Odstraszacz kotów – Opinie oraz Ranking

Odstraszacz kotów ranking najciekawszych propozycji - sprawdź co producenci przygotowali dla nas na rok Problemy z niechcianymi gośćmi na działce mogą być z pewnością bardzo duże. Zniszczone uprawy, a także oznaczone moczem ściany czy meble. Nie możemy też...

Kaganiec dla psa – Opinie oraz Ranking

Jaki kaganiec dla psa materiałowy wybrać? Zestawienie najciekawszych propozycji na rok Wbrew pozorom zakup kagańca dla naszego czworonoga nie musi być podyktowany jego agresywną naturą. Bardzo często duże psy, nawet jeśli są łagodne, noszą kagańce z wielu innych...

Basen dla psa – Opinie oraz Ranking

Basen dla psów - czym się charakteryzuje i jak wybrać? Ranking na rok Upalne dni to jeden z większych wrogów zwierząt. Z uwagi na ich stałocieplność oraz bardzo często duże upierzenie, nie radzą sobie dobrze w gorące dni. Wiele osób zastanawia się jak zrobić basen...

Przewożenie psa w samochodzie – Poradnik

Jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie?Z pozoru rzecz łatwa i oczywista - umieszczasz psa w aucie i jedziesz. Jeżeli należysz do grupy osób, które w taki sposób przewożą pupila, to czas zmienić podejście do sprawy z różnych względów. Głównie liczą się przepisy...

Obcinanie pazurów u psa – Poradnik

Jak obcinać psu pazury?Psy raczej nie przepadają za zabiegami pielęgnacyjnymi. Niektóre lubią czesanie, ale na widok cążek do pazurów uciekają w popłochu pod kanapę i nie wychodzą z ukrycia, dopóki nie wyczują ulubionego przysmaku. Obcinanie pazurów u psa stanowi...

Zazwyczaj koty oddają mocz poza wyznaczonym do tego miejscem (czyli kuwetą) z dwóch powodów. Najczęstszym z nich, jest instynktowna potrzeba oznaczenia swojego terenu. Zaznaczenia swojej obecności, czyli zakomunikowania innym osobnikom, że ten teren już do kogoś „należy”. Drugi powód to po prostu fizjologiczna potrzeba oddania moczu.

Z powyższym problemem, można poradzić sobie na różne sposoby. Jaki zapach odstrasza koty od sikania? Jest kilka głównych produktów, które mogą odstraszyć kota, aby ten zaniechał oddawania moczu w innych, niż kuweta miejscach. Cytrusy, lawenda, ocet, ruta zwyczajna, cebula, naftalina i papryka a także cynamon to zapachy które odstraszają koty. Są one generalnie nietolerowane przez puszyste czworonogi.

Jeśli chodzi „ogrodowe” pomysły, które będą działały prewencyjnie, to już na poziomie planowania ogrodu oraz posiadania kota, można pomyśleć o kwestiach, które znacznie usprawnią pozbywanie się problemu, jakim jest oddawanie moczu w różnych miejscach przez kota. Mowa tutaj o zastosowaniu agrowłókniny, czy geowłókniny. Wysypaniu żwirku czy kory. Wszystkie te pomysły można zastosować w jednym ogrodzie, co spotęguje uzyskane efekty.

Co innego odstrasza koty od sikania?

Do grupy „straszaków” można zaliczyć np. zraszacz ogrodowy – mechanika jego działania oraz wyciekająca woda, mogą pomóc pozbyć się problemu załatwiającego się kota w ogrodzie. Nie wolno jednak kota straszyć wodą z węża ogrodowego, ponieważ może to przynieść niepożądane skutki oraz być dla kota traumatyczne.

Na rynku w 2021 roku istnieją również specjalne urządzenia, imitujące dźwięki o określonej częstotliwości. Na podobnej zasadzie są stworzone odstraszacze kretów czy gryzoni. Ich skuteczność jest oceniana dosyć pozytywnie, trzeba tylko pamiętać o utrzymaniu odpowiedniego stanu naładowania baterii w urządzeniu bądź wymiany ich na nowe. Tego typu sprzęt jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Można go wbić w ziemię albo powiesić w wybranym miejscu.

Zapachy odstraszający koty posiadają także specjalistyczne repelenty. Są to preparaty najczęściej w sprayu, w których składzie można znaleźć wyżej wymienione produkty. Korzystając z takiego sposobu odstraszania kota, trzeba pamiętać, aby zapach był aplikowany ponownie co jakiś czas. Po pewnym okresie, kot będzie już identyfikował nieprzyjemny dla siebie zapach z konkretnym miejscem.

Jakiego zapachu nie znoszą koty i dlaczego?

Produkty wymienione powyżej, charakteryzują się mocnym, intensywnym zapachem. Cytrynę można wycisnąć w miejsca, które kot „oznaczał”, można także zostawić tam skórkę owocu. Ruta jest bogata w olejki eteryczne, posiadające intensywną i nieprzyjemną dla kota woń, jednak w tym przypadku trzeba wiedzieć, że jej właściwości mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Lawenda może okazać się jeszcze lepszym rozwiązaniem, ponieważ posiada podobne właściwości, a nie jest niebezpieczna. Dodatkowo posiada piękny w odbiorze dla człowieka zapach i charakteryzuje się niezwykłym wyglądem, dzięki oryginalnemu i głębokiemu kolorowi, na jaki zakwita.

Jakiego zapachu nie lubią koty, a bez problemu jego źródło znajdziemy w zasięgu ręki? Jest to ocet, którego intensywny zapach źle kojarzy się także nam – ludziom. Wystarczy nasączyć octem kawałek szmatki i zostawić ją w określonym miejscu, pamiętając o tym, aby nasączać ją, po utracie woni.

Można użyć także cebuli, choć posiada ona drażniące oczy właściwości. W niektórych przypadkach może to spowodować wystąpienie niechcianych dolegliwości u kota.

Jak zniechęcić kota do sikania poza kuwetą?

Wymienione powyżej pomysły z całą pewnością okażą się pomocne. Pamiętaj, aby nie stosować ich np. w kuwecie w celu neutralizacji przykrych zapachów. Warto w tym miejscu także przypomnieć, że kot nie znosi przykrego zapachu związanego z długo nieczyszczoną kuwetą. To również może stać się powodem, dla którego kot wybiera inne miejsce do wypróżniania.

Dobrze jest mieć to na uwadze, podczas wybierania odświeżacza do kuwety czy łazienki. Świadomość o przedstawionych wyżej produktach, których zapach jest nieprzyjemny, nietolerowany przez koty z całą pewnością pozwoli wychować pupila w pożądany przez siebie sposób i okaże się pomocny w pozbyciu się kłopotów z wypróżnianiem w niewłaściwych miejscach.

Sprawdź też jak oduczyć kota sikania w domu – kliknij TUTAJ.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki zapach odstrasza koty od sikania
Average rating:  
 0 reviews