Czy macie dosyć już ciągłego sprzątania i dbania o wychodki waszych kotów? Wielu z nas wie, że każdy mruczek potrzebuje czystego i schludnego miejsca do załatwienia swoich potrzeb. Jednakże, wielokroć zdarzało się, że niezależnie jaki żwirek kupowaliśmy, nasz kot i tak potrafił upaćkać wszystko dookoła i roznieść żwirek po całym domu.

Jeżeli chcielibyście pozbyć się problemu z częstą pielęgnacją kuwety, to warto zapoznać się z nieco drogimi, aczkolwiek bardzo zaawansowanymi i zautomatyzowanymi kuwetami samoczyszczącymi. Są to świetnie urządzenia, które potrafią ograniczyć do minimum nasze zainteresowanie wychodkiem zwierzęcia.

Kuweta dla kota samoczyszcząca ranking na rok 2024 – sprawdź jaką wybrać!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Kuweta zamknięta

9.9

Tania


 

Kuweta Catit SmartSift

9.8

Średnia

Kuweta SMART KITTY

9.7

Droga

Kuweta Petsafe ScoopFree

9.6

Droga

Jednakże, jaka kuweta samoczyszcząca okaże się najlepsza, skoro na rynku w 2024 roku jest bardzo wielu producentów specjalizujących się w produkcji tego typu przedmiotów? Aby pomóc wam wybrać najlepszą kuwetę samoczyszczącą, przygotowaliśmy ranking, w którym sprawdziliśmy szereg produktów. Na uwadze mieliśmy nie tylko cenę i opinie kuwet samoczyszczących, ale także funkcjonalność, udogodnienia, a także wielkość urządzenia.

Ranking najlepszych kuwet samoczyszczących dla kota w roku 2024

1.Kuweta dla kota samoczyszcząca – Zamknięta

kuweta samoczyszcząca dla kota opinie

Nowoczesny design, zamknięta budowa, bardzo rozbudowane funkcje, a także prosta obsługa – to wszystko gwarantuje nam polski producent, który przygotował nam świetną ofertę wyposażoną w najnowocześniejszą technologię. Chociaż sama cena produktu jest droga, to zdecydowanie jedna z najbardziej polecanych kuwet na rynku.

Kuweta od firmy Smart Kitty charakteryzuje się w pełni zautomatyzowanym systemem sprzątającym. Gwarantuje ona wystarczająco dużo miejsca, aby kot o każdej wielkości na spokojnie mógł się załatwić. Kluczowe jest również to, że urządzenie wyposażone zostało w moduł Wifi.

Połączenie internetowe z telefonem umożliwia zarządzanie kuwetą przez smartfon. Co prawda opcja ta nie jest jeszcze dostępna, gdyż aplikacja dalej jest w fazie programowania, lecz w niedalekiej przyszłości użytkownicy otrzymają niezwykle zaawansowaną opcję, która zdecydowanie usprawni korzystanie z kuwety.

Proces działania kuwety jest bardzo prosty i odbywa się to na zasadzie czujników termicznych. Kuweta wyczuwa obecność kota, lecz dopiero po kilku minut od wyjścia zwierzęcia system włącza specjalną funkcję grabienia. Wszystkie zanieczyszczenia lądują w specjalnym pojemniku, dzięki czemu nie musimy martwić się o nieprzyjemny zapach, który mógłby zniechęcić kota.

Co więcej, kuweta została zaprojektowana w taki sposób, aby w przypadku ręcznego czyszczenia wszystko przebiegało skutecznie i szybko. Zbudowana została z trzech oddzielnych modułów, co niezwykle ułatwia czyszczenie zarówno pojemnika z filtrem węglowym, gdzie lądują zanieczyszczenia, jak i pojemnik na żwirek. Jest to natomiast bardzo drogie rozwiązanie, jedno z najdroższych w tym rankingu. Oprócz tego, na funkcję Wi-Fi przyjdzie nam poczekać jeszcze dosyć długo.

Zalety

• Bardzo nowoczesny design;
• Rozmiar kuwety dostosowany do każdego kota;
• Zautomatyzowany, zaawansowany proces czyszczący;
• Opcja kontroli wychodka za pomocą telefonu.

Wady

• Bardzo drogie rozwiązanie;
• Zarządzanie kuwetą przez smartfon będzie możliwe dopiero po czasie.

2.Kuweta Samoczyszcząca Catit SmartSift

tania kuweta samoczyszcząca

Praktyczna i samooczyszczająca się kuweta dla kota Hagen Catit, to produkt, który doceni każdy posiadacz pupila, ceniący sobie wygodę i nowoczesność. Od teraz sprzątanie po kocie stanie się znacznie przyjemniejsze i mniej wymagające niż dotychczas, a także pozwoli na zaoszczędzenie znacznej ilości czasu.

Dzięki innowacyjnemu systemowi, czyszczenie kuwety nie sprawi wielu problemów. Wystarczy tylko kilka prostych ruchów, aby pozbyć się nieczystości po naszym zwierzaku. Przygotowanie kuwety dla kota wymaga jedynie założenie filtra oczyszczającego, który skutecznie niweluje przykre zapachy, a także założenie worka na pojemnik na żwirek oraz szufladkę, która znajduje się bezpośrednio pod pojemnikiem.

Pozostaje tylko jeden krok, aby przygotować kuwetę do użytkowania. U boku kuwety znajduje się rączka, dzięki której w bardzo prosty sposób możemy przesiać żwirek. Dzięki temu nasz zwierzak ponownie będzie mógł użyć kuwety, bez wcześniejszej wymiany przez nas żwirku.

Kuweta jest przestronna, a nowoczesny wzór pozwala dopasować przedmiot do każdego rodzaju pomieszczenia. Produkt jest także dostosowany do sprawnego przewożenia, wtedy kiedy zajdzie taka potrzeba.

Zalety

• Filtr niwelujący nieprzyjemne zapachy;
• Brak konieczności codziennej wymiany żwirku;
• Nie wymaga podłączenia do zasilania;
• Praktyczna i łatwa w przewożeniu.

Wady

• Brak innej wersji kolorystycznej;
• Nie jest w pełni zautomatyzowana.

3.SAMOCZYSZCZĄCA KUWETA SMART KITTY

kuweta samoczyszcząca dla kota ranking

Kolejnym rozwiązaniem, które zdecydowanie przypadnie do gustu wam oraz waszym zwierzakom to inny model polskiego producenta. Smart Kitty w wersji otwartej gwarantuje te same zalety, co w przypadku poprzedniego produktu. Jest to najnowocześniejsze urządzenie, które pozwoli w pełni zautomatyzować proces sprzątania po kotku.

Produkt oferuje nam panel sterujący, który pozwala nam dostosować czas, po jakim urządzenie automatycznie sprzątnie zanieczyszczenia powstałe na żwirku. Cały system działa na bazie wbudowanych grabek, dzięki czemu skutecznie pozbywają się zarówno odchodów stałych jak i moczu.

System, podobnie jak i zwycięzca rankingu, działa na zasadzie sensora termicznego, który po uprzednio ustawionym czasie automatycznie się włącza i pozbywa wszystkiego ze żwirku wprost do zamkniętego pojemnika. Dzięki temu z kuwety nie unosi się brzydki zapach.

Dodatkowo pamiętajmy o aplikacji, która pozwoli nam nie tylko na monitorowanie stanu kuwety oraz ilości żwirku w nim się znajdującego. Zarządzanie poprzez aplikacje umożliwia nam ustawienie ram czasowych do sprzątania, a także opóźnienie, z jakim kuweta sama rozpocznie sprzątanie po wyjściu kota z wychodka.

Dodatkową zaletą jest także bardzo długa, bo wynosząca aż 4 lata gwarancja. Produkt przygotowany został z trzech odrębnych modułów, a więc jego sprzątanie jest bardzo szybkie i proste. Poza tym opróżnianie pojemnika także należy do bardzo szybkich zadań.

Oczywiście cena, za tę kuwetę, jest tak samo duża i odstraszająca, co w przypadku zwycięzcy rankingu. Oprócz tego, aplikacja sama z siebie jest bardzo wolna, a dodatkowo nie zawsze działa.

Zalety

• Zaawansowane funkcje usprawniające korzystanie z maszyny;
• Całkowicie zautomatyzowane sprzątanie;
• Bardzo prosty w czyszczeniu;
• 4 lata gwarancji;
• Sterowanie kuwetą z poziomu telefonu.

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Źle zoptymalizowana aplikacja do sterowania kuwetą.

4.Petsafe samoczyszcząca kuweta ScoopFree

kuweta samoczyszcząca opinie

Produkt oferuje nam co prawda taką samą automatyzacje, jak i poprzednik. Jednakże, jest to urządzenie z bardzo ograniczonym wyborem kolorystycznym oraz nieciekawym designem. Oprócz tego, inną wadą rozwiązania są spore wymiary. Dlaczego zatem produkt znalazł się na liście? Z uwagi na prostotę obsługi, niezawodność oraz szereg innych udogodnień.

Produkt przygotowany został przez firmę Scoop Free. Jest to jedna z najlepszych kuwet samoczyszczących na rynku z uwagi na swoją akceptowalną cenę oraz fakt, że grabki automatycznie przeczesują żwirek i pozbywają się stałych odchodów w czasie, który wcześniej sam użytkownik określił. Może być to 5, 10 lub 20 minut po wyjściu kota ze środka.

Należy pamiętać, że wszystkie zanieczyszczenia przenoszone są w miejsce zamknięte, dzięki czemu niwelujemy możliwość powstawania przykrych zapachów. Warto także zauważyć, że produkt wyposażono w bardzo ciekawą opcję, która pozwala zresetować zegar cyklu czyszczenia, gdy kot wejdzie kolejny raz do kuwety.

Należy pamiętać oczywiście, że jest to produkt o bardzo dużych wymiarach, a dodatkowo producent rekomenduje stosowanie specjalnych wkładów oryginalnych ze żwirkiem, które mogą kosztować nawet do 150 zł. Istnieje natomiast możliwość zrobienia własnego wkładu.

Zalety

• W pełni zautomatyzowany proces;
• Możliwość ustawienia cyklów sprzątania w różnych odstępach;
• Automatyczne zerowanie licznika po ponownym wejściu kota do kuwety;
• Idealny dla kotów o każdej wielkości.

Wady

• Zajmuje bardzo dużo miejsca;
• Wymaga oryginalnych wkładów, które mogą sporo kosztować.

Poradnik zakupowy kuwet samoczyszczących – dowiedz się jak wybrać idealny produkt!

Samoczynne sprzątanie kuwety po kocie to sprawa zdecydowanie przygotowana dla każdego, kto ma dosyć codziennego wygrzebywania kocich odchodów. Z tego właśnie względu wielu z nas szuka tych urządzeń, aby jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie i nie przejmować brudami, jakie zostawiają nasze pupile.

Oczywiście istotne jest sprawdzenie wielu parametrów oraz porównanie dostępnej oferty, aby nie kupować „kota w worku” i cieszyć się w pełni działającym i niezawodnym urządzeniem. Najpierw musimy upewnić się, że wybrana przez nas kuweta jest odpowiednich rozmiarów. Potem dopiero zajmijmy się funkcjonalnością.

Kuwety samoczyszczące dzielą się przede wszystkim na dwie grupy – te w pełni zautomatyzowane oraz te częściowo zautomatyzowane. Oprócz tego, ważne są też funkcjonalności oraz sposób działania. Nie inaczej jest z pojemnością zbiornika na odchody, a także jego umiejscowieniem. Opinie kuwet samoczyszczących także będą pomocne, lecz więcej informacji znajdziecie tutaj: https://fajnyzwierzak.pl/porady/jak-dziala-kuweta-samoczyszczaca-wady-i-zalety-nowoczesnej-kociej-toalety/

najlepsza kuweta samoczyszcząca

Zamów też najlepszy silikonowy żwirek dla kota – zobacz nasz ranking produktów.

Kuweta samoczyszcząca w pełni automatyczna czy ręczna?

Pierwszym bardzo istotnym elementem podczas wyboru urządzenia jest odpowiedzenie sobie na pytanie czy chcemy kuwetę w pełni zautomatyzowaną, czy może sami będziemy pociągać za uchwyt w celu wyczyszczenia żwirku?

Druga opcja, choć wydaje się nieco mijać z definicją samooczyszczenia, jest równie popularna, co ta pierwsza. Chodzi tutaj przede wszystkim o duże oszczędności na zelektryzowanym i bardzo dużym, a co za tym idzie ciężkim sprzęcie, który dodatkowo musi oferować nam silniczek elektryczny do pracy. Kuweta z ręcznym uchwytem do czyszczenia wciąż oferuje o wiele szybsze sprzątanie zanieczyszczeń i jest dodatkowo tańsza.

Niestety, będziemy musieli zawsze pamiętać o tym, aby wieczorem bądź rano wyczyścić zabrudzony żwirek. W przypadku w pełni zautomatyzowanej kuwety, specjalne sensory wykrywają ruch w kuwecie i ustawiają licznik, który po określonym czasie samoczynnie uruchamia grabki. Te natomiast wybierają wszystkie zanieczyszczenia z kuwety.

Samoczyszcząca kuweta dla kota – zamknięta

kuweta samoczyszcząca dla kota opinie

Samoczyszcąca kuweta Smart Kitty

kuweta samoczyszcząca dla kota ranking

Jakie udogodnienia są dla nas istotne?

Jak sama nazwa wskazuje, najważniejszym udogodnieniem takiej maszyny jest możliwość wyczyszczenia bobków oraz moczu bez naszej ingerencji. Jednakże, urządzenia te powinny także charakteryzować się innymi właściwościami, które będą mieć kluczowy wpływ na komfort korzystania oraz na prostotę obsługi.

Bardzo ważnym udogodnieniem będzie możliwość przechowywania zanieczyszczeń pozostawionych przez koty w osobnym zbiorniczku. Specjalne pojemniczki z filtrem będą utrzymywały wysoki poziom higieny, a także zadba to o brak jakichkolwiek nieprzyjemnych zapachów.

Dodatkowo te bardziej zaawansowane kuwety są połączenie z systemem sanitarnym, dzięki czemu automatycznie odprowadzone odchody spuszczane są w toalecie. Takie systemy są jednak bardzo drogie i w większości niepolecane.

O wiele lepiej zdecydować się na proste, aczkolwiek bardzo skuteczne kuwety samoczyszczące, które pozwolą nam na bardzo rzadkie zaglądanie do wychodka.

System opróżniania kuwety – co należy wiedzieć?

W zależności od tego ile zamierzamy przeznaczyć na zakup, opisywane urządzenia charakteryzują się bardzo zróżnicowanymi systemami opróżniania kuwety. Wyżej wspomniane automatyczne spuszczanie odchodów do toalety to najwyższa półka i takie maszyny kosztują nawet tysiące złotych. Dlatego polecane są one wyłącznie bardzo wąskiemu gronu osób.

O wiele lepszym systemem są natomiast standardowe, zautomatyzowane grabki, które przeczesują żwirek po określonym przez nas wcześniej czasie od wyjścia zwierzęcia z kuwety. W ten sposób wszystkie pozostałości lądują w specjalnym zbiorniczku oddzielonym filtrem węglowym. Ten natomiast utrzymuje wysoki poziom higieny.

Jeśli jednak szukamy budżetowego wychodka z opcją samooczyszczenia, to możemy po prostu zdecydować się na klasyczną wajchę, która wywraca żwirek i odsypuje zanieczyszczoną część do specjalnego pojemnika znajdującego się na dnie.

Catit Kuweta Samoczyszcząca SmartSift

tania kuweta samoczyszcząca

Petsafe samoczyszcząca kuweta ScoopFree

kuweta samoczyszcząca opinie

Kuweta samoczyszcząca opinie

Bardzo ważny jest także komentarz od osób, które zakupiły produkt przed nami. Jeśli myślimy nad konkretnym rozwiązaniem, to warto przede wszystkim poznać opinie pozostałych użytkujących, sprawdzić czy zastosowane silniki elektrycznie nie płoszą zwierzęcia oraz czy sama kuweta jest bezpieczną strefą i koty nie boją się z niej korzystać.

Oczywiście zwrócenie uwagi na komentarze innych osób nie jest rozwiązaniem idealnym, gdyż opinie innych są bardzo często subiektywne, a każdy kot jest inny. Oznacza to, że nasz kot inaczej może reagować na nową machinę. Jednakże, jeśli pozytywna ocena danego produktu bardzo często się powtarza, to jest to z pewnością dobry znak.

Najlepsza automatyczna kuweta dla kota 2024

Ostateczny wybór dotyczący samoczyszczącej kuwety dla naszego pupila zależy od naszych preferencji, od budżetu jakim dysponujemy, a także od oczekiwań względem maszyny. Jednakże, zwycięzca rankingu 2024, a mianowicie Samoczyszcząca kuweta dla kota – Zamknięta, gwarantuje nam niezwykle zaawansowane funkcje, w pełni zautomatyzowany system działania, a także bardzo wysoki poziom higieny oraz spory zbiornik. Nie inaczej jest też ze sprzątanie, które zostało ułatwione dzięki podzielonemu modułowi.

Jeśli jednak ranking kuwety samoczyszczących dla kota nie zainteresował nas żadnym z wyżej wymienionych produktów, to zachęcamy was wszystkich do sprawdzenia poradnika zakupowego. Oprócz opinii, kluczowe jest sprawdzenie systemu opróżniania, ilość udogodnień a także rodzaj systemu sprzątającego – a to wszystko rzetelnie opisane w naszej instrukcji zakupowej!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką kuwetę dla kota samoczyszczącą wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Stancik

Nie mogłam się zdecydować jaką kuwetę wybrać, gdy zobaczyłam, jaki jest ich duży wybór. Jednak za namową siostry kupiłam zamkniętą. I naprawdę super się sprawdza. Jest bardzo estetyczna i niezwykle funkcjonalna. Nasz kociak chyba ją lubi 🙂

 by Urbex

Nasza kuweta samoczyszcząca zamknięta to był naprawdę dobry zakup. Trudno było wybrać spośród wielu ofert ale ta sprawdza się świetnie. Ma ładny kształt i jest funkcjonalna. Nawet nasza kicia jest z niej zadowolona 🙂

 by geranium

Odpowiednia kuweta w domu dla kota jest po prostu niezastąpiona. Jednak w sklepach jest tak duży ich wybór, że miałam spory problem z kupieniem tej najlepszej. Sprzedawca poradził mi, żebym wzięła tą Smart Kitty. Jest trochę droga ale było warto ją kupić.

 by Kolaż

Zwykłe, samoczyszczące, zamykane… dobrze, że mi znajomy poradził, jaka powinna być konkretna kuweta. Ma kilka kotów, a ja dopiero dostałam pierwszego. Zamówiłam PetSafe i w sumie ani ja ani ja, ani kociak nie narzekamy 🙂

 by Madzia

Najlepsze są właśnie takie samoczyszczące kuwety, które są dużo bardziej higieniczne od tych zwykłych. Dla kociaka wybraliśmy SmartSift. Jest nowoczesna i bardzo funkcjonalna. Super się ją obsługuje. Polecam!

 by Barnaba

Faktycznie najlepsza jednak jest taka zamknięta kuweta, ponieważ ułatwia ona utrzymanie porządku. Nasz zwierzak to mały bałaganiarz i wszystko roznosi po całym domu. A ta kuweta jest pierwsza klasa. Serdecznie polecam.