czy psów. Bardzo szybki montaż jest możliwy dzięki załączonym akcesoriom takim jak silikonowe zaczepy wytrzymujące ciężar materiału. Co ważne, można swobodnie ciąć ją na mniejsze kawałki, ponieważ wówczas oczka nie rozlatują się. Dzięki temu można dostosować ją do balkonu o dowolnych wymiarach.

Zalety:

– produkt odporny na UV i inne warunki atmosferyczne,
– oczko o rozmiarze 50 mm,
– wykonana z wytrzymałego materiału , do stosowania na zewnątrz,
– estetyczny kolor w odcieniu piaskowym. 

Wady:

– zaczepy należy dokupić oddzielnie.  

Siatka dla kota – ranking 2024

Siatka to idealne zabezpieczenie balkonu dla kota, które sprawdzi się w każdych okolicznościach. Dzięki stosunkowo ciasnemu splotowi, siatka nie zaciemnia balkonu, jednocześnie stanowiąc doskonałą barierę ochronną dla mniejszych zwierząt. Koty to pupile, które podążają własnymi ścieżkami. Często przy tym wchodzą na niebezpieczne miejsca, naruszając krawędzie. Koty potrafią balansować na granicy, jednak w przypadku kociąt jeden zły ruch wystarczy, aby kotek upadł i w najlepszym razie złamał swoje kończyny. Aby zatem zabezpieczyć balkon przed wypadkiem, konieczne jest zamontowanie bariery w postaci siatki, najlepiej w neutralnym piaskowym kolorze.

Po co siatka balkonowa dla kota?

Siatka zatrzyma zwierzę w trakcie wypadku. Wytrzymały polietylen sprawi, że kocięta będą zatrzymane w miejscu. Siatka sprawdza się także w przypadku osób zmagających się z nawałem gołębi. Siatka zabezpiecza balkon, gwarantując bezpieczeństwo kotom oraz psom. Zwierzęta domowe, które przebywają na tarasie lub balkonie, mogą próbować zeskoczyć z niego lub wspinać się po wystających elementach takich jak rynny.

Zainstalowanie siatki jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w bloku. Osoba zajmująca się pupilem nie zawsze jest w stanie kontrolować każdy jego ruch oraz przemieszczanie się. Takie działania mają zabezpieczyć wolną przestrzeń przed możliwymi nieszczęśliwymi wypadkami.

Siatka na balkon dla kota bez wiercenia – jak wybrać?

Istotne jest, aby siatka była dopasowana do elewacji. Im ciemniejsza elewacja, tym ciemniejsza powinna być siatka. W przeciwnym razie osiągnięty zostanie nieestetyczny efekt „zaciemnienia”. Delikatny kremowy lub piaskowy kolor sprawi, że z większej odległości siatka będzie zupełnie niewidoczna dla sąsiadów. Ponadto wybierając jasny model, swobodnie można cieszyć się widokiem z balkonu. Jednak przy wyborze bardzo ważne jest zmierzenie wszystkich koniecznych wymiarów. Zebranie długości jest konieczne do złożenia zamówienia. Producenci wysyłają siatkę uciętą zgodnie z przedstawionym schematem. Na podstawie odmierzonych długości oraz szerokości można w prosty sposób zamówić preferowany wymiar, który następnie zostanie zamontowany na balkonie.

siatka na balkon dla kota bez wiercenia

Zwycięzca rankingu 2024 siatek na balkon dla kota

Zwycięzcą rankingu jest siatka w kolorze piaskowym. Odpowiednio zainstalowany produkt ochroni nie tylko przed upadkiem zwierząt, ale również przed inwazją gołębi. Jest to dużo skuteczniejszy i bardziej humanitarny sposób od kolców. Dzięki niej ptaki przestaną załatwiać swoje potrzeby na balkon, co pozwoli utrzymać go w czystości w każdej porze roku. Na rynki istnieją również produkty premium, zabezpieczone dodatkowymi elementami. Przykładem tego jest siatka z drutem, która uniemożliwia przegryzienie polietylowego materiału przez kocięta. Wbrew pozorom mniejsze kociaki są bardziej wymagające, a więc potrzebują mocniejszej siatki o ciaśniejszym splocie. Cena siatki jest bezpośrednio uzależniona od wymiarów danego balkonu. Warto zwracać uwagę na gęstość oczek, gdyż zbyt duże mogą nie uratować kociaków przed śmiertelnym upadkiem z balustrady.

Siatka dla kota – podsumowanie

Siatka na balkon dla kota powstrzyma małe zwierzęta przed upadkiem. Dzięki temu można będzie zabezpieczyć balkony oraz sprawić, że staną się one bezpieczną przestrzenią nawet dla kociąt. Młode zwierzaki są sprytne, szybkie i bardzo ruchliwe. Chwila nieuwagi i kot może znajdować się w niebezpiecznym miejscu, z którego może spaść. Siatka zlikwiduje takie zagrożenia, utrzymując psotnika w miejscu. Warto zdecydować się na zakup produktu również przez pryzmat zabezpieczenia przestrzeni przed ptactwem. Gołębie w okresie jesiennym i wiosennym są prawdziwą plagą dla posiadaczy balkonów w dużych miastach. Sprzątanie balkonu z odchodów ptaków nie jest proste i wymaga zastosowania silnych substancji chemicznych. W przeciwnym razie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prostym montażu bez konieczności wiercenia, zapoznaj się koniecznie z materiałem wideo. Wskazówki okażą się przydatne w przypadku nieinwazyjnej instalacji w mieszkaniu na wysokości. 

Jeśli szukasz dodatkowych wskazówek odnośnie siatki na balkon, koniecznie przeczytaj wywiad z Damianem z organizacji Koty Nieloty, pt. Siatka na balkon dla kota. Jak wybrać i gdzie kupić? opublikowanym na stronie Krowoderska.pl.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Dobra siatka na balkon dla kota
Average rating:  
 0 reviews