Twój pies ma problem ze stawami? Rasa twojego pupila posiada uwarunkowania genetyczne, które sprawiają, że zwierzę zaczyna odczuwać ból z powodu schorzeń powiązanych ze stawami? Jeżeli tak, dobrym sposobem przeciwdziałania występowaniu chorób układu kostno-chrzęstnego jest regularna lub doraźna suplementacja specjalistycznych substancji mających na celu zwiększenie sprawności zwierzęcia.

Staw stanowi ruchome połączenie dwóch kości w układzie szkieletowym każdego zwierzęcia. Jego budowa uwzględnia conajmniej dwie nasady kości, na których występują powierzchnie stawowe pokryte chrząstką szklistą. Jest ona bardzo twarda i zbita, dzięki czemu powinna nie ulegać zużyciu. Torebka stawowa natomiast pełni funkcję ograniczającą dla całego stawu, jednocześnie efektywnie amortyzując.

Jama stawowa wypełniona jest lepką mazią dającą poślizg i ograniczającą tarcie. Tak zbudowany staw ma za zadanie umożliwić zwierzęciu komfortowe poruszanie się. Jednak w wielu przypadkach na układ stawów wpływają czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne, uszkadzające konstrukcję.

Preparat na stawy dla psa ranking 2024 – który środek jest najlepszy dla Twojego pupila? 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Arthroflex 500ml

9.9

Drogi

DOLFOS ARTHROMAX 500ML

9.8

Tani


 

SIZAROL COMPLEX FORTE

9.6

Średnia

Aptus APTO-FLEX syrop

9.5

Średnia


 

Ranking najlepszych preparatów na stawy dla psa w 2024 roku

1. Arthroflex 500 ml Na Stawy

lek przeciwzapalny i przeciwbólowy na stawy dla psa

Arthroflex to syrop na stawy dla psa. Dzięki swojemu działaniu skutecznie poprawia funkcjonowanie całego układu kostno-chrzęstnego. Lek reguluje metabolizm chrząstki stawowej, dzięki czemu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo na zachorowanie przez pupila. Szczególnie polecany dla właścicieli dużych psów, które odznaczają się ponadprzeciętną aktywnością fizyczną. Dobra kondycja czworonoga nie zwalnia bowiem z obowiązku dbania o jego stawy przez właściciela. Wychodzenie na spacery i bieganie za rowerem spowalnia, lecz nie eliminuje w całości choroby.

Preparat przeznaczony jest nie tylko dla psów, ale również dla innych zwierząt mięsożernych. Rekomenduje się go rasom mniej ruchliwym oraz psom z problematycznymi uwarunkowaniami genetycznymi. Rasy takie jak mops są mniej aktywne, a brak ruchu może skutkować nawet zwyrodnieniem. Aby temu zapobiec konieczne będzie regularne podawanie dawki normalizującej funkcjonowanie układu.

Zalety

 • Skuteczny produkt opóźnia choroby stawów, dzięki czemu nawet schorowane psy mogą chodzić o własnych siłach.
 • Można podawać go również, zwierzętom hodowlanym mięsożernym.

Wady

 • Należy zwracać uwagę na dawkowanie w zależności od rozmiarów i rasy psa, w przeciwnym razie preparat może zaszkodzić zwierzęciu.

2. DOLFOS ARTHROMAX 500 ML GLUKOZAMINA NA STAWY

preparat na stawy dla psa w płynie

DOLFOS ARTHROMAX 500 to niezastąpiony preparat dla zwierząt, który stanowi uzupełnienie ich diety w składniki opóźniające choroby stawów. Jego suplementacja zapewnia odpowiednią podaż substancji budujących stawy. Właściwości chondroprotekcyjne gwarantują prawidłowe funkcjonowanie stawów niezależnie od rasy i stopnia ruchliwości psa. To bardzo uniwersalny środek, często polecany przez lekarzy weterynarii. Popularny producent słynie bowiem z produkcji odżywek i substancji dla różnego rodzaju zwierząt. Jego wieloletnia obecność na rynku sprawia, że zaufanie klientów pozostaje niezmiennie na takim samym wysokim poziomie.

Oprócz składników aktywnych, w skład preparatu wchodzą substancje dodatkowe, np. Czarci pazur, które regulują pracę całego układu. Dzięki temu pupil posiada zabezpieczone przestrzenie stawów, a dodatkowo zwiększona jest jego ruchliwość, co bezpośrednio przekłada się na stan zdrowia psa.

Zalety

 • Dobry stosunek ceny do jakości.
 • Produkt popularnej marki.

Wady

 • Podawanie doustne preparatu może generować trudności, gdyż nie każde zwierzę będzie chciało przyjmować syrop regularnie.

3. SIZAROL COMPLEX FORTE 500ml NA STAWY PSÓW + GRATIS

preparat na stawy dla psa

SIZAROL COMPLEX FORTE rekomenduje się w szczególności właścicielom starszych psów, które z racji wieku zmagają się z nabytymi, bądź genetycznymi problemami ze stawami. Formuła syropu sprawia, że zwierzęta chętnie przyswajają polecaną dawkę. Psy mające kilka lat znacznie rzadziej podejmują się kolejnych aktywności fizycznych, które nie są zainicjowane bezpośrednio przez właściciela. To ogranicza ich mobilność i wydajność całego organizmu, odbija się również destrukcyjne na stawach.

Preparat sprawdzi się również w przypadku szczeniąt w okresie intensywnego rozwoju. Przy regularnej suplementacji zwierzęta mają szansę uniknąć wad rozwojowych uwarunkowanych przez czynniki zewnętrzne oraz wewnętrze.

Zalety

 • Preparat bardzo wydajny.
 • Jego smak oraz zapach nie jest przykry dla psa, przez co łatwiej jest przyswajalny.

Wady

 • Wysoka cena.

4. Aptus APTO-FLEX syrop 500 ml na STAWY PIES KOT

lek na stawy dla psa

APTO-FLEX syrop jest mieszanką paszową dla psów i kotów narażonych na choroby stawów. Kompozycja elementów chondroprotekcyjnych pozwoliła uzyskać płynną substancję, którą należy podawać w regularnych odstępach czasowych.

Suplementacja w wyznaczonych porach istotnie zwiększa wchłanianie preparatu, przez co jest on bardziej skuteczny od konkurencyjnych propozycji. Jednak aby regularnie suplementować związek, nie można pomijać żadnej dawki,gdyż może to grozić nieefektywną kuracją w perspektywie długoterminowej.

Zalety

 • Można podawać oddzielnie lub mieszać z paszą.
 • Preparat bogaty w składniki chondroprotekcyjne.

Wady

 • Należy bezwzględnie przestrzegać restrykcyjnych zasad przechowywania, gdyż w przeciwnym razie syrop szybko ulegnie zepsuciu.

Preparat na stawy dla psa ranking 2024

Lek na stawy dla psa pomoże nie tylko poradzić sobie z występującym problemem zwierząt, ale również zapobiegnie szybkiej eksploatacji powierzchni stawowych przez psy. Jest to szczególnie istotne w przypadku ras psów genetycznie obarczonych podobnymi schorzeniami.

Dzięki regularnej suplementacji preparat działa jako doraźna pomoc lub długofalowe wsparcie procesu leczenia układu kostno – chrzęstnego.

Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy na stawy dla psa – czym kierować się podczas wyboru?

Działający lek na stawy powinien zawierać substancje zwane chonodroprotektykami. W zależności od posiadanego, dla psów starych rekomenduje się również dużą zawartość kwasów omega-3 oraz kwasu hialuronowego, gdyż te składniki powinny naturalnie występować w przestrzeniach stawowych zdrowych zwierząt. Bardzo ważne jest upewnienie się czy preparat został wzbogacony o niepotrzebne substancje pełniące rolę zapychaczy. Istotna również jest instrukcja dotyczącą dawkowania preparatu.

preparat na stawy dla psa ranking

Preparat na stawy dla psa w płynie – zwycięzca rankingu 2024

Niekwestionowanym zwycięzcą rankingu zostaje preparat Arthroflex, który rekomendowany jest nie tylko psom, ale również pozostałym zwierzętom hodowlanym spożywającym mięso. To skutecznie działający lek w formie płynnej, który może być podany na każdym stadium rozwoju zwierzęcia. Poprzez swoje działanie poprawia funkcjonowanie całego układu, regulując metabolizm chrząstki stawowej. W znaczym stopniu obniża to prawdopodobieństwo zachorowania na podobne schorzenie.

Jednak w przypadku szukania nieco tańszego zamiennika, rekomenduje się rozważenie stosowania DOLFOSU znajdującego się na drugiej pozycji w rankingu. SIZAROL przeznaczony jest natomiast dla bardziej wybrednych zwierząt, które nie chcą przyjmować innych leków.

Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy na stawy dla psa – czy warto zwracać uwagę na recenzje?

W artykułach naukowych temat stawów u psów poruszany jest nadzwyczaj często, jako, że jest to stosunkowo popularna dolegliwość. Badania empiryczne pokazują, że stosowanie suplementów może rzeczywiście usprawnić funkcjonowanie stawów.

Oprócz składników aktywnych, niebagatelne znaczenie ma także dawkowanie. Podanie zbyt małej ilości dużemu psu wcale nie sprawi, że choroba będzie opanowana lub spowolniona. Każda modyfikacja powinna zostać skonsultowana z weterynarzem, który zaleci dalsze postępowanie. Wybrane substancje mają także działanie przeciwzapalne. Mając to na uwadze, forma podania musi być dopasowana do preferencji zwierzaka. W przeciwnym razie okaże się, że pupil niechętnie pobiera lekarstwo, lub zostawia je nietkniętym.

Zdrowa kondycja psa to podstawa długoletniego szczęśliwego życia. Pupil musi być zadbany, aby móc przeżyć określoną ilość lat w pełnej sprawności. Warto już od pierwszych miesięcy podawać zalecane środki lecznicze, które zahamują rozwój schorzeń ograniczających sprawność.
Gdy suplementacja rozpocznie się w odpowiednim momencie, gdy pies nie wskazuje symptomów choroby, istnieje duża szansa, że przy pomocy preparatu problem został zażegnany na zawsze.

https://youtube.com/watch?v=YQccD81Fdo0%3Ffeature%3Doembed

Lek na stawy dla psa – podsumowanie

Specjaliści z zakresu medycyny weterynaryjnej rekomendują suplementację przed pojawieniem się objawów choroby. Gdy wystąpią symptomy świadczące o wystąpieniu choroby, może być już za późno. Warto zacząć podawać płyn jak najszybciej, aby uniknąć problematycznych powikłań. Substancje zawarte w wybranym preparacie wzmacniają skutecznie chrząstki stawów, dzięki czemu zwierzę porusza się sprawniej przez długi okres czasu.

Jednak w przypadku ras szczególnie narażonych na uszkodzenia stawów, konieczne może być natychmiastowe rozpoczęcie podawania substancji, nawet w pierwszych miesiącach życia zwierzęcia. Wówczas należy płyn wkomponować w codzienną karmę.

Zdaniem specjalistów, duże rasy, w tym owczarki niemieckie, nowofunlandy, amstaffy czy labradory znajdują się w grupie zagrożonej dysplazją stawów. Ponadto wdrażanie leku do codziennej diety jest wymagane w przypadku starszych osobników. W tym okresie życia u psów można zaobserwować mniejszą intensywność procesu syntezy białek w organizmie (np. Kolagen). Syrop na stawy dla psa jest źródłem niezbędnych substancji hamujących postępowanie jednej z najbardziej uciążliwych chorób psich. 

Jeśli temat cię szczególnie zainteresował, zapoznaj się z bardziej medycznym artykułem dotyczącym chorób stawów u zwierząt domowych.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak lepiej zadbać o swojego pupila, zapoznaj się z nagraniem, które ułatwi Ci rozpoznanie pięciu najważniejszych objawów choroby stawów u psa.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki preparat na stawy dla psa wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by zmartwiona

Piesek zaczął nam kuleć, weterynarz kazał dac coś na stawy. Zamówiłam arthroflex i mam nadzieję, że się sprawdzi.

 by bunia

Zamówie sizarol ze względu na cene i smak przyjazny dla zwierzaków.

 by jadwiga

Od zawsze daj psom arthro max i jak na razie wszystko jest dobrze, wyniki dobre, lekarz mówi, że psy w świetnej kondycji .

 by gościu88

Zawsze kupowałem tabletki a tu widze syrop, spróbujemy.

 by koszar6

Wet kazałm nam podawać coś na stawy, ale nic nie polecił to szukam czegoś na właśną rękę. Trafiła tutaj, super zestawienie.