Czy Twój pies ma ciągły problem ze świeżym oddechem? Czy Pupil często miewa problemy z infekcjami jamy ustnej?

Jeżeli tak, to jasny znak, że pies wymaga wprowadzenia odpowiedniej pielęgnacji. Regularne szczotkowanie zębów sprawia, że psy znacznie rzadziej ulegają chorobom oraz infekcjom. Dzięki dwóm warstwom ścierającym, zęby są dokładnie oczyszczone z problematycznego kamienia. W konsekwencji czego zwierzak posiada zadbane zęby, które nie są przyczyną powstawania chorób. Przebywanie w towarzystwie czworonoga również jest dużo przyjemniejsze ze względu na przyjemny zapach z pyska.

Szczotka do zębów dla psa ranking 2024 – jak wybrać najlepszy produkt dla swojego zwierzaka?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Francodex ZESTAW

9.9

Średnia


BEAPHAR SZCZOTECZKA DWUSTRONNA

9.8

Średnia


Gryzak dentystyczny Unizoo

9.7

Średnia


Beaphar szczoteczka naparstkowa

9.6

Tania


Petosan Toy Dogs

9.5

Droga

Szczotkowanie zębów psu jest naturalnym elementem regularnej higieny i nie powinno budzić zdziwienia wśród innych szczególnie w 2024 roku. Zęby często są związane z chorobami, które można wyeliminować za pośrednictwem specjalnych kosmetyków. Wśród nich znajduje się pasta specjalnie przeznaczona dla psów oraz odpowiednio ścięta głowica szczoteczki. Jej zastosowanie sprawia, iż kły pozostają w dobrym stanie przez długi okres czasu.

Ranking Szczotek do Zębów dla Psa w 2024 roku

1. Francodex ZESTAW do ZĘBÓW

czyścik do zębów dla psa

Gotowy zestaw Francodex pozwala na efektywne czyszczenie zębów psom. Dzięki strukturze włosia, dużo łatwiej pozbyć się uporczywych zabrudzeń z powierzchni psich kłów na całej powierzchni. Dwie różnej wielkości i gęstości szczoteczki pozwalają na pielęgnację każdego rodzaju zębów, w przypadku każdej rasy. Jest to bardzo komfortowe, a zarazem uniwersalne rozwiązanie. Poprzez swoje działanie, skutecznie eliminuje płytkę nazębną oraz ogranicza powstawanie kamienia w jamie ustnej. Konsekwencją kuracji jest świeży oddech psa i zahamowanie rozwijania się obrzęków i infekcji wewnątrz jamy ustnej psa.

Zalety

 • gotowy zestaw do czyszczenia zębów psom,
 • bardzo łatwa aplikacja produktu,
 • produkt przystosowany dla różnych ras.

Wady

 • zestaw tylko dla psów, niedostosowany dla kotów.

2. BEAPHAR SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW DWUSTRONNA

szczotka do zębów dla psa

Beaphar to produkt uniwersalny, który sprawdzi się zarówno w przypadku kotów, jak i psów. Urządzenie posiada dwie głowice różnych wielkości, które służą do efektywnego usuwania kamienia nazębnego zwierzętom. Specjalnie ścięte włosie sprawia, że usuwanie kamienia staje się proste oraz szybkie, a pielęgnacja przebiega bardzo sprawnie. To produkt zalecany przez większość weterynarzy.

Rekomenduje się codzienne czyszczenie zębów za pomocą szczoteczki z pastą. Dzięki temu w dużej mierze zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych infekcji samy ustnej. Głowice należy dokładnie zwilżyć przed nałożeniem dawki preparatu. Czynność powinno się powtarzać regularnie.

Zalety

 • pozwoli w utrzymaniu poprawnej higieny jamy ustnej psów oraz kotów,
 • wyprofilowane głowice pasują do układu zębów każdego psa,
 • pozwala wprowadzić optymalną pielęgnację dla czworonoga.

Wady

 • szczotka daje optymalne rezultaty wyłącznie z połączeniem z pastą tego samego producenta,
 • należy ją wymieniać co trzy miesiące lub częściej, w zależności od zużycia włosia.

3. Gryzak dentystyczny dla psa Unizoo 

jaka szczoteczka do zębów najlepsza

Gryzak Unizoo to czyścik do zębów dla psa, który został wykonany z naturalnej gumy bezpiecznej dla środowiska. Dzięki temu, że jest nietoksyczna, nie naraża psa na choroby oraz nie generuje niebezpieczeństwa dla mieszkańców. Jest bardzo wytrzymały i zabezpieczony przed szybkim zużyciem. Producent stworzył formę, która jednocześnie ochrania oraz czyści jamę ustną pupila. Zaokrąglone brzegi sprawiają, że niemożliwe jest skaleczenie się i powstanie ran.

Aby odpowiednio zastosować gryzak, należy włożyć do środka ulubiony smakołyk czworonoga lub dawkę pasty. Następnie trzeba położyć ją w wybrane miejsce i dać ją psu na dziesięć minut. Po każdym zabiegu należy umyć zabawkę za pomocą ciepłej wody.

Zalety

 • pozwala wyczyścić zęby psom o 360 stopni,
 • stabilna podstawka sprawia, że eksploatowanie produktu jest banalnie proste,
 • zaokrąglone krawędzie gwarantują bezpieczeństwo dla jamy ustnej psa.

Wady

 • produkt dla zdyscyplinowanych psów, psy mogą za bardzo rozprzestrzeniać zanieczyszczenia po mieszkaniu.

4. Beaphar – Szczoteczka naparstkowa do zębów

szczoteczka do zębów dla psa na palec

Czyszczenie zębów Twojemu czworonogowi jeszcze nigdy nie było takie proste. Beaphar to komfortowa szczoteczka do zębów dla psa na palec, która znakomicie sprawdzi się w przypadku psów nieprzepadających za tradycyjną szczotką. Elastyczny materiał dopasowuje się do kształtu i rozmiaru większości palców, przez co można w stu procentach panować nad procesem pielęgnacji.

Aby poprawnie zastosować ten produkt należy uspokoić psa, a następnie nałożyć niewielką ilość pasty do zębów dla zwierząt. Kolejną czynnością powinno być stopniowe czyszczenie kolejnych poziomów zębów. Na początku zwierzę wymaga zaznajomienia z techniką, jednak po czasie przyzwyczaja się do tego akcesorium.

Zalety

 • guma niemożliwa do przegryzienia przez zwierzę,
 • skuteczna w przypadku psów nieprzepadających za tradycyjną szczotką.

Wady

 • jest bardzo sztywna, przez co czasami zsuwa się z palca podczas czyszczenia zębów.

5. Petosan Toothbrush Toy Dogs

ultradźwiękowa szczoteczka do zębów dla psa

Dwulitrowa fontanna z automatycznym systemem chłodzenia wody zapewni komfort termiczny twoim pupilom. Dzięki nowoczesnej fontannie dozującej odpowiednią ilość płynu, zwierzę pozostanie nawodnione przez długi okres czasu. Dodatkowo pompa posiada niski pobór mocy, a wiec zwolni cię z wysokich opłat za elektryczność. Dzięki temu możesz uruchomić poidełko przed pójściem do pracy i pozostawić zwierzęta wraz z dawką orzeźwiającej wody. Stosowanie fontanny jest szczególnie polecane podczas sezonu letniego oraz grzewczego. Wówczas zwierzęta wykazują większą potrzebę pobierania płynów. Producent zadbał o odpowiednie podpórki, dzięki którym konstrukcja nie wywróci się nawet po potraceniu przez kota.

Zalety

 • Wysokiej jakości produkt polski.
 • Solidne komponenty,
 • Nowoczesny design.

Wady

oba filtry zastosowane przez producenta wymagają częstej wymiany w określonym odstępie czasu.

jaka szczoteczka do zębów dla psa

Jaka szczoteczka do zębów najlepsza?

Rosnąca świadomość wśród hodowców oraz właścicieli psów sprawia, że szczoteczki do zębów stają się coraz bardziej popularne. Lekarze weterynarii biją na alarm, gdyż wiele niebezpiecznych chorób psich ma swoje podłoże w infekcjach jamy ustnej. Tam zaczynają się pomnażać bakterie, które następnie są przyczyną częstych zachorowań, które wymagają zastosowania profesjonalnych środków medycznych. Lepiej uniknąć częstych wizyt u weterynarza i zapobiegać wystąpieniu schorzeń.

Najlepszym sposobem jest regularne pielęgnowanie psiej jamy ustnej przez właściciela. Na rynku znajduje się coraz więcej produktów mających na celu ułatwić poszukiwanie najlepszej szczotki z odpowiednio ściętą głowicą. Jaką, wobec tego, szczoteczkę wybrać? Na co należy zwracać szczególną uwagę podczas dokonywania zakupu w sklepie zoologicznym?

Szczotka do zębów dla psa – na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Szczotka do zębów dla psa powinna być dostosowana do jego uzębienia. Akcesorium kupuje się dobierając rozmiar i kształt do danej rasy. Inne szczotki są przeznaczone dla niewielkich szczeniąt i psów do 5 kg, inne natomiast do większych pupili. Aby dokonać właściwego wyboru należy z uwagą czytać zalecenia producenta, gdyż one pozwolą wskazać przeznaczenie i zastosowanie szczotki.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest kąt ścięcia włosia. Jako, że pielęgnacji dokonuje właściciel, szczotka powinna być w inny sposób dostosowana, niż w przypadku ludzkich szczotek. Na rynku, oprócz klasycznych szczotek z dwoma różnymi głowicami, znajduje się mnóstwo podobnych akcesoriów, w tym nakładka czyszcząca nakładka na palec czy gryzak z wypustkami.

Czyścik do zębów dla psa – dlaczego warto?

Czyścik (Gryzak dentystyczny dla psa Unizoo) jest idealnym rozwiązaniem dla dużych psów, które ważą ponad 10 kg. Takie psy trudno nauczyć regularnej pielęgnacji, dlatego wykorzystując gryzak z podstawką, można zaaplikować smakołyk lub odmierzoną wcześniej dawkę specjalistycznej pasty. Zwierzę samodzielnie dokonuje procesu czyszczenia, pocierając energicznie zębami o wypustki. Produkt jednakże najlepiej stosować na zewnątrz, ponieważ resztki kamienia nazębnego mogą nieestetycznie zanieczyszczać całą przestrzeń domową.

Innego rodzaju czyścik zakładany na palec (Beaphar – Szczoteczka naparstkowa do zębów) służy do bezpośredniego usuwania kamienia własnym palcem. Dla niektórych może się to wydać mało higieniczne, jednak to dobry sposób na nauczenie psa czyszczenia zębów. Gdy pupil przyzwyczai się do naparstka, można zacząć korzystać ze szczoteczki. To również bardzo tanie rozwiązanie, które można kupić w dosłownie każdym sklepie zoologicznym na terenie całej Polski. Jest bardzo prosta w użyciu, a jednocześnie skuteczna. W perspektywie długoterminowej pozostawia jednak pewną dozę kamienia, przez co zęby są w dalszym ciągu zanieczyszczone, toteż najlepszym sposobem jest zastosowanie bardziej profesjonalnych narzędzi czyszczących. Naparstek pozwala jednak wyczuć siłę nacisku na uzębienie, nie robiąc mu krzywdy. Dzięki tej technice czyszczenia również dużo łatwiej można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Na polskim rynku zaczynają się także pojawiać bardziej uniwersalne produkty, przykładowo ultradźwiękowa szczoteczka do zębów dla psa. Wykorzystując nowoczesną technologię, generuje fale, które sprawiają, że kamień dużo efektywniej zostaje usunięty z przestrzeni nazębnej.

Zwycięzca rankingu szczoteczek do zębów dla psów 2024

Niekwestionowanym zwycięzcą rankingu pozostaje szczoteczka Francodex ZESTAW do ZĘBÓW. To uniwersalny zestaw, który zawiera profesjonalną szczotkę wyposażoną aż w dwie komfortowe głowice oraz sporą dawkę pasty. To świetny zestaw, który pomoże nauczyć psa higieny oraz przyzwyczaić do regularnego usuwania kamienia.

Głowice można dopasowywać w zależności od rozmiarów i typu zębów wybranego pupila, natomiast uniwersalne czyścidło okaże się niezastąpione podczas dbania o higienę zwierzaka. Oba produkty zostały stworzone z myślą o wielu rasach posiadających specyficzne uwarunkowania anatomiczne. Na podstawie własnych preferencji można dokonać selekcji wybranej głowicy i odpowiednio ściętego włosia.

Podsumowanie – szczotka dla psa

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak często czyścić zęby psu, aby higiena jamy ustnej była odpowiednio zachowana. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi, jednak niektórzy lekarze weterynarii rekomendują nawet codzienne rytuały czyszczące. Początkowo może być to dla psa istną katorgą, jednakże wraz z upływem czasu, zwierzak z pewnością przyzwyczai się do zabiegu. Najlepiej przyzwyczajać psa od pierwszych miesięcy życia, jednak nie zawsze jest to możliwe z różnych względów. Zgodnie z badaniami naukowców, płytka nazębna oraz kamień odkładają się intensywnie już od 2-3 roku życia psa. Warto nie dopuścić do rażących zaniedbań dotyczących higieny, gdyż może to skutkować różnymi infekcjami.

Aby nie przesadzać z męczeniem psa, najlepiej czyścić mu zęby co tydzień, ewentualnie dwa razy w tygodniu. Wówczas szczotkowanie zostanie lepiej zaakceptowane przez pupila, który szybciej podda się zabiegom, a z czasem umożliwi zwiększenie ich częstotliwości.

Oprócz męczących zabiegów pielęgnacyjnych, bardzo ważne również jest zadbanie o odpowiednią dietę pupila. Ze względu na przyjmowany pokarm, psy powinny dostać uzupełniające porcje suchej karmy. Jej specyfika pozwala na pozbycie się zanieczyszczeń z powierzchni zębów. Dzięki temu płytka pozostaje zadbana przez długi okres czasu, co pozwala na zagwarantowanie komfortu i bezpieczeństwo. Dobór diety pod kątem minerałów i zawartości składników odżywczych powinien być podstawową czynnością, która jest wdrażana, gdy pies osiągnie pełną dojrzałość płciową. Wówczas jego zęby nie ulegają zepsuciu w szybkim czasie, jednak posiadają warstwę ochronną.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej wskazówek odnośnie tego Jak dbać o zęby pupila?, koniecznie przeczytaj podlinkowany artykuł z najważniejszymi wskazówkami.

Świetne rady odnośnie higieny psiej jamy ustnej znajdują się poniżej. Dzięki nagraniu można w szybki sposób przejść instruktaż po szczególnie istotnych czynnościach.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza szczotka do zębów dla psa
Average rating:  
 0 reviews