Klatka transportowa dla kota – sprawdź jaką klatkę dla kota wybrać z listy na rok 2024

W celu podróży – czy to pieszo, czy samochodem czy nawet samolotem, należy wyposażyć się w bezpieczny transporter dla kota, który nie tylko zapewni mu bezpieczeństwo, ale także pozwoli na komfortowe i szybkie przenoszenie naszego pupila z miejsca na miejsce. Jest to zatem obowiązkowy zakup dla każdego właściciela, który często wybiera się na zewnątrz ze swoim czworonogiem.

W jaki jednak sposób upewnić się, że dobieramy odpowiedni produkt dla zwierzęcia? Aby dowiedzieć się jaka klatka dla kota okaże się najlepszym rozwiązaniem, należy przede wszystkim zapoznać się z istotnymi parametrami oraz aspektami, które mają zasadniczy wpływ na jakość wykonania oraz na komfort. Aby pomóc wam w wyborze, przygotowaliśmy specjalny poradnik, a także opisaliśmy pięć ciekawych klatek transportowych dla kota.

Ranking najlepszych klatek dla kota w 2024 roku

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

TRANSPORTER KOJEC KLATKA

9.9

Tani

Klatka GULLIVER 1

9.8

Średnia


TRANSPORTER SAVIC

9.7

Średnia


Transporter z wikliny

9.6

Drogi


Transporter FERPLAST JET10

9.5

Średnia


Nasza lista klatek 2024 przygotowana została w oparciu o szereg istotnych informacji, takich jak rodzaj transportera, komfort zarówno zwierzęcia jak i człowieka podczas transportu, a także z uwagi na rozmiar. Nie znajdziemy tutaj tylko dużych klatek dla kota, lecz także i mniejsze opcje oraz specjalne klatki dla kota w domu. Sprawdź już teraz którą opcję wybrać!

1. TRANSPORTER DLA KOTA PSA KOJEC KLATKA RÓŻNE KOLORY

klatka transportowa dla kota

Transporter zaprojektowany z myślą o bezpiecznym przewożeniu kota lub niewielkiego psa posiada 5 solidnych zatrzasków, dzięki czemu zwierzę ma zapewnioną ochronę podczas transportu. Czarno-niebieski transporter został wykonany z odpornego tworzywa sztucznego, co gwarantuje dłuższą trwałość produktu. Dzięki dużym oknom wentylacyjnym oraz kratce posiadającej odpowiednią ilość otworów zwierzę ma dostęp do powietrza w trakcie podróży.

Profesjonalny transporter dla zwierząt w przystępnej cenie o wymiarach 50x30x32 centymetry to idealne rozwiązanie na przewóz kota, psa lub innego niewielkiego zwierzęcia. Produkt został wykonany z grubego, mocnego i nietoksycznego plastiku, co gwarantuje nie tylko długą żywotność, ale także pełnię bezpieczeństwa dla przewożonego zwierzaka.

Zalety

• Trwała i odporna konstrukcja transportera;
• Możliwość wyboru koloru produktu;
• Bardzo niska cena zakupu;

Wady

• Przeciętne wykonanie zatrzasków.

Transporter posiada mocowanie na 5 solidnych zatrzasków, co znacząco wpływa na komfort montażu i demontażu. Dobrej jakości kratka z przodu zapewnia zwierzakowi dopływ powietrza w trakcie transportu.

Produkt występuje w kilku wariantach kolorystycznych, co daje właścicielowi większą swobodę wyboru. Atrakcyjna cena zakupu produktu to z pewnością plus, lecz musimy mieć na uwadze dosyć przeciętne wykonanie, szczególnie zatrzasków.

2. Inną opcją będzie natomiast Klatka transportowa GULLIVER 1

jaka klatka dla kota

Producent Stefanplast stworzył transporter dla kota o rozmiarach optymalnych dla komfortowego przewożenia. Szaro-biały transporter posiada odpowiednio wytrzymałą konstrukcję oraz stosowną liczbę otworów wentylacyjnych, gwarantujących zwierzęciu komfort podczas transportu.

W produkcie można umieścić nie tylko kota, ale również niewielkiego psa czy zwierzę futerkowe, co wpływa na uniwersalny charakter produktu. Transporter Gulliver 1 w kolorze szaro-białym występuje w jednym rozmiarze 48x32x31cm. Fakt ten sprawia, iż produkt idealnie nadaje się do przewozu niewielkich zwierząt w wygodnych warunkach.

Zalety

• Elegancka estetyka;
• Optymalne rozmiary;
• Otwory wentylacyjne;
• Możliwość zawieszenia na ramię.

Wady

• Jedna wersja kolorystyczna transportera;
• Maksymalne obciążenie do 6 kg.

Estetyczny design oraz wykonanie z trwałego tworzywa sztucznego są dodatkowymi atutami produktu. Transporter wytrzymuje obciążenie do 6 kg, co może być problematyczne w przypadku przewozu niektórych zwierząt. Fakt ten rekompensuje jednak zastosowanie odpowiedniej ilości otworów, dzięki czemu zwierzę ma stały dostęp do świeżego powietrza.

Gulliver 1 to transporter posiadający system zatrzaskowy oraz dużą kratkę, co ułatwia znacząco umieszczenie zwierzęcia wewnątrz transportera. Produkt można zawiesić na ramę, a także dokupić opcjonalnie kółka zwiększające mobilność transportera.

Musimy natomiast pamiętać, że nie będziemy mogli zmienić wariantu kolorystycznego. Z uwagi jednak na ciekawą estetykę, warto skorzystać z tej oferty z uwagi na wyżej wspomniane zalety.

3. Duża klatka dla kota o świetnym wykonaniu? Sprawdź TRANSPORTER SAVIC

klatka transportowa dla kota ranking

Transporter dla kota stworzony przez producenta Savic zapewnia zwierzęciu komfortowe warunki podczas podróży. Dość spore wymiary klatki oraz obecność licznych otworów wentylacyjnych w konstrukcji sprawiają, że właściciel może wygodnie przetransportować zwierzę małej i średniej wielkości.

Klatka transportowa w kolorze szaro-białym o uniwersalnym designie nadaje się do transportu kotów, psów, zwierząt futerkowych, a także ptaków egzotycznych. Transporter do samodzielnego złożenia marki Savic to uniwersalny sposób na komfortowy przewóz zwierzęcia. Klatka o wymiarach 55,5 x 38 x 34 cm jest optymalna do przewozu zwierząt różnego rodzaju.

Zalety

• Dobra jakość wykonania transportera;
• Obecność drzwiczek górnych i przednich;
• Duży rozmiar transportera;
• Produkt dla różnego rodzaju zwierząt.

Wady

• Produkt z wyższej półki cenowej;
• Brak opcjonalnego wariantu kolorystycznego.

Dzięki zastosowaniu dobrej jakości nietoksycznego plastiku transporter jest w pełni bezpieczny dla kota, psa czy też fretki. Górna część transportera zawiera szereg otworów wentylacyjnych, dzięki czemu zwierzę ma dostęp do świeżego powietrza podczas transportu.

Solidne metalowe drzwiczki zapewniają dodatkowo bezpieczeństwo podczas podróży. Choć produkt nie jest najtańszy i występuje w jednej wersji kolorystycznej, jest on wygodny w użytkowaniu. Wynika to z faktu obecności otwieranych drzwiczek górnych i przednich, dzięki którym łatwiej jest umieścić zwierzę w transporterze.

4. Transporter z metalowym zamknięciem z naturalnej wikliny to natomiast bardzo fajna klatka dla kota w domu

klatka dla kota ranking

Transporter dla kota wykonany z białej wikliny to wyjątkowo estetyczna propozycja wygodnego przewozu zwierzęcia. Nietypowy produkt zawiera miękką poduszkę zapewniającą zwierzęciu dodatkowy komfort i poczucie bezpieczeństwa. Solidnie wykonane drzwiczki metalowe uniemożliwiają kotu ucieczkę, a obecność rączki na górze transportera wpływa na komfort jego częstego użytkowania.

Wiklinowy transporter dla kota w kolorze białym to ciekawa propozycja od podobnych produktów w wariancie plastikowym. Naturalne tworzywo zapewnia zwierzakowi nie tylko bezpieczeństwo, ale także dobre skojarzenia z produktem.

Zalety

• Transporter z naturalnych materiałów;
• Dodatkowa poduszka w zestawie;
• Solidne drzwiczki metalowe;
• Ciekawa estetyka produktu.

Wady

• Wysoka cena zakupu produktu;
• Brak drzwiczek górnych.

Obecność dodatkowej poduszki wewnątrz transportera gwarantuje kotu wygodę w trakcie transportu. Transporter posiada jedne drzwiczki przednie, wykonane z metalu w kolorze czarnym. Oprócz tego, iż idealnie dopełniają one estetykę produktu gwarantują również zabezpieczenie przed ucieczką pupila.

Wysoka cena zakupu produktu wynika z jego doskonałej jakości oraz solidności wykonania. Obecność jedynie jednej pary drzwiczek rekompensuje wygodny wiklinowy uchwyt, który zapewnia właścicielowi wygodne przemieszczanie się wraz ze zwierzakiem.

Produkt stworzony w Polsce o wymiarach 43x35x39 cm zapewnia optymalne warunki do wygodnego przewozu małego psa i kota. Musimy natomiast pamiętać, że jest to bardzo mała opcja.

5. FERPLAST JET 10 Klatka transportowa dla kota to jeszcze inna, bardzo ciekawa propozycja

klatka dla kota w domu

Model JET 10 jest produktem uniwersalnym w atrakcyjnej cenie, gwarantującym bezpieczny przewóz kota, psa lub innego typu zwierzaka o niewielkich rozmiarach. Prosta konstrukcja posiadająca liczne otwory wentylacyjne zapewnia pupilowi stały dostęp powietrza w trakcie podróży, a wygodny i wytrzymały uchwyt pomaga właścicielowi transport zwierzaka.

Wymiary produktu 47x32x29cm zapewniają odpowiednią ilość miejsca w trakcie transportu. Wygodny transporter marki FERPLAST został wykonany z nietoksycznego plastiku, który jest w pełni bezpieczny, nawet dla zwierząt wrażliwych.

Dzięki prostej konstrukcji, na którą składa się demontowalny dół i góra oraz kratka przednia transporter jest prosty w samodzielnym złożeniu. Producent umożliwia dokonanie wyboru spośród trzech wariantów kolorystycznych, co wpływa na większy komfort klienta.

Zalety

• Wykonany z nietoksycznego plastiku;
• Liczne otwory wentylacyjne;
• Łatwy w montażu i demontażu;
• Atrakcyjna cena zakupu transportera.

Wady

• Plastikowe drzwiczki transportera;
• Obciążenie tylko do 5 kilogramów.

Solidny transporter w atrakcyjnej cenie gwarantuje skuteczność w przypadku obciążenia do 5 kilogramów. Choć produkt posiada drzwiczki plastikowe, są one idealnym uzupełnieniem konstrukcji transportera i zapewniają zwierzęciu bezpieczną podróż.

Estetyczne plastikowe zatrzaski oraz obecność rączki ułatwiają nie tylko umieszczenie pupila w transporterze, ale również sam transport. Niska nośność urządzenia może jednak okazać się zbyt dużą wadą, szczególnie kupując produkt dla dużego zwierzęcia.

Jaki transporter będzie odpowiedni? Kieruj się tymi wskazówkami!

Zakup transportera to nie tylko wybranie odpowiedniego koloru, który pasowałby naszemu zwierzęciu i nam samym. Musimy wziąć przecież pod uwagę szereg istotnych informacji, dzięki czemu wybrany przez nas produkt będzie wygodny, łatwy w transporcie, a także bezpieczny i trwały.

Dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiedzieć sobie na kilka pytań zanim zaczniemy przeglądanie dostępnych ofert. Przede wszystkim – jaki rodzaj transportera najbardziej nas interesuje? Oprócz tego, kluczowa jest oczywiście wielkość urządzenia oraz jego wykonanie.

Mniej istotne, ale wciąż ważne z punktu widzenia kupującego będą opinie innych użytkowników oraz ich zdanie na temat danego produktu, a także warianty kolorystyczne, jakie przygotowali dla nas producenci. Ciekawą dawkę informacje znajdziemy również w poniższym artykule: https://www.zwierzakowo.pl/portal/wybieramy-transporter-dla-kota/

klatka dla kota cena

Rodzaj transportera – klatka, torba czy może plecak?

Do naszej dyspozycji mamy nie tylko standardowe klatki, które charakteryzują się oczywiście surowością, ale też torby oraz plecaki. Pierwszym i bardzo popularnym rozwiązaniem jest klatka, którą polecamy w prawie każdym przypadku. Taką konstrukcję bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Innym rozwiązaniem jest torba, która z powodzeniem znajduje swoich fanów z uwagi na swój niesamowity design, a także dzięki temu, że jest to rozwiązanie nieco bardziej komfortowe niż klatka. Z uwagi jednak na to, że torby są zazwyczaj małe, nie będą one idealną opcją dla większych kocurów.

Plecaki to natomiast najlepsza opcja, jeśli nie zamierzamy oszczędzać. Ogromne plecaki, które pozwalają nam w najbardziej komfortowy sposób przenosić zwierzę, charakteryzuje się także sporą wytrzymałością i możliwością noszenia ciężkich pupilów przez bardzo długi czas. Jest to jednak nieco problematyczne rozwiązanie z uwagi na problemy z czyszczeniem. Klatka to natomiast uniwersalny wybór na niemalże każdą sytuację.

Wielkość, czyli dopasuj produkt do wielkości kota

Gdy już zdecydujemy się na konkretny rodzaj transportu, musimy upewnić się, że nasz kot z powodzeniem zmieści się do transportera. Przy czym nie może być to produkt idealnie pasujący dla kota, lecz nieco większy. W ten sposób zwierzak nie będzie czuł się skrępowany.

Oczywiście musimy pamiętać, że razem z wielkością produktu rosnąć będzie też jego cena. Spowodowane jest to po prostu większą ilością materiałów, jakie należy użyć, do wykonania klatki, torby czy plecaka. Kluczowa jest także nośność, która wskaże czy dany sprzęt poradzi sobie z wagą kota.

Wykonanie – materiał wykonania

Klatki zazwyczaj wykonane są z tworzywa sztucznego, które połączone jest z metalowymi kratkami. Jest to standardowa opcja, która z uwagi na swoją niską cenę oraz stosunkowo niską wagę stała się bardzo popularna wśród właścicieli kotów, psów, a także innych mniejszych zwierząt.

Oczywiście duże zwierzaki wymagają trwalszego rozwiązania, gdyż bardzo często zatrzaski plastikowe lubią się łamać, przez co pomimo możliwego transportu zwierzaka, będziemy musieli uważać aby klatka się nie otworzyła.

Interesującym rozwiązaniem są klatki dla kota w domu, które to wykonane są z naturalnej wikliny, a wewnątrz dodatkowo wyłożone specjalnym, bardzo delikatnym i mięciutkim materiałem. Metalowe zamknięcie w połączeniu z trwałą i delikatna tkaniną gwarantuje nam świetne rozwiązanie. Musimy jednak pamiętać o bardzo wysokiej cenie takiego produktu.

Kolorystyka, czyli jakie warianty mamy do wyboru

Wbrew pozorom możliwość wyboru jednego z wielu wariantów kolorystycznych jest niezwykle istotne – szczególnie z punktu widzenia nas samych. Koty także bardzo często wykazują większe zainteresowanie szczególnym ubarwieniem oraz kształtem.

Jeśli zatem wybieramy transport, to warto przemyśleć jakiego on będzie koloru. Dobranie transportera w tym samym kolorze, co, na przykład, obroża bądź smycz, zdecydowanie poprawi atrakcyjność, a jeśli kolor będzie odpowiadał także kotu, to łatwiej będzie nam go do tej klatki wprowadzić.

Klatka dla kota cena oraz opinie 2024

Szczególnie istotna wydaje się kwestia ceny. Klatki dla kota mogą kosztować całkiem sporo. Ma na to wpływ przede wszystkim wykonanie oraz wielkość klatki, lecz także i renoma producenta. Jeśli jednak nie zależy nam na popularnej nazwie, to można znaleźć bardzo budżetowe rozwiązania, które cieszą się sporą popularnością.

Jeśli połączymy niską cenę z bardzo dobrymi opiniami, to możemy rzeczywiście wybrać idealną klatkę transportową dla naszego kota. Musimy jednak przy tym pamiętać, że subiektywne uwagi na temat danego urządzenia mogą okazać się mylne, szczególnie jeśli nie jesteśmy przygotowani na kompromis. Dlatego istotne jest sprawdzenie wszystkich zalet i wad przed zakupem.

Podsumowanie rankingu klatek dla kotów 2024

Zwycięzca rankingu i jedna z najlepszych opcji dostępna na rynku w 2024 roku to bez wątpienia TRANSPORTER DLA KOTA. Jest to świetne rozwiązanie z uwagi na swoją niską cenę, trwałe wykonanie, sporą nośność, a także odpowiednią wielkość. Spory wybór kolorystyczny to oczywiście bardzo dobry dodatek.

Jeśli jednak planujemy zakup nieco mniejszego bądź większego sprzętu czy po prostu pragniemy wyposażyć się w torbę czy plecak, to warto wiedzieć co dokładnie wpłynie na ostateczną jakość produktu. Dlatego sprawdź wskazówki zawarte w powyższym poradniku przed zakupem.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Forma Pupila
Average rating:  
 0 reviews