Przenoszenie naszego pupila z miejsca na miejsca wymaga odpowiedniego komfortu, a także bezpieczeństwa. Nie możemy zapomnieć też o naszej wygodzie, zarówno podczas podróży, jak i w kwestii utrzymania produktu w czystości.

Wszystkie te elementy sprawiają, że musimy bardzo dobrze zastanowić się nad transporterem, aby nie popełnić błędu i nie kupić zbyt małego, za dużego, czy niewygodnego dla nas i naszego zwierzaka przedmiotu. Jednakże, w jaki sposób znaleźć ten idealny? Jaki transporter dla kota okaże się najbardziej komfortowym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem spośród wszystkich dostępnych?

Najlepsza torba transportowa dla kota na rok 2024? Sprawdź zestawienie pięciu najlepszych produktów na ten rok

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Transporter FLOWERS

9.9

Tania


Torba CHAMPION

9.8

Tania

Transporter kosmiczny

9.7

Średnia

Torba IBIYAYA

9.6

Droga

Torba Trixie Da

9.5

Średnia

W rankingu 2024 podjęliśmy się recenzji pięciu produktów, które charakteryzują się wysokim poziomem wykonania oraz nieprzeciętną jakością. Oprócz tego, bardzo ważne było również zapoznanie się z konkretnymi parametrami transporterów. Na liście pojawiły się zatem tylko te produkty, które oferują odpowiedni rozmiar, właściwe szycie, wysoką klasę tkaniny, a także wysoką funkcjonalność.

1. Transporter dla Zwierząt TORBA

jaki transporter dla kota

Bardzo przystępna cena, całkiem spora wielkość, szereg udogodnień, a także duże możliwości kolorystyczne sprawiają, że recenzowany zwycięzca rankingu wyróżnia się na tle konkurencji i jest jedną z najciekawszych ofert, jakie możemy sobie wyobrazić.

Producent dostarcza nam rozmiar L torby transportowej, która dostosowana została do wszystkich małych zwierzaków, w tym królika, małego psa, czy oczywiście kota. Dokładne rozmiary torby to 50x26x27 cm, a więc jest to całkiem spory wybór, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę inne torby i plecaki w zestawieniu oraz produkty ogólnie dostępne na rynku.

Jeśli chodzi o użyteczność naszego wyboru, to znajdziemy tutaj szereg usprawnień i cech szczególnych. Mowa tutaj przede wszystkim o siatkach z trzech stron, dzięki czemu zwierzę nie czuje się aż tak bardzo klaustrofobicznie. Ponadto zastosowano tutaj podwójny suwak, dzięki czemu możemy zapiąć torbę zarówno z lewej i z prawej strony.
Oprócz tego, twórcy zastosowali karabińczyk, co pozwala nam przypiąć obrożę oraz szelki. Kolejnym usprawnieniem na korzyść użytkownika jest wyjmowane dno, które możemy wyprać, a także regulowany pas do noszenia torby na ramieniu.

Musimy natomiast pamiętać, że utwardzone dno i bardzo dobre szycie przekłada się na podwyższoną wagę. Z tego powodu, ta torba transportowa dla kota będzie dosyć ciężka, co może negatywnie wpłynąć na użytkowanie produktu.

Zalety

 • Przystępna cena;
 • Bardzo duży rozmiar;
 • Szereg uchwytów oraz karabińczyk;
 • Możliwość uprania spodu.

Wady

 • Duża waga.

2. TORBA DLA KOTA CHAMPION

torba transportowa dla kota

Jest to co prawda mniejsza opcja niż w przypadku zwycięzcy rankingu 2024, lecz oferuje o wiele bardziej atrakcyjny design oraz zmyślną konstrukcję. Dodatkowym atutem będzie wiele udogodnień oraz szereg uchwytów ułatwiających przenoszenie.

Produkt charakteryzuje się bardzo małymi wymiarami, gdyż mamy tutaj do czynienia z szerokością wynoszącą 22 cm, długość 40 cm, a wysokość 24 cm. Miejmy natomiast na uwadze fakt, że wewnętrzne wymiary dna są mniejsze i wynoszą 16x29x22 cm. Przekłada się to zatem na bardzo małą ilość miejsca dla naszego pupila.

Musimy jednak pamiętać, że jest to bardzo zmyślnie zaprojektowany gadżet. Przede wszystkim twórcy postawili na dwa różne uchwyty. Mamy do dyspozycji krótkie uchwyty do niesienia w dłoni, a także jeden długi pas, który pozwoli nam powiesić torbę na ramię.

Kolejnym istotnym elementem tego wyposażenia jest specjalny, odblaskowy prostokącik, który pozwoli poprawić widoczność gadżetu. Tak jak i w poprzedniej ofercie, tak i tutaj do naszej dyspozycji jest karabińczyk, który pozwoli nam przypiąć obrożę bądź smycz pupila.

Nie jest to co prawda idealne rozwiązanie. Pomimo świetnego wykonania oraz dostępności wielu kolorów i kilku rozmiarów, twórcy nie zdecydowali się zagwarantować długiej ochrony. Możemy skorzystać tylko z rocznej gwarancji.

Zalety

 • Duży wybór kolorów;
 • Szereg udogodnień;
 • Możliwość prania w pralce;
 • Ciekawy design;
 • Kompaktowy rozmiar.

Wady

 • Krótki okres gwarancyjny;
 • Bardzo mało miejsca wewnątrz.

3. Transporter dla kota kosmiczny

najlepszy transporter dla kota

Wykonany częściowo z tworzywa sztucznego, transporter w formie plecaka przedstawia jeden z wygodniejszych zarówno dla nas jak i dla naszych pupili produktów w zestawieniu. Gadżet jest świetnie zaprojektowany, ma szereg regulacji oraz komfortowych elementów, a także odpowiednią wentylację.

Należy najpierw omówić wymiary opisywanego transportera. Pomimo obszernego wyglądu oraz utwardzonych elementów zewnętrznych, wnętrze nie jest tak przestronne, jak w przypadku zwycięzcy rankingu. Wymiary wewnętrzne wynoszą 39x33x22 cm. Produkt plasuje się zatem w przeciętnym zakresie, jeśli chodzi o wielkość.

Co ciekawe, jest to pierwszy z recenzowanych produktów, który uszyto z materiału wodoodpornego. Pozwala to na bezpieczne przenoszenie pupilów bez martwienia się o warunki atmosferyczne. Oprócz tego, materiały te są trwalsze niż zwykłe materiałowe.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na design. Wykonanie jest z pewnością unikalne. Twórcy dostarczają nam szereg kolorów. Zainstalowanie szeregu otworów gwarantuje odpowiednią wentylację. Oprócz tego, możemy również liczyć na wizjer w kształcie kuli przypominającą statek kosmiczny.

Jeśli chodzi o udogodnienia, to standardowo zastosowano tutaj karabińczyk do przypięcia zwierzęcia, a także świetnie zaprojektowaną i rozmieszczoną wentylację. Dodatkowa gąbka, a także uszycie otwarcia w taki sposób, że możemy otworzyć z obu boków oraz z góry. Nie jest to jednak najlżejsza opcja ze względu na utwardzone elementy. Oprócz tego, małe wymiary wewnątrz mogą przekreślić zakup dla wielu użytkowników.

Zalety

 • Futurystyczny wygląd i wiele kolorów do wyboru;
 • Bardzo trwałe wykonanie;
 • Wodoodporna powierzchnia;
 • Duża ilość udogodnień oraz usprawnień;

Wady

 • Małe wymiary wewnątrz;
 • Wysoka cena.

4. TORBA DLA KOTA IBIYAYA

torba transporter dla kota

Jeżeli nie jesteśmy ograniczeni przez budżet, a głównym wyznacznikiem jakości jest klasa wykonania oraz nietuzinkowy design, to wybór torby dla kota firmy IBIYAYA będzie z pewnością bardzo dobry. Urządzenie wykonane zostało z wysokiej jakości pianki, a dobra wentylacja oraz zastosowanie dwóch otworów pozwoliło na uzyskanie wysokiej użytkowości.

Transporter w formie torby przygotowany został z materiału EVA. Jest to luksusowy produkt, który oferuje nam odpinany pasek oraz świetne szycie, gwarantujące bezpieczeństwo, ale także trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Torba wyposażona została w dwa otwory, które pozwalają dostać się do wnętrza od przodu oraz od góry.

Co ciekawe, oferta jest bardzo lekka, gdyż produkt waży wyłącznie 1,5 kg. Osiągnięte to zostało dzięki wykorzystaniu pianki EVA. Co ciekawe, jest to jeden z większych transporterów w zestawieniu, gdyż jego wymiary wynoszą 46x30x32 cm.

Materiał jest nieprzemakalny, a otwory w górnej części transportera świetnie poprawiają wentylację. Z akcesoriów warto wymienić przede wszystkim wyjmowaną wkładkę, którą będziemy mogli uprać w pralce. Jest to niestety bardzo droga oferta, przez co nie jest polecana każdemu.

Zalety

 • Bardzo nowoczesny design;
 • Materiały i uszycie torby najwyższej klasy;
 • Bardzo niska waga;
 • Przemyślana konstrukcja, dwa otwory;
 • Duży rozmiar.

Wady

 • Bardzo wysoka cena.

5. Torba transporter kota Trixie Da

torba na kota

Kolejnym dosyć drogim wyborem nie jest standardowa torba transportowa dla kota, lecz plecak, który przeznaczony został właśnie do przenoszenia bardzo małych zwierzątek. Należy pamiętać, że ich waga nie może przekraczać 6 kilogramów, lecz wymiary niemieckiego produktu są z pewnością wystarczająca na puszyste koty.

Wymiary tego transportera dla zwierząt są bardzo interesujące, gdyż wynoszą one 26x38x50 cm. Przekłada się to na sporą ilość miejsca, nawet wewnątrz. Produkt charakteryzuje się zmyślną konstrukcją oraz ciekawym designem, który charakteryzuje się specjalnymi wstawkami siatkowymi. Pozytywnie wpływają one na widoczność z wnętrza plecaka, a także gwarantują świetną wentylację.

Co ciekawe, na spodzie plecaka znajduje się miękki, ale usztywniony wkład. Sama wkładka wykonana została z tworzywa sztucznego, lecz okryto ją imitacją owczej wełny. Dzięki temu, komfort naszego pupila podczas przewożenia będzie niezwykle wysoki.

Musimy natomiast pamiętać, że ze względu na to, że jest to plecak a nie torba transporter dla kota, urządzenie nie wyposażone zostało w jeden duży pas do noszenia przez ramię. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki mocnym ramiączkom oraz pasowi biodrowemu, jest to świetne rozwiązanie gwarantujące wysoki komfort przenoszenia zwierzęcia.

Niestety, bardzo wysoka cena, a także krótka, bo tylko dwunastomiesięczna gwarancja, sprawia że nie jest to idealne rozwiązanie.

Zalety

 • Bardzo dobre wykonanie;
 • Szereg usprawnień poprawiających komfort pupila;
 • Pas biodrowy wpływający pozytywnie na wygodę noszenia urządzenia;
 • Imitacja owczej wełny wewnątrz plecaka.

Wady

 • Wysoka cena;
 • Krótki okres gwarancyjny.

Torba transporter dla kota, czyli najważniejsze informacje, które musimy mieć na uwadze

Każdy z nas musi co jakiś czas udać się na odwiedziny do weterynarza z naszym czworonogiem. Czasami jednak decydujemy się także na klasyczne wędrówki i chcemy zabrać kotka ze sobą. W obu przypadkach, musimy mieć sprawdzony i bezpieczny transporter, który zagwarantuje pełny komfort oraz poczucie bezpieczeństwa dla naszego zwierzęcia.

Torba na kota musi zatem charakteryzować się odpowiednimi wymiarami. Oprócz tego, wykonanie wnętrza będzie odgrywało dużą rolę – nie tylko ze względu na trwałość, ale także odporność na ewentualne zniszczenia. Funkcjonalność oraz akcesoria to kolejny aspekt, który w połączeniu z wygodą użytkowania będzie kluczowy.

Nieważne jaki transporter dla kota zdecydujemy się wybrać, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby opinie oraz stosunek jakości do ceny był odpowiedni. Oczywiście pamiętajmy także o wymiarach oraz o pozostałych udogodnieniach. Szereg ciekawych informacji znajdziecie również tutaj: https://clicktrans.pl/blog/jak-wybrac-transporter-dla-zwierzat/.

transporter dla zwierząt

Sprawdź także ranking >> niewidoczna siatka na balkon <<

Transporter dla Zwierząt TORBA

jaki transporter dla kota

Torba na kota musi być odpowiedniego rozmiaru

Rozmiary torb czy plecaków dla kota muszą przede wszystkim odpowiadać wielkości i wadze naszego czworonoga. Nie możemy zatem kierować się jedynie wyglądem i wybierać najpiękniejszych produktów, kiedy ich wymiary zewnętrze oraz wewnętrzne nie pozwolą na komfortowe przenoszenie zwierząt.

Co więcej, istotne jest także, aby pamiętać o wadze naszego zwierzęcia. Niekiedy transportery zaprojektowane są w taki sposób, aby szycie poradziło sobie z konkretnym maksymalnym obciążeniem.

Warto zatem wybierać takie torby czy plecaki, które pozwolą nam przenosić zwierzęta o wadze wynoszącej minimum 5-7 kilogramów. Taki transporter powinien oferować minimum 40 cm długości, 30 cm szerokości oraz 30 cm głębokości. Są oczywiście większe opcje, które z pewnością spodobają się zwierzętom często wiercącym się.

Materiał wykonania oraz gwarancja

Uszycie trwałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne plecaka czy torby jest niezwykle istotne, szczególnie kiedy mowa o przenoszeniu zwierzęcia z ostrymi pazurami. Musimy zatem zagwarantować sobie, że produkt nie zostanie uszkodzony z wewnątrz.

Oprócz tego, materiał wykonania pozwoli nam korzystać z transportera w bardzo zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Znajdziemy również gadżety odpychające wodę czy nawet wodoodporne. Kolejnym elementem, który jest kluczowy dla właściwie przygotowanego transportera, jest zastosowanie materiałów utwardzonych.

Dno torby czy plecaka powinno być sztywne i okryte miękką okładziną, co zapewni stałe podłoże dla zwierzęcia oraz zmniejszy ryzyko kontuzji podczas zmiany pozycji. Oprócz tego, musimy także pamiętać, że dodanie twardszych, sztywniejszych elementów, wzmacnia całą konstrukcję.

Co ciekawe, najlepszym sposobem na zweryfikowanie trwałości danego urządzenia jest zapoznanie się z okresem gwarancyjnym oraz rodzajem gwarancji, jaką twórcy oferują. Im dłuższa ochrona, tym większe prawdopodobieństwo, że transporter przez nas wybrany będzie bezproblemowo i bezusterkowo działał przez bardzo długo.

Transporter dla Kota Kosmiczny

najlepszy transporter dla kota

Torba Dla Kota IBIYAMA

torba transporter dla kota

Najlepszy transporter dla kota według innych użytkowników

Opinie o transporterach każdego typu to prawdopodobnie najlepszy sposób, na dowiedzenie się dodatkowych informacji na temat konkretnego urządzenia. Nie musimy oczywiście zawierzać w każdą uwagę, jaką przeczytamy w Internecie. Jeśli jednak wiele uwag dotyczących danego produktu się powtarza, można uznać je za prawdziwe.

Oprócz komentarzy w sklepach internetowych odnośnie konkretnych modeli, możemy także zapoznać się z opiniami innych posiadaczy zwierząt, które korzystają z torb podróżnych czy plecaków. Pomogą nam oni odpowiedzieć na szereg ważnych pytań, a także wskażą dodatkowe, nieco mniej istotne właściwości, które pomogą nam wybrać właściwy produkt.

Udogodnienia oraz usprawnienia, czyli komfort i bezpieczeństwo

Bardzo ważne jest, aby podczas wyboru torby czy plecaka do transportu zwierzęcia zwrócić uwagę na karabińczyk wewnątrz produktu, który pozwoli nam przypiąć zwierzę i nieco je ustabilizować wewnątrz transportera. Oprócz tego, musimy także pamiętać o naszej wygodzie.

Bardzo ważne jest, aby producent zastosował wzmocnione ramiona w plecaku bądź pas w torbie. Podróż z kilku kilogramowym czworonogiem na ramieniu może być nieco męcząca, szczególnie po kilkugodzinnej podróży. Dlatego dodatkowa wyściółka, która zapobiegnie wżynaniu się paska w nasze ramię, okaże się kluczowa.

Dodatkowo pamiętajmy o tym, że plecaki mogą być wyposażone w pasy piersiowe podnoszące stabilność lub w pasy biodrowe, które nieco odciążają plecy i pozwalają zmienić balans ciężaru. Każdy transporter powinien oferować wystarczającą ilość otworów wentylacyjnych, a nawet specjalne siateczki lub przeszklone elementy w celu poprawy widoczności z wewnątrz.

Torba transporter kota Trixie Dan

torba na kota

Podsumowanie rankingu transporterów dla zwierząt 2024

Zwycięzcą rankingu 2024 zostaje Transporter dla Zwierząt TORBA. Produkt przygotowany został z myślą o wysokim komforcie – zarówno naszym oraz zwierzęcia. Co więcej, bezpieczeństwo czworonoga zagwarantowane jest wewnętrznym karabińczykiem, a także odpowiednim rozmiarem oraz usztywnianym podłożem. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z uniwersalnym wyborem.

Oczywiście istnieje wiele innych, szczególnie interesujących produktów dostępnych na rynku. Są one nie tylko lepiej wykonane, ale także o wiele ciekawsze ze względu na design. Ich cena będzie z pewnością wyższa, lecz może ten aspekt nie jest tak istotny. Nieważne czy zdecydujecie się na numer jeden z zestawienia, na alternatywy czy na jakikolwiek inny produkt, zachęcamy do sprawdzenia poradnika zakupowego, aby nie popełnić gafy i nie kupić „kota w worku”.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką torbę transportową dla kota wybrać
Average rating:  
 0 reviews