Odpowiednia ochrona naszych czworonogów przez cały rok to z pewnością najważniejsza rzecz, o której musimy pamiętać. Pasożyty zewnętrzne a także wszystkie inne insekty, które atakują nasze pupile są w stanie wyrządzić wiele złego. Z tego względu bardzo dobra obroża przeciwpchelna będzie obowiązkowym zakupem.

W jaki jednak sposób wybrać ten odpowiedni produkt, który nie tylko będzie skutecznie odstraszał najróżniejsze owady, ale także będzie działał przez długi czas, a jego koszt będzie stosunkowo niewielki? Z uwagi na to, że na rynku znajduje się ogromna liczba obroży, wybranie tej najlepszej nie jest tak proste. Z tego właśnie powodu powstał ranking obroży na kleszcze 2024.

Najlepsza obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa – sprawdź rankingu na rok 2024

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Obroża Bayer Foresto

9.9

Droga

Obroża Sabunol Plus

9.8

Tania


Obroża HAPPS BROS

9.7

Tania


Obroża Frexin

9.6

Średnia


W zestawieniu przedstawiamy cztery bardzo ciekawe produkty. Odznaczają się niezwykle wysoką skutecznością oraz długim czasem działania. Oprócz tego, gwarantują dosyć duży zakres długości pasków, a także ich działanie nie ogranicza się wyłącznie do konkretnego rodzaju insektów. Zwróciliśmy także uwagę na opinie obroży przeciw kleszczom.

1. Obroża dla psa i kota na kleszcze i pchły Bayer Foresto

obroża na kleszcze opinie

Produkt przygotowany został z myślą o dużych psach, których waga przekracza 8 kilogramów, a długość 70 cm. Zastosowane substancje czynne są bardzo mocne, co przekłada się oczywiście na wysoką skuteczność oraz na pewność działania przez długi okres.

Obroża Bayer Foresto charakteryzuje się bardzo długim czasem ochrony, który wynosi do 8 miesięcy. Warto dodatkowo zauważyć, że wykorzystanie takich substancji czynnych jak imidaklopryd oraz flumetryna sprawiło, że obraża świetnie radzi sobie z wieloma gatunkami kleszczy.

Co więcej, produkt świetnie radzi sobie także w walce z pchłami. Ogranicza on ryzyko zakażenia niektórymi pierwotniakami, które przenoszone są przez muchówki. Dodatkowo, pamiętajmy o tym, że produkt jest bardzo dobry w przypadku pozbywania się larw, nimf i dorosłych osobników.

Co ciekawe, obroża jest wodoodporna i okresowe mycie zwierzęcia nie powinno osłabić działania. Jednakże, dosyć częste mycie (mniej więcej co miesiąc) może doprowadzić do osłabienia skuteczności przeciwpchelnej po 5 miesiącach od korzystania.

Jest to jednak jedno z najskuteczniejszych obroży, jakie możemy znaleźć na rynku. Co więcej, pojawia się wiele pozytywnych opinii o obroży na kleszcze, które potwierdzają działanie. Należy jednak pamiętać, że nie można stosować produktu u szczeniąt poniżej 7 tygodni.

Oprócz tego, obroża zawiera w sobie kilka substancji pomocniczych, tak więc jakakolwiek nadwrażliwość na nie czy na główne substancje czynne przekreśla produkt. Niestety jest to również bardzo droga, najdroższa w całym zestawieniu opcja. Wpłynie to negatywnie na wybór zwycięzcy przez niektórych użytkowników.

Zalety:

• Bardzo skuteczne działanie;
• Długi okres działania – do 8 miesięcy;
• Działa przeciwko wielu gatunkom zwierząt;
• Produkt wodoodporny.

Wady:

• Częste mycie może obniżyć skuteczność przeciwpchelną po 5 miesiącach od założenia;
• Bardzo wysoka cena.

2. Sabunol Plus obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa to z kolei bardzo ciekawa alternatywa

dobra obroża przeciwpchelna

Kolejnym wyborem jest o wiele tańsza, lecz też nieco krócej działająca obroża. Przygotowana została głównie do walki z nadmierną ilością kleszczy i pcheł. Z uwagi na to, że obroża ma 75 centymetrów długości, jest to bardzo dobry wynik dla psów o średniej wielkości i dla tych większych.

Sabunol Plus to obroża, która oferuje aż 3 składniki aktywne. Najwięcej znajduje się tutaj Permatryny (bo aż 50g na kilogram), jednakże zarówno Imidachlopryd i Geraniol wspierają obroże. Firma odpowiedzialna za przygotowanie obroży wykorzystała najnowszą technologię, dzięki czemu uwalnianie się wyżej wspomnianych składników jest równomierne i trwa do 5 miesięcy.

O ile okres ochronny jest nieco krótszy, tak został on potwierdzony wieloma badaniami. Innymi słowy, eliminacja pcheł czy kleszczy przez wyżej wspomniany czas gwarantuje nam najskuteczniejszą ochronę bez ryzyka osłabnięcia.

Należy jednak pamiętać, że produkt nie jest przewidziany dla psów mniejszych ani dla kotów. Oprócz tego, należy uważać, gdyż zastosowane składniki aktywne odstraszają jedynie określone przez producenta gatunki zwierząt – w dużym skrócie wyłącznie pchły i kleszcze występujące w Polsce.

W tej cenie jest to jednak jedna z wydajniejszych ofert i należy ją mieć na uwadze tak długo, jak tylko myślimy nad nieco bardziej budżetowym wyborem.

Zalety:

• Niska cena;
• Dla średnich i dużych psów;
• Skuteczność potwierdzona laboratoryjnie;
• Duża ilość substancji aktywnych.

Wady:

• Nieco krótki okres działania;
• Odstrasza wyłącznie pchły i kleszcze.

3. HAPPS BROS obroża przeciw pchłom i kleszczom dla dużych psów

najlepsza obroża na kleszcze

Jeszcze tańszym wyborem, który natomiast przygotowany został dla średnich psów, jest produkt od firmy Happs. Gwarantuje on natomiast dużą ilość składniku aktywnego, który swoją skutecznością gwarantuje niszczenie jaj i larw insektów.

Obroże stosuje się do psów o średniej wielkości i wadze. Warto natomiast pamiętać, że okres zwalczania szkodników wynosi aż 6 miesięcy. Nie jest on jednakowy dla pcheł i kleszczy. Ochrona przeciw kleszczowa słabnie już po 4 miesiącach użytkowania.

Warto natomiast zwrócić uwagę na to, że zastosowana w obroży permetryna to substancja czynna, która nie wpływa na powonienie psa. Co więcej, składnik ten oraz cała obroża jest odporna na wodę, a więc nawet w przypadku kąpieli psa nie ryzykujemy osłabnięcia efektów.

Należy natomiast uważać, bo preparat nie jest przystosowany dla wszystkich zwierząt. Nie należy obroży stosować w przypadku szczeniąt poniżej 3-go miesiąca życia. Oprócz tego, nie zaleca się korzystania z produktu w przypadku suk karmiących czy zwierząt bardzo starych i osłabionych.

Zalety:

• Bardzo niska cena;
• Bardzo skuteczne działanie;
• Przeznaczona dla średnich i dużych psów;
• Wysoka zawartość permetryny.

Wady:

• Nie zaleca się korzystać u szczeniąt i suk karmiących;
• Ochrona przeciwko kleszczom słabnie już po 4 miesiącach.

4. Frexin obroża insektobójcza dla psa

obroża przeciw kleszczom opinie

Pomimo nieco wysokiej ceny oraz jedynie 5 miesięcznej ochrony, jest to jedna z najskuteczniejszych obroży, jakie można znaleźć na rynku. Świetnie zwalcza zarówno kleszcze jak i pchły, a dodatkowo gwarantuje ponadprzeciętną trwałość i wytrzymałość.

Producent Frexin przygotował dla nas bardzo mocną obrożę, w której znajdziemy szereg substancji czynnych. Mowa tutaj o deltametrycynie, cypermetrycynie, a także geraniolu. Co więcej, technologia zastosowana do odpowiedniego uwalniania substancji gwarantuje właściwą ochronę przez cały okres, jaki producent deklaruje.

Pamiętać należy, że wybór tego preparatu gwarantuje nam także odpowiedni dobór substancji owadobójczych, dzięki czemu mniej niebezpieczne osobniki giną już po wejściu w kontakt z sierścią czworonoga. Te bardziej odporne gatunki zwierząt wymierają w momencie wkłucia się w zwierzę z powodu dużej ilości substancji szkodliwych dla insektów. Bardzo ważne natomiast jest, to że taka kompozycja nie jest w żaden sposób niebezpieczna dla zwierzęcia.

Podobnie jak poprzednie produkty, obroża Frexin jest odporna na wodę, a więc nie musimy jej ściągać przed kąpielą. Przez cały czas korzystania z preparatu nasze zwierzę będzie chronione i bezpieczne, zarówno przed kleszczami, jak i pchłami lub innymi istotami wymienionymi w ulotce.

Jest to bądź co bądź bardzo droga opcja, a sama długość obroży wynosi tylko 45 centymetrów. Oznacza to, że to opcja przewidziana wyłącznie dla najmniejszych czworonogów.

Zalety:

• Bardzo skuteczna ochrona;
• Bogaty i skoncentrowany skład substancji czynnych;
• Obroża odporna na wodę;
• Całkowicie bezpieczna dla zwierzęcia;
• Przewidziana dla małych psów.

Wady:

• Wysoka cena;
• Możliwość stosowania wyłącznie w przypadku psów o wieku powyżej 3 miesięcy.

Dobra obroża przeciwpchelna 2024, czyli na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Wybierając odpowiedni preparat do ochrony naszego zwierzęcia bardzo ważne jest sprawdzenie szeregu parametrów. To one będą miały znaczny wpływ nie tylko na działanie urządzenia i jego skuteczność, ale także okres ochronny.

Z tego względu warto zapoznać się ze składem obroży. Oprócz tego, dobrym wyjściem będzie także zwrócenie uwagi na jej długość oraz czy są jakieś przeciwskazania. Dodatkowe informacje odnośnie składu oraz techniki zastosowanej do produkcji obroży będą równie kluczowe.

Warto także zwrócić uwagę na opinie obroży przeciw kleszczom i sprawdzić co inni użytkownicy mają do powiedzenia. Co ciekawe, gwarancja producenta czy oczywiście cena produktu również odegra kluczową rolę. Więcej informacji na temat odpowiedniego wyboru znajdziecie w tym artykule: https://www.radiozet.pl/Zwierzeta/Foresto/Jak-wybrac-obroze-przeciwkleszczowa-dla-psa.

obroża na kleszcze ranking

Skład obroży bardzo istotny

Odpowiednio dobrana kompozycja substancji aktywnych, które z czasem wydzielają się i okrywają całego psa specyficzną powłoką ochronną są niezwykle istotne. To właśnie od konkretnego rodzaju składnika oraz od jego intensywności i ilości zależy skuteczność, z jaką obroża poradzi sobie z nieproszonymi gośćmi.

Najpopularniejszymi środkami stosowanymi w obrożach są permetryna i geraniol. Należy natomiast pamiętać, że te skuteczniejsze produkty bardzo często zawierają w sobie też imidaklopryd. Z uwagi na to, że każdy z nich ma inną siłę działania, a także ich stężenie się różni, należy zapoznać się z konkretnym produktem i porównać ich ilość, dzięki czemu oszacujemy potencjalną skuteczność obroży.

Polecany ze względu na skład Sabunol Plus

dobra obroża przeciwpchelna

Polecany ze względu na długi okress ochronny Bayer Foresto

obroża na kleszcze opinie

Pamiętajmy o okresie ochronnym

W zależności od zastosowanej techniki wiążącej dane substancje oraz ich szybkość ulatniania, obroże gwarantują nam okres ochronny w zakresie od 4 do nawet 9-10 miesięcy. Oczywiście bardzo łatwo znaleźć takie produkty, których deklarowany czas ochronny jest o wiele krótszy.

Takich wynalazków nie polecamy z bardzo prostego powodu – w jednym sezonie musielibyśmy zakupić przynajmniej 2 jak nie więcej preparatów, a ich cena w końcu byłaby większa niż jednego, ale skuteczniejszego produktu.

Zwróćmy także uwagę na długość obroży oraz przeznaczenie

Co ciekawe, nie każdy zdaje sobie sprawę, że producenci obroży dostosowują także stężenie składników do wielkości i wagi psów. Z tego właśnie względu musimy przede wszystkim wybierać takie obroże, które przygotowane zostały specjalnie z myślą o naszym czworonogu.

Jeśli producent deklaruje długość 65 centymetrów, to kupujemy taką obrożę wyłącznie w przypadku dużego psa. Z powodzeniem znajdziemy tak samo skuteczne produkty dla psów mniejszych, lecz z bezpieczniejszą dawką substancji czynnych, które dopasowane zostały do naszego psa. Nie należy zatem kupować większej obroży, na następnie ucinać część i dostosowywać ją do psa.

Polecany ze względu na przeznaczenie

obroża przeciw kleszczom opinie

Polecany ze względu na przeciwskazania Bros Happs

najlepsza obroża na kleszcze

Jakie są przeciwskazania?

Przeciwskazania to kolejna bardzo ważna uwaga. Szczególnie istotne jest to w przypadku młodych psów lub tych po ciężkich zabiegach lub w bardzo podeszłym wieku. W wielu sytuacjach kompozycje składników są bezpieczne dla psów w wieku powyżej 3 miesięcy, a więc jeśli szukamy odpowiedniego produktu dla młodszych szczeniaków, to powinniśmy zapoznać się z ulotką producenta.

Dodatkowo musimy mieć na uwadze szereg innych przeciwskazań. Bardzo często zabrania się stosowania środków owado i insektobójczych w przypadku karmiących suk, które to mają bezpośredni kontakt z młodymi. Takich przeciwskazań dany produkt może mieć więcej, a więc bardzo ważne jest zapoznanie się z nimi wszystkimi.

Obroża na kleszcze opinie i cena

Szukając właściwej obroży nie sposób pominąć komentarze innych osób. Uwagi wyrażane przez pozostałych użytkowników pozwolą nam ocenić czy deklarowane parametry oraz okres ochronny jest w rzeczywistości tak dobry, jak producent podaje.

Co ciekawe, ten sposób pozwoli nam także sprawdzić czy opis zgadza się z otrzymywanym produktem oraz czy sama obroża nie jest zbyt inwazyjna dla ludzi, gdyż niektóre produkty posiadają niezwykle mocną i odpychającą woń. Oczywiście są to wszystko subiektywne dane, lecz w niektórych przypadkach, kiedy konkretne wady czy zalety się powtarzają, można im zawierzyć.

Cena naszego wyboru będzie również bardzo ważnym aspektem. Nie należy jednak myśleć o jak najtańszych produktach. Stosunek jakości i gwarantowanego czasu ochronnego do ceny będzie tutaj o wiele istotniejszy niż sama liczba, gdyż o wiele lepiej zapłacić nieco więcej za bardzo skuteczne i sprawdzone akcesoria niż w tym samym czasie kupować trzy inne, o wiele gorsze produkty.

Podsumowanie rankingu obroży na kleszcze 2024

W dzisiejszym rankingu obroży na kleszcze zwycięzcą zostaje Obroża Bayer Foresto. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które gwarantuje nam niezwykle wysoką skuteczność działania, możliwość wyeliminowania problemu z wieloma gatunkami insektów, a także bardzo długim czasem ochronnym. Problematyczna może okazać się jednak cena.

Jeśli jednak wybrany w zestawieniu produkt nie jest dla was idealny, to warto sprawdzić jakie są opinie obroży przeciwpchelnych oraz zapoznać się z poradnikiem zakupowym. To tam znajdziemy wszystkie niezbędne parametry, które to pomogą nam podjąć przemyślaną decyzję.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką obrożę przeciw pchłom i kleszczom dla psa wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Lena

Czarek jest psem u którego, na początku nie mogliśmy się pozbyć pcheł. Z polecenia zastosowaliśmy obrożę Frexin. Sytuacja diametralnie się zmieniła. Od kąt stosujemy, tą obroże jeszcze się nie zdążyło, aby przyniósł cos do domu.

 by Tomek

Spędzamy całe wakacje, na działce razem z naszym psem. Zakładamy mu obrożę przeciw kleszczą i pchłom Sabunol Plus. Przez cały pobyt, nie miał żadnych kleszczy ani pcheł.

 by Genek

Kupuję ta obrożę od dawna. Wcześniej próbowałem inne rodzaje, ale ta przypadła jak i mi, do gustu tak i mojemu psu. Wydaje mi się, że tylko toleruje tą jedną HAPPS BROS . Bo resztę przeważnie gubi.

 by Olek

Mam owczarka niemieckiego i stosuję obrożę Sabunol Plus. Bardzo często wychodzimy, na długie spacery, po lasach i polach czy planach. Nie zażyło nam się trafić u niego kleszcza czy pchły.

 by Mirka

Stosujemy obrożę przeciw pchłom Bayer Foresto. Mieliśmy ją ostatnio i nie, było żadnego problemu. Będziemy stosować ją dalej, bo po co zmieniać coś, co jest dobre.