Jaki żwirek dla kota wybrać w 2020 – Opinie oraz Ranking

Dbałość o higienę pupila, to ważna kwestia – żwirek dla kotów to jej główny filarKażde domostwo, które przyjmuje w swoich progach zwierzę, a tym bardziej kota, musi wyposażyć się w kilka ważnych przyborów. Chcąc zadbać o kota, zapewniając mu odpowiedni komfort, warto...

Jakie szelki dla kota wybrać w 2020 – Opinie oraz Ranking

Szelki dla kota ranking na rok - sprawdź zestawienie najciekawszych, szeroko polecanych szelek dla naszych pupilów!Wielu z nas decyduje się na wyprowadzanie kotów na spacer. Co prawda nie jest to przez wszystkich akceptowane, lecz takie wycieczki pozwalają naszemu...

Jaki szampon dla szczeniaka wybrać w 2020 – Opinie oraz Ranking

Szampon dla psa ranking – dowiedz się który produkt okaże się najlepszy!Właściwa pielęgnacja naszego pupila to z pewnością zagwozdka w wielu domach. Chcemy upewnić się, że nowy członek naszej rodziny będzie odpowiednio zadbany, pachnący, a przy okazji nie...

Jaką mokrą karmę dla psa wybrać w 2020 – Opinie oraz Ranking

Mokra karma dla psa ranking na zakończenie – sprawdź podsumowanie najciekawszych produktów! Bardzo dobra karma dla psa to taka, która przypadnie do gustu każdemu pupilowi. Jest to z pewnością prawda, lecz nie możemy ograniczać się jedynie do smaku. Jak wszyscy...

Jaki żwirek drewniany wybrać w 2020 – Opinie oraz Ranking

Drewniany żwirek dla kota – top 5 na rok Wybranie odpowiedniego żwirku dla naszego kota to bardzo ważna decyzja. Musi przecież odpowiadać nie tylko nam, ale i naszemu zwierzęciu, które może po prostu czuć się niekomfortowo w nowej „toalecie”. Oczywiście pojawiają...

Jaki żwirek dla kota żeby nie śmierdziało? Sprawdź jak rozwiązać problem nieprzyjemnego zapachu z kuwety kota!

Zapewne każdy z nas spotkał się z problemem śmierdzącej kuwety. Bynajmniej nie chodzi tutaj o sam rezerwuar naszych pupilów, lecz o to, co zostawiają w środku. Niekiedy nie wiemy jak sobie z tym poradzić.

Co ciekawe, znalezienie odpowiedzi na to pytanie nie jest tak naprawdę bardzo trudne. Istnieje bowiem kilka rozwiązań, które już dziś możemy wam polecić i które sami przetestowaliśmy w chwilach kryzysu.

W jaki sposób rozwiązać ten problem? Oto kilka ciekawych sugestii!

Zanim jednak przedstawię najciekawsze sposoby, warto najpierw sprawdzić czy rzeczywiście robimy wszystko, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Przede wszystkim jak często zdarza wam się pozbywać nieczystości z kuwety? Jak często wymieniacie żwirek? A co ważniejsze, jakiego żwirku używacie?

Na rynku w roku 2020 dostępnych jest wiele różnych gatunków tych podkładów. Najczęściej jednak stosuje się drewniany oraz bentonitowy. Ten pierwszy jest świetnym rozwiązaniem ze względu na możliwość spuszczenia w toalecie, co możliwe jest dzięki budowie. Innym rozwiązaniem jest stosowanie żwirku bentonitowego, którego co prawda nie będziemy mogli spuścić w toalecie, lecz charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami chłonnymi. Co jeszcze należy zrobić, aby wyeliminować bądź ograniczyć niemiły zapach?

Przede wszystkim, żwirek dla kota pochłaniający zapach

Na rynku znajdziemy szereg atrakcyjnych produktów, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wchłaniać mocz, a co za tym idzie jego zapach, a także neutralizować pozostawione „dwójeczki” poprzez ich wysuszenie.

Żwirki dostępne są zazwyczaj w formie zbrylającej i niezbrylającej. Ta pierwsza opcja pozwala nam na wyrzucenie poszczególnych grudek, które po kontakcie z wilgocią powstały. Niezbrylające żwirki mają kształt wałeczków, które pod wpływem wilgoci rozpadają się. Pozostałości (czyli drobny pył), opada na dół kuwety.

Decydując się na bentonitowy żwirek dla kotów, możemy liczyć na granulki zbrylające się, które utrzymują wysoki poziom czystości kuwety, a dodatkowo bardzo łatwo jest go sprzątnąć. Dodatkowo, ten rodzaj żwirku dostępny jest w wersji zapachowej. Bardzo często producenci decydują się na zapach lawendowy, waniliowy czy cytrusowy. Co ciekawe, żwirek drewniany lepszej jakości oferuje nam zapach lasu bazujący na żywicy.

Czy wiecie ile kosztuje żwirek dla kota o takich „specjalistycznych” właściwościach? Niewiele drożej niż standardowy, bardzo często wybierany żwir ze sklepu zoologicznego. Oczywiście różnica cenowa będzie widoczna. Jednakże, dopiero na przestrzeni kilku lat zorientujemy się, że wydatki są nieco większe niż przypuszczaliśmy. Mamy za to pewność, że w naszym domu nie będą unosić się przykre zapachy.

Sprawdź ranking żwirków dla kotów TUTAJ.

Dobrym wyborem będzie także żwirek dla kota który można wyrzucać do toalety

O ile korzystanie ze żwirków silikonowych bądź bentonitowych ma wiele zalet, tak musimy zwrócić uwagę na ekologię oraz poziom biodegradowalności tych materiałów. Niestety, nie ma możliwości, aby wyrzucić ten rodzaj żwirku do toalety. Po kontakcie z wilgocią, bentonit przypomina swoją konsystencją cement, co w bardzo prosty sposób może doprowadzić do zatkania toalety.

Podobny problem tyczy się żwirku silikonowego, który co prawda bardzo prosto usunąć, lecz jego struktura nie pozwala na spuszczenie go w toalecie. Oprócz tego, kluczowe jest również to, że żwirek tego typu nie radzi sobie z pochłanianiem zapachów tak jak bentonitowy.

Najlepszym zatem rozwiązaniem, które dobrze poradzi sobie z wonią moczu bądź kupy, jest żwirek drewniany. Jest to ekologiczny, biodegradowalny materiał, który oferuje także aromaty. Co ważniejsze, dostępny jest w formie zbrylającej, dzięki czemu o wiele łatwiej jest utrzymać kuwetę w czystości. Jakościowe produkty charakteryzują się także przyjemnymi zapachami, a mianowicie zapachem sosny, żywicy bądź po prostu lasu.

Jak często wymieniać żwirek dla kota

Jeśli chodzi o samą pielęgnację i dbanie o kuwetę, to musimy przede wszystkim pamiętać o regularnym czyszczeniu kuwety. Z uwagi na to, że koty są czystymi zwierzętami, musimy skrupulatnie pozbywać się nieczystości, jakie pozostawiają nasze pupile. Dodatkowo kluczowe jest opróżnianie kuwety ze żwirku raz na jakiś czas, najlepiej co tydzień, a raz w miesiącu wyczyścić całą kuwetę.

Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że nie możemy „wybierać” jedynie bobków i zostawiać zanieczyszczony żwir wewnątrz zasobnika naszego pupila. Musimy pamiętać o wyrzucaniu zbrylonego żwirku oraz uzupełnianiu kuwety, dzięki czemu nasze zwierzę będzie miało zagwarantowany komfort, a my nie będziemy narzekać na nieprzyjemne zapachy.

Teraz wiesz co należy zrobić, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu!

Powyższy poradnik pomoże wam w znalezieniu odpowiedzi na szereg istotnych pytań. Teraz już wiesz gdzie wyrzucać żwirek dla kota, jak często go wymieniać, a także jakimi właściwościami musi charakteryzować się wybór, aby skutecznie pochłaniał nieprzyjemne zapachy!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki żwirek dla kota żeby nie śmierdziało
Average rating:  
 0 reviews