Jaka pasta do zębów dla kota będzie najlepsza w 2021 – Opinie oraz Ranking

Bezpieczna i skuteczna pasta do zębów dla kota - TOP ranking najlepszych produktów, które doceniają eksperci w rokuZ troski o zdrowie i dobre samopoczucie Twojego kota zapewniasz mu właściwą biologicznie, możliwe najbardziej naturalną dietę, pilnujesz, by...

Najlepsza pasta do zębów dla psa w 2021 – Opinie oraz Ranking

Jaka pasta dla psa sprawdzi się w domowej pielęgnacji? Poznaj TOP produkty do mycia zębów dla psa, które docenili eksperci w rokuCzyste zęby i zdrowe dziąsła to istotny wstęp do zapewnienia dobrostanu czworonoga – od utrzymania zdrowia fizycznego, przekładającego...

Jakie zabawki interaktywne dla kota wybrać w 2021 – Opinie oraz Ranking

Zabawki interaktywne dla kota - poradnik Masz w domu młodego, dorastającego zwierzaka i zaczynasz zauważać, że Twój kot się nudzi? Powszechnym stwierdzeniem na ich temat jest to, że zajmują się właściwie same sobą. To jest tylko połowiczna prawda. Owszem - kot sam...

Jakie szelki dla yorka wybrać w 2021 – Opinie oraz Ranking

Dobre szelki dla yorka - jak je znaleźć? Każdy ekspert prawdopodobnie zgodzi się z tym, że w większości przypadków wyprowadzanie psa na szelkach będzie najlepszym rozwiązaniem. Szelki zapewniają lepszą kontrolę na spacerach i odciążają szyję. To bardzo dobre...

Jaka szczoteczka do zębów dla kota jest najlepsza w 2021 – Opinie oraz Ranking

Szczoteczka do zębów dla kota - ranking TOP produktów , które musisz poznaćKot to wyjątkowy przyjaciel, choć charakterny i niezależny, na swój sposób zawsze bliski człowiekowi. Jesteś za niego odpowiedzialni tak, jak za każdego innego członka rodziny, a jego...

Wiele osób uważa, że mycie zębów u psa to śmieszny wymysł twórców gadżetów dla zwierząt, aby zarobić. Otóż nie. Właściciele psów powinni dbać o higienę jamy ustnej zarówno swojej, jak i pupila. Wcale nie chodzi o nieprzyjemny zapach wydobywający się z pyska, choć to również można zminimalizować.

Po co wykonywać zabieg czyszczenia zębów u psa?

Przede wszystkim robimy to dla jego  zdrowia. W pysku zbierają się resztki tego, co twój pupil zjada. Sucha i mokra karma, czasem kawałki zabawek oraz innych przedmiotów gryzionych przez psa. Pod wpływem śliny to wszystko zaczyna się rozkładać i namnażają się bakterie.

Jak już zapewne się domyślasz, to przyczynia się do powstawania kamienia nazębnego oraz stanów zapalnych dziąseł. Nie dość, że pies odczuwa w tej sytuacji ból, to jeszcze nie jest w stanie normalnie gryźć, co z kolei generuje kolejny problem.

Brak przeżuwania karmy i połykanie jej w całości stanowi niebezpieczeństwo dla układu pokarmowego. Zwierzę połyka więcej powietrza w trakcie posiłku i tworzą się gazy, kłucie i ból brzucha, jelita są przeciążone.

Oczywiście nie musi się tak dziać, ale lepiej zapobiegać niż leczyć. Szczególnie że usuwanie kamienia z zębów odbywa się pod narkozą u zwierząt, co wiąże się z ogromnym stresem i dla psa i dla właściciela. Samo znieczulenie może prowadzić do powikłań zdrowotnych, więc dobrze by było po prostu tego uniknąć.

Czyżbyś właśnie chciał wpisać w wyszukiwarce frazę: czyszczenie zębów u psa ceny? Usuwanie kamienia wyniesie około 500 zł w najlepszym wypadku. Mycie to koszt około 100 zł, ale wiedz, że możesz to robić samodzielnie.

Mamy ważną informację dla wszystkich hodowców – czyszczenie zębów u szczeniaka także jest istotne. Po pierwsze mały pies nauczy się, że tak trzeba i nie będzie się buntował w dorosłym życiu, a po drugie nie ma na co czekać, bo bakterie nie patrzą na wiek.

Mycie zębów u psa w praktyce

Jeśli wydaje ci się, że zakup artykułów pielęgnacyjnych dla psa to wysoki koszt, chcemy cię uspokoić. Można zdobyć naprawdę profesjonalne gadżety za niewielkie pieniądze. Bardziej przeraża cię fakt, że twój pupil nie będzie chciał z tobą współpracować w tej kwestii? Spokojnie, ze wszystkim sobie poradzisz.

Na pewno podajesz czasem psu przysmaki. Dobrym pomysłem jest kupienie ciastek dentystycznych służących do zdejmowania większości brudu z zębów. Wpływają one również na poprawę zapachu z pyska.

Jeżeli twój pupil uwielbia gryźć patyki albo zabawki, zainwestuj w specjalny gryzak, który ma wypustki myjące. Dla lepszego efektu możesz nałożyć na niego nieco pasty dla psów. Nigdy nie używaj swojej!

Higiena zębów u psa wcale nie musi się odbywać przy pomocy wyprofilowanej szczoteczki. Tak naprawdę wystarczy zwykła, ludzka szczoteczka do zębów. Wielu opiekunów stosuje takie rozwiązanie, a zęby ich pupili są czyste i zdrowe.

Szczoteczka do zębów jest jednak dość nieporęczna w przypadku zwierząt, dlatego warto poszukać innych przyrządów. Szczotkowanie zębów u psa ułatwić mogą nakładki na palec, które mają silikonowe wypustki lub plastikowe włosy.

Pozostaje kwestia, jak często należy pielęgnować psi pysk, aby był zdrowy. Weterynarze są zgodni – 2 lub 3 razy w tygodniu to najlepszy wybór. Mimo wszystko pies ma mocniejsze zęby niż człowiek i nie ma potrzeby mycia ich po każdym posiłku.

Jak ważna jest higiena zębów u psa

Do zachowania odpowiedniej higieny w psim pysku potrzebujesz:

  • ciastek dentystycznych,
  • gryzaka myjącego,
  • szczotki do zębów/nakładki czyszczącej,
  • odpowiedniej pasty.

To naprawdę niewiele. Cały zestaw skompletujesz za mniej niż 50 zł. Zapasy trzeba będzie uzupełniać, a szczotkę wymieniać co jakiś czas, ale nawet jeśli musiałbyś raz w miesiącu wydawać tyle pieniędzy, to raczej nie zbiedniejesz. Wizyty u weterynarza są znacznie droższe.

Mamy nadzieję, że dzięki powyższemu artykułowi wiesz już, jak myć zęby u psa. Pamiętaj, że każdą niepewność powinieneś wyjaśnić z weterynarzem. Dysponuje on najlepszymi informacjami i dodatkowo może sprawdzić obecny stan zdrowia twojego psa.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Czyszczenie zębów u psa
Average rating:  
 0 reviews