Wybranie odpowiedniego żwirku dla naszego kota to bardzo ważna decyzja. Musi przecież odpowiadać nie tylko nam, ale i naszemu zwierzęciu, które może po prostu czuć się niekomfortowo w nowej „toalecie”. Oczywiście pojawiają się porady, żeby stary żwirek mieszać z nowym i stopniowo przeprowadzić zamianę. Jednakże, warto na starcie wybrać dobry, a zarazem najtańszy żwirek dla kota i się tym nie martwić.

W jaki jednak sposób to zrobić, skoro na rynku w 2024 roku możemy wybrać spośród żwirków zbrylających i niezbrylających? Dodatkowo do wyboru jest materiał wykonania, gdzie prym wiodą żwirki bentonitowe i silikonowe. Jednakże, trzecim, bardzo popularnym materiałem wykonania żwirku, jest drewno i to właśnie na nim dzisiejsze zestawienie jest skupione. Nasza lista zawiera w sobie aż 5 bardzo ciekawych produktów.

Drewniany żwirek dla kota – top 5 na rok 2024

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Jrs Cats Best

9.9

Średnia


Żwirek zapach lasu

9.8

Średnia


Super Pinio

9.7

Tania


Żwirek drewniany MRUCZEK

9.6

Tania

Żwirek Norka Cat’s

9.5

Droga

Każdy żwirek drewniany dla kota, który znalazł się w zestawieniu 2024, przygotowany został na bazie szeregu informacji. Chodzi tutaj przede wszystkim o to czy jest zbrylający się czy nie, jaka jest waga produktu i pojemność, jaki pozostawia zapach, a także jakiej jest wielkości. Dzięki nim udało nam się sklasyfikować wszystkie produkty i wybrać zwycięzcę.

Ranking najlepszych drewnianych żwirków dla kota w 2024

1. Żwirek drewniany Jrs Cats Best Eco Eko Plus 40l

tani żwirek dla kota

Głównymi zaletami produktu są przede wszystkim właściwości zbrylające oraz bardzo wysoka wydajność, która potwierdza wyższość nad konkurencją. Jest to co prawda bardzo drogi wybór, lecz oprócz świetnej jakości wykonania oraz bardzo dobrej absorbcji zanieczyszczeń, charakteryzuje się także schludnym i wygodnym do przenoszenia pojemnikiem.

Zwycięzca rankingu oferowany jest w opakowaniu, które waży ponad 17 kg. Przekłada się to na pojemność 40 litrów. Należy zapamiętać, że w przypadku tego produktu, daje nam to bardzo wysoką wydajność, gdyż przeciętna porcja 10 litrów żwirku a kuwetę starcza do 6 tygodni. W przeliczeniu, jedno opakowanie może starczyć nawet na pół roku!

Produkt wykonany został w 100% z materiałów biodegradowalnych, co oczywiście oznacza możliwość wysypania go do kosza z takimi odpadami. Możemy również usunąć zanieczyszczenia w toalecie bez martwienia się o zatkanie spływu. Jego zaletą jest oczywiście możliwość wiązania wszystkich nieprzyjemnych zapachów.

Produkt cechuje się bardzo ładnym i świetnie zaprojektowanym opakowaniem, które gwarantuje nam bardzo wygodny dostęp do żwirku, a także pozwala na zamknięcie go w schludnym opakowaniu. Co więcej, Cats Best Eco Plus gwarantuje nam także uchwyt do przenoszenia. Niestety, z uwagi na bardzo wysoką cenę, jest to opcja niekiedy pomijana. Dodatkowo, naturalny zapach nie przekonuje każdego.

Zalety

• Bardzo wysoka wydajność;
• Świetne właściwości absorbujące nieprzyjemne zapachy;
• Duże, zmyślnie zaprojektowane opakowane;
• 100% ekologiczny, biodegradowalny;
• Żwirek zbrylający.

Wady

• Naturalny zapach;
• Bardzo wysoka cena.

2. ŻWIREK DREWNIANY 15KG ZAPACH LASU 40L

żwirek drewniany dla kota opinie

Bardzo ekonomicznym rozwiązaniem i całkowitym przeciwieństwem jest kolejna opcja na rynku, która bazuje na trocinach świerkowo-sosnowych. Żwirek ten gwarantuje podobne właściwości co zwycięzca rankingu 2024 i świetnie radzi sobie w pochłanianiu wilgoci, a także nieprzyjemnych zapachów. Nie jest on co prawda tak wydajny, lecz to opcja warta rozważenia.

Przede wszystkim należy zauważyć, że produkt charakteryzuje się zapachem lasu, a dokładniej rzecz biorąc iglastego drzewa. Takie rozwiązanie zdecydowanie przypadnie do gustu niejednemu właścicielowi, gdyż nawet w łazience bądź w innym pomieszczeniu sanitarnym z kuwetą żwirek będzie zawsze gwarantował przyjemny zapach.

Należy oczywiście pamiętać, że z uwagi na to, że jest to 100% biodegradowalny surowiec, możemy po sprzątaniu spuścić żwirek w toalecie. Nie znajdziemy tutaj żadnych chemicznych dodatków, co przekłada się na wysoką chłonność, a także jasną barwę.

Z uwagi na bardzo niską cenę oraz dużą wagę, jest to z pewnością świetne rozwiązanie. Nie jest to co prawda żwirek zbrylający się, lecz producent gwarantuje jego bezpyłowość, co będzie z pewnością bardzo ważne w przypadku kotków z wrażliwym układem oddechowym.

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Zapach lasu;
• 100% biodegradowalny – możliwość spuszczenia w toalecie;
• Bez żadnych dodatków, wysoka chłonność.

Wady

• Żwirek niezbrylający;
• Przeciętna wydajność.

3. Żwirek drewniany Super Pinio 35l

żwirek drewniany dla kota

Innym rozwiązaniem, o którym warto wspomnieć, jest żwirek firmy Super Pinio Pellet. To rozwiązanie, które przygotowane zostało z podobnego surowca, co poprzednik. Jest on 100% biodegradowalny, a podczas produkcji nie został wzbogacony żadnymi niechcianymi dodatkami.

Kolejnym produktem jest niezwykle ekologiczny pod każdym względem produkt firmy Pinio. Podłoże oferowane przez tę markę jest niezbrylające się, co dla wielu jest zdecydowanie wadą. Tego typu żwirek opada na dno kuwety, lecz podczas zakopywania przez kota odchodów wzburza się jako pyłek, co może doprowadzać do roznoszenia nieprzyjemnych zapachów.

Kluczowe natomiast jest to, że produkt ten charakteryzuje się bardzo wysoką wchłanialnością, a w połączeniu z naturalnym aromatem drewna sosnowego i świerkowego, całe pomieszczenie, w którym znajduje się kuweta, pachnie bardzo ładnie. Odświeżający zapach to nie jedyna zaleta tego rozwiązania.

Pamiętajmy również o tym, że wielu użytkowników pochlebnie wypowiadało się na temat podłoża oferowanego przez Super Pinio. Z uwagi na to, że są to trociny bez żadnych dodatków, nie powoduje uczulenia, a także wielkość idealnie nadaje się nie tylko w przypadku kuwet kocich, ale także klatek królików czy świnek morskich.

Jego cena jest natomiast całkiem duża, a pojemność wynosi 35 litrów przy zachowaniu takiej samej wagi trocin, co jest nieco gorszym wynikiem niż w przypadku dwóch poprzednio opisanych żwirków.

Zalety

• 100% biologicznie odbudowywalne;
• Bardzo wysoka wchłanialność oraz wiązanie zapachów;
• Możliwość usunięcia żwirku drogą sanitarną;
• Odświeżający zapach.

Wady

• Żwirek niezbrylający;
• Dosyć wysoka cena.

4. Żwirek drewniany dla kotów i gryzoni MRUCZEK 30 l

jaki żwirek dla kota

Następnym rozwiązaniem, który zdecydowanie przypadnie do gustu wielu osobom, jest ekonomiczny żwirek firmy Mruczek, który tak jak i poprzedni produkt, nadaje się zarówno w przypadku ściółki dla gryzoni, jak i podłoża dla kocich kuwet.

Producent oferuje nam dwa opakowania po 15 litrów, co jest z pewnością zaletą i pozwala nam schować jeden worek na później, a drugi zostawić w miejscu nieco bardziej dostępnym. W ten sposób możemy zaoszczędzić nieco miejsca.

Podobnie jak i poprzednie produkty, tak i ten żwirek charakteryzuje się bardzo dobrą chłonnością nieprzyjemnych zapachów oraz wilgoci, a utylizacja przebiega tak jak i w przypadku innych biodegradowalnych surowców.

Należy natomiast pamiętać, że z uwagi na swój niezbrylający charakter, zużyty żwirek opada na dno, a dodatkowo ma tendencję do kurzenia się. Z uwagi na to, nie możemy wybrać jedynie zużytej części żwirku i dosypać, lecz wymienić całość, jest to mniej wydajne rozwiązanie.

Zalety

• Niska cena;
• Dwa mniejsze opakowania pozwalające oszczędzić nieco miejsca;
• Bardzo dobra chłonność płynów.

Wady

• Zbyt intensywne zakopywanie odchodów przez kota może doprowadzić do kurzenia się.

5. Norka Cat’s Drewniany Żwirek dla Kota

dobry żwirek dla kota

Jeszcze innym wyborem dla zwierząt domowych jest żwirek bezzapachowy, który przygotowany został przez firmę Norka. Norka Cats to producent polski, który dostarcza nam przyjazny dla środowiska, 100% naturalny produkt o bardzo prostym użyciu.

Podobnie jak i poprzednicy, tak i tutaj mamy do czynienia z wysokim poziomem bezpieczeństwa, gdyż nie dodano żadnych substancji pomocniczych podczas produkcji. Przekłada się to oczywiście na brak ryzyka uczulenia bądź podrażnienia naszego zwierzaka.

Tak jak i inne żwirki drewniane, tak i ten ulega biodegradacji, a więc możemy go usunąć do kosza do specjalnego pojemnika na takie surowce bądź po prostu usunąć drogą sanitarną, gdyż z uwagi na swoje właściwości nie zatka toalety.

Wysoko oceniany produkt wyróżnia się na tle konkurencji niską ceną. Należy natomiast pamiętać, że nie znajdziemy tutaj żadnych aromatów dodatkowych. Może to przeszkadzać osobom, które oczekują odświeżającego zapachu. Inną wadą jest przeciętna wydajność. Na 15 kg produktu, wydajność wynosi tylko 30 litrów.

Zalety

• Bardzo niska cena;
• 100% biodegradowalny – możliwość usunięcia toaletą;
• Bardzo bezpieczny, nie uczula i nie podrażnia zwierząt;
• Uniwersalny – dla kotów jak i mniejszych zwierzaków.

Wady

• Tendencja do kurzenia się.

Żwirek drewniany dla kota 2024 – co jest ważne, a co mniej podczas wyboru?

Przygotowując właściwe podłoże dla naszego kota często decydujemy się na żwirek drewniany z wielu powodów. Przede wszystkim chodzi tutaj o jego w miarę niską cenę oraz możliwość utylizacji w specjalnym pojemniku bądź po prostu możliwość spuszczenia zużytego żwirku w toalecie.

Jednakże, istnieje kilka bardzo ważnych pytań, które pomogą nam określić jaki żwirek dla kota okaże się najlepszy. Należy najpierw upewnić się, że mamy do czynienia ze 100% naturalnym produktem. Oprócz tego, sprawdźmy czy jest to żwirek zbrylający czy niezbrylający. Inną istotną cechą jest też wydajność.

Z dodatkowych aspektów, jeśli chodzi o właściwy wybór, z pewnością ważna jest też cena żwirku dla kota, a także opinie. Nie inaczej jest ze sposobem zapakowania, lecz to naprawdę dodatkowa zaleta, a nie wymóg każdego dobrego żwirku dla kota. Więcej informacji na temat odpowiedniego wyboru znaleźć można tutaj: https://wamiz.pl/kot/porady/8291/silikonowy-czy-drewniany-jaki-zwirek-dla-kota-wybrac.

żwirek dla kota cena

Sprawdź skład żwirku

Aby cieszyć się z wyżej wymienionych zalet i atrybutów przemawiających za zakupem drewnianego podłoża do kuwety, musimy najpierw upewnić się, że mamy do czynienia ze 100% naturalnym składem.

Nie może w nim być żadnego sztucznego dodatku czy innych barwników. Interesować nas powinien każdy żwirek, który powstał na bazie mikro włókien drzew sosnowych bądź świerkowych. Są to najzwyczajniej w świecie trociny.

Z uwagi na swój miękki surowiec, idealnie nadają się dla delikatnych łapek kotów. Nie podrażniają one pupili, a dodatkowo nie przyczepiają się, więc po skorzystaniu nie roznoszą pozostałości po całym domu.

Żwirek drewniany 15 kg zapach Lasu 40L

żwirek drewniany dla kota opinie

JRS Cats Best Eco Plus żwirek drewniany 40l

tani żwirek dla kota

Wybierz, czy chcesz żwirek zbrylający czy niezbrylający

W dużej mierze drewniany żwirki są niezbrylające. Oznacza to, że po załatwieniu potrzeby, taki żwirek rozpada się w drobny pył i ówczesne wałeczki opadają na samo dno kuwety. Takie rozwiązanie z pewnością jest dobrym wyborem tylko i wyłącznie, kiedy wyposażymy się w dobrej jakości żwirek niezbrylający.

Niestety, w wielu przypadkach tego typu podłoża wzbijają sporą ilość pyłu w powietrze, co przekłada się także na przykry zapach. Dodatkowo, trudniej jest taką kuwetę wysprzątać, a w przypadku tak czystych zwierząt jak koty, może przełożyć się to na niechęć kota do korzystania z „wychodka”.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest żwirek zbrylający, który ma za zadanie związać mocz w kulki, które później kotek zakopie. Takie kulki bardzo łatwo się wybiera, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli szpadelką wysprzątać pozostałości odchodów.

Żwirek drewniany dla kota opinie 2024

Pozytywne komentarze dotyczące producentów oraz ich produktów zdecydowanie okażą się przydatne, gdyż zagwarantują nam szereg ciekawych informacji na temat żwirków. Użytkownicy, którzy zakupili przed nami dane podłoże, z chęcią podzielą się swoimi informacjami oraz tym, czy dany produkt spełnił oczekiwania ich pupilów.

Miejmy natomiast na uwadze fakt, że subiektywna natura opinii sprawia, że nie oddadzą one w pełni wszystkich zalet produktu ani też nie przedstawią wszystkich wad. Jest to wciąż bardzo dobry sposób na zebranie dodatkowych danych, które następnie pomogą w wyborze.

Norka Cat's Drewniany Żwirek dlaa Kota

dobry żwirek dla kota

Żwirek drewniany dla kotów i gryzoni Mruczek 30L

jaki żwirek dla kota

Sprawdź jaka jest cena żwirku dla kota

Stosunek jakości produktu do ceny oraz do wydajności to prawdopodobnie jeden z bardziej istotnych elementów, na który większość z nas zwraca uwagę. Nie jest to może najlepsze rozwiązanie kierować się wyłącznie ceną, lecz jeśli porównamy szereg produktów o podobnej charakterystyce i wybierzemy najtańszy, to z pewnością nie będziemy takiej decyzji żałować.

Przede wszystkim istotne jest sprawdzenie jaka jest wydajność każdego wybranego produktu oraz jak dużo żwirku otrzymujemy. Gdy dodatkowo sprawdzimy skład, cechy, a także pozostałe opinie, to będziemy wiedzieć, że z dwóch porównywalnych opcji, ta nieco tańsza okaże się lepsza.

Podsumowanie rankingu żwirków drewnianych dla kotów 2024

Teraz już wiesz jaki żwirek dla kota będzie idealnym wyborem dla twojego pupila. Oczywiście musimy pamiętać, że podczas wyboru istnieje wiele elementów, które wpływają na końcową jakość. Dlatego zanim zdecydujecie się na konkretne podłoże, zapoznajcie się również z tym co mają do zaproponowania pozostali producenci.

Jeśli jednak nie jesteście przekonani co do poszukiwań na własną rękę bazując na radach z poradnika, to lepiej sprawdźcie nasz ranking. W nim znalazło się pięć ciekawych rozwiązań, z czego najlepszym bez wątpienia jest zwycięzca rankingu 2024. Jrs Cats Best Eco Eko Plus żwirek drewniany 40l gwarantuje nam wszystko, czego tak naprawdę chcemy, a więc wysoką wydajność, właściwości zbrylające oraz świetne pochłanianie zapachów.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki żwirek drewniany wybrać
Average rating:  
 0 reviews