Młodzieńcze zapalenie stawów u psa – na stawy dla psa domowe sposoby

W starszym wieku psy, podobnie jak i ludzie, mogą cierpieć na przewlekłe zapalenie stawów. Sprawia to im ból i znacznie uprzykrza poruszanie się i codzienne życie. Aczkolwiek, co w przypadku, kiedy mamy do czynienia z młodzieńczym zapaleniem stawów u naszego pupila? Czym jest ono spowodowane i jak należy się przed tym uchronić?

W dzisiejszym artykule pozwoliłem sobie na podzielenie się moimi własnymi doświadczeniami z tym właśnie problemem. Dzięki zdobytej wiedzy byłem w stanie wdrożyć prawidłowe leczenie na młodzieńcze zapalenie stawów u psa. Jeśli więc i ty zastanawiasz się jakie są domowy sposoby na stawy dla psa albo po prostu chcesz dowiedzieć się czy zachowanie twojego czworonoga może oznaczać problemy ze stawami, to zachęcam do zapoznania się z poniższym artykułem.

Młodzieńcze i reumatoidalne zapalenie stawów u psa objawy

Podczas najbardziej intensywnego wzrostu zwierzęcia, a dzieje się to pomiędzy 4 a 7 miesiącem życia, może dojść do sytuacji, w której zbyt duża ilość komórek krwii – eozynofilii w szpiku kostnym, spowoduje zapalenie stawów. Jest to wtedy tak zwane eozynofilowe zapalenie stawów i najczęściej spotyka to rasy psów dużych i tych szybkorosnących. A to oznacza, że jeśli masz owczarka niemieckiego, doga niemieckiego, bernardyna, dobermana, goldena retrievera czy basseta, to ryzyko pojawienia się tej choroby jest podwyższone.

Podobnie jak w przypadku klasycznego, reumatoidalnego zapalenia stawów, tak samo i w przypadku tego spowodowanego nagromadzeniem się dużej ilości komórek krwi w szpiku kostnym psy są o wiele mniej skore ku zabawie. Bardzo często z dnia na dzień zwierzę przestaje chodzić, nie ma apetytu, a także nie ma ochoty na zabawę. Oprócz tego, podczas zwykłego poruszania się może kuleć. Stan ostry tej choroby może też przejawiać się bardzo wysoką gorączką – nawet na poziomie 40 stopni Celsjusza.

młodzieńcze zapalenie stawów u psa

Jak natomiast przebiega leczenie młodzieńczego zapalenia stawów u psa?

Niestety, z uwagi na różne stopnie zaawansowania choroby, a także inny stan zwierzęcia, rasę, czy też jego wielkość, istnieje wiele różnorodnych metod pozwalających na eliminację tego problemu. Najważniejsze jest jednak odpowiednia i w miarę szybka reakcja, dzięki czemu znacznie ograniczymy objawy ostrego zapalenia stawów, które mogą być nadzwyczaj bolesne dla pupila i spowodować szereg przykrych konsekwencji.

Po konsultacji z weterynarzem pediatrą będziemy wiedzieć którą metodę leczenia wybrać najlepiej. Ja natomiast zalecam, abyście odpowiednio dostosowali dietę waszego zwierzaka. Będzie to z pewnością duże wsparcie dla naszego psiaka. Warto jednak pamiętać, że każda dieta powinna być dostosowana do psa indywidualnie z uwagi na różniące się poziomy wapnia, fosforu, a także fosfatazy alkalicznej.

Kluczową kwestią jest też podawanie suplementów i witamin, a także uwzględnienie w medykamentach środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Nie mniej ważne jest też mocne ograniczenie ruchu. Niestety, nierzadko zdarza się, że niewielkie objawy pozostają z naszym zwierzakiem aż do momentu całkowitego rozwinięcia się kośćca. A to może w przypadku niektórych ras oznaczać pojawianie się bólu nawet do 18-ego miesiąca życia.

o pomoże na stawy dla psa domowe sposoby!

Jednym z najważniejszych elementów, który może pomóc naszemu psiakowi z chorymi stawami jest dostarczenie mu większych ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. To natomiast oznacza, że powinniśmy dodać do planów dietetycznych naszego pupila olej z pestek winogron czy też olej z kryla. Innym dobrym wyborem będzie dodanie produktów bogatych w witaminę E czy witaminę C lub też inne związki przeciwutleniające, które będą chroniły chrząstkę stawową przed wolnymi rodnikami. Sprawdź też kolagen na stawy dla psa.

Teraz wiesz jak leczyć zapalenie stawów u psa i czym się ono objawia

Choć młodzieńcze zapalenie stawów u psa może być groźne i powodować sporo problemów i bolesnych doświadczeń u naszego zwierzaka, to nie jest to choroba nie do wyleczenia. Przede wszystkim istotne jest prawidłowego zdiagnozowanie dolegliwości. A to wymaga naszej wizyty u weterynarza ortopedy. Następnie pamiętajmy o stosowaniu odpowiednich leków, dostosowaniu diety do wyników badań krwi, a także uwzględnienie paru innych domowych sposobów, które zostały wymienione powyżej.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Młodzieńcze zapalenie stawów u psa
Average rating:  
 0 reviews