Jaka szczoteczka do zębów dla kota jest najlepsza w 2021 – Opinie oraz Ranking

Szczoteczka do zębów dla kota - ranking TOP produktów , które musisz poznaćKot to wyjątkowy przyjaciel, choć charakterny i niezależny, na swój sposób zawsze bliski człowiekowi. Jesteś za niego odpowiedzialni tak, jak za każdego innego członka rodziny, a jego...

Jakie obcinaczki dla psa wybrać w 2021 – Opinie oraz Ranking

Pielęgnacja psich łap na profesjonalnym poziomie - poznaj TOP obcinaczki do pazurów , niezbędne w domowej apteczce Skracanie psich pazurów to dla wielu opiekunów olbrzymi stres, który często sprawia, że szybki zabieg kosmetyczny staje się zarówno dla nich, jak i...

Jaka maszynka do strzyżenia kota w 2021 – Opinie oraz Ranking

Strzyżenie kota to nie lada wyzwanie - poznaj TOP maszynki do pielęgnacji sierści czworonoga i wybierz model, który w mig zapewni mu doskonały wyglądZdrowa i zadbana okrywa włosowa kota pełni ważne funkcje ochronne i termoregulacyjne, dlatego jej prawidłowa...

Jak oduczyć psa ciągnięcia na smyczy – Poradnik

Jak oduczyć psa ciągnięcia na smyczy? Sprawdź jak wygląda nauka i co należy zrobić!Wyprowadzanie psa, który co chwile stara się wybrać własny kierunek spaceru, może być nieprzyjemnym doświadczeniem. Bardzo często musimy siłować się z pupilem, co w przypadku dużych...

Jak dopasować kaganiec dla psa – Poradnik

Jak dobrać odpowiedni kaganiec dla psaWielu właścicieli zastanawia się jak dobrze dobrać kaganiec dla psa. Niestety, informacji na ten temat jest niewiele, dlatego spieszymy z pomocą. Przede wszystkim należy ustalić jaki kaganiec dla psa cię interesuje. Rynek oferuje...

Diety przygotowane dla naszych czworonogów muszą być odpowiednio skomponowane, tak jak w przypadku jadłospisów ludzkich. Wymagają one przede wszystkim sporej ilości mięsa oraz warzyw. Jednakże, aby zagwarantować odpowiednią różnorodność, a także smak, wielokrotnie zastanawiamy się co zmienić i co dodatkowo wprowadzić, aby pies był zadowolony. Jednym z takich właśnie rozwiązań jest domowe jedzenie dla psa opracowane na podstawie kaszy.

W dzisiejszym artykule omówimy wszystkie fakty oraz mity, jakie przez wiele lat pojawiły się wokół tego typu produktów. Sprawdzimy czy kasza jaglana dla psa będzie właściwym wyborem czy może zainteresować się inną, alternatywną opcją.

Jakie kasze dla psa będą odpowiednie?

Jednym z najlepszym wyborów, jeśli chodzi o kasze, jest wcześniej wspomniana odmiana jaglana. Produkt ten charakteryzuje się wysoką zawartością witamin i minerałów, a w szczególności witamin B. Jeśli chodzi o minerały, to kasza jaglana dla psa zagwarantuje miedź i żelazo. Z uwagi na to, że jest to opcja bezglutenowa, nie musimy martwić się o podawanie produktu pupilowi. Warto także nadmienić, że w tej kaszy znajduje się skrobia, która ma pozytywny wpływ na pracę jelit.

Kasza gryczana dla psa to kolejne ciekawe rozwiązanie, które również warto podawać psom w celu urozmaicenia ich diety. Podobnie jak i poprzednia kasza, tak i gryczana jest bezglutenowa, a jej poziom skrobi jest także wysoki (lecz nieco niższy niż u jaglanej siostry).

Należy natomiast nadmienić, że kasza gryczana zagwarantuje psu wiele minerałów, w tym fosfor, magnez, mangan, a także żelazo. Oprócz tego, w kaszy znajdziemy też roślinne włókna i białka, które to mają bardzo pozytywny wpływ na pracę układu trawiennego. Co ciekawe, z uwagi na swoje właściwości ograniczające wchłanianie glukozy do krwi, kasza ta sprawdzi się jako bardzo dobry zamiennik dla psów z cukrzycą.

Co może jeść pies, a czego nie? Unikajmy kaszy jęczmiennej!

Dwa wyżej opisane i bardzo popularne na polskim rynku produkty są zdecydowanie dobrym rozwiązaniem. Oprócz tego, rzadziej spotykanymi, aczkolwiek wciąż atrakcyjnymi wyborami będą kasza Amarantus oraz owsiana. Musimy natomiast pamiętać, że nie każda kasza nadaje się dla naszego czworonoga. Dlatego jeśli zastanawialiśmy się czym żywić psa i do głowy przyszła nam kasza jęczmienna, to jak najszybciej należy z niej zrezygnować.

Ten rodzaj kaszy bardzo dobrze wiąże wodę, a co za tym idzie ona pęcznieje i sprawia, że składniki pokarmowe znajdujące się w kaszy jęczmiennej są o wiele gorzej trawione. Co więcej, takie właściwości doprowadzają do wytwarzania się wielu gazów, a dodatkowo mogą doprowadzić do skrętu żołądka.

Kasza dla psa z czym podawać?

Pomimo faktu, że kasza będzie zdecydowanie dobrym dodatkiem do diety, nie możemy zapominać o jej podstawie. Pomimo ewolucyjnego dostosowania się psów do domowych warunków i takiego jedzenia, nasze pupile są wciąż w głównej mierze mięsożernymi zwierzętami. Oznacza to, że większość dziennego zapotrzebowania naszego psiaka to białko, które pochodzi z mięsa.

Oczywiście w kaszy czy soi białko także można znaleźć i to nawet w całkiem sporej ilości. jednakże, to białko zwierzęce jest najlepiej przyswajalne. Dodatkowo pamiętać należy o tłuszczach. Dopiero na trzecim miejscu są węglowodany, jeśli chodzi o przyswajalność. Dlatego dawkowanie kaszy jest tak istotne i powinno służyć jedynie jako niewielki dodatek, a nie zamiennik głównego dania.

Dlaczego właściwy pokarm dla psa jest tak istotny?

Karmienie psa jedzeniem “ludzkim” może mieć wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że nie wszystko, co człowiek zje, zostanie w tak sprawny sposób przetrawione jak u psa. Przykładem może być wyżej opisana kasza jęczmienna. Oprócz tego, wyżywienie czworonoga bazować powinno na mięsie i warzywach.

Teraz już wiesz jaka kasza dla psa jest najlepsza!

Karmienie zwierzęcia kaszami może z pewnością przynieść wiele pozytywów. Bogate w witaminy i minerały produkty mogą zdecydowanie wspomóc pracę układu trawiennego i całego organizmu. Musimy natomiast pamiętać, że to jest wyłącznie suplement diety, a nie jego zamiennik.

Dalej należy kierować się zasadą, gdzie białko (najlepiej pochodzenia zwierzęcego) jest głównym składnikiem diety, która uzupełniona zostanie warzywami. Dopiero jako alternatywę można stosować kaszę (i to nie wszystkie jej rodzaje), pod warunkiem, że jest ona odpowiednio przygotowana.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka kasza dla psa
Average rating:  
 0 reviews