Ochrona naszego czworonoga przed kleszczami, pchłami czy innymi insektami to bardzo ważne zadanie, które ma na celu uchronić zwierzę przed wieloma niebezpiecznymi chorobami. Znalezienie jednak najlepszego środka na kleszcze dla psa nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać.

Najlepsze krople przeciw kleszczom dla psa – sprawdź ranking najciekawszych produktów na rynku 2024

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

SABUNOL krople

9.9

Tanie


HAPPS krople

9.8

Tanie

BEAPHAR VERMICON krople

9.7

Drogie


 

Krople Fiprex

9.6

Tanie

VERMICON PIES do15kg

9.5

Drogie

Istnieje jednak sposób, aby ze wszystkich preparatów wybrać te najmocniejsze i te oferujące największą skuteczność. Aby to zrobić, warto zapoznać się z rankingiem najlepszych środków na kleszcze dla psa. Jest to jeden z prostszych, aczkolwiek bardzo skutecznych sposobów na dowiedzenie się najistotniejszych informacji odnośnie dobrych środków do zwalczania pasożytów.

W dzisiejszym zestawieniu 2024 mieliśmy na uwadze tylko te najlepsze krople na kleszcze dla psa. Kompletując ranking braliśmy pod uwagę sam skład oraz efektywność działania, a także okres ochronny. Dla prawidłowego wyboru zwycięzcy rankingu istotne okazały się także opinie kropli przeciw kleszczom dla psa oraz stosunek pojemności do ceny.

Ranking Kropli przeciw kleszczom dla Psów dostępny w 2024 roku

1. Dobry środek na kleszcze dla psa to SABUNOL krople pchły/kleszcze

najlepsze krople na kleszcze

Przedstawiony produkt gwarantuje nam niezwykle skuteczny skład, który wzbogacony został wieloma substancjami czynnymi odpowiedzialnymi za eliminacje nie tylko kleszczy czy pcheł, ale także wszy oraz innych owadów pasożytniczych.

Produkt oferuje nam takie składniki aktywne jak Permetrynę, Imidakloprydę oraz Piryproksyfen. To połączenie działa insektobójczo na wiele gatunków zwierząt, a dodatkowo wspiera eliminację bardziej wytrzymałych osobników poprzez ich drogę pokarmową.

Warto natomiast zauważyć, że 1 tubka 1 ml, którą oferuje producent, przygotowana została wyłącznie dla psów małych, których waga wynosi od 5 do 10 kilogramów. Oznacza to, że w przypadku większych zwierząt, należy przemyśleć większe dawkowanie lub znalezienie innego preparatu.
Jeśli chodzi o okres działania, to jest to bardzo mocny wybór, który jest w stanie aż do czterech tygodni utrzymywać swoją wydajność. Dotyczy to zarówno ochrony przeciw kleszczom, jak i pchłom i innym gatunkom insektów.

Jednakże, bardzo ważne jest, aby preparatu nie stosować w przypadku szczeniąt w wieku poniżej 3 miesięcy. Oprócz tego, skoncentrowany skład Sabunolu może doprowadzić do przejściowej nadwrażliwości skóry. Jest to w głównej mierze spowodowane bardzo intensywną siłą preparatu.

Zalety:

• Bardzo silne działanie;
• Ochrona przez minimum 4 tygodnie;
• Świetna skuteczność przeciwko różnym gatunkom insektów i pasożytów;
• Dobry stosunek ceny do ilości preparatu.

Wady:

• Przeznaczony wyłącznie dla psów małych, o wadze do 10 kg;
• Nie należy stosować u szczeniąt poniżej 3 miesiąca życia.

2. HAPPS KROPLE DLA PSÓW

środek na kleszcze dla psa

HAPPS to producent, który znany jest z produkcji preparatów do ochrony przed pasożytami i insektami. Przeznaczony produkt gwarantuje nam świetną ochronę dla psów małych do 10 kilogramów. Jednakże, w jednym opakowaniu znajdziemy wystarczającą ilość preparatu do ochrony na aż 4 miesiące.

Twórcy postanowili zawrzeć w opakowaniu aż 4 ampułki. Ze względu na to, że każda ampułka zapewnia ochronę przez okres miesiąca, otrzymujemy tutaj 16-tygodniową ochronę dla naszego pupila. Co ciekawe, krople te są niezwykle skuteczne i świetnie sobie radzą zarówno z pchłami i kleszczami.

Nie znajdziemy tutaj jednak tak bogatej kompozycji składnikowej. Ogranicza to zatem działanie, a więc nie jest tak różnorodny w eliminacji zwierząt pasożytniczych. Należy natomiast pamiętać, że w niskiej cenie otrzymujemy bardzo dużą ilość preparatu.

Pamiętajmy jednak o szybkim wykorzystaniu kropli, gdyż otrzymujemy jedynie 12 miesięczną gwarancję. Z uwagi jednak na niską cenę, jest to szeroko polecana oferta.

Zalety:

• Bardzo dobry stosunek ilości preparatu do ceny;
• Całe opakowanie gwarantuje aż 4 miesięczną ochronę;
• Niska cena;
• Skutecznie eliminuje pchły i kleszcze.

Wady:

• Potwierdzone działanie jedynie przeciwko kleszczom i pchłom;
• Krótki okres gwarancyjny.

3. BEAPHAR VERMICON KROPLE NA PCHŁY KLESZCZE DLA PSA o większym rozmiarze

najlepszy środek na kleszcze dla psa

Poprzednio recenzowane produkty sprawdzały się głównie w przypadku psów małych. Tutaj natomiast mamy zabezpieczenie dla o wiele większych, bo 30 kilogramowych zwierzaków. Co prawda samo opakowanie jest droższe, lecz otrzymamy tutaj większą pojemność kropli.

Środek ten zawiera w sobie dimetikon. Jest to bardzo bezpieczny specyfik, który odznacza się niezwykle wysoką skutecznością w walce z pchłami oraz kleszczami. Co ciekawe, aplikacja preparatu tworzy swoistą powłokę, dzięki czemu pasożyty napotykają na swojej drodze niezwykle nieprzyjazne środowisko, zmuszając je do szybkiego zejścia ze zwierzęcia.

Vermicon to produkt, który w jednym opakowaniu zawiera w sobie aż 3 pipety – każda po 4,5 ml. Oznacza to, że jedna aplikacja uchroni nasze zwierzę na długo. Warto natomiast pamiętać, że w przeciwieństwie do innych środków, w tym producenci postanowili dodać środek zapachowy.

Oznacza to, że podczas nakładania preparatu nie będziemy odczuwać mocno odpychającego powonienia. Pamiętajmy oczywiście o tym, że dodatkowo w składzie znajduje się aloes, co jest kolejnym pozytywnym zaskoczeniem.

Tak jak i poprzednio, producent nie daje gwarancji na pozbycie się problemu z innymi pasożytami. Sama kompozycja radzi sobie natomiast świetnie zarówno z kleszczami jak i z pchłami.

Zalety:

• Bardzo przyjemne powonienie substancji zapachowej przy nakładaniu;
• Środek bezpieczny dla psa, ale także dla dzieci głaskających pieska i dla ludzi;
• Aloes jako substancja dodatkowa;
• Dobry stosunek ceny do ilości produktu.

Wady:

• Brak potwierdzonego działania przeciwko innym pasożytom;
• Wyłącznie dla psów o wadze powyżej 15 kg.

4. Krople Fiprex na pchły i kleszcze dla małego psa

krople przeciw kleszczom dla psa opinie

Kolejny zakup przewidziany jest dla psów małych i średnich, których waga maksymalna nie przekracza 20 kg. Co prawda jest to nieco droższa opcja, lecz jedna aplikacja to aż 2 ml produktu, czyli aż dwukrotność niż w przypadku niektórych kropli przedstawionych w zestawieniu 2024.

Gwarantują one długotrwałą ochronę i zabezpieczenie dla psów. Jest to tak zwany Fiprex M, a więc przeznaczony dla średnich psów. Co ciekawe, gwarantuje to skuteczność działania do 20 kilogramów, lecz ogranicza także możliwość skorzystania z produktu w przypadku psów o minimalnej wadze 10 kg.

Jest to preparat do nakrapiania przeciwko kleszczom, co gwarantuje niezwykle wysoką skuteczność działania oraz ochronę na te pajęczaki. Ze względu na bardzo dużą zawartość substancji czynnej zwanej fipronil, możemy liczyć na minimum 4 tygodniową ochronę przed kleszczami. Co ciekawe, ochrona przed pchłami wynosi aż 8 tygodni!

Jest to natomiast nieco drogie rozwiązanie, szczególnie jeśli zamierzamy kupić preparat przeznaczony dla średnich (M) bądź nieco większych (L) czworonogów. Oprócz tego, pamiętajmy o wyżej wspomnianej minimalnej wadze zwierzęcia.

Zalety:

• Bardzo duża skuteczność;
• Ochrona przeciwko pchłom do 8 tygodni;
• Wysokie stężenie substancji aktywnych;
• Przeznaczony dla psów małych i średnich.

Wady:

• Waga psa minimum 10 kg;
• Dosyć drogie rozwiązanie.

5. VERMICON PIES do 15kg – krople dla najmniejszych psiaków

jakie krople na kleszcze dla psa

Vermicon to znana i ceniona marka, która na rynku artykułów dla zwierząt znana jest od wielu lat. Ich preparat na walkę z kleszczami i pchłami jest bardzo popularny i często stosowany przez właścicieli psów. Jest to co prawda nieco droga opcja, lecz w jednym pakowaniu dostajemy aż trzy aplikacje.
Od wielu lat Vermicon zajmuje się tworzeniem preparatów bezpiecznych nie tylko dla psa i jego otoczenia, ale także ludzi i środowiska. Stosuje się tutaj substancję dimetikon. Nie jest ona ani lekiem ani środkiem biobójczym, a więc nie musimy martwić się o niepożądane skutki uboczne stosowania.

Jedna aplikacja gwarantuje nam ochronę na 4 tygodnie, a więc jest to standardowy okres ochronny w przypadku środków tego typu. Krople te przeznaczone są dla psów o wadze maksymalnej wynoszącej 15 kilogramów.

Z uwagi na to, ze preparat zawiera w sobie dodatkowo aloes oraz specjalną substancję zapachową, za psem nie ciągnie się nieprzyjemna woń, a nawet cytrusowo-miętowy zapach gwarantuje przyjemne powonienie zaraz po aplikacji.

Pamiętać należy jednak, że jest to produkt przewidziany wyłącznie dla psów powyżej 12 tygodnia życia. Co więcej, zaleca się stosować go wyłącznie przed myciem. Intensywniejsza interakcja z wodą może osłabić działanie specyfiku.

Zalety:

• Przyjemny zapach podczas aplikowania;
• Dodatkowa substancja w postaci aloesu;
• Bezpieczny dla środowiska oraz dla ludzi;
• W opakowaniu ilość preparatu na 3 aplikacje.

Wady:

• Wysoka cena;
• Woda osłabia działanie kropli.

Jakie krople na kleszcze dla psa będą najskuteczniejsze?

W dzisiejszym poradniku zakupowym przyjrzymy się kroplom przeciw kleszczom, jakie możemy zakupić dla naszego czworonoga. Choć wydaje się to prostym zadaniem, to mnogość preparatów dostępnych na rynku w roku 2024 oraz ich inny skład sprawia, że problem ten dotyka wielu właścicieli martwiących się o swoich pupili.

Przede wszystkim należy pamiętać, że wybrany przez nas środek na kleszcze dla psa powinien oferować kompozycję bezpieczną dla zwierzęcia oraz ludzi i środowiska, ale także niezwykle wysoką skuteczność w eliminacji i następnie ochronie przed niechcianymi pasożytami. Oprócz tego, bardzo ważny jest także zakres wagowy.

Dodatkowymi aspektami pozytywnie wpływającymi na naszą przyszłą decyzję będzie mnogość celów, z jakimi sobie środek poradzi. Niebagatelny wpływ ma również zapach, a także stosunek ilości produktu do ceny. Opinie kropli przeciw kleszczom dla psa będą natomiast bardzo dobrą wskazówką. Więcej informacji znajdziecie natomiast w poniższym artykule: https://wamiz.pl/pies/porady/8443/preparat-na-kleszcze-dla-psa-zobacz-jak-chronic-swojego-pupila.

najlepsze krople na kleszcze dla psa

Krople przeciw kleszczom muszą być skuteczne…

Do odpowiedniego zabezpieczenia zwierzaka na okres wiosenno-letni stosuje się najczęściej obroże przeciw kleszczom dla kota lub psa, tabletki na kleszcze dla psa czy kota i krople. O ile ta pierwsza metoda jest dłuższa, to jej skuteczność wielu poddaje w wątpliwość. O wiele skuteczniejszym rozwiązaniem są silnie skoncentrowane krople, czyli środek bezpośrednio zawierający dużą ilość środka działającego insektobójczo.

Do tego celu najczęściej wykorzystuje się Permetrynę. Jednakże, istnieje kilka innych substancji aktywnych, które również są częstym składnikiem produktu. Chodzi tutaj przede wszystkim o Dimetikon oraz Imidaklopryd. Zwróćmy uwagę jednak na to, że Piryproksyfen równie często pojawia się jako uzupełnienie preparatu.

Polecany ze względu na skuteczność Sabnol Krople Pchly

najlepsze krople na kleszcze

Polecany ze względu na bepieczeństwo VERMICON Pies do 15Kg

jakie krople na kleszcze dla psa

… ale też bezpieczne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci starają się przygotowywać jak najbezpieczniejsze produkty. Nie jest to oczywiście proste, gdyż odpowiednia ilość składników wymagana jest do utrzymania właściwej skuteczności eliminacji pasożytów oraz ochrony przez najbliższe tygodnie.
Z tego właśnie względu w celu eliminacji przykrego zapachu, niektórzy producenci stosują specjalne substancje zapachowe. Inni natomiast decydują się na zastosowanie aloesu, który dodatkowo nawilża skórę oraz nieco odświeża sierść zwierzęcia.

Warto natomiast pamiętać o tym, że w wielu przypadkach musimy szukać preparatów, które zostały odpowiednio oznaczone i przeznaczone wyłącznie do skonkretyzowanej wagi zwierzęcia. W ten sposób mamy pewność, że kompozycja oraz stosunek danych składników będzie odpowiedni i nie będziemy ryzykować bezpieczeństwa – czy to naszego zwierzęcia czy naszego.

Dodatkowo pamiętajmy o stosunku ceny do ilości otrzymanego produktu

Kolejnym bardzo istotnym elementem, o którym wielu z nas zapomina, to cena. Nie chodzi tutaj natomiast o jednostkowy koszt danego produktu, lecz o oferowaną ilość. Czasami producenci decydują się na sprzedaż większej ilości preparatu w opakowaniu. Dzięki temu w nieco większej cenie otrzymamy wystarczającą ilość kropli do ochrony psa przez okres wiosenno-letni.

Z tego względu warto sprawdzić ile mililitrów dany preparat oferuje w jednej tubce oraz jaka jest zalecana dawka. Wtedy będziemy wiedzieć czy nie przepłacamy za wybrany produkt oraz czy stosunek ilości otrzymanego produktu do jego ceny będzie proporcjonalny i opłacalny.

Polecany ze względu na Cena do Ilość Happs Krople dla Psów

środek na kleszcze dla psa

Polecany ze względu na Opinie Użytkowników BeaPhar Krople na Pchły Kleszcze Dla Psa

najlepszy środek na kleszcze dla psa

Krople przeciw kleszczom dla psa – opinie oraz uwagi innych użytkowników

Kolejnym bardzo ważnym elementem, na jaki musi każdy z nas zwrócić uwagę, to komentarze, jakie pozostali właściciele psów zostawili na temat danego preparatu. Środki do walki z kleszczami i pchłami mają to do siebie, że pomimo deklarowanej skuteczności ich skład może nie do końca zadowalać użytkowników.

Z tego właśnie powodu należy zapoznać się z tym co dokładnie mają do powiedzenia osoby, które zakupiły dany specyfik. Wtedy dowiemy się także jakie krople na kleszcze dla psa będą najlepsze oraz czy przeglądany środek nie jest niebezpieczny dla czworonoga czy dla ludzi.

Podsumowanie kropli odstraszających na pchły i kleszcze 2024

Jednym z najlepszych produktów w tym momencie do walki z pasożytami i insektami jest SABUNOL krople pchły/kleszcze. To skuteczne i bezpieczne rozwiązanie, które gwarantuje także długi czas ochronny oraz akceptowalną cenę. Są to najważniejsze kwestie, o których zawsze powinniśmy pamiętać wybierając środki przeciw kleszczom dla psa.

Jeśli jednak zwycięzca rankingu nie spełnia naszych oczekiwań bądź szukamy specyfiku dla psów większych, to warto sprawdzić pozostałe produkty w rankingu lub poszukać na własną rękę. Poradnik zakupowy gwarantuje obszerną wiedzę na temat właściwego szukania środków przeciw kleszczom i pchłom. To właśnie zawarte w poradniku informacje będą decydujące podczas szukania odpowiedniego produktu.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie krople przeciw kleszczom dla psa wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Xenia

Zależało mi bardzo aby uchronić Rufusa przed tymi okropnymi pasożytami. I tak próbowaliśmy różnych specyfików. Jeśli miałabym jednak polecać to zdecydowanie Sabunol. Aż się zdziwiłam, jak bardzo są skuteczne. Super kropelki.

 by Seneka

Zauważyłam, że teraz latem to była plaga kleszczy ale całe szczęście mieliśmy te krople Sabunol i one świetnie chroniły psa. Trochę na początku byłam sceptycznie nastawiona, jednak naprawdę warto ich używać.

 by Luśka

Zawsze się martwiłam gdy dopadały jakieś kleszcze moją sunię. Nie chciałam aby zachorowała później na coś poważnego. Znalazłam więc te krople Happs i okazało się, że naprawdę się sprawdzają. Odstraszają pasożyty niezwykle skutecznie.

 by Misza

Taki ranking to fajna sprawa. Faktycznie kupiłam te najwyżej oceniane krople Sabunol i okazały się doskonałą ochroną przed kleszczami. Wreszcie mój pupil nie jest atakowany przez insekty i możemy spokojnie chodzić na spacery.

 by Marcysia

To był dla mnie prawdziwy dylemat gdy zauważyłam te szkodniki w sierści psiaka. Zupełnie nie wiedziałam co mam zastosować. Wybrałam właściwie zupełnie w ciemno krople sabunol. Okazały się świetną ochroną. Pozbyliśmy się problemu.

 by Beata

Kleszcze to odwieczny problem właścicieli czworonogów. Jednak ja znalazłam sposób na to paskudztwo. Mój psiak przestał je mieć gdy zaczęłam stosować krople happs. Zdecydowanie polecam ze względu na skuteczność.