Wybór właściwego drapaka dla naszego pupila jest niezwykle istotny. Przede wszystkim pozwala nam to zaspakajać ich naturalne potrzeby, jakimi jest właśnie drapanie. Zazwyczaj koty wykorzystują naturalne przedmioty typu drzewa, płoty. Jeśli jednak nie zapewnimy im odpowiedniego rozwiązania, to będą one zaspokajały swoje potrzeby na naszych meblach.

Niestety, istnieje wiele różnych modeli na rynku w 2024 roku. Możemy przecież wybrać duży drapak dla kota, a także zdecydować się na nieco mniejszy. Jak zatem wybrać ten najlepszy? W tym celu przygotowaliśmy dzisiejsze zestawienie. Ma ono przedstawić najistotniejsze informacje, na które musimy zwrócić szczególną uwagę.

Jak wybrać najlepszy drapak dla kota? Ranking najciekawszych produktów na rok 2024

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

DRAPAK WELLE

9.9

Tani

Drapak narożny TRIXIE

9.8

Średnia


Deska Half Moon

9.7

Tani

Domek kartonowy XL

9.6

Średnia


Drapak Royal Petsky

9.5

Drogi


Aby nieco zawęzić listę potencjalnych produktów, skupiliśmy naszą uwagę wyłącznie na tych drapakach, które charakteryzują się wysoką stabilnością. oraz dobrym rozmiarem. prócz tego, kluczowe okazały się materiały, z jakich wykonano drapak, a także czy zastosowano jakieś dodatki czy funkcje. Sprawdź już teraz jaki drapak dla kota okazał się najlepszy!

Ranking najlepszych drapaków dla kota w 2024 roku

1. DRAPAK WELLE

tani drapak

Bez najmniejszego wątpienia oferta firmy WELLE spodoba się każdemu czworonogowi. Jest to świetnie zaprojektowany drapak, którego duża mata oraz wysoka wytrzymałość w połączeniu z dodatkowym Catnipem w zestawie pozwoli na bardzo skuteczne zachęcenie kota do zabawy oraz korzystania z drapaka.

Mata oferuje nam spory rozmiar, a mianowicie 49 cm długości, 20 cm szerokości oraz 7,5 cm wysokości. Podczas wyboru drapaka spore rozwiązanie jest istotne, gdyż pozwoli to naszemu kociakowi na jednoczesne rozciąganie się.

Produkt wykonany został z tekstury, która nie jest w żaden sposób szkodliwa dla zwierzęcia. Oprócz tego, produkt jest przyjazny środowisku i oferuje ekologiczną, bezproblemową utylizację. W celu poprawienia designu, zastosowano nadruk, który widnieje po obu stronach.

Ważnym dodatkiem jest saszetka z Catnip, czyli z kocimiętką. Jest to dodatkowy sposób na zachęcenie ulubieńca, aby to właśnie na tym produkcie pielęgnował pazurki oraz leniuchował. Niestety, bardzo niska waga oraz brak odpowiedniego zabezpieczenia sprawia, że jest to nieco mało stabilne rozwiązanie.

Zalety

• Niska cena;
• Catnip w zestawie;
• Duża powierzchnia do drapania;
• Dwustronna – umożliwia długotrwałe używanie.

Wady

• Przeciętna stabilność.

2. TRIXIE Drapak Narożny Dla Kota

Drapak Narożny Dla Kota

Kolejnym rozwiązaniem jest produkt makri TRIXIE, który dzięki zmyślnej konstrukcji nie ma problemu przeciętnej stabilności. Jest to co prawda dosyć kosztowne rozwiązanie o mniejszej powierzchni, lecz w zestawie możemy liczyć na kocimiętkę, a także na bardzo trwałe wykonanie.

Produkt różni się designem od poprzednio opisanego drapaka, Jest to gadżet, który mocujemy na ścianie, a dzięki wytrzymałym i mocnym zapięciom, drapak narożny nie spadnie ani nie zsunie się ze ściany.

Kluczowe jest także wykonanie. W przeciwieństwie do przeciętnego, papiero-podobnego wykonania zwycięzcy rankingu, w modelu TX-43435 mamy do dyspozycji o wiele trwalszy sizal. Do produkcji wykonano bowiem włókno Agawy.

Oprócz tego, warto wspomnieć o brzegu oraz o tyle drapaka, które obszyte zostały miękkim i przyjemnym w dotyku futerkiem z poliestru. Nie jest to co prawda tak wytrzymała opcja jak włókno Agawy, lecz ma to na celu ochronę ściany oraz zapewnienie miłego w dotyku materiału na brzegach.

Produkt jest standardowo skropiony kocimiętką, co także dodatkowo zachęci kotka do skorzystania z produktu. Musimy natomiast pamiętać, że pomimo wielogodzinnej zabawy, drapak nie pozwoli naszemu kociakowi na tak skuteczne rozciąganie czy nawet leniuchowanie na drapaku i, przy okazji, w kocimiętce.

Zalety

• Wysoka stabilność;
• Bardzo trwałe wykonanie;
• Ciekawy i nowoczesny design;
• Miłe w dotyku dodatkowe obszycie;
• Drapak skropiony kocimiętką.

Wady

• Dosyć wysoka cena;
• Nieco ograniczająca zabawy konstrukcja.

3. Deska do drapania Kerbl Half Moon

duży drapak dla kota

Budżetowym rozwiązaniem o wysokiej stabilności będzie natomiast zaokrąglona deska do drapania, jaką przygotowała dla nas marka Kerbl Half Moon. Jest to produkt o bardzo nowoczesnym wykonaniu, który dodatkowo charakteryzuje się bardzo miłym w dotyku obiciem oraz trwałą konstrukcją.

Zacznijmy natomiast od wady, która może z góry przekreślić to rozwiązanie. Deska do drapania nie jest największa, gdyż jej długość to 26 cm, wysokość 11 cm, a szerokość 22 cm.

Jednakże, oferta ma sporo zalet. Jedną z nich jest bardzo miły plusz, który wykorzystany został do obicia brzegów deski, a także spodu. Oprócz tego, produkt wyposażony jest w pluszową piłeczkę, która zachęca pupilów do zabawy.

Sama konstrukcja jest bardzo wytrzymała, gdyż wewnątrz zastosowano płytę MDF. Chroni to przed odkształcaniem się urządzenia, a także poprawia stabilność. Jednakże, sam design ma na to bardzo istotny wpływ.

Jest to jednak nieco małe rozwiązanie, co niestety nie będzie właściwym wyborem dla dużych kocurów oraz dla osób, które pragną kupić matę z większą użytecznością.

Zalety

• Niska cena;
• Wysoka stabilność;
• Trwała konstrukcja;
• Dodatkowa pluszowa zabawka.

Wady

• Brak kocimiętki w zestawie;
• Dosyć mała powierzchnia do drapania.

4. DRAPAK WELLE

jaki drapak dla kota

Jeżeli zastanawiamy się nad nietuzinkowym rozwiązaniem, które dodatkowo będzie bardzo duże i zaoferuje nam wysoką funkcjonalność, to warto sprawdzić domek kartonowy, który wyłożony został wewnątrz matą do drapania. Jest to spora opcja, która, co ciekawe, jest bardzo tania!

Konstrukcja nie należy może do najwytrzymalszych, gdyż dom jest kartonowy. Jednakże, wprowadzenie takiego designu gwarantuje nieco prywatności, a także zachęca kotka do sprawdzenia nowego zakupu oraz zapoznania się ze wszystkimi akcesoriami.

Domek ten jest wielkości XL, co jest z pewnością sporą zaletą. Sama mata do drapania oferuje nam aż 56 cm długości. Co prawda szerokość jest nieco mniejsza, bo wynosi 17 cm, lecz powierzchnia do leżenia jest bardzo duza.

Domek przygotowany został w taki sposób, aby oferował wejście z dwóch stron. Jest to zatem rozwiązanie przygotowane z myślą o większych pupilach. Bardzo ważne jest, że montaż też jest bardzo prosty, a w zestawie znajdziemy dodatkową kocimiętkę Catnip do uatrakcyjnienia zakupu.

Pamiętajmy natomiast, że jest to kartonowy domek, a jego mocowania mogą okazać się za słabe dla przebojowego kota. W tej cenie jest to jednak jedna z najciekawszych ofert na rynku w roku 2024.

Zalety

• Duża powierzchnia do drapania oraz do leżenia;
• Bardzo ciekawy, uroczy design;
• Niska cena; • Kocimiętka w zestawie;
• Domek XL przystosowany do dużych kocurów.

Wady

• Domek kartonowy;
• Niskiej jakości łączenia.

5. Drapak dla kota Royal&Petsky

dobry drapak

Jednym z największych i najszerzej polecanych produktów, jakie dostępne są dziś na rynku, będą drapaki w stylu drzewka i legowiska. Oferta Royal&Petsky to bardzo drogie rozwiązanie, lecz spośród wszystkich wymienionych, najbardziej zaawansowane i o wysokiej uniwersalności.

W ofercie otrzymujemy bardzo ciekawy drapak, który tak naprawdę jest ogromnym legowiskiem z aż trzema leżankami dla kota. Całość co prawda dużo waży, lecz dzięki temu konstrukcja jest bardzo stabilna i pupilowi nic nie grozi, nawet podczas leżakowania i wskakiwania na drapak na na najwyższym piętrze.

W zestawie znajdziemy też schodki, które pomogą kotu wejść na wyższy poziom oraz specjalne schronienie, które potraktować można nie tylko jako miejsce do drapania, ale także jako idealną lokalizację na odpoczynek.

Miejsca najczęściej narażone na drapanie zostały dodatkowo wzmocnione, a pozostałe elementy pokryte miękkim w dotyku pluszem. Musimy jednak mieć na uwadze, że tak duży i zaawansowany produkt zajmuje bardzo dużo miejsca. Oprócz tego, jego cena jest bardzo wysoka – najwyższa w całym rankingu 2024.

Zalety

• Bardzo stabilny drapak z wieloma poziomami;
• Wiele poziomów dla zwierzęcia;
• Wysokiej jakości wykonanie;
• Wzmocnienia na elementach najbardziej narażonych na drapanie;
• Dodatkowe zadaszone schronienie.

Wady

• Wysoka cena;
• Zajmuje sporo miejsca.

Duży drapak dla kota czy mały? Dowiedz się jak wybrać odpowiedni produkt!

Dla wielu z nas dobry drapak to taki, który będzie tani i wytrzymały. O ile te dwa aspekty zdecydowanie odgrywają ważną rolę w wyborze urządzenia dla naszego kociaka, to musimy pamiętać o wielu innych, równie istotnych elementach. To właśnie te dodatkowe akcesoria okażą się niezwykle istotne na dłuższą metę.

Szukając idealnego produktu, miejmy na uwadzę wielkość drapaka. Mały drapak dla kota gwarantuje nam co prawda możliwość umieszczenia gadżetu w niewielkim pomieszczeniu. Jednakże, niewielka powierzchnia do drapania to z pewnością wada. Oprócz tego, kluczowy jest również materiał wykonania.

Co ciekawe, wiele osób zapomina o stabilności, a podczas korzystania z produktu zwierzę z pewnością będzie wymagało pewnego podłoża. Musimy przecież zadbać o to, żeby drapak nie poruszał się wraz z naszym pupilem.

Oczywiście miejmy na uwadze kilka innych właściwości, w tym akcesoria oraz gadżety znajdujące się w zestawie. Pomocne będą także kocimiętki czy pozostałe aktywizujące elementy. Więcej informacji na temat tego jaki drapak dla kota wybrać znajdziemy również tutaj: http://kotomontaz.blogspot.com/2015/06/drapak-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie.html.

najlepszy drapak dla kota

Mały drapak dla kota – jednak wielkość ma znaczenie

Powierzchnia, jaką przygotujemy dla naszego zwierzęcia, odgrywa kluczową rolę w przypadku drapaka dla kota. Duża powierzchnia zapewnia wystarczającą ilość miejsca nie tylko dla właściwego drapania, ale także do rozciągnięcia czworonoga czy nawet wykorzystania lokacji jako legowiska.

Oczywiście miejmy na uwadze, że duża powierzchnia do drapania, a duży obiekt to dwie różne rzeczy. Na rynku możemy znaleźć sprawnie zaprojektowane, kompaktowe urządzenia o sporej powierzchni.

My zachęcamy wybierać takie drapaki, które oferują rozmiar powierzchni przekraczającej 40 cm długości oraz 20 cm szerokości. Dopuszczalne są oczywiście dłuższe i węższe produkty. Mniejszy wybór, pomimo swojej kompaktowości, może być niewystarczający dla naszego zwierzaka.

Drapak Welle

tani drapak

Drapak Trixie Narożny dla Kota

Drapak Narożny Dla Kota

Decyzję podejmijcie w oparciu o materiał wykonania

Kupując drapak musimy pamiętać o tym, że prędzej czy później nasz zakup ulegnie zniszczeniu. Jest to naturalna kolej rzeczy, gdyż drapanie po pewnym czasie doprowadzi do poszarpania materiału, a więc i zniszczenia zakupu.

Nie zmienia to natomiast faktu, że odpowiednio dobrany materiał może przedłużyć żywotność drapaka i zagwarantować wielomiesięczne, a może i nawet wieloletnie korzystanie z produktu. Dodatkowym sposobem na wydłużenie przydatności jest zakup drapaka dwustronnego. Po czasie po prostu odwrócimy go na drugą stronę.

Jeśli chodzi o materiał, to najczęściej do naszej dyspozycji są drapaki kartonowo-papierowe. Nie jest to najtrwalsze rozwiązanie, aczkolwiek z uwagi na niską cenę, bardzo często wybierane.

O wiele trwalszym wyborem będą drapaki wykonane z wytrzymałego sizalu. Jest to włókno Agawy, które poradzi sobie z najintensywniejszym użytkownikiem. Pamiętajmy natomiast o tym, że tego typu rozwiązanie będzie bardziej kosztowne.

Stabilizacja drapaka, czyli dlaczego waga ma znaczenie

Potrzeby naszego kota mogą być zróżnicowane. Niektóre czworonogi poradzą sobie z lekkim i małym drapakiem, a sama czynność drapania nie będzie bardzo wymagająca. Jednakże, wielkie kocury są ciężkie, ich drapanie także wyzwala sporo energii, a co za tym idzie mogą one przesuwać czy, co gorsza, przewracać drapaki.

Dlatego bardzo ważne jest, aby produkt przez nas wybrany charakteryzował się odpowiednią konstrukcją. Z uwagi na przeróżne designy, nie musi to objawiać się sporą wagą, lecz jeśli decydujemy się na standardowy drapak, to dodatkowa waga zdecydowanie umocni produkt na naszym podłożu.

Oczywiście im większy ciężar, tym trudniejsze późniejsze przestawianie wybranego przez nas produktu. Jest to szczególnie uciążliwe, kiedy mamy mały pokój lub kiedy wybierzemy drapak, który składa się z wielu poziomów.

Drapak dla kota Royal&Petsky

dobry drapak

Deska do drapania Kerbl Half Moon

duży drapak dla kota

Akcesoria dodatkowe oraz właściwości – również kluczowe

Dodatkowa kocimiętka bądź nietuzinkowy, kolorowy design to jedne z najpopularniejszych sposobów na uatrakcyjnienie danego wyboru oraz zachęcenie użytkowników do zakupu. W ten sposób nie tylko producent stara się przypodobać kupującym, ale upewnić się, że koty również będą zainteresowane tym rozwiązaniem.

Oprócz powyższych akcesoriów, warto także pomyśleć nad innym sposobem aktywizującym nasze koty. Kolejny pomysł to zakup urządzenia z ciekawym, wyróżniającym się na tle innych produktów designem. Dodatkowy daszek czy drabinki w wielopoziomowym zestawie będą pomocne.

Jednakże, niezastąpionym sposobem na urozmaicenie gadżetu przez producentów jest wybór produktu wyróżniającego się dodatkową zabaweczką. Pluszowa piłeczka czy innego typu rozwiązanie okaże się kluczowe w przypadku bardziej wymagających kotów.

Drapak dla kota opinie 2024

Podstawowym budulcem odpowiadającym za właściwy rozwój i odbudowę mięśni oraz ścięgien w organizmie zwierzęcia jest białko. Jest to uniwersalna zasada, która dotyczy każdej rasy, w tym Yorkshire Terrierów.

Powinniśmy zatem szukać takich produktów, których ilość białka w podanych składzie analitycznym wynosi minimum 30%. Odnosi się to oczywiście do karm suchych, gdzie wilgotność jest ograniczona i u których wartość kaloryczna jest o wiele wyższa.

Domek kartonowy dla kota XL

jaki drapak dla kota

Podsumowując ranking drapaków dla kotów

Dzisiejszym zwycięzcą rankingu jest bez wątpienia DRAPAK WELLE. Pomimo szybko mechacącej się powierzchni do drapania, drapak ten oferuje możliwość korzystania dwustronnego, a także niską cenę oraz sporą powierzchnię. Wszystko to w niskiej cenie.

Jeśli jednak szukamy nieco bardziej zaawansowanego wyboru, to poradnik zakupowy, który dziś dla was przygotowaliśmy, odpowie na najistotniejsze pytania. Co więcej, pozwoli zawęzić wam wybór do tych najlepiej wykonanych i najlepiej prezentujących się gadżetów.

Zobacz jaki wybrać sznurek na drapak dla kota oraz jakie drzwiczki dla kota zewnętrzne zamontować w drzwiach.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki drapak dla kota wybrać
Average rating:  
 2 reviews
 by Ada

Drapaki słupki z piłeczką są chyba tymi najbardziej popularnymi, są małe, przez to mobilne i zajmują mało miejsca, mój kot uwielbia się z nim rozprawiać. Ja co prawda kupiłam już w sklepie zoologicznym (Unizoo i polecam) nasz drapaczek ale dobrze znać inne alternatywy. Ciekawy artykuł i propozycje, pozdrawiam!

 by Karolina

Jest to zdecydowanie najlepszy drapak, jaki kiedykolwiek posiadałem a było ich wiele. Bardzo łatwy do złożenia dzięki intuicyjnej instrukcji. Wygląda pięknie i w użytkowaniu jest bardzo solidny. Moje Koty od razu pokochały ten drapak, bawią się na nim całymi dniami. Pompon i sznur okazały się znakomitymi zabawkami. Dodatkowo dostaliśmy w gratisie zabawkę wędkę! Drapak oceniam na szóstkę z plusem, wygląda identycznie jak na zdjęciu a nawet lepiej, jest stabilny i pokryty grubymi sznurkami, wszystkie części są pokryte mięciutkim pluszem 😄 Dodam, że dwa mruczki są dużymi kotami i szukałem czegoś co ma pokaźne budki plus obszerne platformy, nie było łatwo takie znaleźć.