Jaka pasta do zębów dla kota będzie najlepsza w 2021 – Opinie oraz Ranking

Bezpieczna i skuteczna pasta do zębów dla kota - TOP ranking najlepszych produktów, które doceniają eksperci w rokuZ troski o zdrowie i dobre samopoczucie Twojego kota zapewniasz mu właściwą biologicznie, możliwe najbardziej naturalną dietę, pilnujesz, by...

Najlepsza pasta do zębów dla psa w 2021 – Opinie oraz Ranking

Jaka pasta dla psa sprawdzi się w domowej pielęgnacji? Poznaj TOP produkty do mycia zębów dla psa, które docenili eksperci w rokuCzyste zęby i zdrowe dziąsła to istotny wstęp do zapewnienia dobrostanu czworonoga – od utrzymania zdrowia fizycznego, przekładającego...

Jakie zabawki interaktywne dla kota wybrać w 2021 – Opinie oraz Ranking

Zabawki interaktywne dla kota - poradnik Masz w domu młodego, dorastającego zwierzaka i zaczynasz zauważać, że Twój kot się nudzi? Powszechnym stwierdzeniem na ich temat jest to, że zajmują się właściwie same sobą. To jest tylko połowiczna prawda. Owszem - kot sam...

Jakie szelki dla yorka wybrać w 2021 – Opinie oraz Ranking

Dobre szelki dla yorka - jak je znaleźć? Każdy ekspert prawdopodobnie zgodzi się z tym, że w większości przypadków wyprowadzanie psa na szelkach będzie najlepszym rozwiązaniem. Szelki zapewniają lepszą kontrolę na spacerach i odciążają szyję. To bardzo dobre...

Jaka szczoteczka do zębów dla kota jest najlepsza w 2021 – Opinie oraz Ranking

Szczoteczka do zębów dla kota - ranking TOP produktów , które musisz poznaćKot to wyjątkowy przyjaciel, choć charakterny i niezależny, na swój sposób zawsze bliski człowiekowi. Jesteś za niego odpowiedzialni tak, jak za każdego innego członka rodziny, a jego...

Choroba zwana robaczycą to dolegliwość, która może dotknąć każdego czworonoga. Występuje ona w przypadku, kiedy zwierzę nie zostało odrobaczone, czyli nie wyeliminowano wewnętrznych pasożytów, jakie mogłyby pojawić się u szczeniaków czy w przypadku starszych pupilów – po spacerze.

Psy nie stosują się do zasad higieny i będąc na zewnątrz, wykorzystują swój zmysł węchu oraz smaku do poznania środowiska. Z tego właśnie względu czworonogi są narażone na przedostanie się groźnych pasożytów, które w przypadku nieleczenia mogą okazać się niebezpieczne nawet dla właścicieli i wszystkich domowników. Znalezienie jednak dobrych tabletek na odrobaczenie psa nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

W tym celu przygotowaliśmy krótkie zestawienie, gdzie poddaliśmy analizie porównawczej cztery różne środki.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BIHELDON tabletki odrobaczanie

9.9

Średnia

InPar na robaki

9.8

Tania

Bayer Drontal

9.7

Droga

CEVA Cestal Plus

9.6

Średnia

Dbając o bezpieczeństwo nasze i naszych psów, sprawdziliśmy preparaty na podstawie ich składu, a także terminu przydatności. Niezwykle istotny okazał się również sposób podania, a także ilość tabletek w jednym opakowaniu. Należy także zwrócić uwagę na opinie, jakie tabletki dla psa na odrobaczenie posiadają.

BIHELDON tabletki na odrobaczanie dla psów

Środek odrobaczający, który wygrywa w dzisiejszym rankingu, oferuje nam niezwykle wysoką skuteczność oraz bardzo bogaty i dopracowany w skład. W nim znajdziemy najistotniejsze substancje aktywne, które pozbywają się wielu tasiemców, nicieni i innych pasożytów.

Warto zauważyć, że w bardzo niskiej cenie możemy zakupić tabletkę. Ta natomiast przeznaczona jest dla zwierzęcia o masie ciała wynoszącej 10 kg. Z uwagi na to, że wiele osób decyduje się na podawanie środków także większym psom, warto stosować się do przykładowego dawkowania.

W przypadku bardzo małych zwierząt, rekomenduje się podawać ¼ tabletki. U zwierząt od 2,5 do 5 kg, połowę tabletki. W przypadku większych, stosujemy co 10 kilogramów dodatkową tabletkę. Innymi słowy, zwierzę ważące od 30 do 40 kg otrzyma 4 tabl.

Co ciekawe, data ważności jest bardzo długa, bo wynosi aż do stycznia 2023 roku. Z uwagi na to, że jest to bardzo mocny preparat, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii w przypadku dłuższego stosowania, które będzie obowiązkowe w przypadku silnej inwazji.

Istnieje możliwość podania doustnego lub po wymieszaniu z karmą. Oprócz tego, preparat nie jest przeznaczony dla psów poniżej 4 tygodnia życia, a w przypadku kotów poniżej 6 tygodnia życia. Co więcej, nie należy stosować preparatu Biheldon u suk i kotek w pierwszym i drugim trymestrze ciąży.
Jest to natomiast bardzo tania alternatywa, a więc warto przemyśleć zakup ze względu na dużą dostępność oraz bezpieczeństwo.

R

Zalety

• Bardzo wysoka skuteczność;
• Szeroki zakres działania;
• Możliwość podania doustnego lub po wymieszaniu z karmą;
• Niska cena.

Q

Wady

• Brak możliwości odrobaczania ciężarnych suk i kotek;
• Do użytku w przypadku psów powyżej 4 tygodnia życia, a w przypadku kotów powyżej 6 tygodnia życia.

InPar Tabletki na robaki i pasożyty dla psa

Jeżeli zależy nam na dużym opakowaniu, które przewidziane zostało zarówno dla psów małych jak i dużych, to warto przemyśleć kolejny produkt w zestawieniu, a mianowicie InPar. Jest to niezwykle skuteczne rozwiązanie, które zostało dostosowane zarówno do psów bardzo dużych, jak i szczeniaków.

Preparat przygotowany został do walki z inwazjami dojrzałych form nicieni oraz tasiemców. Oprócz tego, preparat świetnie radzi sobie z eliminacją glist, włosogłówek oraz wielu innych pasożytów oraz robaków. Bardzo istotną zaletą tego rozwiązania jest jego skład.

Z substancji czynnych warto wymienić Fenbendazol, którego w jednej tabletce jest aż 200 mg. Oprócz tego, producent zastosował Embonian pyrantelu (144 mb na tabletkę) oraz Prazykwantel. Skład ten gwarantuje bardzo dobrą skuteczność, nawet w ciągu doby po podaniu leku.

Oznacza to, że należy przetrzymać psa w jednym, zamkniętym pomieszczeniu, a wydalone odchody trzeba zutylizować i przeprowadzić częste i gruntowne dezynfekcje czworonoga, jak i jego środowiska.

Z uwagi na to, że tabletki posiadają specjalną podziałkę, bardzo łatwo jest je podzielić. Jest to bardzo przydatne w przypadku małych psów i szczeniąt, gdyż ½ tabletki stosuje się u zwierząt o wadze 2-5 kg. 1 tabletka przeznaczona jest dla zwierząt o wadze 5-10 kg, a w przypadku wyższych wag, co kolejne 10 kg należy zastosować kolejną tabletkę. W ten sposób 23 kilogramowe zwierzę powinno otrzymać 3 tabletki.

R

Zalety

• Podziałka ułatwiająca dzielenie tabletki;
• Bardzo bogata zawartość preparatu;
• Duże skoncentrowanie substancji czynnych;
• Bardzo szybkie działanie.

Q

Wady

• Nieco wysoka cena.

DRONTAL 2 odrobaczające dla psów

Jeżeli szukamy najskuteczniejszego preparatu do odrobaczenia, to warto zastanowić się nad zakupem produktu Bayer Drontal. Jest to jeden z droższych w tym zakresie cenowym środków, lecz charakteryzuje się bardzo dobrą kompozycją oraz skoncentrowaną ilością substancji czynnych. Co więcej, zakres działania jest bardzo duży.

W tabletce znajduje się 150 mg febantelu oraz 50 mg pyrantelu, które odpowiadają 144 mg pyrantelu embonianu. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na zastosowanie 50 mg prazykwantelu. Wszystkie te elementy mają niezwykle mocne działanie i skutecznie zwalczają wiele rodzajów pasożytów.

Najważniejszym pasożytem, z którym preparat sobie radzi z bardzo dobrą skutecznością to nicienie oraz tasiemce różnych gatunków. Są one bardzo często spowodowane inwazjami mieszanymi, które mogą przerodzić się w bardzo groźną robaczycę.

Co więcej, bardzo dobrze eliminuje glisty, tęgoryjce, włosogłówki oraz pierwotniaki Giardia. Wszystko to pozwala w przeciągu dwóch tygodni pozbyć się wszelkich pasożytów, które mogły żerować na naszym czworonogu. Należy oczywiście pamiętać, że produkt stosuje się także w przypadku leczenia robaczycy, lecz jego stosowanie jest dłuższe, co także wymaga konsultacji z lekarzem weterynarii.

Nie zapominajmy także o tym, że produkt przypomina w kształcie małą kostkę dla psa, a badania stwierdziły, że takie rozwiązanie jest o wiele chętniej przyjmowane przez psy. Nie bez znaczenia ma także dodatkowa substancja smakowa, która niejako niweluje „lekowy” aromat.

Niestety, jest to bardzo drogi produkt, który dodatkowo w opakowaniu zawiera tylko 2 tabletki. Oprócz tego, zostały one przygotowane w taki sposób, że ciężko jest przedzielić bez uszkodzenia. Ma to znaczący wpływ w przypadku psów mniejszych, gdyż stosuje się tutaj 1 tabletkę na 10 kg wagi psa.

R

Zalety

• Bardzo skuteczna walka;
• Ogromny zakres walki z pasożytami;
• Dodatkowa substancja smakowa do pomocy w podaniu;
• Bardzo atrakcyjny wygląd.

Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Trudny podział tabletki na pół dla mniejszych psów.

CESTAL tabletki na pasożyty 2 sztuki

Innym bardzo ciekawym wyborem będzie produkt firmy CEVA. Cestal Plus charakteryzuje się bardzo szybkim zwalczaniem pasożytów. Szeroki spektrum działania oraz świetna kontrola nad przebiegiem kuracji sprawia, że jest to dobra opcja, która z pewnością spodoba się niejednej osobie.

Co ciekawe, jest to tania opcja, gdyż za 2 sztuki środka zapłacimy podobną cenę co w przypadku pojedynczych tabletek od innych producentów. Jeśli chodzi o sam środek, to radzi on sobie z tasiemcami Echinococcus, Taenia, Dipylidium caninum. Oprócz tego, wykorzystanie tego rozwiązania zagwarantuje nam niezwykle skuteczne działanie i eliminację glist, tęgoryjców oraz włosogłówek.

Wszystko to dzięki zastosowaniu trzech substancji czynnych, a mianowicie Prazikwantely, Pyrantely oraz Fenbendazoly. To one odpowiadają za tak skuteczne leczenie oraz kontrolę inwazji pasożytów żołądkowo-jelitowych. Jednakże, istnieje kilka wad, o których musimy pamiętać decydując się na zakup tego produktu.

Przede wszystkim sposób podania jest wyłącznie doustny, a więc niektórzy właściciele mogą mieć problem z podaniem tego preparatu swoim pupilom. Oprócz tego, bardzo istotne jest także dawkowanie, gdyż 1 tabletka przeznaczona jest na 10 kg masy ciała zwierzęcia. W przypadku mniejszych czworonogów, przyjdzie nam dzielić tabletkę na pół.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Wiele substancji czynnych;
• Szeroki zakres leczenia i kontroli pasożytów żołądkowo-jelitowych.

Q

Wady

• Wymagane podanie doustne.

Jakie tabletki na odrobaczenie psa 2021? Najistotniejsze informacje

Szukając właściwego preparatu do leczenia psa, bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka istotnych informacji. Bardzo często środki przeciwpasożytnicze oferowane na rynku mają różny zakres działania. Innymi słowy, musimy sprawdzić z jakimi dokładnie pasożytami wybrany produkt sobie radzi.

Bardzo ważny jest natomiast skład oraz stężenie wykorzystanych substancji. Ten aspekt będzie miał także niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo naszych zwierząt oraz nas samych. Nie możemy oczywiście pominąć daty przydatności preparatu.

Z innych informacji, istotne wydają się także opinie tabletek dla psa na odrobaczenie, a także cena. Z uwagi na to, że produkt oferuje czasami 2 lub 4 tabletki w opakowaniu, o wiele bardziej interesuje nas cena za tabletkę. Więcej natomiast informacji znaleźć można tutaj: https://www.karmimypsiaki.pl/blog/odrobaczanie-psa/.

Skład tabletki na odrobaczenie dla psa, a bezpieczeństwo

Poszukując tego idealnego rozwiązania, bardzo ważne jest znalezienie produktu bezpiecznego. Na ten element największy wpływ ma oczywiście stosowanie się do informacji, jakie producenci podają na ulotkach. Jednakże, bardzo ważna jest także sama znajomość składu, abyśmy mogli skonsultować się z lekarzem weterynarii i zapytać czy dana substancja może mieć niepożądane skutki uboczne.

Najczęściej, w przypadku produkcji środków przeciwpasożytniczych charakteryzujących się bardzo szerokim spektrum działania, stosuje się trzy substancje: Pyrantel, Prazykwantel, Febantel. Jednakże, równie często możemy spotkać pyrantel embonianiu, a także fenbendazol. Ich odpowiednia kompozycja będzie bardzo istotna dla wyboru właściwego produktu.

INPAR TABLETKI NA ROBAKI 4SZT

dobre tabletki na odrobaczenie psa

Biheldon odrobaczanie psy

skuteczne tabletki na odrobaczenie psa

Data przydatności

Kolejnym bardzo istotnym elementem, o jakim każdy z nas musi pamiętać szukając właściwego preparatu na walkę z pasożytami, jest data przydatności. Tego typu środki bardzo często sprzedawane są po przecenie ze względu na kończącą się ważność. O ile wydrukowana data bardzo często służy jako dobre odniesienie czy dany preparat jest dalej skuteczny i bezpieczny, tak nigdy nie wiadomo w jakich warunkach produkt był przechowywany.

Środki na pasożyty mają zazwyczaj ponad dwuletnią datę ważności, więc warto wybierać tylko te tabletki, które do końca terminu przydatności mają jeszcze przynajmniej rok. W ten sposób mamy pewność, że nie grozi nam wybór niewłaściwego czy nawet niebezpiecznego środka.

Sposób dawkowania

Z uwagi na to, że masa psa ma bardzo istotny wpływ na sposób dawkowania leku, musimy zapoznać się z ulotką, na której wszystkie podstawowe dane zostały najpewniej wymienione. Ten dobry, polecany preparat będzie oferował nam specjalne oznaczenie na środku tabletki, co zdecydowanie ułatwi przedzielenie środka na pół w przypadku aplikacji ½ tabletki dla małego pieska.

DRONTAL 2 Tabletki Odrobaczające Dla Psa

jakie tabletki na odrobaczenie psa

Oprócz tego, bardzo ważne jest także zwrócenie uwagi na to czy musimy podawać produkt doustnie czy w inny sposób. Najczęściej natomiast producenci stosują dawkowanie bezpośrednio do jamy ustnej. Nieco rzadziej możemy znaleźć takie tabletki, które możemy wymieszać z karmą i w pewien sposób oszukać psa, aby sam zjadł tabletkę.

Jeszcze innym rozwiązaniem, które pomimo swojej rzadkości jest niezwykle dobrym pomysłem, to zakup tabletek, które zostały dodatkowo wzbogacone o substancje smakowe czy zapachowe. W połączeniu ze zmyślnym kształtem przypominającym mini kostkę, możemy w bardzo prosty sposób zaaplikować preparat bez zmuszania psa do połknięcia.

CESTAL TABLETKI NA PASOŻYTY 2SZT

najlepsze tabletki na odrobaczenie psa

Opinie tabletki na odrobaczenie dla psa 2021

Komentarze innych użytkowników mogą okazać się bardzo przydatne wybierając następną opcję. Z uwagi na to, że ze zdjęć bardzo ciężko ocenić wielkość tabletki, dodatkowe informacje na temat potencjalnych problemów podania mogą okazać się bardzo przydatne.

Co więcej, pomimo deklarowanych substancji czynnych, niektóre preparaty radzą sobie nieco gorzej z walką z pasożytami. Innymi słowy, warto zapoznać się z opiniami użytkowników, gdyż mogą potencjalnie zmienić naszą decyzję odnośnie zakupu konkretnego produktu.

Podsumowanie rankingu tabletek na odrobaczenie psa 2021

Dobre tabletki na odrobaczenie psa to takie, które gwarantują skuteczność oraz szerokie spektrum działania. Wtedy pozbędziemy się wszelkich pasożytów, glist, tęgoryjców i innych robaków, jakie mogłyby zaprzątać przewód pokarmowy naszego czworonoga. Takim właśnie wyborem okazuje się zwycięzca rankingu, czyli Biheldon odrobaczanie psy.

Jeśli jednak zastanawiamy się jakie tabletki na odrobaczenie psa można kupić poza wymienioną czwórką, to przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji zachęcamy do przeczytania poradnika zakupowego. To tam znajdziecie najwięcej informacji odnośnie właściwego wyboru.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie tabletki na odrobaczenie psa wybrać
Average rating:  
 5 reviews
byAśka onJakie tabletki na odrobaczenie psa wybrać

Potrzebowaliśmy Odpowiednich tabletek dla naszego psa . Miał problemy żołądkowo-jelitowe dostaliśmy z polecenia, Aby zastosować tabletki CESTAL. Postąpiliśmy zgodnie z zaleceniami i  było widać, że nasz Azor szybciej zdrowieje.

byKrystian onJakie tabletki na odrobaczenie psa wybrać

Jak Rożek zachorował, to mieliśmy problem z podaniem tabletek, na odrobaczenie. Zawsze znalazł tabletkę i zostawił. jak pokruszyliśmy, to nie ruszył. Zastosowaliśmy produkt smakowy DRONTAL 2 . Tak zjadł, że nie zauważył tabletki.

byIrek onJakie tabletki na odrobaczenie psa wybrać

My zastosowaliśmy ostatni InPar Tabletki na robaki i pasożyty. Nasz Klusek Szybko pozbył się problemy z pasożytami. Dobrze, że tabletka ma przedziałkę dzielącą. Bardzo nam, to pomogło.

byStefan onJakie tabletki na odrobaczenie psa wybrać

Systematycznie używamy tabletek odrobaczający BIHELDON. Są bardzo dobrym produktem i nigdy nie mieliśmy problemu z robakami.

byAmelia onJakie tabletki na odrobaczenie psa wybrać

Ryszard nasz pies zaczął się jakoś dziwie zachowywać. Po wizycie u weterynarza okazało się, że posiada jakieś pasożyty. Zostało nam zapisane  DRONTAL 2, który bardzo dobrze poradził sobie z problemem Rysia.