Jak pomóc zwierzakowi w stresującej sytuacji? Obroża z feromonami dla kota – sposobem na adaptację

Przygarnięcie kotka do domu wiąże się z rozdzieleniem go z dobrze znanego środowiska, w którym czuje się dobrze i bezpiecznie i wprowadzenie go w zupełnie obcy, nieznany dotąd świat. Zmienia się nie tylko miejsce, ale także zapachy, na co kotek reaguje nerwowo. Nie ma w tym nic dziwnego, że jest bardziej pubudzony i nie potrafi znaleźć sobie swojego miejsca, w efekcie czego może niszczyć różnego rodzaju przedmioty czy też zapominać czynności, których się już dobrze nauczył, takich jak korzystanie z kuwety czy z drapaka.

Dla kota, stresująca moze być już sama podróż, wiele z nich bowiem miewa chorobę lokomocyjną. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałas się, jak pomoc swojemu kotu w adaptacji w nowym miejscu, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Specjalne obroże uspokajające mogą uratować niejedna rodzinę z opresji. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi dzisiejszymi propozycjami i wybranie takiej obroży, która najlepiej sprawdzi sie w Waszych domach.

Ranking najlepszych obroży uspokajających dla kota w 2024 roku

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

NurtureCalm obroza PetArmor

9.9

Droga


Beaphar No Stress

9.8

Tania


Beaphar Bea

9.7

Tania


Dr Seidel obroża

9.5

Średnia


Zmiany otoczenia często wiążą się ze stresem u zwierząt. Aby im w tym pomóc, możemy poświęcić całą swoją uwagę, jednak nie zawsze to wystarcza. Ciekawym, a także sprawdzającym się rozwiązaniem są speacjalne obroże, któe nasączone są różnymi olejkami, mającymi na celu ukojenie nerwów kora. W dzisiejszym rankingu przedstawimy kilka takich propozycji:

Obroża uspokajająca dla kota – ranking 2024

1. Obroża uspokajająca dla kotów i kociąt NurtureCalm 24/7

obroża adaptacyjna dla kota

Obroża od meridian ma za zadanie uspokajać oraz wyciszać kotki. Jej działanie oparte jest na wydzielaniu imitacji feromonów, jakie wytwarzane są przez zwierzę w okresie macierzyństwa. Uzycie obroży pomaga między innymi zaadaptować się zwierzęciu w nowym miejscu, a także radzić sobie w stresujących sytuacjach. Obroża posiada 38 cm długości, a więc możemy bez problemu dopasować jej wielkosc do obwodu szyji naszego kota. Aby obroża została właściwie zamocowana, należy pozostawić między szyją a obrożą około 1 cm wolnej przestrzeni, a nadmiar odciąć w taki sposób, aby pozostawić fragment ok 6 cm. CO ważne, szerokość należy regularnie kontrolować, szczególnie w przypadku kotów, które są na etapi dojrzewania i wzrostu. Niezależnie od tego obrożę należy wymienić po 30 dniach.

Zalety:

– uspokaja i wycisza;
– możliwość swobodnego dopasowania szerokości;
– przyjemny, delikatny zapach;

Wady:

– słabe zapięcie.

2. Obroża uspokajająca dla kota Beaphar Calming

najlepsza obroża relaksacyjna dla kota

Kolejna propozycja to obroża nasączona walerianą oraz lawendą, która wykorzystywana jest także w przypadku produktów przeznaczonych dla ludzi, które mają za zadanie działąć kojąco oraz antystresowo. Efekty działania obroży widoczne są już w przeciągu godziny od założenia, kot przestaje natrętnie miałczeć, drapać oraz znaczyć teren. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie wtedy kiedy zmieniamy miejsce pobytu, co wiąże się z dodatkowym stresem dla kota, ale także może być stosowane relaksująco chociażby w okreseie karnawału czy innych hucznych zabaw. Obrożę możeby dopasowywać do obwodu szyji naszego zwierzaka, a jej maksymalna szerokość wynosi 35 cm. Dodatkowo obroża wyposażona została w specjalny mechanizm, który umożliwia wysunięcie głowy z obroży, jeśli ta zaczepi się o inne przedmioty.

Zalety:

– naturalne wyciągi;
– szybkie działanie uspokajające;
– możliwość wyjęcia głowy z obroży;

Wady:

– uciążliwy zapach.

3. Obroża Bea naturalna zapachowa

najlepsza obroża relaksacyjna dla kota

Obroża BEA przystosowana została zarówno dla kotów, jak i kociąt. Jest to podukt, który nasączony został specjalną naturalną kompozycją olejków, która doskonale sprawdzi się wtedy, kiedy nasz kotek zostanie pogryziony przez owady, a wszelkie nerwowe zachowania wynikają właśnie ze świądu. Obroża ma ziołowy zapach, który nie jest zbyt uciążliwy dla mieszkańców. Dzięki skłądnikom zawartym w olejkach, obroża posiada także zdolności odstraszające pasożyty. Sprawdzi się więć wtedy, keidy zapomnimy o aplikacji dodatkowego preparatu. Nie wyklucza się jednak z innymi olejkami, a więć możemy użytkować jej wraz z innymi specyfikami. Obroża działa aż do 4 miesięcy, co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy.

Zalety:

– działa do 4 miesiecy;
– działanie przeciwświądowe;
– odstrasza pasożyty;

Wady:

– mało skuteczna.

4. Obroża adaptacyjna dla kotów Dr Seidel

obroża relaksacyjna dla kota

Obroża od Dr Seidel to produkt, który działa łagodząco i uspokajająco na koty. Zawiera tak skompomowane naturalne substancje. które działają na kota niczym jego naturalne feromony. Co ważne, kompozycja zapachowa została objęta patentem europejskim juz ponad 20 lat temu. Obroża doskonale sprawdzi się nie tylko w codziennym uspokajaniu kota, ale także zapobiega problemom behawioralnym. Doskonale uspokaja kota w sytuacjach stresowych, uwalniając zawarte substancje zapachowe. W efekcie kot zaprzestaje znakowania terenu moczem czy chociażby drapania mbli czy innych przedmiotów.

Zalety:

– opatentowana kompozycja zapachowa;
– dopasowuje się do obwodu szyji;
– realne działanie;

Wady:

– mało przyjemny zapach.

Obroża relaksacyjna dla kota 2024 – na co warto zwrócić uwagę?

Liczne podróże, a co się z tym wiąże zmiana otoczenia mogą negatywnie wpływać na samopoczucie naszego kota. Pierwszą stresującą sytuacją, jest oddzielenie kociaka od mamy i przewiezienie je do docelowego domu. Aby ułatwić zwierzakowi proces adaptacji w nowym miejscu, warto sięgnąć po sprawdzone środki, na bazie naturalnych składników, które nie mają negatywnego wpływu na zwierzę. Jednym z nich jest obroża relaksacyjna dla kota. Wbrew pozorom, to rozwiązanie jest często wybierane przez posiadaczy kotów, w związku z czym z łatwością znajdziemy je w każdym ze sklepów zoologicznych. Przyjrzyjmy czym różnią się poszczególne propozycje.

Cechy produktuObroża uspokajająca dla kotów i kociąt NurtureCalm 24/7Obroża uspokajająca dla kota Beaphar CalmingObroża Bea naturalna zapachowaObroża adaptacyjna dla kotów Dr Seidel
Okres działania30 dni4 tygodnie4 miesiące30 dni
Substancje zapachowekompozycja imitująca feromonywaleriana, lawendanaturalne olejkikompozycja imitująca feromony
Uciążliwość zapachunietaknietak
Możliwość swobodnego dopasowaniataktaktaktak 
tania obroża adaptacyjna

Sprawdź co odstrasza koty od sikania.

Jak łatwo zauważyć na podstawie danych znajdujących się w tabeli, poszczególne obroże różnią się nie tylko wykorzystanymi substancjami zapachowymi, ale także skutecznością działania. Dlaczego poszczególne cechy obroży uspokajającej dla kotów są istotne? Na co mają wpływ? Na co warto zwrócić uwagę? Sprawdź i wybierz obrożę, która spełni wszystkie Twoje wymagania.

Najlepsza obroża dla kota – ranking 2024

Okres działania

Oferowane przez wiele firm obroże zawierające substancje zapachowe różnią się między sobą między innymi długością działania. W większości przypadków czas ten wynosi około miesiąca, jednak bez problemu znajdziemy również obroże, których zapach i działanie odprężające utrzymują się znacznie dłużej. Niezależnie od tego, jaką obrożę wybierzemy, musimy bezwzględnie przestrzegać czasu działania jaki podawany jest na opakowaniu przez producenta. Co prawda obroża po tym czasie nie stanie się szkodliwa dla naszych zwierzaków, jednak ze względu na ulotnienie się substancji uspokajających, działanie jej przestaje być skuteczne.

Substancje zapachowe

Na rynku dostępne są obroże o działaniu uspokajającym, które działają w oparciu o różnorodne substancje zapachowe. Jednym z nich są różnego rodzaju wyciągi i olejki roślinne, między innymi z lawendy czy werbeny, które na przestrzeni czasu ulatniają się i ich zapach sprawia, że działają na kota łagodząco. Niektórzy producenci poszli o krok dalej i oferują obroże uspokajające nasączone takimi kompozycjami zapachowymi, które bardzo dobrze imitują kocie feromony. Sprawia to, że ów obroże działają jeszcze skuteczniej na zwierzę.

Uciążliwość zapachu

Nie trzeba mieć kota, żeby wyobrazić sobie, że obroża uspokajająca nasączona różnymi aromatami może być uciążliwa dla ludzi. Chociaż to głównie kobiety w ciąży skarżą się na wyczulony zmysł węchu, jednak nie sposób nie poczuć ziołowych kompozycji, w skład których wchodzi chociażby lawenda. Chociaż obroża z każdym dniem wydziela coraz mniej uciążliwy zapach, to w początkowych dniach, niektóre obroże mogą wydzielać mocno uciążliwy zapach. Rozwiązania są dwa. Jedno z nich to wybór takiej obroży, której zapach jest w miarę delikatny i nie daje się mocno odczuć. Drugie, które sprawdzi się szczególnie w cieplejszych porach roku to częste wietrzenie wnętrz, w których przebywa nasz kotek.

Możliwość swobodnego dopasowania

W odróżnieniu od klasycznych obroży, obroże uspokajające dla kota nie posiadają tzw. oczek, na które zapina się ją na szyji zwierzęcia. Dzięki temu znacznie łatwiej dopasować obrożę do kota, a wręcz występuja one w uniwersalnym rozmiarze, co nie wymaga mierzenia i dobierania ich do wielkości kota. Większość dostępnych na rynku obroży posiada długość około 35 centymetrów, co jest wielkością pozwalającą na użytkowanie jej zarówno przez młode kotki, jak i dorosłe kocury. Aby uzyskać pożądany efekt, a także mieć pewność, że obroża pozostanie na swoim miejscu przez cały czas, należy obrożę założyć w taki sposób, aby pozostało około 1 cm luzu. Pozostałą część w zależności od tego, czy mamy do czynienia z małym i młodym kotkiem czy z dorosłym kotem, obcinamy w odpowiednim miejscu. W przypadku młodych kotów zostawiamy ok 5-6 centymentrów zapasu i wraz ze wzrostem zwierzaka kontrolujemy i w miarę potrzeby poszerzamy obrożę.

NurtureCalm 24/7 – najlepsza adaptacyjna obroża dla kotów

W dzisiejszym rankingu szczegółowo opisaliśmy cztery obroże uspokajające dla kotów. Chociaż na pierwszy rzut oka, mogą one wydawać się całkowicie do siebie podobne, w rzeczywistości poszczególne obroże mają wiele cech wspólnych, ale także tych, którymi się różnią. Wybierając jeden produkt, sposród przedstawionych, który najlepiej powinien sprawdzić się zarówno w przypadków kociąt, jak i dorosłych kotów, nasz wybór padł na obrożę NutureCalm 24/7. Na szczególną uwagę zasługuje ze względu na wykorzystanie takich kompozycji zapachowych, które przypominają zapach kocich feromonów. Dzięki temu obroża jest niezwykle skuteczna.

Drugim aspektem, który miał wpływ na ten konkretny wybór jest fakt iż zapach, wydzielany przez obrożę nie jest na tyle intensywny, że przeszkadza domownikom. Obrożę możemy dopasować do potrzeb, czyli obwodu szyji naszego kota. Niektórzy skarżą się, że jej zapięcie ma skłonności do samoczynnego rozpinania się, jednak w przypadku właśiwego zapięcia, zgodnie z zaleceniami, problem ten nie powinien nas dotyczyć. Aby zapewnić skuteczne działałanie obroży, należy wymieniać ją regularnie co 30 dni.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza obroża uspokajająca dla kota
Average rating:  
 0 reviews